Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: DM test 8.8.2020
Ceres Park

M 100 m    
Finale A
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.41
  
 PB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.59
  
 
3Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR10.75
  
 
4Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.97
  
 SB
5Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja11.03
  
 
6Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta11.10
  
 SB
7
Jakub Sikorski
Jakub Sikorski ('01)
POL11.12
  
 
8Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF11.12
  
 
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.36
  
 PB
2Dlovan BakerDlovan Baker BAK11.37
  
 PB
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.59
  
 PB
4Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190011.62
  
 PB
5Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta11.87
  
 SB
Finale C
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7711.59
  
 PB
2Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik11.75
  
 PB
3Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM11.85
  
 SB
4Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190011.93
  
 SB
5Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190012.47
  
 
Finale D
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7711.92
  
 PB
2Christian Daniel NørskovChristian Daniel Nørskov ('04)Randers Freja11.93
  
 PB
3André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF12.25
  
 PB
4Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja12.29
  
 PB
5Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja12.30
  
 PB
6Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190012.54
  
 
7Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 190012.69
  
 PB
M 200 m    
Finale A
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190021.08
  
 
2Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM21.53
  
 
3Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR21.72
  
 PB
4Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190021.74
  
 SB
5Emil FrændeEmil Frænde Sparta21.96
  
 
6Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta22.24
  
 
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja21.48
  
 PB
2Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF22.53
  
 PB
3Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta22.69
  
 PB
4Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK23.05
  
 
5Dlovan BakerDlovan Baker BAK23.09
  
 
6Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta23.14
  
 
7Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 23.53
  
 SB
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta23.16
  
 SB
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.41
  
 SB
3David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM24.64
  
 SB
4Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190025.20
  
 SB
Finale D
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190023.33
  
 PB
2Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7724.11
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK24.25
  
 PB
4André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF24.62
  
 PB
5Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja24.67
  
 PB
6Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM31.57
  
 SB
Finale E
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja25.14
  
 PB
2Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7725.23
  
 PB
3Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7726.11
  
 PB
4Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190026.20
  
 
5Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF26.99
  
 PB
M 400 m    
Finale A
1Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190050.55
  
 
2Jonathan KureJonathan Kure ('97)KIF51.12
  
 
3Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM52.81
  
 PB
4Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta52.91
  
 SB
Finale B
1Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM53.08
  
 PB
2Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7754.34
  
 
3Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190054.40
  
  K 1 Mixed competition
4Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)Hvirlan58.53
  
 SB
5Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:02.99
  
  K 2 Mixed competition
6Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 1:07.90
  
  K 3 Mixed competition
M 800 m    
Finale A
1Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM1:56.74
  
 
2Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:59.16
  
 
3Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM2:00.11
  
 PB
4Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 19002:01.64
  
 SB
5Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik2:01.85
  
 PB
6Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:02.31
  
 PB
7Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM2:03.38
  
 SB
8Simon Høberg OlesenSimon Høberg Olesen Aalborg AM2:04.98
  
 
9Mikkel Bjerregaard NielsenMikkel Bjerregaard Nielsen ('03)Kolding KFUM 2:09.53
  
 SB
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM DNF
  
 
Finale B
1Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF2:00.23
  
 PB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF2:10.74
  
 PB
3Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:10.88
  
 PB
4Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:18.42
  
 SB
5Mathias Alexander PedersenMathias Alexander Pedersen ('95)Aalborg AM2:19.52
  
 PB
6Joey EriksenJoey Eriksen ('81)AGF Atletik2:24.48
  
 PB
7Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:35.18
  
 PB
8Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM2:37.03
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM DNF
  
 
M 1500 m    
Finale A
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19003:49.63
  
 SB
2Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK773:53.11
  
 PB
3Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM3:57.96
  
 PB
4Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik3:59.65
  
 
5Esben HornumEsben Hornum ('89)Aarhus Fremad4:04.93
  
 SB
6Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik4:07.45
  
 PB
7Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK774:24.27
  
 SB
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik DNF
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM DNF
  
 
Finale B
1Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 19004:13.49
  
 PB
2Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik4:19.35
  
 SB
3Daniel GravergaardDaniel Gravergaard ('97)AGF Atletik4:20.34
  
 PB
4Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 4:21.67
  
 PB
5Mikkel Schnedler RasmussenMikkel Schnedler Rasmussen ('03)AGF Atletik4:26.12
  
 PB
6Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:26.74
  
 PB
7Oliver Uldahl BruunOliver Uldahl Bruun ('03)AGF Atletik4:45.44
  
 PB
8Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:47.27
  
 PB
9Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik4:50.14
  
 
10Mads T JensenMads T Jensen ('60)Aarhus 19004:50.42
  
 SB
Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19009:59.53
  
 SB
2Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 190010:11.79
  
 
3Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190010:59.02
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja1:00.43
  
