Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Copenhagen Open 1‐2.8.2020
Hvidovre Stadion

M 100 m    
1.8. Vind: +1.0

Finale A

Finale
1.8.Vind: +1.0
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.55
  
 SB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.74
  
 =SB
3Emil FrændeEmil Frænde Sparta10.98
  
 
4Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.04
  
 
Finale B
1.8. Vind: +1.0
1.8.Vind: +1.0
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta10.85
  
 
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja10.94
  
 
Finale C
1.8. Vind: -1.2
1.8.Vind: -1.2
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE11.02
  
 SB
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.04
  
 
3Dlovan BakerDlovan Baker BAK11.45
  
 PB
4Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.51
  
 
5Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.54
  
 
6Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.58
  
 
7Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.60
  
 
8
Joey Dreher
Joey Dreher ('99)
GER11.61
  
 
Finale D
1.8. Vind: +0.5
1.8.Vind: +0.5
1Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF11.10
  
 =PB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE11.12
  
 
3Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.16
  
 
4Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.23
  
 
5
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE11.24
  
 
6Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.28
  
 
7Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.30
  
 
8Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.48
  
 
Finale E
1.8. Vind: -0.6
1.8.Vind: -0.6
1
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE11.16
  
 SB
Finale F
1.8. Vind: +2.0
1.8.Vind: +2.0
1
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE11.28
  
 
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.04
  
 PB
3Robin RichRobin Rich ('67)KIF12.30
  
 SB
4Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.05
  
 =SB
5Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.12
  
 
Finale G
1.8. Vind: +1.3
1.8.Vind: +1.3
1
Ben Heyer
Ben Heyer ('03)
GER11.53
  
 PB
2Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.63
  
 PB
Finale H
1.8. Vind: +0.2
1.8.Vind: +0.2
1Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.81
  
 
2Anas AliAnas Ali ('99)KIF11.88
  
 PB
3Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan11.97
  
 PB
4Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF12.01
  
 
5Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)FIF12.11
  
 
6Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk12.14
  
 
Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC DNF
  
 
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: -0.1
1.8.Vind: -0.1
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.47
  
 SB
2
Joey Dreher
Joey Dreher ('99)
GER11.56
  
 PB
3
Ben Heyer
Ben Heyer ('03)
GER11.67
  
 PB
4Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.72
  
 PB
5Anas AliAnas Ali ('99)KIF12.01
  
 PB
6Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.03
  
 PB
7Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.29
  
 SB
Indledende 2
1.8. Vind: +0.8
1.8.Vind: +0.8
1Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.44
  
 SB
2Dlovan BakerDlovan Baker BAK11.60
  
 
3Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.70
  
 PB
4Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.76
  
 SB
5Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC11.80
  
 PB
6Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.93
  
 PB
7Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.18
  
 
Indledende 3
1.8. Vind: +0.8
1.8.Vind: +0.8
1Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.22
  
 SB
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta11.37
  
 PB
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta11.38
  
 =PB
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta11.65
  
 
5Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk12.12
  
 PB
6Robin RichRobin Rich ('67)KIF12.37
  
 SB
7Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.08
  
 PB
Indledende 4
1.8. Vind: +0.3
1.8.Vind: +0.3
1Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.35
  
 
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.51
  
 PB
3Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta11.59
  
 SB
4Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.81
  
 
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.92
  
 
6Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)FIF12.05
  
 
7Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC13.74
  
 SB
Indledende 5
1.8. Vind: +1.0
1.8.Vind: +1.0
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM10.76
  
 
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja10.97
  
 
3Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.14
  
 
4
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE11.17
  
 
5
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE11.21
  
 PB
Indledende 6
1.8. Vind: +1.2
1.8.Vind: +1.2
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta10.92
  
 
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER10.95
  
 SB
3Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.02
  
 
4Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.21
  
 PB
5Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.23
  
 
6
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE11.62
  
 
Indledende 7
1.8. Vind: +0.9
1.8.Vind: +0.9
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.69
  
 
2Emil FrændeEmil Frænde Sparta10.91
  
 PB
3
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE11.11
  
 
4Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF11.15
  
 
5Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.46
  
 
6Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.54
  
 SB
Indledende 8
1.8. Vind: -0.6
1.8.Vind: -0.6
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE11.13
  
 SB
2
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE11.20
  
 
M 200 m    
2.8. Vind: +0.8

Finale A

Finale
2.8.Vind: +0.8
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190020.67
  
 PB
2Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM21.48
  
 SB
3Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta21.66
  
 PB
4Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik21.90
  
 PB
5Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta21.94
  
 SB
Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM DNF
  
 
Finale B
2.8. Vind: +1.8
2.8.Vind: +1.8
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk21.73
  
 PB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE22.15
  
 PB
3Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 22.36
  
 PB
4Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta22.46
  
 PB
5Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik22.54
  
 SB
6Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF22.66
  
 PB
7Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik23.06
  
 SB
Finale C
2.8. Vind: +1.2
2.8.Vind: +1.2
1Emil FrændeEmil Frænde Sparta21.75
  
 PB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM21.77
  
 SB
3Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta21.82
  
 PB
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.17
  
 
5Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER22.22
  
 SB
6Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM22.89
  
 SB
Finale D
2.8. Vind: +2.5
2.8.Vind: +2.5
1
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE22.39 w
  
 
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta22.65 w
  
 
3
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE22.81 w
  
 
4Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta23.03 w
  
 
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.16 w
  
 
Finale E
2.8. Vind: +1.8
2.8.Vind: +1.8
1Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik22.78
  
 PB
2Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC23.99
  
 PB
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk24.25
  
 PB
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas24.91
  
 
Finale F
2.8. Vind: +1.6
2.8.Vind: +1.6
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta22.87
  
 PB
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF22.94
  
 PB
3Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta22.95
  
 PB
4Dlovan BakerDlovan Baker BAK22.96
  
 PB
5
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE23.18
  
 PB
6Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC23.34
  
 SB
Finale G
2.8. Vind: +1.7
2.8.Vind: +1.7
0
Joey Dreher
Joey Dreher ('99)
GER23.10
  
 PB
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta22.99
  
 PB
2
Ben Heyer
Ben Heyer ('03)
GER23.10
  
 PB
4Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 23.44
  
 PB
5Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.48
  
 PB
6Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF24.20
  
 SB
Finale H
2.8. Vind: -0.3
2.8.Vind: -0.3
1Mathias TouillonMathias Touillon ('04)Hvidovre AM25.00
  
 PB
2Julius ClavilleJulius Claville ('04)IK Hellas25.12
  
 PB
3Jonathan HenningJonathan Henning ('04)Hvidovre AM25.95
  
 PB
4Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK27.02
  
 PB
5Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF27.10
  
 SB
6Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC28.37
  
 SB
M 400 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM47.10
  
 SB
2
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE48.24
  
 SB
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta48.69
  
 SB
4Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF49.96
  
 PB
5Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta50.41
  
 
6
Tobias Grønstad
Tobias Grønstad ('02)
NOR50.81
  
 PB
7Jonathan KureJonathan Kure ('97)KIF50.88
  
 PB
Finale B
1.8.
1.8.
1Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM50.74
  
 PB
2Robin RichRobin Rich ('67)KIF54.25
  
 SB
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas55.35
  
 SB
4Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK1:00.30
  
 PB
5David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1:04.63
  
 
6Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris1:11.55
  
 PB
M 800 m    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Tobias Grønstad
Tobias Grønstad ('02)
NOR1:55.41
  
 
2Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:56.00
  
 SB
3Yusuf AlinYusuf Alin ('95)Sparta1:57.24
  
 SB
4Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF1:57.52
  
 SB
5Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:58.56
  
 SB
6Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF2:00.44
  
 PB
7
Robin Sterner
Robin Sterner ('91)
SWE2:01.68
  
 
8
Philipp Jensen e Castro
Philipp Jensen e Castro ('04)
GER2:03.96
  
 PB
Finale B
2.8.
2.8.
1Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM2:02.94
  
