Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viby: Aarhus Stævne 800m 1500m 3000m 5000m, Viby Idrætspark 7.6.2020

M 800 m    

Finale A

Finale
1Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad2:02.3h
  
 SB
3Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 19002:08.7h
  
 SB
4Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:09.1h
  
 PB
Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
1Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik2:08.5h
  
 SB
2Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:13.6h
  
 PB
3Asmus RønAsmus Røn ('02)AGF Atletik2:14.5h
  
 PB
Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 1900 DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 19004:23.1h
  
 PB
2Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 19004:23.2h
  
 PB
5Wilfred Hove LastheinWilfred Hove Lasthein ('02)AGF Atletik4:46.7h
  
 PB
6Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik4:47.5h
  
 PB
Finale B
1Peter JohansenPeter Johansen ('70)Aarhus Fremad4:48.1h
  
 SB
2Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 19004:53.6h
  
 SB
3Mads Tudvad JensenMads Tudvad Jensen ('60)Aarhus 19005:00.8h
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Esben HornumEsben Hornum ('89)Aarhus Fremad14:45.3h
  
 SB
2Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik14:50.5h
  
 PB
3Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik14:50.7h
  
 PB
4Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad15:25.3h
  
 PB
Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
1Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik15:26.9h
  
 SB
2Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad15:31.7h
  
 PB
3Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad15:38.9h
  
 SB
Mathias KristensenMathias Kristensen ('94)AGF Atletik DNF
  
 
August BrozAugust Broz ('96)AGF Atletik DNF
  
 
Finale C
1Andreas Rumin KjærAndreas Rumin Kjær AGF Atletik15:56.3h
  
 PB
2Mikkel KleisMikkel Kleis ('80)AGF Atletik15:56.8h
  
 SB
3Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik16:03.7h
  
 SB
4Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik16:04.1h
  
 PB
Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 1900 DNF
  
 
Finale D
1Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190016:22.3h
  
 SB
3Jesper TrigeJesper Trige ('82)AGF Atletik17:26.1h
  
 SB
4Frederik KannegaardFrederik Kannegaard HGF AM17:56.4h
  
 PB
Finale E
2Christian WeberskovChristian Weberskov ('95)AGF Atletik17:00.4h
  
 SB
3Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad17:00.6h
  
 PB
Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF DNF
  
 
Daniel GravergaardDaniel Gravergaard ('97)AGF Atletik DNF
  
 
Finale F
1Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik16:49.1h
  
 PB
2Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik16:54.1h
  
 PB
3Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 190017:01.6h
  
 PB
Finale G
2Allan StrandAllan Strand ('68)Aarhus 190018:11.3h
  
 SB
4Kenneth MadsenKenneth Madsen ('63)Aarhus 190019:10.9h
  
 SB
Finale H
2Johannes SchrammJohannes Schramm ('02)Aarhus 190018:51.4h
  
 PB
5Thomas KnudsenThomas Knudsen ('70)Aarhus 1900 Tri20:43.8h
  
 SB
Emil AarestrupEmil Aarestrup ('95)AGF Atletik DNF
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:08.4h
  
  Mixed competition
K 1500 m    

Finale A

Finale
3Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19004:28.3h
  
  Mixed competition
4Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad4:29.7h
  
  Mixed competition
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190010:32.7h
  
 PB
K 5000 m    
Finale D
2Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190017:15.1h
  
  Mixed competition
Finale E
1Alberte Kjær PedersenAlberte Kjær Pedersen ('98)AGF Atletik16:31.5h
  
 PB
Finale G
1Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad17:38.7h
  
  Mixed competition
3Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik18:22.9h
  
  Mixed competition
Finale H
1Emilie LarsenEmilie Larsen ('97)AGF Atletik18:47.3h
  
  Mixed competition
3Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik18:56.2h
  
  Mixed competition
4Charlotte BernerCharlotte Berner ('72)AGF Atletik20:43.6h
  
  Mixed competition

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)