Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: DM Masters 21‐23.8.2020
Greve Stadion

M30 100 m    
22.8. Vind: -0.2

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.2
1Max Henning BoisenMax Henning Boisen ('88)Hvidovre AM13.70
  
 SB
M30 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta4:53.57
  
 PB
M30 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jonatan Sandager HansenJonatan Sandager Hansen ('89)Sparta17:53.95
  
 SB
M30 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta36:14.36
  
 SB
2Kristoffer Bækkel RuthKristoffer Bækkel Ruth ('89)Greve Trim36:18.30
  
 PB
3Jonatan Sandager HansenJonatan Sandager Hansen ('89)Sparta37:41.41
  
 SB
M30 3000 m kapgang    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Andreas NielsenAndreas Nielsen ('88)Aarhus 190013:20.13
  
 SB
K30 100 m    
22.8. Vind: +0.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +0.1
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC13.53
  
 SB
K30 200 m    
23.8. Vind: -1.7

Finale A

Finale
23.8.Vind: -1.7
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC28.75
  
 SB
K30 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Bettina MeyerBettina Meyer ('88)KIF / SUI1:00.55
  
 SB
2Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC1:08.95
  
 PB
K30 100 m hæk 84.0 cm    
22.8. Vind: -0.8

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.8
1Bettina MeyerBettina Meyer ('88)KIF / SUI17.01
  
 
D19 3000 m kapgang    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF14:46.89
  
 PB
D15 3000 m kapgang    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF18:07.66
  
 PB
M35 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('82)59.11
  
 PB
M35 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('82)2:16.17
  
 PB
2Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta2:26.27
  
 PB
M35 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)NBRO4:29.38
  
 PB
2Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta4:56.09
  
 
3Jacob Møller-IversenJacob Møller-Iversen ('81)Herning LK7:06.96
  
 SB
M35 5000 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Casper Höjsgaard JensenCasper Höjsgaard Jensen ('85)THS15:42.72
  
 
2René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)NBRO16:49.41
  
 SB
3Dan Gilling BrunholtDan Gilling Brunholt ('83)Frederiksberg IF17:42.02
  
 SB
M35 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Stefan BechStefan Bech ('81)Greve Trim32:28.98
  
 PB
2Casper Höjsgaard JensenCasper Höjsgaard Jensen ('85)THS33:25.73
  
 PB
3Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik34:11.30
  
 PB
4René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)NBRO34:39.56
  
 SB
Jacob Møller-IversenJacob Møller-Iversen ('81)Skive AM DNF
  
 
M35 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM1.81
  
 SB
M35 Stangspring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.10
  
 SB
M35 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF5.67 w
+4.2
  
 
M35 Trespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF11.74
-1.3
  
 SB
K35 200 m    
23.8. Vind: -1.7

Finale A

Finale
23.8.Vind: -1.7
1Tine ThomsenTine Thomsen ('85)Aarhus 190029.74
  
 PB
2Lise SkovboLise Skovbo ('81)Aarhus 190031.87
  
 PB
3Anne SkovboAnne Skovbo ('81)Aarhus 190032.82
  
 PB
K35 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Lise SkovboLise Skovbo ('81)Aarhus 19002:50.03
  
 SB
2Anne SkovboAnne Skovbo ('81)Aarhus 19002:56.46
  
 SB
K35 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik19:09.33
  
 SB
K35 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik39:28.81
  
 SB
K35 Kuglestød 4.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.04
  
 
K35 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM41.90
  
 
K35 Vægtkast 9.08 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.27
  
 SB
K35 Hammerkast 4.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM45.10
  
 
K35 Spydkast 600 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM26.11
  
 SB
M40 100 m    
22.8. Vind: -0.2

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.2
1Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik12.33
  
 SB
M40 200 m    
23.8. Vind: +3.4

Finale A

Finale
23.8.Vind: +3.4
1Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik25.08 w
  
