M 200 m Vind: -0.7 Finale A Finale | Vind: -0.7 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Henrik Larsson Henrik Larsson ('99) | 99 | SWE | 21.24 | SB | ||||||||||
2 | Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02) | 02 | DEN | 21.43 | SB | ||||||||||
3 | Solomon Bockarie Solomon Bockarie ('87) | 87 | NED | 21.56 | SB | ||||||||||
4 | Emil Johansson Emil Johansson ('02) | 02 | SWE | 21.74 | SB | ||||||||||
5 | Mouhamadou Fall Mouhamadou Fall ('92) | 92 | FRA | 21.81 | SB | ||||||||||
6 | Kasper Kadestål Kasper Kadestål ('99) | 99 | SWE | 21.81 | |||||||||||
7 | Kasper AnderssonKasper Andersson ('97) | 97 | DEN | 22.97 | |||||||||||
Finale B Vind: -0.3 | Vind: -0.3 | ||||||||||||||
1 | Zion Eriksson Zion Eriksson ('02) | 02 | SWE | 21.57 | |||||||||||
2 | Kidus Yohannes Getahun Kidus Yohannes Getahun ('98) | 98 | SWE | 22.98 | SB | ||||||||||
3 | Stefan Franzén Stefan Franzén ('03) | 03 | SWE | 23.19 | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Samuel Garcia Samuel Garcia ('97) | 97 | USA | 47.17 | |||||||||||
2 | Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89) | 89 | SWE | 47.54 | SB | ||||||||||
3 | Rabah Yousif Rabah Yousif ('86) | 86 | GBR | 47.65 | SB | ||||||||||
4 | Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98) | 98 | DEN | 47.67 | PB | ||||||||||
5 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 47.84 | |||||||||||
6 | Ívar Kristinn Jasonarson Ívar Kristinn Jasonarson ('92) | 92 | ISL | 48.96 | SB | ||||||||||
7 | Andreas Movin Andreas Movin ('96) | 96 | SWE | 49.20 | SB | ||||||||||
8 | Emmanuel Dawlson Emmanuel Dawlson ('92) | 92 | SWE | 50.79 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Kristian Efremov Kristian Efremov ('90) | 90 | SWE | 51.36 | |||||||||||
2 | Roy Doss Roy Doss ('81) | 81 | SWE | 52.47 | SB | ||||||||||
3 | Kevin Duvert Kevin Duvert ('98) | 98 | SWE | 53.23 | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andreas Kramer Andreas Kramer ('97) | 97 | SWE | 1:45.05 | SB | ||||||||||
2 | Elliot Giles Elliot Giles ('94) | 94 | GBR | 1:45.46 | SB | ||||||||||
3 | Daniel Rowden Daniel Rowden ('97) | 97 | GBR | 1:45.55 | SB | ||||||||||
3 | Jake Wightman Jake Wightman ('94) | 94 | GBR | 1:45.55 | SB | ||||||||||
5 | Saul Ordóñez Saul Ordóñez ('94) | 94 | ESP | 1:46.50 | SB | ||||||||||
6 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 1:46.86 | PB | ||||||||||
7 | Mariano Garcia Mariano Garcia ('97) | 97 | ESP | 1:47.24 | SB | ||||||||||
8 | Simone Barontini Simone Barontini ('99) | 99 | ITA | 1:47.46 | |||||||||||
9 | Joakim Andersson Joakim Andersson ('92) | 92 | SWE | 1:47.87 | |||||||||||
Saúl Martínez Saúl Martínez ('94) | 94 | ESP | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Yared Kidane Yared Kidane ('99) | 99 | ERI | 1:50.53 | |||||||||||
2 | Warsame Doley Warsame Doley ('98) | 98 | SWE | 1:52.22 | |||||||||||
3 | Gustav Berlin Gustav Berlin ('95) | 95 | SWE | 1:52.35 | SB | ||||||||||
4 | Gustav Bivstedt Gustav Bivstedt ('96) | 96 | SWE | 1:52.82 | |||||||||||
5 | Johan Eriksson Johan Eriksson ('88) | 88 | SWE | 1:53.62 | |||||||||||
6 | Benjamin Åberg Benjamin Åberg ('95) | 95 | SWE | 1:53.99 | |||||||||||
7 | Björn Seifert Björn Seifert ('96) | 96 | SWE | 1:54.76 | |||||||||||
8 | Max Bechtel Max Bechtel ('01) | 01 | SWE | 1:56.48 | |||||||||||
9 | Henry Jacobson Henry Jacobson ('99) | 99 | SWE | 1:59.42 | |||||||||||
