Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Tracks 2 4.8.2020
Østerbro Stadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:11.64
  
 
2Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:18.30
  
 PB
3Nassim BaiouNassim Baiou ('82)Sparta4:27.25
  
 PB
4Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC4:27.39
  
  K 1 Mixed competition
5August Alexander DueAugust Alexander Due ('02)Sparta4:30.09
  
 
6Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:30.18
  
  K 2 Mixed competition
7Louis Lepetit ThomsenLouis Lepetit Thomsen ('94)Sparta4:32.55
  
 PB
8Lukas HarberLukas Harber ('04)Sparta4:35.05
  
 SB
9Emil Jønsson KristiansenEmil Jønsson Kristiansen ('96)Sparta4:37.74
  
 
10Simon LessélSimon Lessél ('90)AK Brøndby4:39.81
  
 PB
11William KragholmWilliam Kragholm ('07)Blovstrød Løverne5:00.45
  
 SB
12Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne5:07.53
  
 PB
M 1 mile    

Finale A

Finale
1Paul RoomePaul Roome ('73)HMRC5:02.60
  
 PB
2Dan Gilling BrunholtDan Gilling Brunholt ('83)Frederiksberg IF5:03.24
  
 PB
3Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne5:05.41
  
 PB
4Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne5:12.07
  
 PB
5Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne5:56.62
  
  K 1 Mixed competition
6Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)Skanderborg LK6:47.04
  
  K 2 Mixed competition
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC14:11.10
  
DUR-17 PB
2Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta14:12.54
  
 PB
3Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)HMRC14:16.39
  
 PB
4Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HMRC14:18.88
  
 PB
5Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HMRC14:20.86
  
 PB
6Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne14:22.78
  
 PB
7Mark OlsenMark Olsen ('95)HMRC14:24.02
  
 PB
8Esben HornumEsben Hornum ('89)Aarhus Fremad14:26.22
  
 PB
9Søren RohdeSøren Rohde ('89)NBRO14:46.11
  
 PB
10Morten HesselbjergMorten Hesselbjerg ('91)NBRO15:15.11
  
 SB
11Casper Höjsgaard JensenCasper Höjsgaard Jensen ('85)HMRC15:23.70
  
 PB
12Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 15:24.76
  
  K 1 Mixed competition
13Rasmus Fabech StormRasmus Fabech Storm ('94)Odense Atletik 15:33.76
  
 PB
14Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta15:34.82
  
 PB
15Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)HMRC15:38.55
  
 PB
16Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta15:47.48
  
 PB
Finale B
1Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF15:44.53
  
 PB
2Morten Eklöf RisagerMorten Eklöf Risager ('80)Sparta15:46.95
  
 PB
3Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC15:48.98
  
 PB
4Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik15:56.58
  
 PB
5Asger MølgaardAsger Mølgaard ('83)BAC16:02.25
  
 PB
6Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta16:03.87
  
 PB
7Oliver GranhøiOliver Granhøi ('88)Sparta16:09.88
  
 PB
8Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta16:12.05
  
 PB
9Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:19.27
  
 SB
10Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC16:23.83
  
 
11Anders GötzeAnders Götze ('77)Sparta16:25.36
  
 SB
12Simone GladSimone Glad ('90)Sparta16:27.37
  
  K 1 Mixed competition
13Frans PedersenFrans Pedersen ('84)NBRO16:29.12
  
 PB
14Anders Pagh Engel JensenAnders Pagh Engel Jensen ('94)Sparta16:47.75
  
 PB
15Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta16:49.35
  
  K 2 Mixed competition
16Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta16:49.42
  
 SB
17Frederik Baier JensenFrederik Baier Jensen ('90)Sparta16:52.29
  
 PB
18Mathias Nørholm RasmussenMathias Nørholm Rasmussen ('98)NBRO16:54.61
  
 PB
19Emil Alexander SteenslevEmil Alexander Steenslev ('95)Sparta16:57.62
  
 PB
20David Wederkinck AndersenDavid Wederkinck Andersen ('84)17:19.16
  
 PB
21Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta17:24.09
  
  K 3 Mixed competition
22Sebastian Alexander Ditlev SeifertSebastian Alexander Ditlev Seifert ('89)Sparta17:30.57
  
 PB
23Rasmus Ejbye VadstrupRasmus Ejbye Vadstrup ('99)NBRO17:38.91
  
 PB
Finale C
1Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)VO2RC17:34.45
  
  K 1 Mixed competition
2Miri Thrane ØdumMiri Thrane Ødum ('95)Blovstrød Løverne17:36.91
  
  K 2 Mixed competition
3Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)Blovstrød Løverne17:37.85
  
  K 3 Mixed competition
4Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta17:38.31
  
 PB
5Marlene Grønnegaard SørensenMarlene Grønnegaard Sørensen ('86)17:39.49
  
  K 4 Mixed competition
6Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Degnemoseløberen17:44.98
  
 PB
7Kristine MatzKristine Matz ('91)NBRO17:55.36
  
  K 5 Mixed competition
8Louise Lund NielsenLouise Lund Nielsen ('88)VO2RC17:58.55
  
  K 6 Mixed competition
9Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta18:02.71
  
  K 7 Mixed competition
10Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta18:17.14
  
 SB
11Nicolai VivetNicolai Vivet ('77)HMRC18:28.11
  
 PB
12Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta18:47.31
  
  K 8 Mixed competition
13Ebbe Jung JosefssonEbbe Jung Josefsson ('81)18:50.45
  
 PB
14Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad19:06.22
  
 PB
15Mads ErtingMads Erting ('02)Helsingør IF19:17.01
  
 PB
16David BurmeisterDavid Burmeister ('75)HMRC19:23.54
  
 PB
17Ole RejkjærOle Rejkjær ('63)Sparta19:26.30
  
 PB
18Bjarne SkousenBjarne Skousen ('63)Sparta19:41.33
  
 PB
19Allard De WijkersloothAllard De Wijkerslooth ('77)HMRC19:48.11
  
 SB
20Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik21:10.91
  
 PB
21Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas21:38.30
  
 SB
22Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)Skanderborg LK23:34.67
  
  K 9 Mixed competition
M 10000 m    

Finale A

Finale
1
Johan Larsson
Johan Larsson ('83)
/ SWE29:51.79
  
 SB
2Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta30:59.21
  
 PB
3Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC31:03.88
  
 SB
4Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta31:45.17
  
 PB
5Asser J NielsenAsser J Nielsen ('88)HMRC32:48.05
  
 PB
6Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO33:07.51
  
 PB
7Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta33:39.16
  
 SB
8Brian Arreborg HansenBrian Arreborg Hansen ('83)Sparta33:48.04
  
 SB
9Emil Lind-HolmEmil Lind-Holm ('92)Sparta34:37.03
  
 PB
10Henriette Thuren DallHenriette Thuren Dall ('90)Sparta36:14.98
  
  K 1 Mixed competition
11Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta36:14.99
  
 PB
12Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta36:49.79
  
  K 2 Mixed competition
13Thomas AndersenThomas Andersen ('95)Sparta36:50.22
  
 PB
14Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HMRC36:55.21
  
 
15Signe Flarup ØllgaardSigne Flarup Øllgaard ('93)HMRC36:55.29
  
  K 3 Mixed competition
16Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta38:36.13
  
  K 4 Mixed competition

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020