 SB
2Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM2:03.52
  
 PB
3Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:03.62
  
 PB
4
Truls Månsson
Truls Månsson ('02)
SWE2:04.73
  
 
5Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF2:04.81
  
 PB
6Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC2:07.98
  
 SB
7Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM2:17.82
  
 
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM DNF
  
 
Finale C
2.8.
2.8.
1Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF2:03.51
  
 PB
2Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)Hvirlan2:11.03
  
 PB
3Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:11.42
  
 PB
4Louis Lepetit ThomsenLouis Lepetit Thomsen ('94)Sparta2:11.62
  
 PB
5Emil RasmussenEmil Rasmussen ('01)Frederiksberg IF2:12.28
  
 PB
6Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne2:13.96
  
 PB
7
Anders Rydell
Anders Rydell ('78)
SWE2:15.64
  
 SB
8Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK2:24.46
  
 PB
M 1500 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta3:56.77
  
 SB
2William DevantierWilliam Devantier Sparta4:01.02
  
 
3Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:04.30
  
 SB
4Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 4:10.69
  
 PB
5Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:13.64
  
 SB
6Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF4:23.19
  
 PB
7
Philipp Jensen e Castro
Philipp Jensen e Castro ('04)
GER4:26.11
  
 PB
8Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Randers Freja4:26.45
  
 PB
9Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:28.62
  
 
10Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:41.26
  
 
11Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC4:48.62
  
 SB
M 110 m hæk    
1.8. Vind: +0.6

Finale A

Finale
1.8.Vind: +0.6
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.66
  
 PB
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.53
  
 
3
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE16.18
  
 PB
4
Paul Anton Temme
Paul Anton Temme ('97)
GER16.91
  
 PB
M Højdespring    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Samuel Fransson
Samuel Fransson 
SWE2.00
  
 SB
 
1.76
  O
1.82
  O
1.85
  O
1.91
  O
1.94 SB
 XO
1.97 SB
 XO
2.00 SB
 XO
2.04
XXX
2Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.82
  
 SB
 
1.67
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
XXO
1.82 SB
  O
1.85
XXX
 
3Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.79
  
 
 
1.73
  O
1.76
  O
1.79
 XO
1.82
XXX
    
4Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.73
  
 =PB
 
1.70 =SB
  O
1.73 =PB
XXO
1.76
XXX
     
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta1.67
  
 
 
1.62
  O
1.67
  O
1.70
XXX
     
M Stangspring    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.72
  
 PB
 
3.72
  O
3.92
  O
4.12
  O
4.22
  O
4.32
  O
4.42
XXX
  
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.62
  
 
 
3.62
  O
3.72
  O
4.02
  O
4.21
 XO
4.22
 XO
4.32
XXX
  
3
Magnus Herstedt
Magnus Herstedt ('98)
SWE4.42
  
 
 
4.12
XXO
4.21
XXX
      
4Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta4.22
  
 
 
3.62
XXO
3.72
 XO
3.92
 XO
4.12
XXX
    
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.12
  
 SB
 
3.72
  O
3.82
XXX
      
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta3.92
  
 SB
 
3.22
  O
3.32
  O
3.42
  O
3.52
  O
3.62
XXX
   
7Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.82
  
 PB
 
2.82 SB
  O
3.02 SB
 XO
3.22 SB
XXO
3.32 SB
XXO
3.42 SB
XXO
3.52
XXX
  
8Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM3.72
  
 SB
 
3.22 SB
 XO
3.32 SB
  O
3.42
XXX
     
9Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.32
  
 SB
 
2.82
XXX
       
M Længdespring    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM7.56
+1.8
  
 SB
 
7.56 SB
 1.8
7.46
 1.4
  X  X  –  X  
2Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM7.13
+1.3
  
 PB
 
6.93
 0.6
7.08
 1.8
7.07
 1.8
6.91
 1.2
7.13 PB
 1.3
7.09
 3.9
  
3Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.04
+0.6
  
 PB
 
7.04 PB
 0.6
4.88
 1.5
6.38
 1.6
6.57
 3.6
6.81
 1.6
  X  
4Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.86
+1.5
  
 PB
 
6.37 SB
 0.8
6.60 SB
 0.4
  X6.63 SB
 0.1
  X6.86 PB
 1.5
  
5Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.69 w
+2.7
  
 
 
4.71
 0.1
6.69
 2.7
  X  X  –  X  
6
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE6.60 w
+3.1
  
 
 
  X  X6.60
 3.1
  X  X  X  
7Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.59 w
+2.3
  
 
 
6.46 SB
 0.2
6.42
 1.7
6.59
 2.3
5.96
 2.2
6.43
 2.0
6.43
 4.9
  
8Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.59
+1.6
  
 SB
 
6.36 SB
 1.2
  X6.59 SB
 1.6
6.34
 2.4
  X  X  
9Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.50
-0.8
  
 PB
 
  X6.44
 0.2
6.50 PB
 -0.8
     
10Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas6.41 w
+3.0
  
 
 
6.16
 -0.7
  X6.41
 3.0
     
11Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF6.34
+0.9
  
 SB
 
3.58 SB
 0.3
6.15 SB
 1.8
6.34 SB
 0.9
     
12Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta6.31 w
+2.1
  
 
 
6.04 SB
 1.1
6.23 SB
 1.7
6.31
 2.1
     
13Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta6.20 w
+2.4
  
 
 
6.06 SB
 1.6
6.09 SB
 0.5
6.20
 2.4
     
14
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE6.12 w
+3.0
  
 
 
6.12
 3.0
5.81
 -0.5
4.94
 2.1
     
15Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.07
+1.9
  
 
 
6.07
 1.9
6.07
 2.4
3.89
 2.4
     
16Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta5.87 w
+2.1
  
 
 
5.77
 3.4
5.87
 2.1
5.67
 1.1
     
17Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas5.49 w
+4.1
  
 
 
5.49
 4.1
5.39 =SB
 0.5
      
18
Ben Heyer
Ben Heyer ('03)
GER5.49
+0.9
  
 PB
 
  X5.49 PB
 0.9
  X     
Julius ClavilleJulius Claville ('04)IK Hellas NM
  
 
 
  X  X  X     
M Trespring    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF14.96 w
+2.9
  
 
 
  X14.96
 2.9
14.55
 0.2
  X  X  X  
2Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM14.22
+1.4
  
 PB
 
  X13.82 PB
 2.0
14.13
 2.6
  X14.22 PB
 1.4
  X  
3Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan13.14 w
+2.9
  
 
 
12.99
 2.1
12.82
 2.5
13.14
 2.9
12.89
 2.9
13.02 =SB
 0.6
  X  
4Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK9.95 w
+2.1
  
 
 
9.15
 1.3
9.52
 3.6
9.71
 3.6
9.46
 3.0
9.70
 1.3
9.95
 2.1
  
5Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM7.88 w
+3.1
  
 
 
7.81
 3.2
7.58
 1.9
  X7.74 =SB
 1.9
7.88
 3.1
7.57
 1.5
  
M Kuglestød    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.40
  
 SB
 
  X  X13.18 SB13.40 SB  X  X  
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta13.03
  
 PB
 
12.0712.95 SB13.03 PB12.4712.3612.46  
3
Florian Walther
Florian Walther 
GER10.89
  
 PB
 
10.51 PB10.82 PB10.89 PB  X  X9.87  
M Diskoskast 2.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 57.29
  
 
 
  X  X57.29  X  X  X  
2Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta54.85
  
 
 
  X53.85  X54.85  X  X  
3Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik53.79
  
 
 
50.0152.5352.6153.7953.6753.05  
4Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta49.44
  
 SB
 
49.44 SB  X47.9948.3249.08  X  
5Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas41.66
  
 PB
 
29.52 PB41.66 PB  X  X40.2836.47  
6Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM39.46
  
 PB
 
  X36.80 PB37.80 PB39.13 PB  X39.46 PB  
7Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF37.88
  
 SB
 
  X35.49 SB36.34 SB37.88 SB37.41  X  
8Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM33.91
  
 
 
32.2633.91  X     
M Hammerkast 7.26 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK53.19
  
 
 
  X  X51.8653.19  X50.91  
2Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK51.60
  
 
 
