Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Kristiansand NOR: 7.8.2020

M 800 m    

Finale A

Finale
1
Sigurd Tveit
Sigurd Tveit 
NOR1:48.87
  
 
2Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)DEN1:49.02
  
 
3
Kjetil Brenno Gagnås
Kjetil Brenno Gagnås 
NOR1:49.82
  
 PB
4
Mats Hauge
Mats Hauge ('97)
NOR1:50.02
  
 PB
5
Moa Abounnachat Bollerød
Moa Abounnachat Bollerød ('01)
NOR1:50.15
  
 
6Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)DEN1:50.23
  
 PB
7
Ole Jakob Høsteland Solbu
Ole Jakob Høsteland Solbu ('03)
NOR1:51.76
  
 
Finale B
1
Sondre Rishøi
Sondre Rishøi 
NOR1:51.82
  
 PB
2
Trygve Feidje Mjelde
Trygve Feidje Mjelde ('94)
NOR1:54.05
  
 
3
Ole Sivert Røyrhus
Ole Sivert Røyrhus ('03)
NOR1:55.34
  
 
4
Magnar Fossbakken Lundberg
Magnar Fossbakken Lundberg ('97)
NOR1:55.88
  
 
M 10000 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Kirkeberg
Alexander Kirkeberg ('96)
NOR30:27.0h
  
 PB
2
Philip Massacand
Philip Massacand ('02)
NOR30:34.0h
  
 
Finale B
1
Alexander Kirkeberg
Alexander Kirkeberg ('96)
NOR30:27.27
  
 PB
2
Philip Massacand
Philip Massacand ('02)
NOR30:33.86
  
 PB
3
Håvard Lalit Øglænd
Håvard Lalit Øglænd ('96)
NOR31:01.65
  
 PB
4
Andreas Penne Nygård
Andreas Penne Nygård ('82)
NOR31:16.32
  
 PB
5
Robert Bergstå
Robert Bergstå ('91)
NOR31:16.69
  
 PB
6
Tom Erik Halvorsen
Tom Erik Halvorsen ('80)
NOR31:17.82
  
 PB
7
Tord Franke Ulset
Tord Franke Ulset ('03)
NOR31:23.26
  
 PB
8
Ronny Losoa
Ronny Losoa ('80)
NOR31:25.82
  
 PB
9
Johan Asphjell Bjørnaas
Johan Asphjell Bjørnaas ('87)
NOR31:54.62
  
 PB
10
Alexander Skurve
Alexander Skurve ('92)
NOR31:57.72
  
 PB
Finale C
1
Andreas Torsvik Slethaug
Andreas Torsvik Slethaug ('06)
NOR31:53.46
  
 PB
M 1 times løb    

Finale A

Finale
1
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR21131
  
  Unknown irregularity
2
Philipp Pflieger
Philipp Pflieger ('87)
GER19908
  
 PB
3Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN19872
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Amalie Sæten
Amalie Sæten ('97)
NOR2:04.84
  
 SB
2Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:05.65
  
 SB
3
Sigrid Jervell Våg
Sigrid Jervell Våg ('92)
NOR2:06.25
  
 PB
4Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN2:06.73
  
 SB
5
Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg
Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg ('03)
NOR2:06.84
  
 PB
6
Grethe Tyldum
Grethe Tyldum ('01)
NOR2:07.50
  
 PB
7
Sara Busic
Sara Busic ('02)
NOR2:12.52
  
 
Finale B
1
Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle ('99)
NOR2:09.73
  
 PB
2
Amanda Marie Grefstad Frøynes
Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98)
NOR2:09.96
  
 PB
3
Sigrid Alvik
Sigrid Alvik ('03)
NOR2:12.04
  
 PB
4
Kristin Maltun Helland
Kristin Maltun Helland ('02)
NOR2:12.96
  
 
5
Line Myrestøl Johansson
Line Myrestøl Johansson ('98)
NOR2:18.33
  
 PB
K 10000 m    

Finale A

Finale
1
Siren Amelia Seiler
Siren Amelia Seiler ('98)
NOR35:17.0h
  
  Mixed competition
2
Maryna Novik
Maryna Novik ('81)
BLR35:22.0h
  
  Mixed competition
3
Marianne Andersen
Marianne Andersen ('80)
NOR35:24.0h
  
  Mixed competition
Finale B
1
Trine Mjåland
Trine Mjåland ('90)
NOR36:07.3h
  
  Mixed competition
Adele Henriksen
Adele Henriksen ('02)
NOR34:44.7h DQ
  
  Mixed competition
M 10000 m    

Finale A

Finale
1
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR28:35.52
  
  Unknown irregularity
2
Isaac Tesfamichael
Isaac Tesfamichael ('93)
ERI28:38.22
  
  Unknown irregularity
3
Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth ('96)
NOR28:39.97
  
  Unknown irregularity
4
Magnus Tuv Myhre
Magnus Tuv Myhre 
NOR28:42.31
  
  Unknown irregularity
5
Ådne Andersen
Ådne Andersen ('94)
NOR28:44.89
  
  Unknown irregularity
6
Ebrahim Abdulaziz
Ebrahim Abdulaziz ('78)
NOR29:24.19
  
  Unknown irregularity
7
Magnus Gjerstad
Magnus Gjerstad 
NOR29:31.62
  
  Unknown irregularity
8
Amlesom Senay
Amlesom Senay ('95)
ERI29:38.10
  
  Unknown irregularity
9
Erik Lomås
Erik Lomås ('93)
NOR29:43.53
  
  Unknown irregularity
10
Philipp Pflieger
Philipp Pflieger ('87)
GER29:56.75
  
  Unknown irregularity
11Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN29:57.02
  
 
12
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR30:21.01
  
  Unknown irregularity
13
Kristian Tjørnhom
Kristian Tjørnhom ('95)
NOR30:21.63
  
  Unknown irregularity
14
Andreas Iden
Andreas Iden ('95)
NOR30:38.27
  
  Unknown irregularity
15Magnus DewettMagnus Dewett ('95)DEN30:40.22
  
  Unknown irregularity
16
Mathias Flak
Mathias Flak ('99)
NOR30:41.20
  
  Unknown irregularity
17
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR30:47.96
  
  Unknown irregularity
M 20000 m    

Finale A

Finale
1
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR56:51.60
  
  Unknown irregularity
2
Philipp Pflieger
Philipp Pflieger ('87)
GER1:00:15.48
  
 PB
3Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN1:00:21.67
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020