Kristian Efremov Kristian Efremov ('90) | 90 | SWE | DNF | ||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Bienvenue Musore Bienvenue Musore ('90) | 90 | SWE | 1:55.10 | SB | ||||||||||
2 | Estifanos Faid Asked Estifanos Faid Asked ('92) | 92 | ERI | 1:55.20 | SB | ||||||||||
3 | Aleksej Pirgholizadeh Aleksej Pirgholizadeh ('94) | 94 | SWE | 1:55.24 | SB | ||||||||||
4 | Kevin Bodén Kevin Bodén ('02) | 02 | SWE | 1:55.65 | |||||||||||
5 | Mathias Söder Mathias Söder ('99) | 99 | SWE | 1:56.68 | SB | ||||||||||
6 | Abdul Majiid Musse Abdul Majiid Musse | 00 | SWE | 1:56.96 | |||||||||||
7 | Jakob Zäll Jakob Zäll ('01) | 01 | SWE | 1:58.97 | |||||||||||
Kevin Duvert Kevin Duvert ('98) | 98 | SWE | DNF | ||||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mohammadreza Reza Mohammadreza Reza ('89) | 89 | IRI | 3:49.96 | |||||||||||
2 | John Foitzik John Foitzik ('91) | 91 | SWE | 3:51.57 | SB | ||||||||||
3 | Omar Ismail Omar Ismail | 00 | SWE | 3:52.33 | |||||||||||
4 | Axel Djurberg Axel Djurberg ('99) | 99 | SWE | 3:58.24 | |||||||||||
5 | Oliver Löfqvist Oliver Löfqvist ('98) | 98 | SWE | 3:58.59 | |||||||||||
6 | Mark Booth Mark Booth ('91) | 91 | GBR | 3:58.62 | PB | ||||||||||
7 | Albin Wallenius Albin Wallenius ('03) | 03 | SWE | 4:01.01 | PB | ||||||||||
8 | Peter Hodkinson Peter Hodkinson ('91) | 91 | GBR | 4:02.37 | PB | ||||||||||
9 | Julius Mördrup Julius Mördrup ('02) | 02 | SWE | 4:04.06 | PB | ||||||||||
10 | Faustin Mugabo Faustin Mugabo | 00 | SWE | 4:05.98 | PB | ||||||||||
11 | Arvid Backteman Arvid Backteman ('02) | 02 | SWE | 4:10.12 | PB | ||||||||||
12 | Erik Djurberg Erik Djurberg ('97) | 97 | SWE | 4:10.60 | |||||||||||
13 | Jacob Klinth Jacob Klinth ('01) | 01 | SWE | 4:10.82 | |||||||||||
Leo Magnusson Leo Magnusson ('98) | 98 | SWE | DNF | ||||||||||||
Abdullahi Adan Abdullahi Adan ('98) | 98 | SOM | DNF | ||||||||||||
Abdul Majiid Musse Abdul Majiid Musse | 00 | SWE | DNF | ||||||||||||
Tim Robertson Tim Robertson ('95) | 95 | NZL | DNF | ||||||||||||
M 2000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kalle Berglund Kalle Berglund ('96) | 96 | SWE | 4:59.71 | NR | PB | |||||||||
2 | Andreas Almgren Andreas Almgren ('95) | 95 | SWE | 5:00.23 | PB | ||||||||||
3 | Neil Gourley Neil Gourley ('95) | 95 | GBR | 5:00.73 | PB | ||||||||||
4 | Matt Hughes Matt Hughes ('89) | 89 | CAN | 5:02.31 | PB | ||||||||||
5 | Emil Danielsson Emil Danielsson ('97) | 97 | SWE | 5:06.11 | PB | ||||||||||
6 | Emil Blomberg Emil Blomberg ('92) | 92 | SWE | 5:13.64 | PB | ||||||||||
7 | Richard Douma Richard Douma ('93) | 93 | NED | 5:16.73 | PB | ||||||||||
8 | David Nilsson David Nilsson ('87) | 87 | SWE | 5:17.76 | PB | ||||||||||
9 | Abubakar Abdullahi Abubakar Abdullahi ('99) | 99 | SWE | 5:30.10 | PB | ||||||||||
Johan Rogestedt Johan Rogestedt ('93) | 93 | SWE | DNF | ||||||||||||
Antonio Abadía Antonio Abadía ('90) | 90 | ESP | DNF | ||||||||||||
Nassim Hassaous Nassim Hassaous ('94) | 94 | ESP | DNF | ||||||||||||
Adam Czerwiński Adam Czerwiński ('88) | 88 | POL | DNF | ||||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andreas Jansson Andreas Jansson ('96) | 96 | SWE | 14:42.57 | |||||||||||
2 | Abdelfath Yassin Abdelfath Yassin ('95) | 95 | SWE | 14:55.56 | SB | ||||||||||
3 | Daniel Gleimar Daniel Gleimar ('92) | 92 | SWE | 15:11.71 | |||||||||||