51.60  X48.91  X48.75  X  
3Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 49.94
  
 PB
 
49.94 PB48.3948.9949.7448.48  X  
4Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190048.70
  
 
 
  X  X48.1348.70  X  X  
M Spydkast 800 gram    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM61.36
  
 
 
55.70  X61.36  X  X   
2Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM60.77
  
 
 
59.3759.8260.77  X    
3
Florian Walther
Florian Walther 
GER59.84
  
 PB
 
59.84 PB59.2155.5854.0858.36  X  
4Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta57.81
  
 
 
57.81  X      
5Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA55.67
  
 
 
50.9951.2550.0952.3155.6753.41  
6
Paul Anton Temme
Paul Anton Temme ('97)
GER54.58
  
 PB
 
52.07 PB51.1449.62  X54.58 PB48.52  
7Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM47.00
  
 
 
47.0045.39  X  X45.77  X  
8Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk45.04
  
 PB
 
40.49 SB  X38.6438.82  X45.04 PB  
9
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
SWE37.07
  
 PB
 
33.74 PB35.27 PB37.07 PB     
10Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM32.66
  
 SB
 
29.0732.66 SB  X     
11Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas31.48
  
 PB
 
  X31.48 PB  –     
K 100 m    
1.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
1.8.Vind: 0.0
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.63
  
 
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.75
  
 PB
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190011.85
  
 
4
Annike Rohlff
Annike Rohlff ('99)
GER11.96
  
 =PB
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta11.98
  
 SB
6
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE12.00
  
 
7
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
NOR12.03
  
 
8Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.08
  
 PB
Finale B
1.8. Vind: +2.0
1.8.Vind: +2.0
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE12.08
  
 PB
2
Angelica Okparaebo
Angelica Okparaebo ('97)
NOR12.85
  
 PB
3Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF13.35
  
 SB
4Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 13.38
  
 
5Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC13.42
  
 PB
6Ida MeinertzIda Meinertz ('99)KIF13.57
  
 PB
Finale C
1.8. Vind: 0.0
1.8.Vind: 0.0
1
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE12.23
  
 PB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF12.41
  
 PB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.53
  
 
4
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE12.57
  
 
5
Klara Persson
Klara Persson ('04)
SWE12.65
  
 
6Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.68
  
 
7Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Sparta12.96
  
 
Finale D
1.8. Vind: +0.6
1.8.Vind: +0.6
1Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF12.63
  
 PB
2
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE12.71
  
 PB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 12.84
  
 PB
4Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta12.93
  
 SB
5Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF12.99
  
 PB
6Isa B RichIsa B Rich ('98)KIF13.18
  
 
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: +0.3
1.8.Vind: +0.3
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.50
  
 PB
2
Marlene Lang
Marlene Lang ('04)
GER12.96
  
 PB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 13.02
  
 
4Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby13.17
  
 PB
5Isa B RichIsa B Rich ('98)KIF13.23
  
 
6Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK13.63
  
 
7Ida MeinertzIda Meinertz ('99)KIF13.66
  
 PB
Indledende 2
1.8. Vind: -0.5
1.8.Vind: -0.5
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta12.57
  
 PB
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.74
  
 PB
3Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF13.09
  
 PB
4Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.22
  
 SB
5Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 13.43
  
 
6Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC13.52
  
 SB
7Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF13.56
  
 SB
Indledende 3
1.8. Vind: +0.5
1.8.Vind: +0.5
0Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM12.96
  
 SB
1
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE11.84
  
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190011.87
  
 
3
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE12.30
  
 PB
4
Klara Persson
Klara Persson ('04)
SWE12.68
  
 
5Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF12.75
  
 SB
6Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta12.96
  
 SB
Indledende 4
1.8. Vind: -0.1
1.8.Vind: -0.1
1
Annike Rohlff
Annike Rohlff ('99)
GER12.00
  
 
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.20
  
 PB
3
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE12.56
  
 SB
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.57
  
 
5Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Sparta12.72
  
 
6
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE12.82
  
 
Indledende 5
1.8. Vind: +0.3
1.8.Vind: +0.3
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta11.59
  
 SB
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.67
  
 
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.81
  
 SB
4
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
NOR12.03
  
 
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta12.04
  
 SB
6Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF12.48
  
 =PB
7Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.64
  
 
8
Caroline Hartwig
Caroline Hartwig ('04)
GER12.76
  
 PB
K 200 m    
2.8. Vind: +3.2

Finale A

Finale
2.8.Vind: +3.2
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF23.70 w
  
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190023.81 w
  
 
3Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta24.06 w
  
 
4
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE24.13 w
  
 
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta24.35 w
  
 
6
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE24.62 w
  
 
7
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.68 w
  
 
Finale B
2.8. Vind: +2.4
2.8.Vind: +2.4
1
Annike Rohlff
Annike Rohlff ('99)
GER24.51 w
  
 
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta24.75 w
  
 
3Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.22 w
  
 
4Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.25 w
  
 
5Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.30 w
  
 
6
Line Helland
Line Helland ('01)
NOR25.52 w
  
 
7
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE25.77 w
  
 
Finale C
2.8. Vind: +2.4
2.8.Vind: +2.4
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE25.12 w
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.58 w
  
 
3
Ella Uddenäs
Ella Uddenäs ('05)
SWE25.72 w
  
 
4Sandra BøllSandra Bøll ('94)Sparta25.76 w
  
 
5Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.87 w
  
 
6Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.21 w
  
 
7Ida BoelIda Boel Esbjerg AM26.77 w
  
 
Finale D
2.8. Vind: -0.3
2.8.Vind: -0.3
1
Klara Persson
Klara Persson ('04)
SWE25.98
  
 PB
2Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Sparta26.09
  
 PB
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta26.40
  
 PB
4Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 26.74
  
 SB
5Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta26.96
  
 SB
6Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK27.15
  
 SB
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM DNF
  
 
Finale E
2.8. Vind: +1.4
2.8.Vind: +1.4
1
Caroline Hartwig
Caroline Hartwig ('04)
GER26.59
  
 PB
2Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik26.86
  
 SB
3Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik27.34
  
 
4Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Sparta27.61
  
 PB
5Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF27.62
  
 SB
6Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER27.89
  
 
7Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM28.94
  
 SB
Finale F
2.8. Vind: +1.1
2.8.Vind: +1.1
1Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)Køge Atletik26.66
  
 PB
2Louise Rosenstand LouLouise Rosenstand Lou ('99)Holte IF Atletik26.94
  
 PB
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM28.32
  
 PB
4
Michelle Lindemann
Michelle Lindemann ('04)
GER28.63
  
 PB
5Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik30.16
  
 
K 400 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Linnea Killander
Linnea Killander ('93)
SWE56.09
  
 
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta56.38
  
 PB
3
Line Helland
Line Helland ('01)
NOR57.26
  
 PB
4Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti58.91
  
 PB
5Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta59.14
  
 
6Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 1:00.03
  
 SB
7Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM1:01.41
  
 
Finale B
1.8.
1.8.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF58.58
  
 PB
2Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta1:00.32
  
 PB
3Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik1:00.67
  
 SB
4Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta1:01.60
  
 
5Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:02.74
  
 
6Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:03.65
  
 
7Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)Frederiksberg IF1:04.33
  
 PB
Finale C
1.8.
1.8.
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 59.77
  
 PB
2Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Sparta1:03.20
  
 PB
3Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF1:03.70
  
 PB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:04.55
  
 
5
Michelle Lindemann
Michelle Lindemann ('04)
GER1:05.49
  
 PB
6Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta1:07.19
  
 
K 800 m    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:07.61
  
 SB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:09.25
  
 PB
3Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:09.78
  
 SB
4Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti2:12.66
  
 SB
5Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:17.86
  
 SB
6Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:18.80
  
 SB
7Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:19.88
  
 SB
8Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:20.48
  
 SB
9Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF2:33.60
  
 SB
10Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:36.50
  
 
11
Mara Dohse
Mara Dohse ('02)
GER2:40.65
  
 PB
12Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta2:41.59
  
 
K 1500 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Simone GladSimone Glad ('90)Sparta4:34.61
  