 
2Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)VEXA HLM Running27.39 w
  
 
M40 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik55.67
  
 SB
2Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød57.03
  
 SB
3Zhouyan CaiZhouyan Cai ('80)FIF Hillerød58.12
  
 SB
4Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)VEXA HLM Running58.48
  
 PB
5Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK1:02.21
  
 PB
6Jacob JensenJacob Jensen ('76)Herlev Atletik1:06.65
  
 PB
M40 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:09.62
  
 SB
2Volker JentzschVolker Jentzsch ('80)Greve Trim2:14.88
  
 PB
3Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik2:17.64
  
 SB
M40 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO4:20.78
  
 PB
2Volker JentzschVolker Jentzsch ('80)Greve Trim4:39.47
  
 PB
M40 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)THS15:41.96
  
 
2Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO16:01.97
  
 SB
3Morten Eklöf RisagerMorten Eklöf Risager ('80)Sparta16:24.66
  
 
4Jonas BransbjergJonas Bransbjerg ('76)Blovstrød Løverne16:56.96
  
 SB
Jakob Rønhoff HyllegaardJakob Rønhoff Hyllegaard ('78)BAC DNF
  
 
M40 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO33:14.56
  
 
2Morten Eklöf RisagerMorten Eklöf Risager ('80)Sparta33:50.74
  
 PB
3Jonas CorfitzenJonas Corfitzen ('76)THS34:09.73
  
 PB
4Seppo HiltunenSeppo Hiltunen ('76)Greve Trim34:42.99
  
 SB
Anders Juul JensenAnders Juul Jensen ('80)AK Holstebro DNF
  
 
M40 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK1.51
  
 =PB
M40 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK5.11
-1.2
  
 PB
2Anders Juul JensenAnders Juul Jensen ('80)AK Holstebro4.56
-1.8
  
 SB
M40 Trespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK9.95
-0.5
  
 PB
M40 Vægtkast 15.89 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anders Juul JensenAnders Juul Jensen ('80)AK Holstebro7.73
  
 SB
M40 Hammerkast 7.26 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anders Juul JensenAnders Juul Jensen ('80)AK Holstebro23.07
  
 PB
M40 Spydkast 800 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anders Juul JensenAnders Juul Jensen ('80)AK Holstebro35.76
  
 SB
K40 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Christina GoltermannChristina Goltermann ('80)Hvidovre AM1:06.10
  
 SB
K40 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF2:50.18
  
 SB
K40 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Maria Greis BrandtMaria Greis Brandt ('78)Køge Atletik5:32.32
  
 PB
K40 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Katja Gunnertoft BojsenKatja Gunnertoft Bojsen ('79)Team DistanceRunning.dk19:22.51
  
 SB
2Maria Greis BrandtMaria Greis Brandt ('78)Køge Atletik20:25.84
  
 PB
K40 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Bettina GuldbækBettina Guldbæk ('78)BAC43:48.56
  
 PB
2Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)Skanderborg LK47:53.50
  
 PB
M45 100 m    
22.8. Vind: -1.9

Finale A

Finale
22.8.Vind: -1.9
1Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)Hvidovre AM12.05
  
 SB
2Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik12.68
  
 SB
3Michael Michael  ('74)Sparta12.94
  
 PB
4Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne13.32
  
 PB
5Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik13.76
  
 SB
6Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik14.04
  
 PB
M45 200 m    
23.8. Vind: -3.4

Finale A

Finale
23.8.Vind: -3.4
1Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik25.95
  
 SB
2André FlorAndré Flor ('73)Sparta26.25
  
 SB
3Jesper NørremarkJesper Nørremark ('72)Hvidovre AM26.38
  
 PB
4Michael Michael  ('74)Sparta26.73
  
 PB
M45 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jesper NørremarkJesper Nørremark ('72)Hvidovre AM58.84
  
 SB
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1:13.11
  
 PB
M45 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta2:13.82
  
 PB
2Michael Pedersen SkovlundMichael Pedersen Skovlund ('73)Trongårdens IF 2:21.47
  
 PB
3Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim2:24.46
  
 SB
M45 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 4:32.53
  
 SB
2Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim4:38.22
  
 PB
3Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta4:39.04
  
 PB
4Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC4:43.97
  
 PB
M45 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:15.20
  
 
2Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC18:16.61
  
 SB
M45 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Rune Bohn JensenRune Bohn Jensen ('74)Greve Trim35:28.03
  