4 | Nils Spetz Nils Spetz ('91) | 91 | SWE | 15:27.39 | |||||||||||
5 | Dennis Olsson Dennis Olsson ('97) | 97 | SWE | 15:27.71 | SB | ||||||||||
6 | Anders Danielson Frost Anders Danielson Frost ('02) | 02 | SWE | 15:48.27 | PB | ||||||||||
7 | Hugo Setthagen Hugo Setthagen ('01) | 01 | SWE | 15:49.92 | |||||||||||
8 | Erik Widmark Erik Widmark ('96) | 96 | SWE | 16:04.55 | |||||||||||
9 | Abdisamed Khader Abdisamed Khader | 00 | SWE | 16:24.38 | SB | ||||||||||
Fredrik Uhrbom Fredrik Uhrbom ('77) | 77 | SWE | DNF | ||||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Armando Machava Creve Armando Machava Creve ('96) | 96 | MOZ | 50.61 | SB | ||||||||||
2 | Oskar Edlund Oskar Edlund ('02) | 02 | SWE | 50.99 | |||||||||||
3 | Johan Claeson Johan Claeson ('01) | 01 | SWE | 51.50 | PB | ||||||||||
4 | Isak Andersson Isak Andersson ('96) | 96 | SWE | 52.08 | |||||||||||
5 | Aleix Porras Aleix Porras ('99) | 99 | ESP | 52.64 | SB | ||||||||||
6 | Ludvig Hillenfjärd Ludvig Hillenfjärd ('97) | 97 | SWE | 53.07 | |||||||||||
7 | Fredrik Kihlblom Fredrik Kihlblom ('98) | 98 | SWE | 53.84 | |||||||||||
8 | Gustav Karlsson Gustav Karlsson | 00 | SWE | 54.90 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Dennis Elms Jansson Dennis Elms Jansson ('95) | 95 | SWE | 56.46 | |||||||||||
2 | Jesper Rilegård Jesper Rilegård ('98) | 98 | SWE | 57.53 | |||||||||||
3 | Mats Holmberg Mats Holmberg ('73) | 73 | SWE | 59.56 | SB | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Fabian Delryd Fabian Delryd ('96) | 96 | SWE | 2.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Oskar Lundqvist Oskar Lundqvist ('97) | 97 | SWE | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elliot Duvert Elliot Duvert ('03) | 03 | SWE | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thobias Montler Thobias Montler ('96) | 96 | SWE | 8.05 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andreas Carlsson Andreas Carlsson ('95) | 95 | SWE | 7.53 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Andreas Otterling Andreas Otterling ('86) | 86 | SWE | 7.46 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93) | 93 | DEN | 7.33 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marko Pestić Marko Pestić ('94) | 94 | CRO | 6.93 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rickard Willman Rickard Willman ('94) | 94 | SWE | 6.86 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Leonardo Fabbri Leonardo Fabbri ('97) | 97 | ITA | 21.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98) | 98 | NOR | 20.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Wictor Petersson Wictor Petersson ('98) | 98 | SWE | 19.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Viktor Gardenkrans Viktor Gardenkrans ('95) | 95 | SWE | 18.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jesper Arbinge Jesper Arbinge ('97) | 97 | SWE | 18.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | John Kelly John Kelly ('96) | 96 | IRL | 18.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Gabriel Heen Gabriel Heen ('95) | 95 | SWE | 17.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Niklas Lindstedt Niklas Lindstedt ('93) | 93 | SWE | 16.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lukas Björninger Lukas Björninger | 00 | SWE | 16.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Daniel Ståhl Daniel Ståhl ('92) | 92 | SWE | 71.