 SB
2Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti4:37.43
  
 SB
3Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:40.63
  
 SB
4Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Sparta4:44.26
  
 SB
5Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC4:44.66
  
 SB
6Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM4:45.51
  
 SB
7Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM4:50.59
  
 SB
8Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:39.35
  
 SB
9Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta5:39.49
  
 SB
10
Mara Dohse
Mara Dohse ('02)
GER6:03.73
  
 PB
Camilla PorsdalCamilla Porsdal ('05)BAC DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
1.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
1.8.Vind: +0.3
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.81
  
 
2
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE14.06
  
 PB
3
Magdeli Støten
Magdeli Støten ('98)
NOR14.07
  
 
4Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.41
  
 PB
5Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta14.68
  
 SB
Finale B
1.8. Vind: -1.7
1.8.Vind: -1.7
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE14.71
  
 SB
2Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.79
  
 SB
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta15.94
  
 
4
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE16.18
  
 
5Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER16.75
  
 
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: -0.6
1.8.Vind: -0.6
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.79
  
 
2
Magdeli Støten
Magdeli Støten ('98)
NOR14.07
  
 
3
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE14.17
  
 PB
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta14.73
  
 SB
5Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.81
  
 SB
6
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE15.15
  
 SB
Indledende 2
1.8. Vind: -0.4
1.8.Vind: -0.4
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.71
  
 PB
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta15.65
  
 SB
3
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE15.98
  
 PB
4Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER16.72
  
 
5Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro19.20
  
 SB
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF DNF
  
 
K Højdespring    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.75
  
 SB
 
1.65
  O
1.70 SB
  O
1.75 SB
  O
1.80
XXX
    
2Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.59
  
 SB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56 SB
  O
1.59 SB
  O
1.62
XXX
   
3Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro1.53
  
 =PB
 
1.38
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50 SB
  O
1.53 =PB
 XO
1.56
XXX
  
K Stangspring    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
0Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.42
  
 
 
3.32
  O
3.42
  O
3.52
XXX
     
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.12
  
 
 
3.62
  O
3.82
  O
4.02
  O
4.12
 XO
4.22
XXX
   
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE3.62
  
 
 
3.42
 XO
3.52
 XO
3.62
 XO
3.72
XXX
    
3Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.52
  
 
 
3.32
  O
3.42
  O
3.52
  O
3.62
XXX
    
4
Ella Uddenäs
Ella Uddenäs ('05)
SWE3.42
  
 
 
3.32
  O
3.42
  O
3.52
XXX
     
6Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.32
  
 
 
3.22
 XO
3.32
  O
3.42
XXX
     
7Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.32
  
 SB
 
3.02
  O
3.12
  O
3.22
 XO
3.32 SB
XXO
3.42
XXX
   
8Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF3.02
  
 PB
 
2.62 SB
  O
2.82 SB
  O
3.02 PB
XXO
3.12
XXX
    
9
Ellen Persson
Ellen Persson ('03)
SWE2.62
  
 SB
 
2.42
  O
2.62 SB
 XO
2.82
XXX
     
10Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.42
  
 SB
 
2.22 SB
  O
2.42 SB
  O
2.62
XXX
     
11Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.22
  
 
 
2.22
XXO
2.42
XXX
      
K Længdespring    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Marlene Lang
Marlene Lang ('04)
GER5.49
-0.2
  
 
 
5.45
 0.3
5.35
 0.0
5.49
 -0.2
5.30
 0.0
5.21
 0.0
5.43
 -1.1
  
2Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.38
+1.0
  
 
 
5.16
 0.0
5.34
 -0.3
5.29
 0.5
5.18
 1.8
5.32
 1.9
5.38
 1.0
  
3Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.37
+0.4
  
 
 
5.10
 1.4
5.20
 0.0
5.37
 0.4
  X
 0.0
5.19
 0.0
5.18
 -0.8
  
4Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.35
-1.2
  
 SB
 
  X
 0.0
4.96 SB
 0.2
5.09 SB
 0.8
5.14 SB
 0.1
5.13
 0.0
5.35 SB
 -1.2
  
5Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.30
-1.1
  
 
 
3.88
 0.7
4.06
 -1.3
5.09
 0.0
5.23
 0.0
5.23
 0.1
5.30
 -1.1
  
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.20
0.0
  
 
 
5.20
 0.0
  X
 0.0
5.15
 0.0
4.89
 0.0
  X
 0.0
5.00
 0.1
  
7Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM5.10
0.0
  
 
 
4.88
 0.0
5.10
 0.0
4.99
 0.0
3.95
 -0.2
  X
 0.0
4.99
 0.9
  
8Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.05
0.0
  
 
 
4.48
 0.5
4.90
 0.1
5.05
 0.0
5.01
 0.0
4.72
 0.0
4.96
 1.3
  
9
Caroline Hartwig
Caroline Hartwig ('04)
GER5.04
-1.0
  
 PB
 
4.88 PB
 0.5
5.04 PB
 -1.0
4.69
 0.0
     
10Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK4.97
-0.7
  
 
 
4.94
 1.0
4.97
 -0.7
4.96
 0.0
     
11
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE4.90
0.0
  
 
 
  X
 0.0
4.90
 0.0
4.85
 0.0
     
12Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC4.75
+1.1
  
 SB
 
4.52 SB
 0.0
4.75 SB
 1.1
  X
 0.0
     
13
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE4.72
-0.1
  
 
 
4.64
 -0.3
  X
 0.0
4.72
 -0.1
     
14Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM4.61
+1.3
  
 SB
 
4.61 SB
 1.3
4.29
 1.1
4.23
 -0.1
     
15Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.53
0.0
  
 SB
 
  X
 0.0
4.41 SB
 0.8
4.53 SB
 0.0
     
16Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC4.26
+0.9
  
 
 
3.79
 0.1
4.13
 0.0
4.26
 0.9
     
17Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM4.26
0.0
  
 PB
 
4.26 PB
 0.0
4.11
 0.0
3.95
 0.7
     
18Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik4.03
0.0
  
 
 
4.03
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
K Trespring     
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.02
+1.8
  
 SB
 
11.99 SB
 1.2
12.02 SB
 1.8
12.02
 2.4
  X
 0.0
11.88
 2.0
11.78
 0.9
  
2
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE11.84 w
+3.5
  
 
 
11.55
 2.2
11.49 PB
 1.0
  X
 0.0
11.72 PB
 1.8
11.84
 3.5
11.76 PB
 1.6
  
3
Julie Marie Bressand
Julie Marie Bressand ('97)
NOR11.61
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
0.11
 7.9
  X
 0.0
11.61 PB
 0.0
11.57
 0.0
  X
 0.0
  
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.57
+1.3
  
 PB
 
11.33
 2.7
11.04 SB
 0.3
11.57 PB
 1.3
11.46
 1.5
11.37
 2.5
11.38
 2.5
  
5Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.42 w
+3.0
  
 
 
11.23 SB
 1.1
11.24
 2.2
11.17
 1.6
  X
 0.0
11.34
 2.4
11.42
 3.0
  
6Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta11.04 w
+2.4
  
 
 
  X
 0.0
11.04
 2.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
7
Marlene Lang
Marlene Lang ('04)
GER10.90
0.0
  
 PB
 
10.72 PB
 1.9
10.89 PB
 0.8
  X
 0.0
10.90 PB
 0.0
10.68
 1.6
10.44
 1.6
  
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM15.85
  
DUR-21 PB
 
15.66 PB15.85 PB15.42  X  X  X  
2Maria Sløk HansenMaria Sløk Hansen ('83)Hvidovre AM13.29
  
 
 
12.8413.2912.92  X  X  X  
3Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER11.06
  
 PB
 
11.06 PB10.4110.31  X10.2410.39  
K Diskoskast 1.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta60.43
  
NR PB
 
60.43 PB58.5759.3153.5659.55  X  
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta56.03
  
 
 
  X  X55.35  X56.03  X  
3Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM49.69
  
 
 