 PB
2
Henrik Forsberg
Henrik Forsberg ('73)
/ SWE37:07.78
  
 
3Henrik SaldernHenrik Saldern ('72)Greve Trim39:46.78
  
 PB
4Michael BosackMichael Bosack ('71)BAC42:18.60
  
 PB
Thomas Vedel NielsenThomas Vedel Nielsen ('73)Greve Trim DNF
  
 
M45 3000 m forh.    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim12:05.27
  
 PB
M45 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF1.72
  
 SB
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.48
  
 PB
3Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik1.48
  
 PB
M45 Stangspring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF3.70
  
 =SB
M45 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik4.99
-0.9
  
 SB
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik4.54
+0.2
  
 PB
M45 Trespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Stig FalkenbladStig Falkenblad ('72)Herlev Atletik8.85
-2.0
  
 SB
M45 Diskoskast 2.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)Frederiksberg IF35.46
  
 
M45 Vægtkast 15.89 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM11.81
  
 SB
M45 Hammerkast 7.26 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM41.52
  
 SB
2Martin JuhlMartin Juhl ('73)KIF34.11
  
 
M45 Spydkast 800 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas34.86
  
 SB
K45 100 m    
22.8. Vind: +0.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +0.1
1
Jenny Åkervall
Jenny Åkervall ('72)
/ SWE13.61
  
 
2Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød16.67
  
 SB
3Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik16.88
  
 PB
K45 200 m    
23.8. Vind: +0.7

Finale A

Finale
23.8.Vind: +0.7
1
Jenny Åkervall
Jenny Åkervall ('72)
/ SWE27.63
  
 
2Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød32.64
  
 PB
K45 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1
Jenny Åkervall
Jenny Åkervall ('72)
/ SWE1:01.53
  
 SB
2Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne1:11.23
  
 PB
3Pernille HansenPernille Hansen ('74)Greve Trim1:20.77
  
 PB
K45 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne2:42.20
  
 SB
K45 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød6:11.17
  
 SB
K45 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Dorthe GramDorthe Gram ('75)21:23.50
  
 SB
K45 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Charlotte BernerCharlotte Berner ('72)AGF Atletik43:06.97
  
 PB
K45 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik0.91
  
 SB
K45 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød3.69
+1.5
  
 PB
K45 Spydkast 600 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik13.74
  
 PB
K45 3000 m kapgang    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Birgit KlaprothBirgit Klaproth ('73)Phønix23:16.73
  
 SB
M50 100 m    
23.8. Vind: -0.2

Finale A

Finale
23.8.Vind: -0.2
1Cesar PosseCesar Posse ('70)Hvidovre AM12.06
  
 SB
2André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF12.30
  
 
3Robin RichRobin Rich ('67)KIF12.36
  
 
4Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.52
  
 SB
5Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC13.98
  
 SB
M50 200 m    
22.8. Vind: -0.2

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.2
1
Mårten Skogman
Mårten Skogman ('67)
/ SWE24.88
  
 SB
2André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF24.90
  
 
3Cesar PosseCesar Posse ('70)Hvidovre AM25.03
  
 PB
4Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF25.51
  
 SB
5Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 190027.91
  
 SB
6Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik28.59
  
 PB
7Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC28.80
  
 SB
M50 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Robin RichRobin Rich ('67)KIF54.27
  
 
2André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF56.72
  
 PB
3Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC1:05.77
  
 SB
M50 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:15.19
  
 SB
2Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne2:15.64
  
 
3Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC2:47.77
  
 SB
M50 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:37.10
  
 
2Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC4:43.12
  
 SB
3Peter JohansenPeter Johansen ('70)Aarhus Fremad4:51.54
  
 
4Niels HansenNiels Hansen ('67)Greve Trim4:57.68
  
 SB
5Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)Aalborg Øst RRC5:34.75
  
 PB
6Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas5:40.02
  
 SB
7André Friis MøllerAndré Friis Møller ('68)NG&IF 6:03.50
  
 SB
M50 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Stefán GuðmundssonStefán Guðmundsson ('70)Snik Atletik / ISL16:33.87
  
