Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Tårnby Games 11.7.2020
Tårnby Stadion

M 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.58
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.66
  
 SB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.76
  
 SB
4Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.90
  
 
5Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.00
  
 SB
6Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.17
  
 
7Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.26
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.83
  
 
2Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk10.86
  
 PB
3Emil FrændeEmil Frænde Sparta10.98
  
 SB
4Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.10
  
 PB
5Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.71
  
 SB
6Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF12.77
  
 SB
7Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.05
  
 SB
Indledende 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.06
  
 
2Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 11.32
  
 SB
3Djuma BerlevDjuma Berlev ('89)11.92
  
 PB
4Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk12.13
  
 PB
Indledende 3
Vind: +3.6
Vind: +3.6
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.61 w
  
 
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.88 w
  
 
3Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.24 w
  
 
4Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.41 w
  
 
5Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.59 w
  
 
6Mike AndersenMike Andersen ('94)Fremad Holbæk11.84 w
  
 
Indledende 4
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.46
  
 SB
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.81
  
 SB
3Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.16
  
 SB
4Dlovan BakerDlovan Baker BAK11.58
  
 PB
5Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF12.08
  
 PB
6Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)Frederiksberg IF13.05
  
 SB
M 300 m    
Finale 1
1Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik36.66
  
 PB
2Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan38.48
  
 PB
3Endre Eikenes RøsakerEndre Eikenes Røsaker ('96)KIF / NOR38.63
  
 PB
4Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk39.40
  
 PB
Finale 2
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190034.96
  
 PB
2Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta36.27
  
 SB
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan36.85
  
 PB
4Jonathan KureJonathan Kure ('97)KIF37.11
  
 PB
Finale 3
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta34.71
  
 PB
2Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM35.29
  
 PB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM35.49
  
 SB
4Cesar PosseCesar Posse ('70)Sparta40.32
  
 SB
Finale 4
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta34.97
  
 SB
2Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta35.10
  
 SB
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta35.13
  
 SB
4Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM35.19
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta1:52.46
  
 SB
2Frederik FurstenbergFrederik Furstenberg ('93)Sparta2:00.58
  
 
3Yusuf AlinYusuf Alin ('95)Sparta2:03.15
  
 
4Nicolai Lyng WiumNicolai Lyng Wium ('91)Køge Atletik2:04.37
  
 PB
5Nassim BaiouNassim Baiou ('82)Sparta2:12.27
  
 SB
6Anders LagergrenAnders Lagergren ('92)PSF2:13.43
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.94
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.58
+1.6
  
 SB
 
7.44
 2.2
7.45
 2.4
  X7.58 SB
 1.6
  X  X  
2Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan7.07
+1.3
  
 PB
 
7.07 PB
 1.3
6.86
 0.3
  X  X  X6.92
 1.0
  
3Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)Sparta6.55
+1.9
  
 SB
 
  X  X  X6.55 SB
 1.9
  X  X  
4Mike AndersenMike Andersen ('94)Fremad Holbæk5.56
+2.0
  
 PB
 
5.56 PB
 2.0
4.50
 2.9
5.35
 1.9
  X5.17
 1.5
5.17
 0.5
  
5Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk4.74
+0.9
  
 PB
 
4.74 PB
 0.9
4.67
 2.1
  X  X  X  X  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM10.77
  
 PB
 
  X10.77 PB10.3610.7410.65  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 58.54
  
 
 
57.14  X  X  X57.9358.54  
2Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta55.30
  
 
 
52.8555.3053.75  X  X50.94  
3Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik52.81
  
 SB
 
  X50.7350.7951.2352.81 SB50.79  
4Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM32.95
  
 
 
32.9232.3832.95  X  X  X  
K 100 m    
Vind: +4.1

Finale A

Finale
Vind: +4.1
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta11.64 w
  
 
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.28 w
  
 
3Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.30 w
  
 
4Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.36 w
  
 
5Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.43 w
  
 
6Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF12.60 w
  
 
K 300 m    

Finale A

Finale
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta39.40
  
 SB
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM40.92
  
 SB
3Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik41.23
  
 SB
4Louise Rosenstand LouLouise Rosenstand Lou ('99)Holte IF Atletik42.77
  
 PB
5Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik43.71
  
 SB
Finale B
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik45.01
  
 PB
2Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF45.45
  
 SB
3Silje KristensenSilje Kristensen ('97)Korsør AM47.51
  
 SB
4Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM48.02
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:11.48
  
 PB
2Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:11.84
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.70
  
 
 
1.58
  O
1.61
  O
1.65
  O
1.70
 XO
1.75
XXX
   
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF5.73 w
+2.9
  
 
 
  X5.73
 2.9
  X  X  X  X  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.12
  
 
 
  X14.12  X  X  X  X  
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.11
  
 
 
  X13.1113.07  X  X12.62  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta59.21
  
 
 
55.4156.2051.4054.95  X59.21  
2Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik43.40
  
 SB
 
42.40 SB41.1540.4443.40 SB  X40.18  
D19 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.86
  
 =PB
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið11.55
  
 SB
3Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.87
  
 SB
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:59.54
  
 
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið2:04.34
  
 PB
3Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM2:11.56
  
 SB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM6.28
+0.9
  
 
 
  X  X  X3.81
 3.1
6.28
 0.9
  –  
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið6.19
+1.8
  
 SB
 
6.19 SB
 1.8
  X  X  X  –  –  
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið8.33
  
 PB
 
  X7.96 PB8.33 PB7.777.297.71  
P19 100 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið12.99
  
 =PB
2Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 13.22
  
 SB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.58
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =SB
 XO
1.58 SB
 XO
1.61
XXX
  
Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta NH
  
 
 
1.40
XXX
       
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.28
+0.5
  
 
 
  X  X5.28
 0.5
5.16
 0.0
  X  X  
2Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið5.11 w
+3.7
  
 
 
  X  X4.87
 0.4
  X4.90 =SB
 0.0
5.11
 3.7
  
3Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 4.78
+0.7
  
 
 
4.56
 0.6
4.78
 0.7
4.62
 0.5
  X  X4.70
 2.2
  
D17 100 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.43
  
 
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.76
  
 PB
3Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF12.10
  
 PB
4Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.13
  
 PB
5Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA12.33
  
 PB
6Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF13.21
  
 PB
7Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.51
  
 SB
D17 200 m    
Finale A
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta23.52
  
