M 100 m Vind: +0.7 Finale A Finale | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Silvan Wicki Silvan Wicki ('95) | 95 | SUI | 10.19 | |||||||||||
1 | Jonas Kriesamer Jonas Kriesamer ('95) | 95 | GER | 10.69 | |||||||||||
2 | Julian Reus Julian Reus ('88) | 88 | GER | 10.25 | |||||||||||
2 | James Adebola James Adebola ('02) | 02 | GER | 10.71 | |||||||||||
3 | Michael Pohl Michael Pohl ('89) | 89 | GER | 10.33 | SB | ||||||||||
3 | Robin Ganter Robin Ganter ('01) | 01 | GER | 10.81 | |||||||||||
4 | Luis Brandner Luis Brandner | 00 | GER | 10.36 | PB | ||||||||||
4 | Florian Knerlein Florian Knerlein ('02) | 02 | GER | 10.87 | |||||||||||
5 | Roger Gurski Roger Gurski ('97) | 97 | GER | 10.42 | SB | ||||||||||
5 | Florian Daum Florian Daum ('90) | 90 | GER | 11.00 | |||||||||||
6 | Julian Wagner Julian Wagner ('98) | 98 | GER | 10.42 | SB | ||||||||||
7 | Aleksandar Askovic Aleksandar Askovic ('97) | 97 | GER | 10.46 | |||||||||||
8 | Malte Stangenberg Malte Stangenberg ('01) | 01 | GER | 10.57 | =PB | ||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Julian Reus Julian Reus ('88) | 88 | GER | 10.26 | |||||||||||
2 | Roger Gurski Roger Gurski ('97) | 97 | GER | 10.48 | SB | ||||||||||
3 | Robin Erewa Robin Erewa ('91) | 91 | GER | 10.60 | |||||||||||
4 | Robin Ganter Robin Ganter ('01) | 01 | GER | 10.68 | PB | ||||||||||
5 | Florian Daum Florian Daum ('90) | 90 | GER | 10.98 | |||||||||||
Indledende 2 Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Silvan Wicki Silvan Wicki ('95) | 95 | SUI | 10.44 | |||||||||||
2 | Luis Brandner Luis Brandner | 00 | GER | 10.51 | |||||||||||
3 | James Adebola James Adebola ('02) | 02 | GER | 10.67 | |||||||||||
4 | Florian Knerlein Florian Knerlein ('02) | 02 | GER | 10.85 | |||||||||||
Indledende 3 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Fabian Olbert Fabian Olbert ('01) | 01 | GER | 10.38 | PB | ||||||||||
2 | Michael Pohl Michael Pohl ('89) | 89 | GER | 10.40 | |||||||||||
3 | Aleksandar Askovic Aleksandar Askovic ('97) | 97 | GER | 10.40 | SB | ||||||||||
4 | Malte Stangenberg Malte Stangenberg ('01) | 01 | GER | 10.58 | |||||||||||
5 | Jonas Kriesamer Jonas Kriesamer ('95) | 95 | GER | 10.69 | |||||||||||
6 | Maximilian Münzker Maximilian Münzker ('98) | 98 | AUT | 10.90 | SB | ||||||||||
Indledende 4 Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Julian Wagner Julian Wagner ('98) | 98 | GER | 10.45 | SB | ||||||||||
2 | Yannick Wolf Yannick Wolf | 00 | GER | 10.47 | PB | ||||||||||
3 | Markus Fuchs Markus Fuchs ('95) | 95 | AUT | 10.58 | |||||||||||
M 200 m Vind: -0.5 Finale A Finale | Vind: -0.5 | ||||||||||||||
1 | Milo Skupin-Alfa Milo Skupin-Alfa ('99) | 99 | GER | 21.38 | |||||||||||
2 | Michael Adolf Michael Adolf ('96) | 96 | GER | 21.91 | |||||||||||
Finale B Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 21.40 | PB | ||||||||||
2 | Jonas Hügen Jonas Hügen ('94) | 94 | GER | 21.51 | |||||||||||