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Simon Pettersson Simon Pettersson ('94) | 94 | SWE | 66.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Robert Urbanek Robert Urbanek ('87) | 87 | POL | 63.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ola Stunes Isene Ola Stunes Isene ('95) | 95 | NOR | 61.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jakob Gardenkrans Jakob Gardenkrans ('97) | 97 | SWE | 60.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: -1.5 Finale A Finale | Vind: -1.5 | ||||||||||||||
1 | Daryll Neita Daryll Neita ('96) | 96 | GBR | 11.65 | SB | ||||||||||
2 | Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93) | 93 | DEN | 11.90 | |||||||||||
3 | Fatou Sowe Fatou Sowe ('93) | 93 | GAM | 11.97 | |||||||||||
4 | Maria Isabel Pérez Maria Isabel Pérez ('93) | 93 | ESP | 12.00 | |||||||||||
5 | Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98) | 98 | DEN | 12.39 | |||||||||||
6 | Nikki Berglund Nikki Berglund ('94) | 94 | SWE | 12.45 | |||||||||||
Finale B Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Ella Hagman Ella Hagman ('02) | 02 | SWE | 12.39 | |||||||||||
2 | Elise Legzdins Elise Legzdins ('02) | 02 | SWE | 12.41 | |||||||||||
3 | Josefin Wikfeldt Josefin Wikfeldt ('02) | 02 | SWE | 12.53 | |||||||||||
4 | Sarah Karlsson Sarah Karlsson ('01) | 01 | SWE | 12.90 | |||||||||||
5 | Marina Janhunen Marina Janhunen ('98) | 98 | SWE | 13.23 | SB | ||||||||||
6 | Freja Avebäck Freja Avebäck ('95) | 95 | SWE | 13.29 | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Moa Hjelmer Moa Hjelmer ('90) | 90 | SWE | 53.50 | SB | ||||||||||
2 | Anita Horvat Anita Horvat ('96) | 96 | SLO | 53.59 | |||||||||||
3 | Emily Diamond Emily Diamond ('91) | 91 | GBR | 54.27 | SB | ||||||||||
4 | Sandra Knezevic Sandra Knezevic ('92) | 92 | SWE | 55.11 | |||||||||||
5 | Elin Östlund Elin Östlund ('91) | 91 | SWE | 56.62 | PB | ||||||||||
6 | Emma Jansson Emma Jansson ('97) | 97 | SWE | 57.59 | |||||||||||
7 | Hilda Lindell Hilda Lindell ('04) | 04 | SWE | 58.94 | PB | ||||||||||
8 | Vanna Ullén Vanna Ullén ('03) | 03 | SWE | 1:00.67 | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Esther Guerrero Esther Guerrero ('90) | 90 | ESP | 2:00.56 | PB | ||||||||||
2 | Adelle Tracey Adelle Tracey ('93) | 93 | GBR | 2:01.98 | SB | ||||||||||
3 | Bregje Sloot Bregje Sloot | 00 | NED | 2:02.86 | |||||||||||
4 | Lovisa Lindh Lovisa Lindh ('91) | 91 | SWE | 2:03.24 | SB | ||||||||||
5 | Senna Ohlsson Senna Ohlsson | 00 | SWE | 2:06.88 | PB | ||||||||||
6 | Lovisa Bivstedt Lovisa Bivstedt ('01) | 01 | SWE | 2:08.26 | SB | ||||||||||
Rebecca Högberg Rebecca Högberg ('84) | 84 | SWE | DNF | ||||||||||||
Aneta Lemiesz Aneta Lemiesz ('81) | 81 | POL | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Johanna Bülow Johanna Bülow ('02) | 02 | SWE | 2:17.45 | |||||||||||
2 | Frida Berglin Frida Berglin ('05) | 05 | SWE | 2:19.71 | PB | ||||||||||
Rebecka Öberg Rebecka Öberg ('92) | 92 | SWE | DNF | ||||||||||||
Lisen Rignell Lisen Rignell ('03) | 03 | SWE | DNF | ||||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Linn Söderholm Linn Söderholm ('96) | 96 | SWE | 4:13.04 | PB | ||||||||||
2 | Hanna Hermansson Hanna Hermansson ('89) | 89 | SWE | 4:13.06 | |||||||||||
3 | Gaia Sabbatini Gaia Sabbatini ('99) | 99 | ITA | 4:13.69 | PB | ||||||||||