49.6647.64  X49.69  X  X  
4Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 45.98
  
 SB
 
44.2945.0744.6543.3441.5945.98 SB  
5Maria Sløk HansenMaria Sløk Hansen ('83)Hvidovre AM44.54
  
 SB
 
  X43.83 SB43.0143.23  X44.54 SB  
6Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik42.09
  
 
 
  X41.7542.09  X  X41.92  
7Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 35.69
  
 
 
  X35.69  X  X  X  X  
8Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 33.52
  
 
 
31.23  X  X33.5233.0931.67  
K Hammerkast 4.0 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Beatrice Nedberge Llano
Beatrice Nedberge Llano ('97)
NOR65.57
  
 
 
65.5765.4262.5063.24  X63.17  
2Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta60.85
  
 
 
  X60.8557.7658.49  X  X  
3Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Odense Atletik 60.29
  
 
 
  X  X60.29  X  X59.33  
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta60.15
  
 
 
60.1558.8758.5657.30  X55.03  
K Spydkast 600 gram    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta47.16
  
 SB
 
47.16 SB  X40.13  X40.97  X  
2Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM45.62
  
 SB
 
44.79 SB45.62 SB41.9641.1343.51  –  
3Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM44.22
  
 PB
 
44.13 PB41.5444.22 PB39.2439.7940.33  
4Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik33.30
  
 SB
 
33.30 SB31.10  X30.6132.3630.90  
5Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM29.01
  
 
 
26.3728.5828.2924.7626.4329.01  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM53.25
  
 
 
53.25  X52.2051.5451.9552.03  
D17 110 m hæk 91.4 cm    
1.8. Vind: +0.6

Finale A

Finale
1.8.Vind: +0.6
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta15.09
  
 PB
2Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas15.44
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 16.11
  
 PB
 
15.23 PB16.02 PB15.6616.11 PB16.08  X  
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 12.70
  
 
 
12.0812.4712.70  X  X12.12  
3Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas11.25
  
 
 
10.56  X11.2510.4911.10  X  
4David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.17
  
 
 
9.099.148.908.82  X9.17  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 44.85
  
 PB
 
37.2244.85 PB44.4043.22  X  X  
2Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 32.98
  
 
 
  X  X32.98     
3David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF29.62
  
 
 
  X29.62  X     
D17 Hammerkast 5.0 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 54.27
  
 PB
 
  X50.3754.27 PB53.27  X  X  
D17 Spydkast 700 gram    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 42.86
  
 
 
42.86  X39.14  X  –  –  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.41
  
 
 
10.3410.7510.6910.4511.4110.89  
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta11.20
  
 
 
11.2010.2710.6610.45  X10.03  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro44.73
  
 PB
 
44.42 PB44.3143.7141.17  X44.73 PB  
D15 100 m    
1.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
1.8.Vind: +0.9
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.44
  
 PB
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.71
  
 
3Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.83
  
 
4Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.91
  
 PB
5Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER11.94
  
 PB
6
Fiete Pagel
Fiete Pagel ('05)
GER12.34
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta DNF
  
 
Finale B
1.8. Vind: +0.3
1.8.Vind: +0.3
1
Tom Detzkeit
Tom Detzkeit ('06)
GER12.58
  
 
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK12.67
  
 PB
3
Elijah Rossow
Elijah Rossow ('05)
GER13.20
  
 PB
4Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik13.34
  
 PB
5Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 13.39
  
 
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: 0.0
1.8.Vind: 0.0
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.49
  
 PB
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.66
  
 
3Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.91
  
 
4Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.96
  
 
5Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER11.98
  
 PB
6Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta12.12
  
 
7
Tom Detzkeit
Tom Detzkeit ('06)
GER12.45
  
 PB
Indledende 2
1.8. Vind: +2.2
1.8.Vind: +2.2
1
Fiete Pagel
Fiete Pagel ('05)
GER12.21 w
  
 
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF12.57 w
  
 
3Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK12.60 w
  
 
4
Elijah Rossow
Elijah Rossow ('05)
GER13.00 w
  
 
5Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 13.15 w
  
 
6
Hatim Piettsch
Hatim Piettsch ('05)
GER14.17 w
  
 
D15 200 m    
2.8. Vind: -0.7

Finale A

Finale
2.8.Vind: -0.7
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK22.76
  
 PB
2
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE23.47
  
 PB
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik23.63
  
 PB
4Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið23.92
  
 PB
5Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta24.38
  
 PB
6Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta24.55
  
 PB
Finale B
2.8. Vind: +3.8
2.8.Vind: +3.8
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik23.38 w
  
 
2
Fiete Pagel
Fiete Pagel ('05)
GER24.70 w
  
 
3Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF25.65 w
  
 
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta26.63 w
  
 
5Malthe Villemoes ChristensenMalthe Villemoes Christensen ('06)Køge Atletik29.20 w
  
 
D15 400 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik51.09
  
 PB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið53.67
  
 
3Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta54.92
  
 PB
4Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta55.75
  
 PB
5Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas57.52
  
 PB
6David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM1:02.30
  
 PB
7William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta1:03.18
  
 PB
D15 800 m    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas2:10.75
  
 PB
2Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM2:15.26
  
 PB
3William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta2:16.94
  
 PB
4Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM2:20.36
  
 PB
5Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 2:20.67
  
 PB
6Gustav Bodekær ThomsenGustav Bodekær Thomsen ('05)Fremad Holbæk2:22.89
  
 PB
7
Hatim Piettsch
Hatim Piettsch ('05)
GER2:27.19
  
 PB
8Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM2:29.70
  
 SB
9Malthe Villemoes ChristensenMalthe Villemoes Christensen ('06)Køge Atletik2:34.27
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
1.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
1.8.Vind: +0.3
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik13.24
  
  One hurdle missing
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik16.03
  
  One hurdle missing
3Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM16.88
  
  One hurdle missing
4Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta19.26
  
  One hurdle missing
D15 Højdespring    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Fiete Pagel
Fiete Pagel ('05)
GER1.75
  
 PB
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK1.66
  
 PB
3
Elijah Rossow
Elijah Rossow ('05)
GER1.51
  
 PB
D15 Længdespring    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.26
0.0
  
 PB
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK5.98
+0.3
  
 
3
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE5.74
0.0
  
 
4Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER5.67
+0.4
  
 PB
5
Fiete Pagel
Fiete Pagel ('05)
GER5.58
+0.1
  
 PB
6Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta5.52
+0.9
  
 PB
7
Tom Detzkeit
Tom Detzkeit ('06)
GER5.40
-0.4
  
 PB
8
Elijah Rossow
Elijah Rossow ('05)
GER5.02
0.0
  
 PB
9Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas4.55
0.0
  
 
10Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.52
+0.1
  
 
11Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK4.45
+0.7
  
 
12Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta3.90
0.0
  
 SB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.60
  
 
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik12.96
  
 
3Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER12.62
  
 PB
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.69
  
 
5Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta10.86
  
 
6Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik10.83
  
 PB
7
Tom Detzkeit
Tom Detzkeit ('06)
GER10.54
  
 PB
8Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta10.40
  
 PB
9
Elijah Rossow
Elijah Rossow ('05)
GER9.33
  
 PB
10Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM8.37
  
 
D15 Diskoskast 1.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik47.30
  
 PB
2Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER45.80
  
 PB
3Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta34.78
  
 PB
4Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik34.31
  
 PB
5Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik28.32
  
 
6
Tom Detzkeit
Tom Detzkeit ('06)
GER27.26
  
 PB
7Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta25.03
  
 
D15 Hammerkast 4.0 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Algot Hallberg
Algot Hallberg ('05)
SWE36.26
  
 
2Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM30.23
  
 
3Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF26.06
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER52.15
  
 PB
2
Tom Detzkeit
Tom Detzkeit ('06)
GER43.23
  
 PB
3
Algot Hallberg
Algot Hallberg ('05)
SWE41.44
  
 
4Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik41.42
  
 PB
5Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas35.68
  
 SB
6Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK34.97
  
 PB
7Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta30.27
  
 PB
8Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 30.02
  
 PB
9Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta26.50
  
 
P15 100 m    
1.8. Vind: +1.2

Finale A

Finale
1.8.Vind: +1.2
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.52
  
 PB
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.78
  
 PB
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.12
  
 PB
4Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.23
  
 PB
5Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.50
  
 PB
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.58
  
 
7Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.63
  
 SB
8Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.71
  
 =PB
Finale B
1.8. Vind: +2.6
1.8.Vind: +2.6
1Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta14.01 w
  
