Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aarhus: Bykamp 2020-2 13.8.2020
Ceres Park
Vælg mænd discipliner
800 m
1500 m
Vælg kvinder discipliner
M 800 m
Finale A
Finale
1
Rasmus Bangsgaard Nielsen
Rasmus Bangsgaard Nielsen ('03)
03
AGF Atletik
1:59.9h
PB
2
Tito Phiri
Tito Phiri ('82)
82
Aarhus 1900
2:00.1h
SB
3
Michael Jensen
Michael Jensen ('87)
87
AGF Atletik
2:00.3h
PB
4
Mathias Bjerregaard Nielsen
Mathias Bjerregaard Nielsen ('05)
05
Kolding KFUM
2:10.4h
PB
5
Mikkel Bjerregaard Nielsen
Mikkel Bjerregaard Nielsen ('03)
03
Kolding KFUM
2:10.5h
6
Andreas Sørensen
Andreas Sørensen ('02)
02
AGF Atletik
2:10.7h
PB
Karen Krogh Johansen
Karen Krogh Johansen ('87)
87
AGF Atletik
DNF
K
Finale B
1
Nina Marie Krarup
Nina Marie Krarup ('99)
99
Aarhus 1900
2:26.8h
K 1
3
Anna Ulriche Winter
Anna Ulriche Winter ('02)
02
AGF Atletik
2:41.8h
K 3
4
Line Baun Grubak
Line Baun Grubak ('96)
96
AGF Atletik
3:04.6h
K 4
Frederik Juhl Leiszner
Frederik Juhl Leiszner ('99)
99
Aarhus 1900
DNF
Nanna Weye
Nanna Weye ('92)
92
AGF Atletik
DNF
K
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Alexander Krogh Johansen
Alexander Krogh Johansen ('88)
88
AGF Atletik
3:58.7h
SB
2
Emil Aaskov Pallesen
Emil Aaskov Pallesen ('01)
01
AGF Atletik
4:16.5h
3
Mikkel Schnedler Rasmussen
Mikkel Schnedler Rasmussen ('03)
03
AGF Atletik
4:25.0h
PB
Jakob Dybdal Abrahamsen
Jakob Dybdal Abrahamsen ('94)
94
Aarhus 1900
DNF
Ebbe Møller
Ebbe Møller ('01)
01
AGF Atletik
DNF
Michael Jensen
Michael Jensen ('87)
87
AGF Atletik
DNF
Martin Patwary
Martin Patwary ('97)
97
AGF Atletik
DNF
Karen Krogh Johansen
Karen Krogh Johansen ('87)
87
AGF Atletik
DNF
K
Finale B
1
Oliver Uldahl Bruun
Oliver Uldahl Bruun ('03)
03
AGF Atletik
4:40.4h
PB
2
Hans-Henrik Damgaard
Hans-Henrik Damgaard ('79)
79
VEXA HLM Running
4:40.6h
SB
3
Mads Tudvad Jensen
Mads Tudvad Jensen ('60)
60
Aarhus 1900
4:46.5h
SB
4
Mathias Birk Madsen
Mathias Birk Madsen ('01)
01
AGF Atletik
4:50.3h
PB
5
Laura Astrup
Laura Astrup
00
Aarhus 1900
4:52.8h
K 1
6
Patricia Poulsen
Patricia Poulsen ('91)
91
AGF Atletik
4:55.9h
K 2
7
Katt Grasberger
Katt Grasberger ('96)
96
Aarhus 1900
5:08.7h
K 3
8
William Tilma Kleis
William Tilma Kleis ('08)
08
AGF Atletik
5:31.7h
PB
9
Charlotte Berner
Charlotte Berner ('72)
72
AGF Atletik
5:37.8h
K 4
Lise Kandborg Sørensen
Lise Kandborg Sørensen ('85)
85
AGF Atletik
DNF
K
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open