 SB
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik23.70
  
 PB
3Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF24.63
  
 PB
4Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA24.85
  
 PB
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas24.88
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta23.85
  
 PB
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK27.36
  
 PB
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 27.71
  
 PB
4Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF27.75
  
 PB
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF2:02.23
  
 PB
2Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas2:02.48
  
 PB
3Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM2:04.51
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta1.83
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80 PB
  O
1.83 PB
XXO
1.86
XXX
       
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.83
  
 PB
 
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
 XO
1.80
  O
1.83 PB
XXO
1.86
XXX
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.22
+1.2
  
 
 
  X  X  X5.95
 0.0
6.22
 1.2
6.04
 0.0
  
2Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF6.15
0.0
  
 PB
 
6.15 PB
 0.0
  X5.89
 0.0
6.07
 1.8
5.97
 0.0
  –  
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC5.96
+1.0
  
 PB
 
5.80 PB
 -1.0
5.52
 0.8
5.76
 0.0
5.52
 1.3
5.77
 0.8
5.96 PB
 1.0
  
4Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF4.88
-0.3
  
 
 
4.76
 0.0
4.75
 -0.5
4.88
 -0.3
     
5Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK4.47
-1.2
  
 SB
 
4.47 SB
 -1.2
  –  –     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC12.03
  
 PB
 
  X12.03 PB11.6911.2011.6011.98  
2
Ali Hussein
Ali Hussein ('04)
/ IRQ6.12
  
 PB
 
5.85 PB5.90 PB6.12 PB5.80  X5.93  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1
Ali Hussein
Ali Hussein ('04)
/ IRQ13.56
  
 PB
 
  X  X13.56 PB13.1512.75  X  
P17 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.44
  
 SB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.67
  
 SB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.76
  
 SB
4Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.32
  
 SB
5Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK13.36
  
 SB
6Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.73
  
 SB
P17 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.75
  
 SB
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF26.03
  
 PB
3Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 29.42
  
 PB
4Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik29.91
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 2:44.67
  
 SB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.55
  
 SB
 
1.45
  O
1.50 SB
 XO
1.55 SB
  O
1.58
XXX
    
2Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.50
  
 SB
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.50 SB
  O
1.55
XXX
    
3Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 1.50
  
 =PB
 
1.40
XXO
1.45
XXO
1.50 =PB
 XO
1.55
XXX
    
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.20
+0.3
  
 SB
 
  X  X  X5.20 SB
 0.3
4.95
 0.0
3.77
 0.8
  
2Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK5.12 w
+2.1
  
 
 
  X4.87 SB5.12
 2.1
5.09 SB
 1.6
4.12
 0.0
   
3Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.85
+1.0
  
 PB
 
  X  X4.85 PB
 1.0
4.78
 -1.7
4.67
 1.1
4.73
 -0.3
  
4Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.55
+1.1
  
 
 
  X3.33
 1.6
4.55
 1.1
4.36
 0.5
4.28
 0.0
3.67
 0.0
  
D15 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.52
  
 PB
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik11.54
  
 
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.68
  
 
4Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk11.76
  
 PB
5Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.77
  
 
6Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.85
  
 
7Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.87
  
 PB
8Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta12.06
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik11.48
  
 PB
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.56
  
 PB
3Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.74
  
 PB
4Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.93
  
 PB
5Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC12.63
  
 PB
6Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 12.97
  
 PB
7David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM14.35
  
 PB
Indledende 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.46 w
  
 
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.55 w
  
 
3Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk11.60 w
  
 
4Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.85 w
  
 
5Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK13.58 w
  
 
6Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF14.03 w
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:06.87
  
 SB
2Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:19.99
  
 PB
3Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM2:20.91
  
 
4Gustav Bodekær ThomsenGustav Bodekær Thomsen ('05)Fremad Holbæk2:28.72
  
 PB
5Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM2:31.84
  
 SB
6Nathan PhilibertNathan Philibert ('06)Holte Atletik2:39.29
  
 PB
7Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC2:46.41
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +3.8

Finale A

Finale
Vind: +3.8
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik13.53 w
  
 
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik14.05 w
  
 
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM16.12 w
  
 
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF18.69 w
  
 
5Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF18.73 w
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.73
  
 PB
 
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
 XO
1.73 PB
  O
1.76
XXX
  
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK1.64
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61 PB
 XO
1.64 PB
  O
1.67
XXX
  
3Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
   
4Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
XXO
1.45
XXX
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.36 w
+3.7
  
 
 
  X6.08
 0.2
  X  X6.36
 3.7
6.10
 2.4
  
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.00
+1.6
  
 PB
 
  X5.53
 0.5
5.98 PB
 1.0
5.58
 1.8
6.00 PB
 1.6
  X  
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.75 w
+2.1
  
 
 
4.70
 1.3
4.55
 0.3
4.33
 1.8
4.43
 1.6
  X4.75
 2.1
  
4Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM3.50 w
+2.4
  
 
 
3.33
 0.9
2.96
 2.5
3.44
 0.0
3.08
 0.0
3.50
 2.4
2.78
 2.6
  
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta10.81
  
 
 
  X9.7610.6110.8110.3310.66  
2Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik10.32
  
 
 
10.329.0410.1010.039.809.79  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik33.57
  
 PB
 
  X27.39 PB28.61 PB22.3233.57 PB31.00  
2Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC24.59
  
 
 
22.04  X23.18  X  X24.59  
P15 100 m    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.49 w
  
 
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik12.57 w
  
 
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.86 w
  
 
4Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik13.11 w
  
 
5Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.29 w
  
 
6Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.31 w
  
 
7
Jamila Isman
Jamila Isman ('05)
/ NOR13.56 w
  
 
8Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC13.62 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik12.75
  
 PB
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.36
  
 PB
3
Jamila Isman
Jamila Isman ('05)
/ NOR13.59
  
 PB
4Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF13.74
  
 PB
5Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF13.78
  
 PB
6Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.82
  
 
7Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik14.04
  
 PB
8Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 14.27
  
 PB
Indledende 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik13.22
  
 SB
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.45
  
 
3Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK14.20
  
 SB
4Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið14.21
  
 PB
5Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.24
  
 PB
6Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF14.35
  
 
Indledende 3
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.61
  
 PB
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.90
  
 PB
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC13.69
  
 PB
4Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF14.30
  
 
5Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.31
  
 PB
6Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta14.34
  
 PB
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.61
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Camilla PorsdalCamilla Porsdal ('05)BAC2:39.48
  