Finale C Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | James Adebola James Adebola ('02) | 02 | GER | 21.65 | PB | ||||||||||
2 | Jonas Kriesamer Jonas Kriesamer ('95) | 95 | GER | 21.81 | |||||||||||
3 | Max Patrick Spitzer Max Patrick Spitzer ('99) | 99 | GER | 21.89 | |||||||||||
Finale D Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | ||||||||||||||
1 | Kai Sparenberg Kai Sparenberg ('95) | 95 | GER | 21.59 | |||||||||||
2 | Malte Stangenberg Malte Stangenberg ('01) | 01 | GER | 21.65 | PB | ||||||||||
Finale E Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
3 | Maximilian Heinrichs Maximilian Heinrichs ('01) | 01 | GER | 21.81 | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marvin Schlegel Marvin Schlegel ('98) | 98 | GER | 46.44 | |||||||||||
2 | Patrick Schneider Patrick Schneider ('92) | 92 | GER | 46.58 | |||||||||||
3 | Manuel Sanders Manuel Sanders ('98) | 98 | GER | 46.59 | |||||||||||
4 | Johannes Trefz Johannes Trefz ('92) | 92 | GER | 47.15 | SB | ||||||||||
5 | Torben Junker Torben Junker ('93) | 93 | GER | 47.34 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Justus Baumgarten Justus Baumgarten | 00 | GER | 47.34 | PB | ||||||||||
2 | Fabian Dammermann Fabian Dammermann ('97) | 97 | GER | 47.48 | |||||||||||
3 | Jean Paul Bredau Jean Paul Bredau ('99) | 99 | GER | 47.49 | SB | ||||||||||
4 | Tobias Lange Tobias Lange ('93) | 93 | GER | 47.74 | SB | ||||||||||
5 | Samuel Werdecker Samuel Werdecker ('98) | 98 | GER | 47.78 | SB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Fabian Bürckel Fabian Bürckel ('99) | 99 | GER | 47.47 | PB | ||||||||||
2 | Willy Stollhoff Willy Stollhoff ('01) | 01 | GER | 48.13 | |||||||||||
3 | Max Tank Max Tank ('02) | 02 | GER | 48.50 | |||||||||||
4 | Felix Einramhof Felix Einramhof ('98) | 98 | AUT | 48.76 | SB | ||||||||||
5 | Bela Karn Bela Karn ('02) | 02 | GER | 48.84 | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dennis Biederbick Dennis Biederbick ('97) | 97 | GER | 1:50.20 | SB | ||||||||||
2 | Christoph Kessler Christoph Kessler ('95) | 95 | GER | 1:50.51 | SB | ||||||||||
3 | Marc Tortell Marc Tortell ('97) | 97 | GER | 1:50.89 | |||||||||||
4 | Julian Ranc Julian Ranc ('96) | 96 | FRA | 1:51.00 | SB | ||||||||||
5 | Marvin Heinrich Marvin Heinrich ('97) | 97 | GER | 1:51.19 | SB | ||||||||||
6 | Oskar Schwarzer Oskar Schwarzer ('99) | 99 | GER | 1:51.69 | SB | ||||||||||
7 | Holger Körner Holger Körner ('93) | 93 | GER | 1:52.60 | |||||||||||
8 | Benedikt Huber Benedikt Huber ('89) | 89 | GER | 1:54.95 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Sven Wagner Sven Wagner ('01) | 01 | GER | 1:51.87 | PB | ||||||||||
2 | Sam Blake Sam Blake ('95) | 95 | AUS | 1:52.75 | |||||||||||
3 | Fabian Spinrath Fabian Spinrath ('92) | 92 | GER | 1:53.62 | |||||||||||
4 | Diego Menzi Diego Menzi ('85) | 85 | SUI | 1:53.71 | SB | ||||||||||
5 | Maximilian Klink Maximilian Klink | 00 | GER | 1:54.39 | SB | ||||||||||