4 | Solange Andreia Pereira Solange Andreia Pereira ('89) | 89 | ESP | 4:20.93 | |||||||||||
5 | Sara Christiansson Sara Christiansson ('97) | 97 | SWE | 4:23.56 | SB | ||||||||||
6 | Martina Tozzi Martina Tozzi ('99) | 99 | ITA | 4:24.83 | SB | ||||||||||
7 | Alice Magnell Millán Alice Magnell Millán ('05) | 05 | SWE | 4:25.23 | PB | ||||||||||
8 | Jessica Edlund Jessica Edlund ('95) | 95 | SWE | 4:26.26 | PB | ||||||||||
9 | Sophie Crumly Sophie Crumly ('90) | 90 | GBR | 4:31.55 | SB | ||||||||||
10 | Olivia Weslien Olivia Weslien ('97) | 97 | SWE | 4:34.92 | |||||||||||
11 | Elsa Wallenius Elsa Wallenius ('01) | 01 | SWE | 4:35.54 | SB | ||||||||||
Esther Guerrero Esther Guerrero ('90) | 90 | ESP | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Alva Malmsten Nilsson Alva Malmsten Nilsson ('03) | 03 | SWE | 4:34.97 | PB | ||||||||||
2 | Emma Bjessmo Emma Bjessmo ('95) | 95 | SWE | 4:39.23 | PB | ||||||||||
3 | Ida Tryggveson Ida Tryggveson ('97) | 97 | SWE | 4:42.41 | PB | ||||||||||
4 | Malin Dahlbäck Malin Dahlbäck ('99) | 99 | SWE | 4:43.86 | PB | ||||||||||
5 | Stina Pettersson Stina Pettersson ('02) | 02 | SWE | 4:44.00 | PB | ||||||||||
6 | Lowa Branth Lowa Branth ('05) | 05 | SWE | 4:47.05 | PB | ||||||||||
7 | Tilda Knauer Tilda Knauer ('03) | 03 | SWE | 4:47.41 | |||||||||||
8 | Filippa Ramberg Filippa Ramberg ('97) | 97 | SWE | 4:48.30 | PB | ||||||||||
9 | Jessica Borg Jessica Borg ('98) | 98 | SWE | 4:48.51 | SB | ||||||||||
10 | Lisa Wreeby Lisa Wreeby ('02) | 02 | SWE | 4:53.65 | PB | ||||||||||
Aneta Lemiesz Aneta Lemiesz ('81) | 81 | POL | DNF | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: -1.8 Finale A Finale | Vind: -1.8 | ||||||||||||||
1 | Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95) | 95 | DEN | 13.73 | |||||||||||
2 | Eefje Boons Eefje Boons ('94) | 94 | NED | 13.78 | |||||||||||
3 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg ('98) | 98 | SWE | 14.01 | PB | ||||||||||
4 | Elin Westerlund Elin Westerlund ('90) | 90 | SWE | 14.04 | |||||||||||
5 | Katharina Gråman Katharina Gråman ('03) | 03 | SWE | 14.20 | PB | ||||||||||
6 | Maria Södergren Maria Södergren ('98) | 98 | SWE | 15.09 | |||||||||||
Finale B Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Elin Lindeblad Elin Lindeblad ('95) | 95 | SWE | 14.12 | PB | ||||||||||
2 | Alva von Gerber Alva von Gerber | 00 | SWE | 14.81 | |||||||||||
3 | Bianca Salming Bianca Salming ('98) | 98 | SWE | 14.84 | |||||||||||
4 | Clara Billing Clara Billing ('02) | 02 | SWE | 14.90 | PB | ||||||||||
5 | Malin Eriksson Malin Eriksson ('91) | 91 | SWE | 15.43 | SB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Erika Kinsey Erika Kinsey ('88) | 88 | SWE | 1.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nicola McDermott Nicola McDermott ('96) | 96 | AUS | 1.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sofie Skoog Sofie Skoog ('90) | 90 | SWE | 1.88 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Levern Spencer Levern Spencer ('84) | 84 | LCA | 1.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Louise Ekman Louise Ekman ('97) | 97 | SWE | 1.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Bianca Salming Bianca Salming ('98) | 98 | SWE | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Linda Skantze Linda Skantze ('95) | 95 | SWE | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kajsa Engblom Kajsa Engblom ('01) | 01 | SWE | 1.