 PB
2Guillermo OrtegaGuillermo Ortega ('69)Langgarverne16:39.80
  
 PB
3Frank LøvendahlFrank Løvendahl ('67)Herning LK18:05.32
  
 SB
4Mogens FichMogens Fich ('66)Blovstrød Løverne18:13.60
  
 PB
5Thomas Anton LindqvistThomas Anton Lindqvist ('70)Langgarverne18:46.42
  
 PB
6Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas21:01.10
  
 SB
7Heino WohlertHeino Wohlert ('66)Langgarverne21:48.04
  
 SB
M50 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Guillermo OrtegaGuillermo Ortega ('69)Langgarverne34:24.30
  
 PB
2Stefán GuðmundssonStefán Guðmundsson ('70)Snik Atletik / ISL34:36.80
  
 PB
3Rolf TrabergRolf Traberg ('70)Herlev Atletik37:13.16
  
 PB
4Mogens FichMogens Fich ('66)Blovstrød Løverne37:53.61
  
 PB
5Kim KarvedKim Karved ('69)Team DistanceRunning.dk38:02.35
  
 PB
6Roberto SchmidtRoberto Schmidt ('66)Herlev Atletik41:19.62
  
 PB
7Thomas KnudsenThomas Knudsen ('70)Aarhus 1900 Tri41:26.18
  
 PB
Peter Kamp BuskPeter Kamp Busk ('68)BAC DNF
  
 
M50 3000 m forh.    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Rolf TrabergRolf Traberg ('70)Herlev Atletik11:49.70
  
 PB
Poul GrenaaPoul Grenaa ('66)Odense Atletik DNF
  
 
M50 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1.35
  
 
2Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19001.26
  
 SB
M50 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik4.86
+1.8
  
 PB
M50 Kuglestød 6.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Thomas AnderssonThomas Andersson ('69)Greve Atletik10.88
  
 
2Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik9.75
  
 SB
3Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik9.27
  
 SB
M50 Diskoskast 1.5 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1
Tomas Fanta
Tomas Fanta ('68)
/ SWE30.77
  
 PB
2Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik28.04
  
 
3Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik25.74
  
 PB
M50 Hammerkast 6.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Robert OutzenRobert Outzen ('68)Herlev Atletik23.22
  
 SB
M50 Spydkast 700 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik38.46
  
 PB
M50 3000 m kapgang    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('68)Phønix15:11.99
  
 SB
K50 100 m    
22.8. Vind: +0.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +0.1
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF14.30
  
 SB
2Christina MøllerChristina Møller ('69)Odense Atletik 15.02
  
 SB
3Trille IpsenTrille Ipsen ('67)Sparta15.14
  
 SB
K50 200 m    
23.8. Vind: +0.7

Finale A

Finale
23.8.Vind: +0.7
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF30.12
  
 SB
2Trille IpsenTrille Ipsen ('67)Sparta31.38
  
 SB
K50 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM3:11.31
  
 PB
K50 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta5:15.56
  
 SB
2Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM6:13.10
  
 SB
K50 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta19:09.81
  
 SB
2Malene MunkholmMalene Munkholm ('68)Sparta19:37.80
  
 SB
3Tina KristensenTina Kristensen ('70)BAC22:11.57
  
 SB
K50 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Christina MøllerChristina Møller ('69)Odense Atletik 3.87
+0.7
  
 SB
K50 Kuglestød 3.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.54
  
 SB
2Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF7.08
  
 PB
K50 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas20.18
  
 SB
K50 Hammerkast 3.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas26.96
  
 SB
K50 Spydkast 500 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas19.43
  
 SB
M55 100 m    
22.8. Vind: +0.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +0.1
1Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM12.07
  
 
2Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.36
  
 
M55 200 m    
23.8. Vind: +3.1

Finale A

Finale
23.8.Vind: +3.1
1Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM25.03 w
  
 
2
Jörgen Åberg
Jörgen Åberg ('62)
/ SWE25.43 w
  
 
3Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta26.49 w
  
 
4Johnny JensenJohnny Jensen ('64)Odense Atletik 28.95 w
  
 
M55 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta59.74
  
 SB
M55 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM2:25.03
  
 SB
2Kim SørensenKim Sørensen ('65)Køge Atletik2:41.53
  
 PB
M55 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 4:45.76
  
 SB
2Claus HechmannClaus Hechmann ('64)THS4:53.83
  
 SB
3Kim SørensenKim Sørensen ('65)Køge Atletik5:17.52
  
 PB
4Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik5:35.30
  
 SB
M55 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Erik HansonErik Hanson ('63)Køge Atletik / USA18:04.47
  