M 110 m hæk Vind: -0.1 Finale A Finale | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Georg Fleischhauer Georg Fleischhauer ('88) | 88 | GER | 14.16 | |||||||||||
2 | Tim Eikermann Tim Eikermann | 00 | GER | 14.27 | |||||||||||
3 | Yannick Spissinger Yannick Spissinger ('95) | 95 | GER | 14.47 | |||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Matthias Bühler Matthias Bühler ('86) | 86 | GER | 13.60 | SB | ||||||||||
2 | Georg Fleischhauer Georg Fleischhauer ('88) | 88 | GER | 13.93 | PB | ||||||||||
4 | Yannick Spissinger Yannick Spissinger ('95) | 95 | GER | 14.19 | |||||||||||
5 | Stefan Volzer Stefan Volzer | 00 | GER | 14.36 | SB | ||||||||||
6 | Marius Lewald Marius Lewald ('99) | 99 | GER | 14.58 | |||||||||||
Indledende 2 Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Erik Balnuweit Erik Balnuweit ('88) | 88 | GER | 13.70 | SB | ||||||||||
2 | Tim Eikermann Tim Eikermann | 00 | GER | 14.24 | |||||||||||
3 | Louis Timm Louis Timm | 00 | GER | 14.46 | PB | ||||||||||
6 | André Zahl André Zahl ('95) | 95 | GER | 15.29 | SB | ||||||||||
7 | Christoph Lange Christoph Lange ('91) | 91 | GER | 15.51 | SB | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Constantin Preis Constantin Preis ('98) | 98 | GER | 50.19 | |||||||||||
2 | Armando Machava Creve Armando Machava Creve ('96) | 96 | MOZ | 50.68 | SB | ||||||||||
3 | Dany Brand Dany Brand ('96) | 96 | SUI | 50.97 | |||||||||||
4 | Joshua Abuaku Joshua Abuaku ('96) | 96 | GER | 51.37 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Efekemo Okoro Efekemo Okoro ('92) | 92 | GBR | 50.35 | SB | ||||||||||
2 | Markus Kornfeld Markus Kornfeld ('90) | 90 | AUT | 52.30 | SB | ||||||||||
3 | Justus Ringel Justus Ringel ('99) | 99 | GER | 52.67 | SB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Andreas Kölbl Andreas Kölbl ('94) | 94 | GER | 53.01 | |||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Yannick Wolf Yannick Wolf | 00 | GER | 7.25 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Simon Batz Simon Batz ('02) | 02 | GER | 6.99 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Christoph Lange Christoph Lange ('91) | 91 | GER | 6.57 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Rebekka Haase Rebekka Haase ('93) | 93 | GER | 11.11 | SB | ||||||||||
1 | Magdalena Lindner Magdalena Lindner | 00 | AUT | 11.76 | PB | ||||||||||
2 | Lisa Marie Kwayie Lisa Marie Kwayie ('96) | 96 | GER | 11.19 | PB | ||||||||||
2 | Tina Benzinger Tina Benzinger ('01) | 01 | GER | 11.90 | PB | ||||||||||
3 | Amelie-Sophie Lederer Amelie-Sophie Lederer ('94) | 94 | GER | 11.29 | SB | ||||||||||
3 | Leonie Kluwig Leonie Kluwig ('98) | 98 | GER | 11.91 | SB | ||||||||||
4 | Sophia Junk Sophia Junk ('99) | 99 | GER | 11.42 | PB | ||||||||||
4 | Lena Brünnhübner Lena Brünnhübner ('01) | 01 | GER | 11.99 | SB | ||||||||||
5 | Jessica-Bianca Wessolly Jessica-Bianca Wessolly ('96) | 96 | GER | 11.44 | SB | ||||||||||
5 | Serena Stenger Serena Stenger | 00 | GER | 12.04 | SB | ||||||||||
6 | Alexandra Toth Alexandra Toth ('95) | 95 | AUT | 11.64 | |||||||||||