 PB
2Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC2:41.91
  
 SB
3Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF2:42.28
  
 PB
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:46.77
  
 PB
5Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC2:56.23
  
 SB
6Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas2:59.27
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC12.72 w
  
 
2Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta13.39 w
  
 
3
Jamila Isman
Jamila Isman ('05)
/ NOR13.52 w
  
 
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC13.85 w
  
 
5Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC14.74 w
  
 
6Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC15.24 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC12.83
  
 PB
2
Jamila Isman
Jamila Isman ('05)
/ NOR13.29
  
 PB
3Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC14.27
  
 PB
4Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC15.16
  
 PB
Indledende 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta13.35
  
 
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC14.56
  
 PB
3Helena HalbergHelena Halberg ('06)Gentofte IK16.69
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.65
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 =PB
  O
1.59 PB
 XO
1.62 PB
 XO
1.65 PB
XXO
1.68
XXX
 
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.59
  
 
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
 XO
1.62
XXX
  
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.50
  
 
 
1.44
 XO
1.47
 XO
1.50
  O
1.53
XXX
    
4Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1.50
  
 PB
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
  O
1.50 PB
 XO
1.53
XXX
  
5
Jamila Isman
Jamila Isman ('05)
/ NOR1.50
  
 PB
 
1.47 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.53
XXX
     
6Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.44
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41 =PB
  O
1.44 PB
  O
1.47
XXX
   
7Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.44
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.38 PB
 XO
1.41 PB
  O
1.44 PB
 XO
1.47
XXX
   
8Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF1.41
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.38 =PB
XXO
1.41 PB
  O
1.44
XXX
  
9Helena HalbergHelena Halberg ('06)Gentofte IK1.38
  
 
 
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
  O
1.38
XXO
1.41
XXX
   
10Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXO
1.41
  O
1.44
XXX
  
11Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.30
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 SB
  O
1.35
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF5.05
+1.1
  
 PB
 
  X  X5.05 PB
 1.1
4.68
 0.0
  X  X  
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta5.02
-0.4
  
 SB
 
5.02
 3.4
5.02 SB
 -0.4
5.02
 2.1
  X4.89
 0.2
4.97
 1.6
  
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.99
+1.4
  
 PB
 
4.57
 3.2
4.90
 2.1
4.95 PB
 1.4
4.77
 1.5
4.88
 0.5
4.99 PB
 1.4
  
4Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.84
+1.7
  
 
 
4.75
 3.0
  X4.63
 0.0
  X  X4.84
 1.7
  
5Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.81 w
+2.4
  
 
 
4.81
 2.4
4.48 SB
 1.5
4.49 SB  –4.80 SB
 0.9
   
6Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.72
+0.6
  
 PB
 
4.51
 2.7
4.12
 0.0
4.72 PB
 0.6
4.32
 2.0
4.55
 1.7
  X  
7Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.54
+0.3
  
 PB
 
4.42
 2.1
4.54 PB
 0.3
4.50
 2.5
     
8Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta4.46 w
+2.5
  
 
 
4.46
 2.5
4.33
 1.5
4.31
 1.3
     
9Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.38
+0.7
  
 
 
4.31
 1.6
  X4.38
 0.7
     
10Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF4.34
+1.6
  
 PB
 
4.34 PB
 1.6
4.02
 2.1
3.95
 0.6
     
11Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC4.05
+1.5
  
 
 
3.48
 2.5
4.05
 1.5
3.29
 1.4
     
12Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF3.95 w
+2.2
  
 
 
3.86
 2.2
  X3.95 PB     
13Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 3.80
+0.5
  
 
 
  X  X3.80
 0.5
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC11.12
  
 PB
 
10.56 PB9.7010.5110.1211.12 PB  X  
2Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.81
  
 
 
10.5910.8110.48  X10.7410.59  
3Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik10.40
  
 PB
 
10.33 PB10.1810.2510.0110.40 PB10.26  
4Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 10.32
  
 PB
 
10.32 PB9.979.289.829.459.98  
5Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.32
  
 
 
  X8.768.839.329.289.09  
6Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF8.76
  
 PB
 
8.76 PB8.407.718.347.828.46  
7Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik8.68
  
 PB
 
8.35 PB8.68 PB8.449.32 PB9.289.09  
8Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF8.21
  
 PB
 
8.15 PB8.21 PB8.028.34 PB7.828.46 PB  
9Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik7.64
  
 PB
 
7.60 PB7.417.64 PB     
10Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik7.13
  
 PB
 
7.13 PB6.586.58     
11Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik6.96
  
 PB
 
6.96 PB6.686.76     
12Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik6.88
  
 
 
6.556.88  X     
13Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 6.76
  
 PB
 
6.21 SB6.47 PB6.76 PB     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik44.51
  
DUR-14 PB
 
26.2039.23  X40.28 PB41.25 PB44.51 PB  
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC31.37
  
 SB
 
  X29.3030.5530.8631.37 SB  X  
3Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF26.66
  
 PB
 
  X24.15 PB24.84 PB  X20.7126.66 PB  
4Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 25.45
  
 
 
25.45  X19.38  X20.83  X  
5Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik17.42
  
 PB
 
15.0117.42 PB  X  X13.9612.06  
6Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta17.36
  
 
 
17.3616.14  X  X17.20  X  
7Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik17.07
  
 
 
  X16.7017.07  X13.9612.06  
8Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.75
  
 
 
13.6311.9113.75     
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 80 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC10.49 w
  
 
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta10.63 w
  
 
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF10.68 w
  
 
4Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik11.08 w
  
 
5Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.09 w
  
 
6Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF11.13 w
  
 
7Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.31 w
  
 
8Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC11.35 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF11.25
  
