M 200 m Vind: -0.4 Finale A Finale | Vind: -0.4 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97) | 97 | Aalborg AM | 23.13 | SB | ||||||||||
2 | Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98) | 98 | Aalborg AM | 23.98 | SB | ||||||||||
3 | Carl August AllerødCarl August Allerød ('03) | 03 | Aalborg AM | 24.20 | PB | ||||||||||
4 | William GiessingWilliam Giessing ('07) | 07 | Aalborg AM | 34.81 | PB | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04) | 04 | Aalborg AM | 54.34 | PB | ||||||||||
2 | Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92) | 92 | Aalborg AM | 56.68 | SB | ||||||||||
3 | Daniel KrichauDaniel Krichau ('94) | 94 | Aalborg AM | 58.50 | PB | ||||||||||
David ChristiansenDavid Christiansen ('82) | 82 | Aalborg AM | DNF | ||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05) | 05 | Dybvad IK | 5.22 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thor SørensenThor Sørensen ('89) | 89 | Aalborg AM | 15.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thor SørensenThor Sørensen ('89) | 89 | Aalborg AM | 42.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98) | 98 | Aalborg AM | 36.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98) | 98 | Aalborg AM | 42.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 200 m Vind: -0.2 Finale A Finale | Vind: -0.2 | ||||||||||||||
1 | Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06) | 06 | Aalborg AM | 27.09 | PB | ||||||||||
2 | Elin LyngeElin Lynge ('08) | 08 | Aalborg AM | 28.64 | PB | ||||||||||
3 | Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06) | 06 | Aalborg AM | 28.70 | PB | ||||||||||
4 | Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07) | 07 | Aalborg AM | 29.98 | PB | ||||||||||
5 | Sophia TrykSophia Tryk ('06) | 06 | Aalborg AM | 33.08 | PB | ||||||||||
6 | Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07) | 07 | Aalborg AM | 35.15 | PB | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04) | 04 | Aalborg AM | 1:00.09 | SB | ||||||||||
2 | Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02) | 02 | Aalborg AM | 1:00.90 | SB | ||||||||||
3 | Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01) | 01 | Aalborg AM | 1:01.74 | SB | ||||||||||
4 | Signe LehmannSigne Lehmann ('02) | 02 | Aalborg AM | 1:03.50 | PB | ||||||||||
5 | Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04) | 04 | Aalborg AM | 1:03.67 | PB | ||||||||||
6 | Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05) | 05 | Aalborg AM | 1:08.96 | PB | ||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06) | 06 | Aalborg AM | 4.93 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06) | 06 | Aalborg AM | 4.43 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05) | 05 | Aalborg AM | 3.50 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sophia TrykSophia Tryk ('06) | 06 | Aalborg AM | 3.09 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
D17 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04) | 04 | Aalborg AM | 45.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03) | 03 | Aalborg AM | 10.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emma BerntsenEmma Berntsen ('04) | 04 | Aalborg AM | 24.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03) | 03 | Aalborg AM | 45.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emma BerntsenEmma Berntsen ('04) | 04 | Aalborg AM | 31.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emma BerntsenEmma Berntsen ('04) | 04 | Aalborg AM | 24.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 300 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marius M. SzwedMarius M. Szwed ('05) | 05 | Aalborg AM | 43.10 | PB | ||||||||||
2 | Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07) | 07 | 46.37 | F | |||||||||||
D15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
4 | William GiessingWilliam Giessing ('07) | 07 | Aalborg AM | 1.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05) | 05 | Dybvad IK | 33.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05) | 05 | Dybvad IK | 33.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06) | 06 | Aalborg AM | 1.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07) | 07 | Aalborg AM | 1.30 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elin LyngeElin Lynge ('08) | 08 | Aalborg AM | 1.25 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07) | 07 | Aalborg AM | 1.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07) | 07 | Aalborg AM | 1.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05) | 05 | Aalborg AM | 21.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05) | 05 | Aalborg AM | 27.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05) | 05 | Aalborg AM | 30.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06) | 06 | Aalborg AM | 22.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05) | 05 | Aalborg AM | 21.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08) | 08 | Dybvad IK | 7.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | William GiessingWilliam Giessing ('07) | 07 | Aalborg AM | 6.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Diskoskast 0.6 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08) | 08 | Dybvad IK | 19.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08) | 08 | Dybvad IK | 20.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | William GiessingWilliam Giessing ('07) | 07 | Aalborg AM | 17.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Elin LyngeElin Lynge ('08) | 08 | Aalborg AM | 4.69 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07) | 07 | Aalborg AM | 4.31 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07) | 07 | Aalborg AM | 3.54 | +1.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07) | 07 | Aalborg AM | 3.42 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07) | 07 | Aalborg AM | 10.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elin LyngeElin Lynge ('08) | 08 | Aalborg AM | 9.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07) | 07 | Aalborg AM | 8.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Hammerkast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07) | 07 | Aalborg AM | 45.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elin LyngeElin Lynge ('08) | 08 | Aalborg AM | 21.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07) | 07 | Aalborg AM | 27.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elin LyngeElin Lynge ('08) | 08 | Aalborg AM | 14.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07) | 07 | Aalborg AM | 14.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ivan MøllerIvan Møller ('49) | 49 | Aalborg AM | 24.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ivan MøllerIvan Møller ('49) | 49 | Aalborg AM | 22.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ivan MøllerIvan Møller ('49) | 49 | Aalborg AM | 18.49 | PB | ||||||||||
|