 SB
2Klaus PlumKlaus Plum ('65)BAC18:27.78
  
 SB
3Henrik JacobsenHenrik Jacobsen ('62)Rødovre AC18:51.62
  
 SB
4Kim SørensenKim Sørensen ('65)Køge Atletik19:04.94
  
 PB
5Bo LindrupBo Lindrup ('62)Sparta19:43.23
  
 SB
6Paul Stig AndersenPaul Stig Andersen ('64)BAC19:52.19
  
 SB
M55 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Erik HansonErik Hanson ('63)Køge Atletik / USA38:07.75
  
 SB
2Torben Stolten ThomsenTorben Stolten Thomsen ('65)Kolding Motion38:30.19
  
 PB
3Henrik JacobsenHenrik Jacobsen ('62)Rødovre AC39:08.29
  
 SB
M55 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC1.29
  
 SB
M55 Stangspring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur2.80
  
 SB
2René IpsenRené Ipsen ('64)BAK2.20
  
 SB
M55 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63)FIF Hillerød5.66
0.0
  
 PB
M55 Kuglestød 6.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC11.52
  
 SB
2Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.50
  
 SB
3Allan KristensenAllan Kristensen ('63)Frederiksberg IF10.21
  
 PB
M55 Diskoskast 1.5 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC35.38
  
 
2Allan KristensenAllan Kristensen ('63)Frederiksberg IF33.42
  
 PB
3Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC31.91
  
 
4Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur26.87
  
 SB
M55 Vægtkast 11.34 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC14.97
  
 
2Allan KristensenAllan Kristensen ('63)Frederiksberg IF13.10
  
 PB
M55 Hammerkast 6.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC45.78
  
 
2Allan KristensenAllan Kristensen ('63)Frederiksberg IF40.46
  
 PB
M55 Spydkast 700 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM53.37
  
 SB
2Chandima MendisChandima Mendis ('64)Holte Atletik43.32
  
 SB
3Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik33.49
  
 
M55 3000 m kapgang    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Claus HechmannClaus Hechmann ('64)THS15:15.32
  
 PB
2Klaus Nygaard JensenKlaus Nygaard Jensen ('64)KIF18:31.73
  
 SB
K55 100 m    
22.8. Vind: -1.5

Finale A

Finale
22.8.Vind: -1.5
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA15.48
  
 SB
2Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød16.96
  
 SB
K55 200 m    
23.8. Vind: +0.7

Finale A

Finale
23.8.Vind: +0.7
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA32.37
  
 SB
2Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød35.74
  
 SB
K55 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Ulla Binderup JacobsenUlla Binderup Jacobsen ('65)Viborg AM20:34.42
  
 SB
K55 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Anni VedelAnni Vedel ('65)IK Hellas47:50.22
  
 SB
K55 80 m hæk 76.2 cm    
22.8. Vind: w

Finale A

Finale
22.8.Vind: w
1Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Glostrup IC14.22 w
  
 
K55 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA1.29
  
 SB
K55 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Glostrup IC4.09
-0.1
  
 SB
2Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA4.02
+1.4
  
 SB
3Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød3.69
0.0
  
 PB
4Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 3.45
-2.2
  
 
K55 Kuglestød 3.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Glostrup IC7.37
  
 SB
K55 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC17.26
  
 PB
K55 Vægtkast 7.26 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Linda BaggeLinda Bagge ('64)Glostrup IC8.72
  
 PB
2Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 8.71
  
 
K55 Hammerkast 3.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 30.07
  
 
2Linda BaggeLinda Bagge ('64)Glostrup IC28.18
  
 SB
3Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA22.74
  
 SB
4Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC21.32
  
 PB
K55 3000 m kapgang    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Helle JensenHelle Jensen ('63)BAK20:54.65
  
 SB
M60 100 m    
22.8. Vind: +0.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +0.1
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM14.29
  
 SB
2René BrohammerRené Brohammer ('56)Herlev Atletik26.78
  
 PB
M60 200 m    
23.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
23.8.Vind: 0.0
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød29.57
  