 PB
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.32
  
 PB
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.43
  
 PB
4Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC11.56
  
 PB
5Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF12.06
  
 PB
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas12.49
  
 PB
Indledende 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta10.86
  
 PB
2August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.17
  
 SB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik11.83
  
 PB
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF11.90
  
 PB
5Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF12.56
  
 PB
6Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik12.84
  
 PB
7Sneholt-Ottesen ErikSneholt-Ottesen Erik ('08)Frederiksberg IF13.44
  
 PB
Indledende 3
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC10.65 w
  
 
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik11.21 w
  
 
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið11.58 w
  
 
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.79 w
  
 
5Gustav Colbe HeibergGustav Colbe Heiberg ('07)IK Hellas12.02 w
  
 
6Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið12.33 w
  
 
7Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC12.80 w
  
 
8Hjalte Højmark OmkvistHjalte Højmark Omkvist ('08)IK Hellas12.84 w
  
 
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC1:45.53
  
 PB
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið1:49.95
  
 PB
3Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF1:51.07
  
 PB
4Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas1:51.80
  
 PB
5Gustav Colbe HeibergGustav Colbe Heiberg ('07)IK Hellas1:55.11
  
 PB
6Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið1:58.64
  
 PB
7Sneholt-Ottesen ErikSneholt-Ottesen Erik ('08)Frederiksberg IF2:07.96
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.18
  
 PB
2Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta15.32
  
 PB
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas15.34
  
 PB
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC16.51
  
 PB
5Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF16.92
  
 PB
6Sneholt-Ottesen ErikSneholt-Ottesen Erik ('08)Frederiksberg IF17.24
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.53
  
 PB
 
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.53 PB
  O
1.60
  XX
  
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.50
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
 XO
1.47 =PB
 XO
1.50 PB
XXO
1.53
XXX
       
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.44
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
 XO
1.47
XXX
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik0.90
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
1.38
  O
 
5Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið0.90
  
 
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
   
6Hjalte Højmark OmkvistHjalte Højmark Omkvist ('08)IK Hellas0.80
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.50 w
+3.2
  
 
 
2.43
 2.2
5.50
 3.2
  X4.14
 2.3
5.23
 2.3
  X  
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC5.28 w
+2.7
  
 
 
5.28
 2.7
4.90 PB
 1.6
4.92 PB
 1.4
3.64
 2.3
5.09 PB
 0.5
5.06
 0.7
  
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.00 w
+2.7
  
 
 
4.97 SB
 1.5
5.00
 2.7
4.93
 1.7
4.81
 1.7
2.89
 2.0
  X  
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4.84 w
+2.3
  
 
 
4.73 PB
 1.2
4.75
 2.4
4.84
 2.3
3.36
 1.2
4.42
 1.1
4.38
 0.4
  
5Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 4.76 w
+3.3
  
 
 
4.73
 1.3
4.55
 1.0
4.76
 3.3
3.14
 2.4
3.23
 1.5
  X  
6Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.50 w
+2.4
  
 
 
4.34 PB
 1.6
4.44 PB
 0.9
4.34
 1.7
4.48 PB
 1.8
4.41
 2.3
4.50
 2.4
  
7Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF4.35 w
+2.7
  
 
 
4.35
 2.7
4.24
 2.8
4.28
 2.8
     
8Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.33
+1.7
  
 PB
 
4.01 PB
 1.8
4.33 PB
 1.7
3.83
 0.2
     
9Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC4.29
+2.0
  
 PB
 
4.29 PB
 2.0
4.11
 1.5
4.00
 1.4
     
10Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.25 w
+3.4
  
 
 
4.25
 3.4
4.15
 2.5
3.96
 2.0
     
11Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik4.18
+1.3
  
 PB
 
4.18 PB
 1.3
4.06
 2.0
  X     
12Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið4.12
+1.7
  
 
 
4.12
 1.7
3.95
 2.4
2.38
 1.8
     
13Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið4.11 w
+2.7
  
 
 
4.11
 2.7
  X3.80
 1.5
     
14Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas3.80 w
+4.4
  
 
 
3.67 PB
 1.9
3.75
 2.3
3.80
 4.4
     
15Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC3.76
+2.0
  
 PB
 
  X3.40
 3.4
3.76 PB
 2.0
     
16Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('07)Helsingør IF3.61
+1.7
  
 PB
 
3.61 PB
 1.7
3.57
 3.5
3.53
 1.5
     
17Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.52 w
+3.2
  
 
 
3.52
 3.2
3.39
 1.9
3.47 =PB
 1.9
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK10.69
  
 
 
10.69  X10.6610.2010.4910.55  
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta9.26
  
 PB
 
8.44 SB  X  X7.979.26 PB9.01  
3Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 8.86
  
 PB
 
8.52 PB8.71 PB8.86 PB7.527.95  X  
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.28
  
 PB
 
7.36 PB7.36 =PB8.12 PB7.647.918.28 PB  
5Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF7.45
  
 PB
 
6.19 PB7.16 PB7.25 PB7.107.45 PB6.60  
6Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK7.23
  
 PB
 
7.05 PB7.23 PB  X5.025.64  X  
7Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC6.06
  
 PB
 
4.96 PB6.06 PB5.957.10 PB7.45 PB6.60  
8Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik5.65
  
 PB
 
5.65 PB5.555.135.025.64  X  
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC16.55
  
 PB
 
  X12.83 SB  X  X16.27 PB16.55 PB  
P13 80 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta10.47
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta10.73
  
 
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC10.83
  
 PB
4Emma KingEmma King ('08)KIF11.22
  
 PB
5Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.41
  
 
6Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF11.46
  
 SB
7Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.91
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta10.43
  
 PB
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta10.65
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF11.38
  
 PB
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM12.08
  
 PB
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC13.15
  
 PB
6Maja Kirstine Eybye PeterMaja Kirstine Eybye Peter ('08)BAK14.25
  
 
Indledende 2
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.36
  
 PB
2Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC11.53
  
 PB
3Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK11.75
  
 PB
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF11.85
  
 PB
5Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.69
  
 PB
6Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF12.80
  
 PB
Indledende 3
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC10.86 w
  
 
2Emma KingEmma King ('08)KIF11.10 w
  
 
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF11.21 w
  
 
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.39 w
  
 
5Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF11.77 w
  
 
6Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM12.17 w
  
 
7Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF12.18 w
  
 
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1:47.06
  
 PB
2Claire ScottClaire Scott ('08)Korsør AM1:47.60
  
 PB
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF1:48.14
  
 PB
4Sophie HolckSophie Holck ('07)HGATM 1:51.70
  
 PB
5Thit Tore JensenThit Tore Jensen ('07)Amager AC1:55.92
  
 PB
6Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC2:14.55
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK10.29
  