 
2Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik14.10 w
  
 
3Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta14.13 w
  
 
4Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.52 w
  
 
5Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik14.86 w
  
 
6Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik15.29 w
  
 
Finale C
1.8. Vind: +0.3
1.8.Vind: +0.3
1Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.24
  
 
2Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF13.90
  
 PB
2
Esme Lempelius
Esme Lempelius ('06)
GER13.90
  
 PB
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: +0.5
1.8.Vind: +0.5
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.66
  
 
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.92
  
 
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.08
  
 PB
4Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.21
  
 PB
5Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.31
  
 PB
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.70
  
 
7Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.78
  
 SB
8Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.81
  
 SB
Indledende 2
1.8. Vind: +0.8
1.8.Vind: +0.8
1Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.65
  
 PB
2
Esme Lempelius
Esme Lempelius ('06)
GER13.91
  
 PB
3Chaddy ChalmChaddy Chalm ('05)Hvidovre AM14.02
  
 
4Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta14.38
  
 PB
5Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik14.78
  
 PB
Indledende 3
1.8. Vind: +0.2
1.8.Vind: +0.2
1Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta14.16
  
 PB
2Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik14.25
  
 PB
3Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.52
  
 PB
4Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik14.94
  
 PB
P15 200 m    
2.8. Vind: +2.9

Finale A

Finale
2.8.Vind: +2.9
1Cecilie Augustinus-JensenCecilie Augustinus-Jensen ('06)Odense Atletik 26.31 w
  
 
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta26.60 w
  
 
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik26.72 w
  
 
4Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas26.73 w
  
 
5Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK27.98 w
  
 
6Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta28.11 w
  
 
7Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 28.23 w
  
 
8
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE28.41 w
  
 
Finale B
2.8. Vind: +3.1
2.8.Vind: +3.1
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC27.42 w
  
 
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta27.66 w
  
 
3Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta28.95 w
  
 
4Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik29.07 w
  
 
5Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC29.46 w
  
 
6Alma Agger GammelgaardAlma Agger Gammelgaard ('06)Hvidovre AM30.60 w
  
 
P15 400 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti1:04.20
  
 PB
2Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne1:05.20
  
 PB
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1:07.85
  
 PB
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik1:09.44
  
 PB
P15 800 m    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2:24.98
  
 SB
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:25.71
  
 PB
3Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF2:30.26
  
 PB
4Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:30.86
  
 
5
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið2:44.47
  
 
6Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC2:49.30
  
 SB
7Laura WulffLaura Wulff ('06)BAC2:50.16
  
 
8Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas2:56.41
  
 PB
Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik DNF
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm    
1.8. Vind: w

Finale A

Finale
1.8.Vind: w
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.04 w
  
 
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.16 w
  
 
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF13.40 w
  
 
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.58 w
  
 
5Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta13.59 w
  
 
6Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM14.39 w
  
 
7Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik19.68 w
  
 
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC DNF
  
 
P15 Højdespring    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.59
  
 
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.47
  
 
3Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta1.44
  
 
4Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas1.44
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta NH
  
 
P15 Længdespring    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.90
0.0
  
 PB
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.90
0.0
  
 
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.87
+0.5
  
 
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.75
+0.1
  
 SB
5Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta4.63
-0.7
  
 SB
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.60
0.0
  
 
7Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.55
0.0
  
 
8Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.49
0.0
  
 
9Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.38
+0.4
  
 
10Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.25
+0.6
  
 
11
Esme Lempelius
Esme Lempelius ('06)
GER4.22
0.0
  
 PB
12Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta4.17
+0.5
  
 PB
13Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta4.00
0.0
  
 
14Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik3.98
+0.1
  
 PB
15Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM3.94
+0.1
  
 
16Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik3.82
0.0
  
 PB
17Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik3.57
0.0
  
 PB
18Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik3.48
+0.2
  
 
19Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC3.30
0.0
  
 
20Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta2.80
0.0
  
 SB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE11.06
  
 PB
2Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta11.00
  
 
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.78
  
 
4Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik10.43
  
 PB
5Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 10.24
  
 
6Isabel NissenIsabel Nissen ('06)Helsingør IF9.64
  
 PB
7Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.57
  
 PB
8Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.15
  
 
9Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta8.86
  
 
10Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF8.35
  
 
11Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta7.79
  
 PB
12Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik7.41
  
 PB
13
Laura Helfer
Laura Helfer ('05)
GER7.15
  
 PB
14Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik7.13
  
 PB
15Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 6.90
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik45.79
  
 
2Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF33.39
  
 PB
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC30.26
  
 
4Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 28.21
  
 PB
5
Laura Helfer
Laura Helfer ('05)
GER23.38
  
 PB
6Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC23.18
  
 
7Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta22.68
  
 
8Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik20.45
  
 PB
9Sophie Isabella AndersenSophie Isabella Andersen ('06)Hvidovre AM17.91
  
 PB
10Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik16.76
  
 PB
11Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM14.50
  
 PB
P15 Hammerkast 3.0 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF42.55
  
 PB
2Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM42.00
  
 PB
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC40.10
  
 
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta32.39
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF35.75
  
 PB
2Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik32.97
  
 PB
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 32.42
  
 PB
4Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas31.68
  
 PB
5
Esme Lempelius
Esme Lempelius ('06)
GER21.81
  
 PB
6Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik19.14
  
 PB
7Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik15.74
  
 
D13 80 m    
2.8. Vind: +2.4

Finale A

Finale
2.8.Vind: +2.4
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE10.16 w
  
 
2Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK10.31 w
  
 
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK10.39 w
  
 
4Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta10.78 w
  
 
5Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.45 w
  
 
Finale B
2.8. Vind: 0.0
2.8.Vind: 0.0
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.54
  
 PB
3Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK11.72
  
 PB
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.45
  
 
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: +2.3
1.8.Vind: +2.3
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE9.91 w
  
 
2Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK10.23 w
  
 
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK10.28 w
  
 
4Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta10.81 w
  
 
5August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.24 w
  
 
Indledende 2
1.8. Vind: +2.6
1.8.Vind: +2.6
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.22 w
  
 
2Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.33 w
  
 
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.41 w
  
 
4Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK11.64 w
  
 
5Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC12.08 w
  
 
D13 100 m    
1.8. Vind: +0.4

Finale A

Finale
1.8.Vind: +0.4
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta13.07
  
 =PB
2August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF13.46
  
 PB
3Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 13.54
  
 PB
4Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 13.80
  
 
5Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.90
  
 PB
6Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta13.97
  
 PB
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik16.20
  
 
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: +0.4
1.8.Vind: +0.4
0Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 13.55
  
 PB
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta13.07
  
 PB
2August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF13.55
  
 PB
4Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 13.76
  
 PB
5Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.99
  
 PB
6Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta14.11
  
 PB
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik15.84
  
 PB
D13 200 m    
2.8. Vind: +2.6

Finale A

Finale
2.8.Vind: +2.6
1
Bram Persson
Bram Persson ('07)
SWE25.98 w
  
 
2Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK26.50 w
  
 
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta26.58 w
  
 
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta28.48 w
  
 
5Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM28.95 w
  
 
6Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK30.29 w
  
 
7Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF30.40 w
  
 
D13 400 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Jonas Gretlund
Jonas Gretlund ('09)
Amager AC1:04.53
  
 PB
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta1:04.95
  
 PB
D13 600 m    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK1:41.37
  
 PB
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta1:42.43
  
 PB
3
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
SWE1:42.73
  
 PB
4Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta1:45.29
  
 SB
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas1:50.64
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm    
1.8. Vind: -0.4

Finale A

Finale
1.8.Vind: -0.4
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.33
  
 
2Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM14.64
  
 PB
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta15.70
  
 
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC15.79
  
 PB
D13 Højdespring    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.50
  
 
2Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK1.43
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.40
  