 SB
2Jesper LützenJesper Lützen ('57)BAK30.26
  
 SB
M60 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:04.91
  
 SB
2Henrik HyllestedHenrik Hyllested ('60)Blovstrød Løverne1:05.60
  
 PB
3Jesper LützenJesper Lützen ('57)BAK1:08.67
  
 SB
4Ebbe TelgårdEbbe Telgård ('58)Blovstrød Løverne1:09.79
  
 PB
Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris DNF
  
 
M60 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Mads Tudvad JensenMads Tudvad Jensen ('60)Aarhus 19002:22.35
  
 SB
2Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19002:30.18
  
 SB
3Henrik HyllestedHenrik Hyllested ('60)Blovstrød Løverne2:36.41
  
 PB
Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta DNF
  
 
M60 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mads Tudvad JensenMads Tudvad Jensen ('60)Aarhus 19004:54.27
  
 
2Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Degnemoseløberen5:00.85
  
 PB
3Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM5:06.71
  
 SB
M60 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Degnemoseløberen18:20.96
  
 
2Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM18:54.76
  
 
M60 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM39:41.06
  
 SB
2Martin ThurMartin Thur ('57)Køge Atletik41:29.25
  
 PB
M60 100 m hæk 84.0 cm    
22.8. Vind: -0.8

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.8
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød19.51
  
 PB
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja20.20
  
 
M60 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.44
  
 
2Kristian KrarupKristian Krarup ('60)Vejle IF1.44
  
 SB
3Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.38
  
 
M60 Stangspring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM2.70
  
 SB
M60 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.47
+0.5
  
 SB
2Kristian KrarupKristian Krarup ('60)Vejle IF4.40 w
+2.1
  
 
3Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM4.23
0.0
  
 SB
4Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3.76
-0.1
  
 
5Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik2.81
+1.0
  
 PB
6René BrohammerRené Brohammer ('56)Herlev Atletik2.74
+1.3
  
 PB
M60 Trespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja8.63
-1.5
  
 SB
M60 Kuglestød 5.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM11.17
  
 
2Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF11.13
  
 PB
3Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC10.30
  
 SB
4Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød9.87
  
 
5Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM9.75
  
 
6Kaj FrandsenKaj Frandsen ('59)Aalborg Øst RRC9.16
  
 PB
7Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik6.09
  
 
M60 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM41.77
  
 SB
2Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM39.61
  
 
3Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM38.45
  
 
4Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød35.02
  
 
5Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja34.26
  
 
6Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik15.71
  
 SB
M60 Vægtkast 9.08 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM17.08
  
 
2Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM14.75
  
 
M60 Hammerkast 5.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM46.36
  
 
2Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM39.60
  
 
3Allan KolbyeAllan Kolbye ('59)Amager AC26.23
  
 SB
4Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik17.98
  
 SB
M60 Spydkast 600 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Michael ÅndahlMichael Åndahl ('60)Holte Atletik38.13
  
 PB
2Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF37.18
  
 
3Per KlokmosePer Klokmose ('56)Herlev Atletik14.66
  
 PB
M60 3000 m kapgang    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix18:21.18
  
 SB
2Henrik EgedeHenrik Egede ('59)Phønix22:17.45
  
 SB
K60 100 m    
22.8. Vind: -1.5

Finale A

Finale
22.8.Vind: -1.5
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC16.59
  
 SB
K60 200 m    
23.8. Vind: +0.7

Finale A

Finale
23.8.Vind: +0.7
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC34.48
  
 SB
K60 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC1:16.60
  
 SB
K60 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC2:59.24
  
 SB
K60 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC6:00.33
  
 SB
K60 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Tove Schultz-LorentzenTove Schultz-Lorentzen ('60)IK Hellas43:36.61
  
 SB
K60 300m Hurdles (68.6cm)    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC1:05.54
  
 PB
K60 Kuglestød 3.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk10.79
  
 
K60 Hammerkast 3.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød35.40
  
 
K60 Spydkast 400 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød26.29
  
 PB
M65 100 m    
22.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
22.8.Vind: 0.0
1Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC13.94
  
 
2
Lars Smedjebäck
Lars Smedjebäck ('52)
/ SWE14.21
  
 =PB
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA15.76
  
 PB
Heinrich Latz
Heinrich Latz ('52)
/ GER15.03
  
 PB
M65 200 m    
23.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
23.8.Vind: 0.0
1Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC28.49
  