 PB
2Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM1:01.73
  
 SB
3Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK771:01.98
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19001.98
  
 
 
1.86
  O
1.90
  O
1.94
  O
1.98
  O
2.02
XXX
   
2William WinklerWilliam Winkler ('99)SAK771.90
  
 =PB
 
1.71 SB
  O
1.76 SB
  O
1.81 SB
 XO
1.86 SB
XXO
1.90 =PB
XXO
1.94
XXX
  
3Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 19001.81
  
 
 
1.71
  O
1.76
  O
1.81
  O
1.86
XXX
    
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.60
0.0
  
 =SB
 
7.37
 0.0
  X
 0.0
  X  X  X7.60 =SB
 0.0
  
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.11
+0.3
  
 PB
 
6.84
 0.0
7.11 PB
 0.3
6.95
 0.0
6.92
 -0.1
7.09
 0.1
6.98
 0.5
  
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.10
0.0
  
 
 
6.92
 0.0
  X
 0.0
7.10
 0.0
6.98
 0.1
  X
 0.1
  X  
4Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta6.97
+0.1
  
 
 
6.97
 0.1
6.83
 0.0
  X
 0.0
6.85
 -0.2
6.89
 0.6
6.93
 0.3
  
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006.63
+0.3
  
 PB
 
  X  X6.41 SB
 0.3
  X
 0.3
6.63 PB
 0.3
  –
 0.3
  
6Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik6.62
-0.1
  
 PB
 
6.44 PB
 0.2
6.22
 0.0
6.57 PB
 0.2
6.62 PB
 0.1
  –
 0.1
  –  
7Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM6.43
0.0
  
 
 
  X6.43
 0.0
6.14
 0.0
  X
 0.0
  X6.31
 -0.1
  
8Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.38
+0.1
  
 
 
  X6.38
 0.1
  X
 0.1
6.04
 0.0
6.28
 -0.1
  –
 -0.1
  
9Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK776.36
+0.2
  
 PB
 
6.35 PB
 0.0
  X
 0.0
6.36 PB
 0.2
  X
 0.2
  X  X  
10Rasmus Holm NielsenRasmus Holm Nielsen ('04)Aarhus 19005.72
+0.3
  
 SB
 
5.60 SB
 0.1
5.42
 0.0
5.38
 0.0
5.46
 0.2
5.72 SB
 0.3
5.66
 0.0
  
11Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK775.61
0.0
  
 PB
 
5.61 PB
 0.0
  X
 0.0
5.12
 0.4
5.32
 0.0
5.53
 0.4
  X
 0.4
  
12Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4.92
+0.1
  
 PB
 
4.84 PB
 0.2
  X
 0.2
4.82
 0.0
4.92 PB
 0.1
4.76
 0.2
  –
 0.2
  
13Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19003.52
+0.1
  
 PB
 
  X  X3.52 PB
 0.1
  X
 0.1
  –  –  
M Trespring    

Finale A

Finale
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik14.37
+0.1
  
 SB
 
14.09 SB
 0.2
  X  X  X14.37 SB
 0.1
  X  
2Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190013.31
0.0
  
 SB
 
13.31 SB
 0.0
  X13.23
 0.0
  X  X  X  
3Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7712.05
+0.1
  
 PB
 
11.78 SB
 0.0
11.88 PB
 0.3
12.00 PB
 0.0
  X11.82
 0.0
12.05 PB
 0.1
  
K 100 m    
Finale A
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.64
  
 
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.90
  
 
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.46
  
 PB
4Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190012.57
  
 SB
5Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190012.60
  
 PB
6Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM13.00
  
 
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 190012.95
  
 PB
2Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK7713.25
  
 PB
3Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7713.60
  
 SB
4Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 190013.81
  
 SB
K 200 m    
Finale A
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.42
  
 SB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.81
  
 PB
3Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190025.94
  
 SB
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190026.28
  
 SB
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.02
  
 PB
2Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190026.35
  
 PB
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190026.71
  
 PB
4Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti26.77
  
 =PB
5Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190027.20
  
 
Finale C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 190026.79
  
 PB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja28.81
  
 
3Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik29.88
  
 PB
4Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190030.06
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF59.48
  
 
2Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF1:00.30
  
 SB
3Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:00.90
  
 PB
4Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 1:01.15
  
 
5Emma S. HansenEmma S. Hansen ('03)Aalborg AM1:02.25
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:22.30
  
