M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 10.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 31.22 | |||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 11.08 | |||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 35.67 | PB | ||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 28.72 | |||||||||||
M Kaste 5-kamp Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 2245 | |||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen | 00 | Hvidovre AM | 51.41 | DUR-20 | SB | |||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure | 00 | Hvidovre AM | 50.19 | PB | ||||||||||
2 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | Hvidovre AM | 42.17 | SB | ||||||||||
D19 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias AnderssonTobias Andersson ('02) | 02 | Greve Atletik | 12.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Diskoskast 1.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias AnderssonTobias Andersson ('02) | 02 | Greve Atletik | 34.10 | |||||||||||
D19 Vægtkast 12.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01) | 01 | Hvidovre AM | 18.65 | |||||||||||
2 | Tobias AnderssonTobias Andersson ('02) | 02 | Greve Atletik | 14.53 | PB | ||||||||||
D19 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01) | 01 | Hvidovre AM | 52.49 | |||||||||||
2 | Tobias AnderssonTobias Andersson ('02) | 02 | Greve Atletik | 33.90 | PB | ||||||||||
D19 Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias AnderssonTobias Andersson ('02) | 02 | Greve Atletik | 42.83 | |||||||||||
D19 Kaste 5-kamp D19 Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias AnderssonTobias Andersson ('02) | 02 | Greve Atletik | 2080 | PB | ||||||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 11.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 26.22 | |||||||||||
D17 Vægtkast 11.34 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 10.74 | PB | ||||||||||
D17 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 25.96 | |||||||||||
D17 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 39.22 | PB | ||||||||||
D17 Kaste 5-kamp D17 Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 2148 | PB | ||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 13.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 13.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Christian AnderssonChristian Andersson ('06) | 06 | Greve Atletik | 12.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 44.40 | |||||||||||
2 | Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 40.92 | |||||||||||
D15 Vægtkast 9.08 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 15.35 | |||||||||||
2 | Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 13.67 | |||||||||||
D15 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 43.61 | PB | ||||||||||
2 | Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 41.65 | |||||||||||
D15 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 38.41 | PB | ||||||||||
2 | Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 32.62 | PB | ||||||||||
D15 Kaste 5-kamp D15 Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 2372 | PB | ||||||||||
2 | Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05) | 05 | Greve Atletik | 2340 | PB | ||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05) | 05 | Amager AC | 9.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06) | 06 | Hvidovre AM | 7.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ella BekElla Bek ('05) | 05 | Hvidovre AM | 7.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05) | 05 | Amager AC | 28.11 | |||||||||||
Ella BekElla Bek ('05) | 05 | Hvidovre AM | 18.15 | PB | |||||||||||
P15 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05) | 05 | Amager AC | 42.74 | PB | ||||||||||
2 | Ella BekElla Bek ('05) | 05 | Hvidovre AM | 24.20 | PB | ||||||||||
3 | Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06) | 06 | Hvidovre AM | 20.45 | PB | ||||||||||
P15 Kaste 5-kamp P15 Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05) | 05 | Amager AC | 1721 | PB | ||||||||||
M50 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas AnderssonThomas Andersson ('69) | 69 | Greve Atletik | 11.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas AnderssonThomas Andersson ('69) | 69 | Greve Atletik | 34.00 | PB | ||||||||||
M70 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 9.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 35.31 | |||||||||||
M70 Vægtkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 12.93 | |||||||||||
M70 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 34.42 | |||||||||||
M70 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 25.21 | |||||||||||
M70 Kaste 5-kamp M70 Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 3281 | |||||||||||
K70 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 7.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K70 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 24.52 | |||||||||||
K70 Vægtkast 5.44 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 11.53 | |||||||||||
K70 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 29.94 | |||||||||||
K70 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 12.08 | SB | ||||||||||
K70 Kaste 5-kamp K65 Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 4062 |