 
2
Lars Smedjebäck
Lars Smedjebäck ('52)
/ SWE29.12
  
 PB
3
Heinrich Latz
Heinrich Latz ('52)
/ GER30.48
  
 PB
M65 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Lars BersåLars Berså ('55)AGF Atletik1:12.33
  
 PB
2Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF1:16.32
  
 SB
Heinrich Latz
Heinrich Latz ('52)
/ GER1:11.63
  
 PB
M65 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC2:42.90
  
 SB
2
Birger Forsberg
Birger Forsberg ('52)
/ SWE2:44.06
  
 PB
M65 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC5:41.38
  
 SB
2
Birger Forsberg
Birger Forsberg ('52)
/ SWE5:43.26
  
 PB
M65 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jørgen PilegårdJørgen Pilegård ('55)Holbæk LMK21:25.70
  
 SB
M65 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1André AndersenAndré Andersen ('53)Odsherred Løberne41:38.40
  
 PB
2Jørgen PilegårdJørgen Pilegård ('55)Holbæk LMK44:18.70
  
 SB
3Leo JustesenLeo Justesen ('51)Vejle IF51:08.36
  
 SB
M65 100 m hæk 84.0 cm    
22.8. Vind: -0.8

Finale A

Finale
22.8.Vind: -0.8
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA23.12
  
 PB
M65 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta1.31
  
 
2Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.31
  
 PB
3Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik1.13
  
 SB
M65 Stangspring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1
Lars Smedjebäck
Lars Smedjebäck ('52)
/ SWE2.70
  
 
M65 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta3.95
+1.1
  
 =PB
2Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3.36
+0.6
  
 
M65 Trespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA7.67
-0.4
  
 PB
M65 Kuglestød 5.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Ole LysholtOle Lysholt ('53)Amager AC9.57
  
 SB
M65 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik28.96
  
 SB
2Ole LysholtOle Lysholt ('53)Amager AC25.85
  
 SB
M65 Vægtkast 9.08 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Bent LarsenBent Larsen ('54)Aalborg AM13.00
  
 SB
2Karsten HessiltKarsten Hessilt ('53)Glostrup IC11.40
  
 SB
3Preben LarssonPreben Larsson ('55)Vejle IF11.02
  
 
M65 Hammerkast 5.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Bent LarsenBent Larsen ('54)Aalborg AM33.43
  
 SB
2Karsten HessiltKarsten Hessilt ('53)Glostrup IC32.61
  
 SB
3Preben LarssonPreben Larsson ('55)Vejle IF29.72
  
 
M65 Spydkast 600 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik26.13
  
 SB
K65 100 m    
22.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
22.8.Vind: +1.5
1Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik23.29
  
 PB
K65 200 m    
23.8. Vind: +0.7

Finale A

Finale
23.8.Vind: +0.7
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM39.17
  
 SB
K65 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik1:40.79
  
 PB
2Karen-Lis RygaardKaren-Lis Rygaard ('55)Herlev Atletik1:47.25
  
 PB
K65 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik3:36.79
  
 
K65 1500 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Vibeke HansenVibeke Hansen ('54)Snik Atletik6:18.69
  
 SB
2Marianne FlindtMarianne Flindt ('55)Herlev Atletik7:07.03
  
 SB
3Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik7:07.12
  
 SB
K65 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Vibeke HansenVibeke Hansen ('54)Snik Atletik22:08.23
  
 SB
2Hanne JensenHanne Jensen ('55)Herlev Atletik25:03.42
  
 SB
3Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik25:32.31
  
 SB
K65 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Vibeke HansenVibeke Hansen ('54)Snik Atletik46:02.34
  
 SB
2Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)Herlev Atletik53:19.31
  
 PB
K65 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik0.97
  
 PB
K65 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik2.15
-1.0
  
 SB
K65 Kuglestød 3.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC7.97
  
 
2Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik5.30
  
 PB
K65 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 27.07
  
 SB
K65 Vægtkast 5.44 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 12.87
  
 
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC10.16
  
 PB
K65 Hammerkast 3.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 33.80
  
 SB
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC27.33
  
 SB
M70 100 m    
22.8. Vind: -1.0

Finale A

Finale
22.8.Vind: -1.0
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød17.50
  