7 | Patrizia van der Weken Patrizia van der Weken ('99) | 99 | LUX | 11.64 | |||||||||||
8 | Marina Scherzl Marina Scherzl ('99) | 99 | GER | 11.69 | PB | ||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: -0.6 | Vind: -0.6 | ||||||||||||||
1 | Amelie-Sophie Lederer Amelie-Sophie Lederer ('94) | 94 | GER | 11.46 | |||||||||||
2 | Jessica-Bianca Wessolly Jessica-Bianca Wessolly ('96) | 96 | GER | 11.67 | |||||||||||
3 | Christin Bischoff Christin Bischoff | 00 | GER | 12.00 | |||||||||||
4 | Tina Benzinger Tina Benzinger ('01) | 01 | GER | 12.11 | |||||||||||
Indledende 2 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Rebekka Haase Rebekka Haase ('93) | 93 | GER | 11.21 | SB | ||||||||||
2 | Marina Scherzl Marina Scherzl ('99) | 99 | GER | 11.75 | PB | ||||||||||
3 | Alexandra Toth Alexandra Toth ('95) | 95 | AUT | 11.76 | |||||||||||
4 | Louise Wieland Louise Wieland | 00 | GER | 11.95 | =PB | ||||||||||
5 | Lena Brünnhübner Lena Brünnhübner ('01) | 01 | GER | 12.07 | SB | ||||||||||
Indledende 3 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Lisa Marie Kwayie Lisa Marie Kwayie ('96) | 96 | GER | 11.27 | |||||||||||
2 | Sophia Junk Sophia Junk ('99) | 99 | GER | 11.44 | PB | ||||||||||
3 | Magdalena Lindner Magdalena Lindner | 00 | AUT | 11.85 | =PB | ||||||||||
4 | Leonie Kluwig Leonie Kluwig ('98) | 98 | GER | 12.02 | SB | ||||||||||
5 | Serena Stenger Serena Stenger | 00 | GER | 12.09 | |||||||||||
6 | Ira Harrasser Ira Harrasser ('01) | 01 | ITA | 12.22 | SB | ||||||||||
Indledende 4 Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Patrizia van der Weken Patrizia van der Weken ('99) | 99 | LUX | 11.71 | |||||||||||
2 | Synthia Oguama Synthia Oguama ('98) | 98 | GER | 11.76 | |||||||||||
3 | Leonie Springer Leonie Springer | 00 | AUT | 12.25 | |||||||||||
K 200 m Vind: -1.0 Finale A Finale | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
1 | Lisa Marie Kwayie Lisa Marie Kwayie ('96) | 96 | GER | 23.24 | |||||||||||
2 | Jessica-Bianca Wessolly Jessica-Bianca Wessolly ('96) | 96 | GER | 23.36 | |||||||||||
3 | Amelie-Sophie Lederer Amelie-Sophie Lederer ('94) | 94 | GER | 23.43 | PB | ||||||||||
4 | Sophia Junk Sophia Junk ('99) | 99 | GER | 23.48 | |||||||||||
Finale B Vind: -1.2 | Vind: -1.2 | ||||||||||||||
1 | Synthia Oguama Synthia Oguama ('98) | 98 | GER | 24.17 | |||||||||||
2 | Ina Huemer Ina Huemer ('98) | 98 | AUT | 24.25 | |||||||||||
3 | Magdalena Lindner Magdalena Lindner | 00 | AUT | 24.59 | SB | ||||||||||
Finale C Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Alexandra Toth Alexandra Toth ('95) | 95 | AUT | 24.24 | SB | ||||||||||
2 | Ira Harrasser Ira Harrasser ('01) | 01 | ITA | 24.96 | SB | ||||||||||
Finale D Vind: -0.5 | Vind: -0.5 | ||||||||||||||
1 | Marina Scherzl Marina Scherzl ('99) | 99 | GER | 24.32 | =PB | ||||||||||
2 | Louise Wieland Louise Wieland | 00 | GER | 24.41 | PB | ||||||||||