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Angelica Bengtsson Angelica Bengtsson ('93) | 93 | SWE | 4.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michaela Meijer Michaela Meijer ('93) | 93 | SWE | 4.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sara Winberg Sara Winberg ('04) | 04 | SWE | 4.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ria Möllers Ria Möllers ('96) | 96 | GER | 3.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Hanna Jansson Hanna Jansson ('95) | 95 | SWE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Khaddi Sagnia Khaddi Sagnia ('94) | 94 | SWE | 6.44 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karolina Młodawska Karolina Młodawska ('96) | 96 | POL | 6.24 | +1.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erica Jarder Erica Jarder ('86) | 86 | SWE | 6.22 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Malin Otterling Marmbrandt Malin Otterling Marmbrandt ('85) | 85 | SWE | 6.17 | w | +4.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tilde Johansson Tilde Johansson ('01) | 01 | SWE | 6.15 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kaiza Karlén Kaiza Karlén ('98) | 98 | SWE | 5.97 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson | 00 | SWE | 5.96 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Amanda Hansson Amanda Hansson ('99) | 99 | SWE | 5.88 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Fanny Roos Fanny Roos ('95) | 95 | SWE | 18.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frida Åkerström Frida Åkerström ('90) | 90 | SWE | 17.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Axelina Johansson Axelina Johansson | 00 | SWE | 16.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vanessa Kamga Vanessa Kamga ('98) | 98 | SWE | 57.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors | 00 | SWE | 54.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emma Ljungberg Emma Ljungberg ('94) | 94 | SWE | 54.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ellen Pettersson Ellen Pettersson ('97) | 97 | SWE | 50.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Daniella Persson Daniella Persson | 00 | SWE | 48.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jennifer Rudberg Jennifer Rudberg ('98) | 98 | SWE | 46.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M22 Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lukas Björninger Lukas Björninger | 00 | SWE | 48.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Diskoskast 1.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karl Ludvik Karl Ludvik ('02) | 02 | SWE | 47.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emil Holm Emil Holm ('01) | 01 | SWE | 39.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Teo Paganus Teo Paganus ('03) | 03 | SWE | 53.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Martin Sundberg Martin Sundberg ('03) | 03 | SWE | 50.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elias Lind Elias Lind ('03) | 03 | SWE | 43.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Fredrik Frunck Fredrik Frunck ('03) | 03 | SWE | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M50 400 m hæk 84.0 cm Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mattias Sunneborn Mattias Sunneborn ('70) | 70 | SWE | 58.55 | PB |