 
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.64
  
 
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.71
  
 PB
4Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF12.56
  
 
5Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.74
  
 PB
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC14.61
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.54 w
  
 
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.90 w
  
 
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC14.01 w
  
 
4Maja Kirstine Eybye PeterMaja Kirstine Eybye Peter ('08)BAK14.30 w
  
 
Indledende 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK10.17
  
 PB
2Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.61
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF11.93
  
 PB
4Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF12.21
  
 PB
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.72
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.51
  
 PB
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
 XO
1.51 PB
 XO
1.56
XXX
 
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.43
  
 PB
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40 =PB
  O
1.43 PB
  O
1.46
XXX
  
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.43
  
 PB
 
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
 XO
1.40 PB
  O
1.43 PB
XXO
1.46
XXX
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF1.31
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31 PB
XXO
1.34
  XX
 
5Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
     
6Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXX
    
7Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
9Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
    
10Maja Kirstine Eybye PeterMaja Kirstine Eybye Peter ('08)BAK1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
     
Laura Filtenborg BrandtLaura Filtenborg Brandt ('07)KIF NH
  
 
 
1.00
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.09
+0.8
  
 PB
 
4.85
 1.0
  X  X5.09 PB
 0.8
4.89
 0.5
4.72
 1.1
  
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta5.00
+1.0
  
 PB
 
  X4.89 PB
 0.1
  X4.79
 0.8
4.82
 0.6
5.00 PB
 1.0
  
3Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK4.73
+1.8
  
 PB
 
4.63 PB
 1.1
4.60
 1.0
4.27
 1.5
4.51
 1.6
4.73 PB
 1.8
4.67
 1.0
  
4Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.67 w
+2.1
  
 
 
4.32 PB
 1.7
4.67
 2.1
4.50
 3.0
4.26
 1.0
4.36 PB
 1.1
  X  
5Emma KingEmma King ('08)KIF4.52
+0.1
  
 PB
 
4.49 PB
 0.1
4.51 PB
 2.0
4.52 PB
 0.1
4.43
 0.5
3.37
 1.6
4.37
 0.7
  
6Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.51
+1.2
  
 PB
 
3.96 PB
 2.0
4.37 PB
 1.3
4.51 PB
 1.2
4.264.36  X  
7Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4.47
+1.4
  
 PB
 
4.47 PB
 1.4
4.17
 1.4
4.26
 0.1
4.433.374.37  
8Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.38 w
+2.3
  
 
 
  X4.38
 2.3
  X  X4.08
 1.3
4.26
 0.0
  
9Sophie HolckSophie Holck ('07)HGATM 4.29
+1.6
  
 
 
4.29
 1.6
4.00
 0.6
2.98
 0.9
     
10Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.26
+1.1
  
 PB
 
4.08 PB
 0.4
4.17 PB
 1.0
4.00
 1.1
  X4.084.26 PB  
11Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF4.12
+1.3
  
 PB
 
4.12 PB
 1.3
3.74
 0.2
3.97
 1.9
     
12Thit Tore JensenThit Tore Jensen ('07)Amager AC4.10
+1.4
  
 PB
 
4.10 PB
 1.4
3.95
 2.8
3.85
 0.4
     
13Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 4.06
+1.2
  
 
 
4.06
 1.2
3.88
 2.4
2.36
 1.6
     
14Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF3.98
+0.7
  
 PB
 
3.98 PB
 0.7
3.96
 0.2
3.88
 1.2
     
15Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF3.82
+0.7
  
 PB
 
3.72 PB
 1.4
  X3.82 PB
 0.7
     
16Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF3.72
+1.1
  
 PB
 
3.72 PB
 1.1
2.53
 0.9
3.46
 1.1
     
17Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM3.62
+1.0
  
 PB
 
3.52 PB
 0.1
3.62 PB
 1.0
3.62 =PB
 1.9
     
18Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.46 w
+2.4
  
 
 
3.41 PB
 0.0
3.46
 2.4
3.37
 2.1
     
19Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC3.16
+0.5
  
 PB
 
3.13 PB
 1.1
3.16 PB
 0.5
3.05
 0.8
     
20Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC3.11 w
+2.9
  
 
 
2.90 PB
 1.7
  X3.11
 2.9
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta13.55
  
 PB
 
11.83 SB12.91 SB  X12.8811.8513.55 PB  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.64
  
 
 
9.0510.509.657.9911.649.93  
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.96
  
 PB
 
10.96 PB9.969.909.6810.0010.36  
4Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta10.36
  
 PB
 
9.06 PB10.36 PB9.879.58  X10.28  
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.73
  
 PB
 
8.48 SB9.73 PB7.997.258.858.60  
6Line SvareLine Svare ('08)Amager AC9.37
  
 PB
 
9.37 PB8.289.229.179.248.86  
7Emma KingEmma King ('08)KIF9.12
  
 PB
 
8.27 PB8.45 PB9.12 PB7.258.858.60  
8Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA9.01
  
 PB
 
9.01 PB8.788.449.17 PB9.24 PB8.86  
9Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC8.60
  
 PB
 
7.94 PB7.908.60 PB     
10Claire ScottClaire Scott ('08)Korsør AM8.55
  
 PB
 
8.55 PB  X8.19     
11Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC7.90
  
 PB
 
7.09 SB7.33 PB7.90 PB     
12Thit Tore JensenThit Tore Jensen ('07)Amager AC7.54
  
 PB
 
7.15 PB7.54 PB6.62     
13Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC7.53
  
 PB
 
7.15 PB7.53 PB7.43     
14Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC7.39
  
 PB
 
7.39 PB6.766.87     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM26.62
  
 PB
 
20.96 PB  X18.3421.42 PB26.62 PB23.64  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC22.88
  
 PB
 
18.60 PB22.88 PB17.2220.2920.2817.38  
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA21.70
  
 PB
 
18.02 PB21.70 PB18.26  X19.58  X  
4Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC14.52
  
 PB
 
12.81 PB12.7713.71 PB14.52 PB  X  X  
D11 60 m    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC8.66 w
  
 
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC8.67 w
  
 
3
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.80 w
  
 
4August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF9.17 w
  
 
5
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC9.35 w
  
 
6Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF9.48 w
  
 
7
Daniel Looms Zibar
Daniel Looms Zibar ('10)
Holte Atletik9.67 w
  
 
7
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas9.67 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC8.73 w
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF9.16 w
  
