Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: FM vaksin 2020 22.8.2020
Tórsbreyt

M 100 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið11.57
  
 
2Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan11.71
  
 PB
3Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan11.79
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið54.69
  
 
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið54.96
  
 
3Júst í TúniJúst í Túni ('86)Treysti1:12.89
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF2:06.29
  
 SB
2Runi SeloyRuni Seloy ('94)Hvidovre AM2:08.57
  
 SB
3Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:09.39
  
 
4Júst í TúniJúst í Túni ('86)Treysti2:59.15
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF16:43.03
  
 PB
2Rógvi KárasonRógvi Kárason ('98)Bragdið17:35.81
  
 PB
3Peter JensenPeter Jensen ('51)Bragdið17:40.82
  
 PB
4Sam VangSam Vang ('70)Bragdið17:59.27
  
 SB
5Magni Jóhansson HansenMagni Jóhansson Hansen ('94)Roysnið18:04.63
  
 PB
6Ingi JohannesenIngi Johannesen ('02)Roysnið18:23.47
  
 PB
8Bogi Hanusarson HøjgaardBogi Hanusarson Højgaard ('84)Bragdið18:57.25
  
 PB
9Súni JacobsenSúni Jacobsen ('67)Færøerne19:31.92
  
 SB
10Jóan Petur JoensenJóan Petur Joensen ('87)Bragdið19:43.91
  
 PB
11Kristian SivertsenKristian Sivertsen ('04)Treysti20:38.40
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan1:01.03
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið6.17
+0.2
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.85
 1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
6.17
 0.2
  
2William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)Bragdið5.59
+1.1
  
 SB
 
  X
 0.0
5.59 SB
 1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
    
3Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan5.19 w
+2.6
  
 
 
5.19
 2.6
5.17
 0.5
5.07
 1.0
3.52
 1.3
5.14
 0.1
   
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
2Heri ZiskaHeri Ziska ('67)Aarhus 190028.84
  
 SB
 
28.84 SB28.49  X  –  –   
5Kristian SivertsenKristian Sivertsen ('04)Treysti19.58
  
 PB
 
13.54 PB  X17.70 PB19.58 PB  X17.81  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
2Heri ZiskaHeri Ziska ('67)Aarhus 190033.60
  
 SB
 
33.60 SB  –  –  –  –  –  
K 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið13.03
Q
  
 
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF13.13
  
 PB
2Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið13.14
  
 
2Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið13.60
Q
  
 SB
3Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.49
  
 
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið13.83
q
  
 SB
4Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið13.57
  
 SB
4Maiken OlsenMaiken Olsen ('90)Hvirlan18.40
  
 PB
5Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið13.77
  
 SB
6Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið14.33
  
 
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF13.15
Q
  
 PB
2Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.33
Q
  
 SB
3Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið14.03
q
  
 SB
4Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið14.40
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti59.25
  
 
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF1:02.89
  
 
3Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið1:05.46
  
 SB
4Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti1:07.67
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti2:17.02
  
 
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:26.77
  
 
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:33.44
  
 
4Kristina Verlandsdót HayfieldKristina Verlandsdót Hayfield ('05)Hvirlan2:45.23
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
7Sarah VallinSarah Vallin ('88)CIS Sports Club / SWE18:23.56
  
 PB
12Rigmor Napoleonsdótt ArgeRigmor Napoleonsdótt Arge ('69)Færøerne20:49.43
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið5.06
+0.3
  
 SB
 
4.78
 -0.3
5.03 SB
 -1.5
5.06 SB
 0.3
5.01
 -1.3
4.90
 0.0
  X
 0.0
  
2Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.84
0.0
  
 
 
4.14
 -1.5
4.51
 -1.9
4.84
 0.0
  X
 0.0
4.64
 0.0
4.72
 -2.1
  
3Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið4.77
+2.0
  
 SB
 
4.56 SB
 0.3
4.77 SB
 2.0
4.14
 0.0
4.48
 0.6
4.58
 -0.7
4.56
 -1.5
  
4Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.22
+0.3
  
 
 
3.65
 -0.4
3.67
 1.0
4.02
 -1.5
4.22
 0.3
4.01
 -1.1
4.01
 -0.2
  
5Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið3.92
+1.6
  
 SB
 
3.92 SB
 1.6
3.41
 0.6
      
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan33.12
  
 PB
 
32.22 PB33.12 PB  X  X  X  X  
3Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Aarhus 190028.39
  
 PB
 
28.39 PB19.95  X  X25.2425.75  
4Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan21.29
  
 
 
21.29  X20.7321.23  X  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Aarhus 190043.41
  
 PB
 
  X40.36 SB42.69 SB  X40.9843.41 PB  
3Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan21.59
  
 
 
17.2320.84  X21.59  X19.18  
4Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan19.70
  
 PB
 
15.16 PB15.51 PB17.29 PB17.94 PB19.17 PB19.70 PB  

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7