Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: Hjortebjerg Invite 7.7.2020
Østerbro Stadion
Vælg mænd discipliner
1500 m
5000 m
Vælg kvinder discipliner
5000 m
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Oliver Bredgaard
Oliver Bredgaard ('96)
96
Sparta
4:22.2h
PB
2
Mukhtar Isaq Ibrahim
Mukhtar Isaq Ibrahim ('94)
94
Sparta
4:25.3h
SB
3
Johan Platz
Johan Platz ('94)
94
Sparta
4:28.8h
PB
4
Emil Jønsson Kristiansen
Emil Jønsson Kristiansen ('96)
96
Sparta
4:31.0h
5
August Alexander Due
August Alexander Due ('02)
02
Sparta
4:38.3h
PB
6
Henrik Bierbum Bacher
Henrik Bierbum Bacher ('86)
86
Sparta
4:49.4h
SB
7
Mette Willer Oldenborg
Mette Willer Oldenborg ('70)
70
Sparta
5:12.6h
K 1
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Simon Holbek Kønigsfeldt
Simon Holbek Kønigsfeldt ('86)
86
HRC
14:28.3h
PB
2
Mark Olsen
Mark Olsen ('95)
95
HRC
14:42.7h
PB
3
Esben Krogh Rasmussen
Esben Krogh Rasmussen ('93)
93
Sparta
15:01.3h
PB
4
Alex Mogensen
Alex Mogensen ('94)
94
SÅN
15:15.5h
SB
5
Asbjørn Eller Skaarup
Asbjørn Eller Skaarup ('95)
95
Sparta
15:45.4h
PB
6
Rasmus Dall-Hansen
Rasmus Dall-Hansen ('91)
91
Sparta
16:30.7h
PB
7
Emil Lind-Holm
Emil Lind-Holm ('92)
92
Sparta
16:35.5h
PB
8
Kent Nørmark
Kent Nørmark ('71)
71
Sparta
16:50.8h
SB
9
Henrik Krak Sandfeld
Henrik Krak Sandfeld ('81)
81
Sparta
17:06.5h
SB
10
Kathrine Højgaard Hansen
Kathrine Højgaard Hansen ('95)
95
Sparta
17:30.9h
K 1
11
Jonas Frimer Kristiansen
Jonas Frimer Kristiansen ('90)
90
Sparta
17:31.3h
12
Caroline Christiansen
Caroline Christiansen ('94)
94
KIF
17:36.8h
K 2
13
Camilla Balle Bech
Camilla Balle Bech ('94)
94
Sparta
17:45.2h
K 3
14
Nanna Løvborg Hansen
Nanna Løvborg Hansen ('90)
90
Sparta
17:57.4h
K 4
15
Oliver Bredgaard
Oliver Bredgaard ('96)
96
Sparta
17:57.8h
16
Stine Muldbak Andersen
Stine Muldbak Andersen ('91)
91
Sparta
18:01.4h
K 5
17
Mukhtar Isaq Ibrahim
Mukhtar Isaq Ibrahim ('94)
94
Sparta
18:01.8h
PB
18
August Alexander Due
August Alexander Due ('02)
02
Sparta
18:46.5h
19
Laura Victoria Schulz
Laura Victoria Schulz ('99)
99
Sparta
18:48.0h
K 6
Marie Holst Mørch
Marie Holst Mørch ('94)
94
Sparta
DNF
K
K 5000 m
Finale A
Finale
Karina Berner-Magnusson
Karina Berner-Magnusson ('74)
74
Sparta
DNF
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open