 
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:22.31
  
 PB
3Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik2:22.46
  
 SB
4Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:24.22
  
 PB
5Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:28.60
  
 SB
6Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:30.93
  
 SB
7Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Aalborg AM2:33.05
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti4:29.18
  
 PB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:31.29
  
 SB
3Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM4:40.20
  
 SB
4Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM4:46.60
  
 PB
5Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM4:52.32
  
 PB
6Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM4:55.48
  
 SB
7Nanna WeyeNanna Weye ('92)AGF Atletik4:56.14
  
 SB
8Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)AGF Atletik5:00.44
  
 PB
9Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 5:05.04
  
 SB
10Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM5:06.99
  
 PB
11Katt GrasbergerKatt Grasberger ('96)Aarhus 19005:12.07
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale A
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.52
  
 SB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF13.91
  
 SB
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.74
  
 SB
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190015.06
  
 PB
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM16.04
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001:00.15
  
 
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti1:05.25
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.69
  
 
 
1.55
  O
1.59
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
XXX
   
2Beatriz FerrandoBeatriz Ferrando ('86)Aarhus 1900 / ESP1.69
  
 
 
1.55
  O
1.59
  O
1.63
  O
1.66
 XO
1.69
XXX
   
3Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.66
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.59
XXO
1.63 SB
  O
1.66
XXX
  
4Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.66
  
 =PB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.59 SB
XXO
1.63 SB
  O
1.66 =PB
XXX
  
5Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 19001.63
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.59
  O
1.63 SB
XXX
   
6Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.59
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.59 SB
XXX
    
7Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
XXO
1.59
XXX
    
8Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
 XO
1.55 SB
XXO
1.59
XXX
    
9Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.45
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55
XXX
     
10Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.45
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
 XO
1.55
XXX
     
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.38
+0.2
  
 
 
  X  X  X  X  X5.38
 0.2
  
2Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19005.35
+0.1
  
 PB
 
5.35 PB
 0.1
  X
 0.1
  X5.33
 0.1
5.35 =PB
 0.0
  X
 0.0
  
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.29
0.0
  
 PB
 
5.27 PB
 0.0
5.05
 0.1
5.29 PB
 0.0
5.17
 0.2
  –
 0.2
  –  
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.22
0.0
  
 
 
5.22
 0.0
  X
 0.0
5.09
 0.2
5.13
 0.2
  X
 0.2
  X  
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM4.92
0.0
  
 PB
 
4.74 SB
 0.0
4.81 SB
 0.1
4.92 PB
 0.0
4.73
 0.1
  –
 0.1
  –  
6Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19004.82
+0.1
  
 SB
 
4.59 SB
 0.0
  X
 0.0
4.82 SB
 0.1
  X
 0.1
  X  X  
7Katrine Vad MortensenKatrine Vad Mortensen ('01)SAK774.78
0.0
  
 SB
 
  X  X  X4.36 SB
 0.5
4.78 SB
 0.0
4.78 =SB
 0.0
  
8Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19004.59
+0.1
  
 PB
 
4.56 PB
 0.0
4.37
 0.1
  X
 0.1
4.59 PB
 0.1
  X
 0.1
4.15
 0.2
  
9Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik4.56
+0.1
  
 PB
 
4.51 PB
 0.0
  X
 0.0
4.34
 0.2
  X
 0.2
4.50
 0.0
4.56 PB
 0.1
  
10Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.47
+0.2
  
 SB
 
4.28 SB
 0.1
4.46 SB
 0.0
4.47 SB
 0.2
4.36
 0.5
4.43
 0.0
4.45
 0.1
  
11Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19004.28
0.0
  
 PB
 
4.28 PB
 0.0
4.17
 0.1
3.96
 0.0
  X
 0.0
4.22
 0.1
4.08
 0.0
  
12Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.12
0.0
  
 SB
 
4.12 SB
 0.0
4.06
 1.0
3.99
 0.1
  –
 0.1
  –  –  
13Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 19003.88
0.0
  
 PB
 
  X3.46 PB
 0.2
3.88 PB
 0.0
3.69
 0.0
3.77
 0.1
3.54
 0.0
  
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM15.45
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK14.45
  
 
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja14.89
  
 PB
D15 400m Hurdles (76.2cm)    

Finale A

Finale
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja1:11.13
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.66
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.59 SB
  O
1.63 PB
  O
1.66 PB
 XO
1.69
XXX
  
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.63
  
 SB
 
1.55 SB
  O
1.59 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66
XXX
    

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7