Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: Opin kapping á Tórsbreyt 7. juli 2020 7.7.2020

M 100 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan11.03 w
  
 
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið11.64 w
  
 
3Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan11.73 w
  
 
Finale B
Vind: +3.0
Vind: +3.0
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið14.28 w
  
 
2Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið14.96 w
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið6.29 w
+3.2
  
 
2William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)Bragdið5.41 w
+3.0
  
 
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið4.17 w
+3.0
  
 
4Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið3.63 w
+2.3
  
 
 
3.63
 2.3
3.63
 2.2
  X  X  X  X  
4Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið3.63 w
+2.3
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið33.78
  
 PB
 
33.78 PB32.10      
K 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF12.89 w
  
 
2Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið12.95 w
  
 
3Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.43 w
  
 
4Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið14.01 w
  
 
Finale B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan13.97 w
  
 
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið14.10 w
  
 
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið14.21 w
  
 
4Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti14.74 w
  
 
5Maiken OlsenMaiken Olsen ('90)Hvirlan18.21 w
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:22.01
  
 SB
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:35.90
  
 
3Kristina Verlandsdót HayfieldKristina Verlandsdót Hayfield ('05)Hvirlan2:48.76
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið5.11 w
+2.3
  
 
 
4.69
 3.2
  X5.11
 2.3
4.75
 2.1
5.04
 3.5
5.05
 4.3
  
1Elisabeth S. HolmElisabeth S. Holm ('01)Færøerne5.11 w
+2.3
  
 
2Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.63 w
+3.5
  
 
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.54 w
+3.0
  
 
4Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið4.21 w
+2.7
  
 
5Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan4.14 w
+2.6
  
 
6Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti3.67 w
+3.3
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið26.35
  
 PB
 
22.2626.35 PB23.61     
2Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið25.90
  
 SB
 
25.90 SB21.2923.15     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan35.08
  
 
 
35.0834.4134.2333.2933.8434.13  
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið19.45
  
 PB
 
15.2016.5219.45 PB     
3Kristina Verlandsdót HayfieldKristina Verlandsdót Hayfield ('05)Hvirlan17.04
  
 PB
 
16.84 PB12.5610.9412.9515.7517.04 PB  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti9.39
  
 PB
 
5.308.76 PB9.39 PB6.118.87   

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7