3 | Brenda Cataria-Byll Brenda Cataria-Byll ('01) | 01 | GER | 24.79 | SB | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Corinna Schwab Corinna Schwab ('99) | 99 | GER | 52.46 | |||||||||||
2 | Jackie Baumann Jackie Baumann ('95) | 95 | GER | 52.83 | PB | ||||||||||
3 | Ruth Sophia Spelmeyer Ruth Sophia Spelmeyer ('90) | 90 | GER | 52.91 | |||||||||||
4 | Lisa Sophie Hartmann Lisa Sophie Hartmann ('99) | 99 | GER | 53.65 | SB | ||||||||||
5 | Mona Mayer Mona Mayer ('01) | 01 | GER | 54.01 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Alica Schmidt Alica Schmidt ('98) | 98 | GER | 53.07 | PB | ||||||||||
2 | Nadine Gonska Nadine Gonska ('90) | 90 | GER | 53.79 | |||||||||||
3 | Lara-Noelle Steinbrecher Lara-Noelle Steinbrecher ('03) | 03 | GER | 54.80 | |||||||||||
4 | Hannah Mergenthaler Hannah Mergenthaler ('97) | 97 | GER | 55.23 | |||||||||||
5 | Lena Naumann Lena Naumann ('94) | 94 | GER | 55.69 | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Marie Scheppan Marie Scheppan ('01) | 01 | GER | 55.10 | |||||||||||
2 | Justine Wehner Justine Wehner ('03) | 03 | GER | 56.55 | |||||||||||
3 | Sophia Sommer Sophia Sommer ('95) | 95 | GER | 56.59 | |||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Lea Ahrens Lea Ahrens ('98) | 98 | GER | 56.24 | |||||||||||
2 | Emilia Grahle Emilia Grahle ('01) | 01 | GER | 56.53 | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Katharina Trost Katharina Trost ('95) | 95 | GER | 2:05.40 | |||||||||||
2 | Jana Reinert Jana Reinert ('98) | 98 | GER | 2:07.65 | |||||||||||
3 | Rebekka Ackers Rebekka Ackers ('90) | 90 | GER | 2:08.22 | SB | ||||||||||
4 | Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94) | 94 | DEN | 2:08.27 | SB | ||||||||||
5 | Caterina Granz Caterina Granz ('94) | 94 | GER | 2:08.51 | SB | ||||||||||
6 | Vera Hoffmann Vera Hoffmann ('96) | 96 | LUX | 2:09.44 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Sarah Schmidt Sarah Schmidt ('96) | 96 | GER | 2:07.29 | SB | ||||||||||
2 | Vera Coutellier Vera Coutellier ('95) | 95 | GER | 2:08.82 | SB | ||||||||||
3 | Jolanda Kallabis Jolanda Kallabis ('05) | 05 | GER | 2:08.92 | PB | ||||||||||
4 | Julia Merbach Julia Merbach ('94) | 94 | GER | 2:09.07 | |||||||||||
5 | Debora Diawuoh Debora Diawuoh ('91) | 91 | GER | 2:09.33 | PB | ||||||||||
6 | Ann-Kathrin Kopf Ann-Kathrin Kopf ('96) | 96 | GER | 2:10.60 | |||||||||||
7 | Katharina Oberhammer Katharina Oberhammer ('98) | 98 | ITA | 2:13.13 | SB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Rieke Emmrich Rieke Emmrich ('03) | 03 | GER | 2:13.15 | |||||||||||
2 | Nele Göhl Nele Göhl ('03) | 03 | GER | 2:13.20 | |||||||||||
3 | Bianca Illmaier Bianca Illmaier ('98) | 98 | AUT | 2:13.42 | SB | ||||||||||
4 | Pia Malin Jensen Pia Malin Jensen ('94) | 94 | GER | 2:13.83 | |||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alina Reh Alina Reh ('97) | 97 | GER | 15:27.46 | |||||||||||
2 | Mia Jurenka Mia Jurenka ('02) | 02 | GER | 17:14.18 | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: -0.5 Finale A Finale | Vind: -0.5 | ||||||||||||||