 
4Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK1.28
  
 PB
5Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC1.25
  
 PB
6
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
SWE1.12
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.54
0.0
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.00
0.0
  
 SB
3
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE4.87
0.0
  
 
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4.73
0.0
  
 =PB
5Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 4.73
0.0
  
 
6Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta4.44
0.0
  
 PB
7Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK4.37
0.0
  
 PB
8Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM4.10
0.0
  
 PB
9Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.08
0.0
  
 
10Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 3.69
0.0
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK11.75
  
 PB
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta10.83
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.90
  
 PB
4Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK8.08
  
 PB
5Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF7.19
  
 
6Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik6.30
  
 PB
7Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC6.26
  
 
D13 Hammerkast 3.0 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Ludvig Hallberg
Ludvig Hallberg ('08)
SWE10.35
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta31.69
  
 PB
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC28.63
  
 PB
3Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK26.79
  
 
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta26.39
  
 PB
5
Ludvig Hallberg
Ludvig Hallberg ('08)
SWE25.26
  
 PB
6Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK24.63
  
 PB
Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM NM
  
 
P13 80 m    
2.8. Vind: +1.1

Finale A

Finale
2.8.Vind: +1.1
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC10.87
  
 
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.37
  
 
3Emma KingEmma King ('08)KIF11.49
  
 
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF11.66
  
 
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 12.50
  
 
6Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK12.70
  
 =PB
7Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF12.84
  
 
Indledende heats2.8.
Indledende 1
2.8. Vind: +3.2
2.8.Vind: +3.2
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta10.64 w
  
 
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC10.80 w
  
 
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.25 w
  
 
4Emma KingEmma King ('08)KIF11.30 w
  
 
Indledende 2
2.8. Vind: +1.7
2.8.Vind: +1.7
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF11.58
  
 PB
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 12.11
  
 PB
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK12.70
  
 PB
4Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF12.96
  
 
P13 100 m    
1.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
1.8.Vind: +1.5
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta13.01
  
 PB
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.25
  
 PB
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.28
  
 PB
4Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik13.77
  
 
5Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik13.92
  
 
6Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 13.98
  
 
7Emma KingEmma King ('08)KIF14.11
  
 
8Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik14.31
  
 
Finale B
1.8. Vind: +1.2
1.8.Vind: +1.2
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF14.38
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta14.49
  
 PB
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF14.59
  
 
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.64
  
 
5Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta14.74
  
 
6Mille JørgensenMille Jørgensen ('04)Korsør AM15.19
  
 
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: +0.1
1.8.Vind: +0.1
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta13.14
  
 PB
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.40
  
 PB
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.58
  
 PB
4Emma KingEmma King ('08)KIF14.05
  
 PB
5Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik14.14
  
 
6Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF14.45
  
 PB
7Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF14.48
  
 PB
8Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta14.61
  
 PB
Indledende 2
1.8. Vind: +0.5
1.8.Vind: +0.5
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik13.72
  
 PB
2Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik13.91
  
 PB
3Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 13.97
  
 PB
4Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK14.36
  
 PB
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.56
  
 PB
6Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta14.71
  
 PB
7Mille JørgensenMille Jørgensen ('04)Korsør AM15.18
  
 PB
P13 200 m    
2.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
2.8.Vind: +1.8
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF28.73
  
 PB
2Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik28.85
  
 PB
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF28.87
  
 PB
4Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik28.93
  
 PB
5Melanie JensenMelanie Jensen ('08)Køge Atletik32.11
  
 PB
P13 400 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Filippa TvistholmFilippa Tvistholm ('08)Greve Atletik1:05.43
  
 PB
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1:06.19
  
 PB
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF1:06.74
  
 PB
P13 600 m    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Filippa TvistholmFilippa Tvistholm ('08)Greve Atletik1:48.72
  
 PB
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1:48.95
  
 
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF1:49.68
  
 
4Melanie JensenMelanie Jensen ('08)Køge Atletik2:09.08
  
 PB
5Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC2:11.86
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm    
1.8. Vind: +1.1

Finale A

Finale
1.8.Vind: +1.1
0Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.65
  
 
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.65
  
 PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.45
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF11.96
  
 PB
5Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK12.24
  
 PB
P13 Højdespring    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.52
  
 PB
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.49
  
 PB
3
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE1.49
  
 PB
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.40
  
 
5Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF1.25
  
 
6Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.12
  
 
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 1.12
  
 PB
8Laura Filtenborg BrandtLaura Filtenborg Brandt ('07)KIF1.00
  
 =PB
P13 Længdespring 1 m zone    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.98
+1.1
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.80
+1.1
  
 
3Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik4.73
+1.1
  
 PB
4Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.68
+1.1
  
 PB
5Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 4.60
+1.1
  
 PB
6Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.57
+1.1
  
 PB
7Emma KingEmma King ('08)KIF4.53
+1.1
  
 PB
8Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik4.40
+1.1
  
 PB
9Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.32
+1.1
  
 PB
10Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.27
+1.1
  
 PB
11Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.17
+1.1
  
 PB
12Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik3.99
+1.1
  
 PB
13Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF3.91
+1.1
  
 
14Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM3.90
+1.1
  
 PB
15Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK3.62
+1.1
  
 PB
16Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik3.48
+1.1
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.84
  
 
2Savannah Linnemand JohanssonSavannah Linnemand Johansson ('07)Aalborg AM11.48
  
 
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM10.47
  
 
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.05
  
 PB
5Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.75
  
 PB
6Emma KingEmma King ('08)KIF8.45
  
 
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.58
  
 PB
8Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM7.56
  
 PB
9Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik6.58
  
 
10Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik5.92
  
 PB
P13 Hammerkast 2.0 kg    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 29.98
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 34.83
  
 PB
2Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF25.11
  
 PB
3
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið18.75
  
 PB
4Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 15.98
  
 PB
D11 60 m    
2.8. Vind: +1.8

Finale A

Finale
2.8.Vind: +1.8
1
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC8.68
  
 PB
2
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.92
  
 
3
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas9.75
  
 
4
Noah Gudbjerg
Noah Gudbjerg ('10)
Fremad Holbæk10.06
  
 PB
D11 100 m    
1.8. Vind: -0.3

Finale A

Finale
1.8.Vind: -0.3
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF14.68
  
 PB
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC15.23
  
 PB
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: +0.2
1.8.Vind: +0.2
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF14.42
  
 PB
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC15.22
  
 PB
D11 200 m    
2.8. Vind: +2.4

Finale A

Finale
2.8.Vind: +2.4
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF29.79 w
  
 
2
Magnus Abildgaard Kofoed
Magnus Abildgaard Kofoed ('09)
Fremad Holbæk30.81 w
  
 
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC31.61 w
  
 
4
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas33.28 w
  
 
5
Sofus Houman-Prassé
Sofus Houman-Prassé ('09)
Sparta33.36 w
  
 
6
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas33.41 w
  
 
7
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF34.64 w
  
 
D11 400 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Magnus Abildgaard Kofoed
Magnus Abildgaard Kofoed ('09)
Fremad Holbæk1:08.83
  
 PB
2
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF1:10.03
  
 PB
3
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas1:28.28
  
 
D11 600 m    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Magnus Abildgaard Kofoed
Magnus Abildgaard Kofoed ('09)
Fremad Holbæk1:54.43
  
 PB
2
Kasper Granlund
Kasper Granlund ('09)
Greve Atletik2:04.47
  
 PB
3
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF2:14.82
  
 PB
D11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
1.8. Vind: w

Finale A

Finale
1.8.Vind: w
1
Magnus Abildgaard Kofoed
Magnus Abildgaard Kofoed ('09)
Fremad Holbæk12.31 w
  
 
D11 Højdespring    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.21
  
 PB
2
Magnus Abildgaard Kofoed
Magnus Abildgaard Kofoed ('09)
Fremad Holbæk1.18
  
 PB
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC1.15
  
 PB
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk0.97
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC4.49
+1.7
  