 
3Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF9.42 w
  
 
4
Daniel Looms Zibar
Daniel Looms Zibar ('10)
Holte Atletik9.59 w
  
 
5
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja10.18 w
  
 
Indledende 2
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC8.66
  
 PB
2
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.78
  
 PB
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC9.21
  
 PB
4
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas9.42
  
 PB
5
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik9.95
  
 PB
6
Nicolas Grønbech Klitgaard
Nicolas Grønbech Klitgaard ('10)
Greve Atletik10.14
  
 PB
D11 800 m    

Finale A

Finale
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM2:36.89
  
 PB
2
Melvin Jarnit-Bjergsoe
Melvin Jarnit-Bjergsoe ('10)
2:40.30
  
 PB
3
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja2:44.24
  
 PB
4
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC2:49.26
  
 PB
5
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF2:51.66
  
 PB
6Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik2:51.93
  
 PB
7
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
Amager AC3:05.68
  
 PB
8
Daniel Looms Zibar
Daniel Looms Zibar ('10)
Holte Atletik3:12.30
  
 PB
9
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas3:18.79
  
 PB
D11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM12.42 w
  
 
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC12.91 w
  
 
3Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF13.55 w
  
 
4
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
Amager AC14.09 w
  
 
5
William Kühn Bjerre
William Kühn Bjerre ('10)
Amager AC15.08 w
  
 
6
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik15.48 w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF0.75
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.17
XXX
   
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC0.70
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
3
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
Amager AC0.70
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
   
4
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC0.70
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
     
5
Daniel Looms Zibar
Daniel Looms Zibar ('10)
Holte Atletik0.65
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC4.72 w
+2.3
  
 
 
4.72
 2.3
4.51
 1.5
4.62
 2.3
4.60
 0.5
4.62 =PB
 1.1
4.51
 1.3
  
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.58 w
+3.1
  
 
 
  X4.34 PB
 1.7
4.58
 3.1
4.18
 0.8
4.33
 1.5
4.52
 2.1
  
3
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF4.51 w
+2.5
  
 
 
4.51
 2.5
  X4.08
 1.8
4.11
 0.6
4.30
 1.6
  X  
4
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC4.29
+1.2
  
 PB
 
4.10 PB
 1.3
  X4.29 PB
 1.2
  X3.99
 1.5
4.05
 1.5
  
5August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.07
+1.9
  
 PB
 
4.07 PB
 1.9
4.00
 0.5
  X3.77
 0.0
  X  X  
6
Nicolas Grønbech Klitgaard
Nicolas Grønbech Klitgaard ('10)
Greve Atletik3.60
+1.6
  
 PB
 
3.60 PB
 1.6
3.33
 1.6
3.44
 1.6
3.13
 0.5
3.27
 -1.4
  X  
7
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC3.58
+0.9
  
 
 
3.57
 2.3
3.55
 1.9
3.58
 0.9
     
8
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik3.58
+1.7
  
 
 
3.58
 1.7
  X  X     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC7.76
  
 PB
 
7.52 PB7.76 PB7.367.387.427.72  
2
William Kühn Bjerre
William Kühn Bjerre ('10)
Amager AC7.71
  
 PB
 
7.71 PB7.087.117.607.177.48  
3
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF6.67
  
 PB
 
6.64 PB6.025.996.246.076.67 PB  
4
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
Amager AC6.45
  
 PB
 
5.67 PB6.37 PB  X6.045.086.45 PB  
5
Nicolas Grønbech Klitgaard
Nicolas Grønbech Klitgaard ('10)
Greve Atletik6.23
  
 PB
 
6.05 PB5.726.23 PB6.046.225.34  
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
William Kühn Bjerre
William Kühn Bjerre ('10)
Amager AC34.83
  
 PB
 
29.74 PB31.82 PB33.15 PB32.2234.83 PB33.10  
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC33.62
  
 PB
 
28.64 PB31.56 PB33.62 PB26.7130.1524.21  
3
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
Amager AC32.79
  
 PB
 
32.72 PB29.0922.7227.0429.7032.79 PB  
4
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF30.40
  
 PB
 
28.42 PB28.63 PB29.03 PB30.40 PB28.4624.46  
P11 60 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC8.99
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF9.27
  
 PB
3Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik9.36
  
 PB
4
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta9.46
  
 PB
5Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik9.50
  
 PB
6Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta9.89
  
 PB
7
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk9.98
  
 PB
8Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC10.04
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk9.86 w
  
 
2
Emma Brandt
Emma Brandt ('10)
Amager AC12.28 w
  
 
Indledende 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF9.30
  
 
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik9.44
  
 PB
3
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta9.45
  
 PB
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta9.74
  
 PB
5
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC10.16
  
 PB
6Flora Høgh SanderFlora Høgh Sander ('09)Amager AC10.49
  
 PB
Indledende 3
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC8.92 w
  
 
2Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik9.14 w
  
 
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC9.89 w
  
 
4Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF9.92 w
  
 
5
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM10.10 w
  
 
6
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC10.41 w
  
 
P11 800 m    

Finale A

Finale
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:02.68
  
 PB
2Karoline Koch JuhlKaroline Koch Juhl ('09)BAC3:06.92
  
 PB
3
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk3:13.43
  
 PB
4
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC3:15.81
  
 PB
5Flora Høgh SanderFlora Høgh Sander ('09)Amager AC3:16.91
  
 PB
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta12.38
  
 PB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC12.99
  
 PB
3Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF13.23
  
 PB
4
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC13.33
  
 PB
5Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF13.39
  
 PB
6
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM14.12
  
 PB
7
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC14.68
  
 PB
8
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC14.70
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC0.76
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
 XO
1.19
XXX
  
2
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC0.60
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta4.21
+1.8
  
 PB
 
3.97 PB
 1.5
3.77
 1.5
3.96
 3.1
3.87
 0.1
3.96
 1.5
4.21 PB
 1.8
  
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.11 w
+2.2
  
 
 