1 | Beate Schrott Beate Schrott ('88) | 88 | AUT | 13.37 | |||||||||||
2 | Monika Zapalska Monika Zapalska ('94) | 94 | GER | 13.60 | |||||||||||
3 | Sophie Hamann Sophie Hamann ('96) | 96 | GER | 13.97 | |||||||||||
4 | Paulina Huber Paulina Huber ('97) | 97 | GER | 14.00 | |||||||||||
5 | Anna Jablonski Anna Jablonski | 00 | GER | 14.20 | |||||||||||
Karin Strametz Karin Strametz ('98) | 98 | AUT | DNF | ||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Anne Weigold Anne Weigold ('98) | 98 | GER | 13.42 | PB | ||||||||||
2 | Isabel Mayer Isabel Mayer ('93) | 93 | GER | 13.58 | PB | ||||||||||
3 | Anna Jablonski Anna Jablonski | 00 | GER | 13.92 | SB | ||||||||||
4 | Angela Stockert Angela Stockert | 00 | GER | 14.23 | PB | ||||||||||
Indledende 2 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Monika Zapalska Monika Zapalska ('94) | 94 | GER | 13.54 | SB | ||||||||||
2 | Katharina Winkler Katharina Winkler ('96) | 96 | GER | 14.02 | SB | ||||||||||
Indledende 3 Vind: +1.5 | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Beate Schrott Beate Schrott ('88) | 88 | AUT | 13.21 | |||||||||||
2 | Vanessa Hammerschmidt Vanessa Hammerschmidt ('98) | 98 | GER | 13.62 | SB | ||||||||||
3 | Paulina Huber Paulina Huber ('97) | 97 | GER | 13.69 | SB | ||||||||||
4 | Sophie Hamann Sophie Hamann ('96) | 96 | GER | 13.72 | SB | ||||||||||
5 | Anna-Lena Obermaier Anna-Lena Obermaier ('96) | 96 | GER | 14.25 | PB | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Carolina Krafzik Carolina Krafzik ('95) | 95 | GER | 57.66 | |||||||||||
2 | Karolina Pahlitzsch Karolina Pahlitzsch ('94) | 94 | GER | 1:00.92 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Eline Claeys Eline Claeys | 00 | BEL | 59.61 | |||||||||||
2 | Lena Pressler Lena Pressler ('01) | 01 | AUT | 1:00.58 | SB | ||||||||||
3 | Radha Fiedler Radha Fiedler ('96) | 96 | GER | 1:01.61 | |||||||||||
4 | Anne Gebauer Anne Gebauer ('02) | 02 | GER | 1:03.28 | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Laura Wilhelm Laura Wilhelm ('02) | 02 | GER | 1:02.33 | |||||||||||
2 | Sophie Albrecht Sophie Albrecht ('04) | 04 | GER | 1:02.86 | |||||||||||
3 | Miriam Backer Miriam Backer | 00 | GER | 1:02.99 | SB | ||||||||||
4 | Julia Stuhler Julia Stuhler ('97) | 97 | GER | 1:03.38 | |||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Isabel Mayer Isabel Mayer ('93) | 93 | GER | 5.68 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anna-Lena Obermaier Anna-Lena Obermaier ('96) | 96 | GER | 5.61 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sophie Hamann Sophie Hamann ('96) | 96 | GER | 5.43 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Angela Stockert Angela Stockert | 00 | GER | 5.33 | +0.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M40 110 m hæk 99.1 cm | |||||||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.8 | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
3 | Jan Schindzielorz Jan Schindzielorz ('78) | 78 | GER | 14.05 | PB |