 PB
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC4.23
+1.7
  
 
3
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF4.19
+1.7
  
 
4
Sofus Houman-Prassé
Sofus Houman-Prassé ('09)
Sparta3.85
+1.7
  
 PB
5
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas3.84
+1.7
  
 PB
6
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas3.46
+1.7
  
 PB
7
Noah Gudbjerg
Noah Gudbjerg ('10)
Fremad Holbæk3.33
+1.7
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Sofus Houman-Prassé
Sofus Houman-Prassé ('09)
Sparta8.49
  
 PB
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC6.98
  
 
3
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC6.86
  
 PB
4
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF6.59
  
 
5
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas6.54
  
 PB
D11 Spydkast 400 gram    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC18.23
  
 PB
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk16.87
  
 PB
P11 60 m    
2.8. Vind: +1.6

Finale A

Finale
2.8.Vind: +1.6
1
Alma Børregaard Ravn
Alma Børregaard Ravn ('09)
Sparta8.40
  
 PB
2
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC8.87
  
 PB
3
Sophie Filtenborg Brandt
Sophie Filtenborg Brandt ('09)
KIF9.25
  
 PB
4
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið9.51
  
 PB
5
Clara Lund-Bretlau
Clara Lund-Bretlau ('09)
Sparta9.57
  
 PB
6
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk9.95
  
 PB
7
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk10.47
  
 PB
P11 100 m    
1.8. Vind: -0.3

Finale A

Finale
1.8.Vind: -0.3
0
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC16.59
  
 PB
1
Alma Ravn
Alma Ravn ('09)
Sparta13.55
  
 PB
2
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC14.67
  
 PB
3
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik15.54
  
 
4
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta16.59
  
 PB
6
Tara Rose
Tara Rose ('10)
Sparta16.86
  
 PB
7
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC16.94
  
 PB
Indledende heats1.8.
Indledende 1
1.8. Vind: +1.1
1.8.Vind: +1.1
1
Alma Ravn
Alma Ravn ('09)
Sparta13.49
  
 PB
2
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC14.71
  
 
3
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik15.08
  
 PB
4
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið15.60
  
 PB
5
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta16.12
  
 PB
6
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC16.45
  
 PB
7
Tara Rose
Tara Rose ('10)
Sparta16.53
  
 PB
8
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC17.23
  
 
P11 200 m    
2.8. Vind: +2.4

Finale A

Finale
2.8.Vind: +2.4
1
Alma Ravn
Alma Ravn ('09)
Sparta28.34 w
  
 
2
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC30.55 w
  
 
3
Sophie Filtenborg Brandt
Sophie Filtenborg Brandt ('09)
KIF31.54 w
  
 
4
Hannah Damborg
Hannah Damborg ('09)
BAC33.31 w
  
 
P11 400 m    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið1:12.07
  
 PB
2
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta1:16.71
  
 PB
3
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik1:16.74
  
 PB
4
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC1:20.89
  
 PB
5
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk1:23.16
  
 PB
P11 600 m    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta2:02.68
  
 PB
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
1.8. Vind: -0.2

Finale A

Finale
1.8.Vind: -0.2
1
Alma Ravn
Alma Ravn ('09)
Sparta10.21
  
 PB
2
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta12.10
  
 PB
3
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC12.11
  
 PB
4
Sarah Claville
Sarah Claville ('09)
IK Hellas12.65
  
 PB
5
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC13.33
  
 =PB
P11 Højdespring    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC1.00
  
 PB
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC NH
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Alma Ravn
Alma Ravn ('09)
Sparta4.62 w
+4.1
  
 
2
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC3.94 w
+4.1
  
 
3
Hannah Damborg
Hannah Damborg ('09)
BAC3.85 w
+4.1
  
 
4
Sarah Claville
Sarah Claville ('09)
IK Hellas3.63 w
+4.1
  
 
5
Clara Lund-Bretlau
Clara Lund-Bretlau ('09)
Sparta3.59 w
+4.1
  
 
6
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta3.19 w
+4.1
  
 
7
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk3.18 w
+4.1
  
 
8
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk2.97 w
+4.1
  
 
P11 Kuglestød 2.0 kg    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið7.31
  
 PB
2
Hannah Damborg
Hannah Damborg ('09)
BAC6.03
  
 PB
3
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik5.25
  
 
4
Clara Lund-Bretlau
Clara Lund-Bretlau ('09)
Sparta4.60
  
 PB
5
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk4.40
  
 PB
P11 Spydkast 400 gram    
1.8.

Finale A

Finale
1.8.
1
Sarah Claville
Sarah Claville ('09)
IK Hellas13.41
  
 PB
2
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC9.36
  
 PB
D9 40 m    
2.8. Vind: +2.0

Finale A

Finale
2.8.Vind: +2.0
1
Ander Månsson
Ander Månsson ('11)
SWE6.64
  
 PB
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC6.74
  
 PB
3
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas7.00
  
 PB
4
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.07
  
 PB
5
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC7.21
  
 PB
6
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas7.22
  
 PB
7
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC7.90
  
 PB
Finale B
2.8. Vind: +0.4
2.8.Vind: +0.4
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta6.84
  
 PB
2
Anton Bjørn Krebs Hansen
Anton Bjørn Krebs Hansen ('11)
Hvidovre AM7.02
  
 PB
3
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF7.14
  
 PB
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk7.67
  
 PB
5
Storm Raagefelt
Storm Raagefelt ('11)
Hvidovre AM7.80
  
 PB
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC7.84
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Ander Månsson
Ander Månsson ('11)
SWE3.92
+1.3
  
 PB
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC3.90
+1.3
  
 PB
3
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta3.76
+1.3
  
 PB
4
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.60
+1.3
  
 PB
5
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.26
+1.3
  
 
6
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.20
+1.3
  
 PB
7
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF3.10
+1.3
  
 PB
8
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas3.04
+1.3
  
 PB
9
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk2.92
+1.3
  
 PB
10
Storm Raagefelt
Storm Raagefelt ('11)
Hvidovre AM2.68
+1.3
  
 PB
11
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC2.66
+1.3
  
 
12
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.64
+1.3
  
 PB
D9 Boldkast 145 gram    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta34.59
  
 PB
2
Ander Månsson
Ander Månsson ('11)
SWE34.17
  
 PB
3
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas32.64
  
 PB
4
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC30.08
  
 
5
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk25.80
  
 PB
6
Anton Bjørn Krebs Hansen
Anton Bjørn Krebs Hansen ('11)
Hvidovre AM25.24
  
 
7
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas22.91
  
 PB
8
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC21.55
  
 PB
9
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC20.79
  
 
10
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC17.83
  
 
11
Storm Raagefelt
Storm Raagefelt ('11)
Hvidovre AM16.54
  
 PB
12
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC13.28
  
 PB
P9 40 m    
2.8. Vind: +2.8

Finale A

Finale
2.8.Vind: +2.8
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta6.79 w
  
 
2
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF7.71 w
  
 
3
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið7.73 w
  
 
4
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK7.81 w
  
 
5
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF7.92 w
  
 
6
Kaya Antanaskovic
Kaya Antanaskovic ('11)
KIF8.13 w
  
 
7
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF8.25 w
  
 
8
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC8.84 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.53
+0.6
  
 PB
2
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF2.71
+0.6
  
 
3
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF2.70
+0.6
  
 PB
4
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK2.66
+0.6
  
 PB
5
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið2.63
+0.6
  
 
6
Kaya Antanaskovic
Kaya Antanaskovic ('11)
KIF2.53
+0.6
  
 PB
7
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.46
+0.6
  
 PB
8
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC2.16
+0.6
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    
2.8.

Finale A

Finale
2.8.
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta22.64
  
 PB
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið19.40
  
 
3
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF18.06
  
 PB
4
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF16.28
  
 PB
5
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF12.34
  
 PB
6
Kaya Antanaskovic
Kaya Antanaskovic ('11)
KIF12.21
  
 PB
7
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK9.87
  
 PB
8
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC7.03
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7