4.02 PB
 0.3
4.11
 2.2
  X4.00
 0.7
  X3.93
 2.1
  
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.86
+1.9
  
 PB
 
3.70
 2.4
3.72
 4.8
3.80
 3.2
3.65 PB
 0.3
3.86 PB
 1.9
3.82
 1.3
  
4Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik3.64 w
+2.7
  
 
 
3.60 PB
 1.1
3.24
 1.8
3.64
 2.7
3.62 PB
 2.0
3.63 PB
 1.6
3.63 =PB
 1.9
  
5Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik3.41 w
+2.3
  
 
 
3.41
 2.3
3.34
 2.7
3.32
 3.0
3.02
 0.9
  X  X  
6Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF3.35 w
+2.7
  
 
 
3.33 =PB
 1.7
3.35
 3.9
3.35
 2.7
     
7Karoline Koch JuhlKaroline Koch Juhl ('09)BAC3.32 w
+4.2
  
 
 
2.45 SB
 1.7
3.32
 4.2
3.18
 3.4
     
8
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM3.20
+1.4
  
 
 
3.20
 1.4
3.04
 1.0
3.02
 2.8
     
9Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF3.19 w
+2.2
  
 
 
3.04 PB
 0.9
3.19
 2.2
2.79
 2.5
     
10
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC3.15
+1.8
  
 PB
 
3.15 PB
 1.8
3.09
 1.3
3.12
 1.1
     
11Flora Høgh SanderFlora Høgh Sander ('09)Amager AC3.09
+1.7
  
 
 
3.09
 1.7
2.99
 2.1
2.96
 3.0
     
12
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC3.07 w
+3.4
  
 
 
2.99
 2.6
2.88 PB
 1.2
3.07
 3.4
     
13
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC3.00 w
+2.1
  
 
 
3.00
 2.1
  X3.00
 3.8
     
14Ida LundIda Lund ('09)Amager AC2.71
+1.6
  
 
 
2.49
 0.9
2.71
 1.6
2.51
 1.5
     
15
Emma Brandt
Emma Brandt ('10)
Amager AC2.28
+1.4
  
 PB
 
  X2.15
 2.7
2.28 PB
 1.4
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC8.11
  
 PB
 
7.86 PB6.868.11 PB7.698.03  X  
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta6.31
  
 PB
 
5.54 PB4.366.31 PB6.195.785.39  
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC5.95
  
 PB
 
5.94 PB5.395.95 PB5.744.625.22  
4
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC5.41
  
 PB
 
5.36 PB5.134.385.39 PB5.41 PB5.06  
5Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik5.06
  
 
 
4.964.18  X5.044.475.06  
6
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM4.95
  
 PB
 
4.65 PB4.84 PB4.95 PB4.744.534.80  
7Karoline Koch JuhlKaroline Koch Juhl ('09)BAC4.92
  
 SB
 
4.75 SB4.92 SB4.60     
8
Emma Brandt
Emma Brandt ('10)
Amager AC4.20
  
 PB
 
3.99 PB4.17 PB4.20 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Brandt
Emma Brandt ('10)
Amager AC20.40
  
 PB
 
19.53 PB18.8514.1017.8311.0820.40 PB  
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC19.68
  
 PB
 
19.68 PB  X      
D9 60 m    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1
Anton Bjørn Krebs Hansen
Anton Bjørn Krebs Hansen ('11)
Hvidovre AM9.98 w
  
 
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC10.05 w
  
 
3
Valdemar Byrgesen
Valdemar Byrgesen ('11)
Hvidovre AM10.15 w
  
 
4
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC10.20 w
  
 
5
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF10.21 w
  
 
6
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC10.40 w
  
 
7
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF10.59 w
  
 
8
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC10.67 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Anton Bjørn Krebs Hansen
Anton Bjørn Krebs Hansen ('11)
Hvidovre AM10.07
  
 PB
2
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF10.22
  
 PB
3
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC10.37
  
 PB
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF10.59
  
 PB
5
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC10.91
  
 PB
Indledende 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.97
  
 PB
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC10.00
  
 PB
3
Valdemar Byrgesen
Valdemar Byrgesen ('11)
Hvidovre AM10.13
  
 PB
4
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC10.75
  
 PB
5
Oliver Looms Zibar
Oliver Looms Zibar ('12)
Holte Atletik11.33
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1:23.67
  
 PB
2
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas1:24.64
  
 PB
3
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC1:26.56
  
 PB
4
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC1:27.18
  
 PB
5
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF1:28.58
  
 PB
6
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik1:29.66
  
 PB
7
Lauge Højmark Omkvist
Lauge Højmark Omkvist ('11)
IK Hellas1:30.76
  
 PB
8
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:32.90
  
 PB
9
Oliver Looms Zibar
Oliver Looms Zibar ('12)
Holte Atletik1:36.04
  
 PB
10
Philip Jespersen
Philip Jespersen ('11)
BAC1:38.47
  
 SB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC3.76
+1.7
  
 PB
 
3.76 PB
 1.7
3.54
 0.0
3.64
 1.4
3.63
 3.6
  X  X  
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.55 w
+2.8
  
 
 
  X3.25 PB
 0.0
  X3.55
 2.8
3.45
 2.1
3.41 PB
 0.2
  
3
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.48
+1.9
  
 
 
3.19
 3.8
  X3.48
 1.9
3.33
 3.1
3.44
 0.9
3.26
 0.5
  
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.23
+1.1
  
 PB
 
3.04
 2.6
2.88
 2.1
3.00 PB
 1.2
3.17
 2.7
3.12 PB
 1.2
3.23 PB
 1.1
  
5
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC3.12
+1.7
  
 PB
 
3.00 PB
 1.8
3.07 PB
 0.4
3.00
 0.0
3.06
 4.9
3.12 PB
 1.7
3.09
 1.5
  
6
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.10 w
+2.5
  
 
 
3.10
 2.5
2.99 PB
 1.4
2.88
 3.5
3.06 PB
 1.8
2.95
 2.2
2.95
 0.8
  
7
Lauge Højmark Omkvist
Lauge Højmark Omkvist ('11)
IK Hellas3.01
+0.9
  
 PB
 
2.96 PB
 2.0
3.01 PB
 0.9
2.93
 2.1
     
8
Philip Jespersen
Philip Jespersen ('11)
BAC2.92
+1.2
  
 PB
 
2.85
 2.2
2.92 PB
 1.2
2.64
 1.8
     
9
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC2.82
+1.8
  
 PB
 
2.82 PB
 1.8
2.44
 0.9
  X     
10
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC2.82
0.0
  
 PB
 
  X2.82 PB
 0.0
  X     
11
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.58
+1.2
  
 PB
 
2.58 PB
 1.2
2.44
 1.3
2.51
 2.0
     
12
Oliver Looms Zibar
Oliver Looms Zibar ('12)
Holte Atletik2.54 w
+2.4
  
 
 
  X2.54
 2.4
2.41 PB
 0.3
     
13
Johan Jespersen
Johan Jespersen ('13)
BAC2.48 w
+3.7
  
 
 
2.41 =PB
 0.9
2.28
 0.8
2.48
 3.7
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC5.96
  
 
 
5.965.86  X5.705.91  X  
2
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC5.73
  
 PB
 
5.67 PB5.665.73 PB4.965.174.95  
3
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas5.62
  
 PB
 
4.79 PB4.66  X5.22 PB5.57 PB5.62 PB  
4
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.86
  
 
 
4.864.594.783.993.774.75  
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Byrgesen
Valdemar Byrgesen ('11)
Hvidovre AM34.76
  
 PB
 
34.76 PB  X30.3927.46  X25.65  
2
Anton Bjørn Krebs Hansen
Anton Bjørn Krebs Hansen ('11)
Hvidovre AM31.79
  
 PB
 
26.75 PB31.79 PB29.7627.2425.2527.34  
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF30.43
  
 PB
 
  X19.09 PB29.66 PB29.01  X30.43 PB  
4
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik30.32
  
 PB
 
30.26 PB28.6127.5130.32 PB28.2525.53  
5
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC30.18
  
 PB
 
30.18 PB28.7927.3922.0625.8228.27  
6
Philip Jespersen
Philip Jespersen ('11)
BAC29.46
  
 PB
 
29.02 PB28.9929.46 PB26.3228.8926.32  
7
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC22.76
  
 PB
 
22.76 PB21.0020.89     
8
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC22.23
  
 PB
 
22.23 PB  X19.38     
9
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas22.08
  
 PB
 
13.27 PB13.85 PB22.08 PB     
10
Johan Jespersen
Johan Jespersen ('13)
BAC16.42
  
 PB
 
15.63 PB16.42 PB9.84     
P9 60 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas10.39
  
 PB
2Bai-Yo JaworskiBai-Yo Jaworski ('09)Hvidovre AM10.44
  
 PB
3
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF10.47
  
 PB
4
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF11.20
  
 PB
5
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF11.50
  
 PB
6
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF11.63
  
 PB
7
Clara K Hermansen
Clara K Hermansen ('12)
BAC12.07
  
 PB
8
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF12.78
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Bai-Yo JaworskiBai-Yo Jaworski ('09)Hvidovre AM10.49 w
  
 
2
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas10.76 w
  
 
3
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF11.72 w
  
 
4
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF12.90 w
  
 
5
Nicoline Krogh Dissing
Nicoline Krogh Dissing ('13)
Amager AC13.50 w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF10.58 w
  
 
2
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF11.13 w
  
 
3
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF11.37 w
  
 
4
Clara K Hermansen
Clara K Hermansen ('12)
BAC11.97 w
  
 
5
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC14.57 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF1:30.95
  
 PB
2
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF1:36.91
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas3.19
+1.7
  
 PB
 
3.01 PB
 2.0
2.95
 1.7
3.12 PB
 1.9
3.19 PB
 1.7
3.13
 2.1
3.02
 2.0
  
2
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF3.06 w
+3.3
  
 
 
2.94 PB
 0.0
3.06
 3.3
2.85
 1.7
3.02 PB
 0.9
2.90
 2.4
2.97
 0.7
  
3
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF2.87
+1.6
  
 PB
 
2.72 PB
 1.1
2.79 PB
 0.6
2.82
 2.1
2.80 PB
 0.7
2.87 PB
 1.6
2.58
 2.0
  
4
Roelsgaard Marie
Roelsgaard Marie ('12)
Frederiksberg IF2.80 w
+2.8
  
 
 
2.76 PB
 0.0
2.77 PB
 0.6
2.78 PB
 1.6
2.56
 5.7
2.80
 3.1
2.80
 2.8
  
5
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF2.67
+1.6
  
 PB
 
  X2.51 PB
 1.6
2.67 PB
 1.6
2.47
 1.2
2.43
 1.5
2.31
 1.9
  
6
Nicoline Krogh Dissing
Nicoline Krogh Dissing ('13)
Amager AC2.44
+1.5
  
 PB
 
2.44 PB
 1.5
2.35
 1.5
2.16
 0.0
2.25
 0.9
2.04
 3.2
2.26
 3.6
  
7
Clara K Hermansen
Clara K Hermansen ('12)
BAC2.33
+1.9
  
 PB
 
2.33 PB
 1.9
2.07
 1.6
2.17
 2.2
     
8
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.25
+1.5
  
 PB
 
2.25 PB
 1.5
2.25 =PB
 1.6
2.05
 1.5
     
9
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC1.62
0.0
  
 PB
 
  X1.55
 2.2
1.62 PB
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF3.36
  
 PB
 
3.18 PB3.123.23 PB3.36 PB3.163.20  
2
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF3.18
  
 PB
 
3.10 PB2.763.18 PB2.652.342.56  
3
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC2.73
  
 PB
 
2.72 PB2.322.212.73 PB2.372.22  
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Bai-Yo JaworskiBai-Yo Jaworski ('09)Hvidovre AM23.67
  
 PB
 
  X  X19.00 PB23.67 PB  X20.99  
2
Clara K Hermansen
Clara K Hermansen ('12)
BAC12.00
  
 PB
 
11.57 PB11.94 PB11.2612.00 PB9.819.29  
3
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC9.44
  
 PB
 
  X7.02 PB9.44 PB6.277.127.06  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020