 
2Ivan JeppesenIvan Jeppesen ('46)IK Hellas18.50
  
 SB
3Jørgen PlambeckJørgen Plambeck ('46)IK Olympia19.93
  
 SB
4Kjeld CadoviusKjeld Cadovius ('49)IK Hellas20.90
  
 SB
M70 200 m    
23.8. Vind: +2.2

Finale A

Finale
23.8.Vind: +2.2
1
Olle Borg
Olle Borg ('47)
/ SWE31.13 w
  
 
2Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik33.32 w
  
 
3Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød38.15 w
  
 
4Kjeld CadoviusKjeld Cadovius ('49)IK Hellas43.98 w
  
 
M70 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik1:14.76
  
 SB
M70 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Ole HjortshøjOle Hjortshøj ('46)Aarhus Fremad3:01.80
  
 SB
M70 1500 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Ole HjortshøjOle Hjortshøj ('46)Aarhus Fremad5:56.17
  
 SB
M70 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Erling AmmentorpErling Ammentorp ('49)IK Hellas22:29.36
  
 SB
2Ole HjortshøjOle Hjortshøj ('46)Aarhus Fremad22:34.85
  
 SB
3Alex HenriksenAlex Henriksen ('49)IK Hellas22:43.62
  
 SB
M70 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Alex HenriksenAlex Henriksen ('49)IK Hellas49:15.44
  
 SB
M70 2000m Steeplechase, 76.2cm    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Esben ElbækEsben Elbæk ('50)Aalborg Øst RRC12:01.38
  
 PB
M70 300m Hurdles (68.6cm)    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jørgen PlambeckJørgen Plambeck ('46)IK OlympiaNT
  
 PB
M70 80 m hæk 76.2 cm    
22.8. Vind: -1.5

Finale A

Finale
22.8.Vind: -1.5
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød20.61
  
 PB
M70 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jørgen PlambeckJørgen Plambeck ('46)IK Olympia1.10
  
 PB
2Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød1.04
  
 PB
M70 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1
Olle Borg
Olle Borg ('47)
/ SWE4.70
+0.7
  
 PB
2Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød3.36
+2.0
  
 PB
3Jørgen PlambeckJørgen Plambeck ('46)IK Olympia2.82
+1.1
  
 SB
M70 Trespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1
Olle Borg
Olle Borg ('47)
/ SWE9.49
+1.0
  
 PB
2Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød7.17
0.0
  
 PB
3Jørgen PlambeckJørgen Plambeck ('46)IK Olympia5.66
0.0
  
 SB
M70 Kuglestød 4.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik10.08
  
 
M70 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik35.41
  
 
M70 Vægtkast 7.26 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 15.61
  
 
2Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik13.59
  
 
3Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød10.18
  
 PB
M70 Hammerkast 4.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 43.28
  
 SB
2Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik39.50
  
 SB
3Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød24.71
  
 
K70 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM3:14.59
  
 SB
K70 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Bonnie RidderbergBonnie Ridderberg ('49)TRI425:37.12
  
 SB
2Ella GrimmElla Grimm ('47)Langgarverne25:56.88
  
 PB
3Marianne GramMarianne Gram ('50)Skive AM27:14.08
  
 SB
K70 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Bonnie RidderbergBonnie Ridderberg ('49)TRI453:57.01
  
 SB
K70 Kuglestød 3.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.59
  
 
K70 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM25.28
  
 
2Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC15.55
  
 SB
K70 Vægtkast 5.44 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM10.97
  
 
K70 Hammerkast 3.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM29.82
  
 
M75 100 m    
22.8. Vind: -1.6

Finale A

Finale
22.8.Vind: -1.6
1Birger LuthmannBirger Luthmann ('45)Ben Hur16.17
  
 SB
2
Nils Bäck
Nils Bäck ('43)
/ SWE17.16
  
 PB
3Jan Bent HansenJan Bent Hansen ('44)KIF17.72
  
 SB
4Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød17.93
  
 SB
5Jørgen LindeJørgen Linde ('42)FIF Hillerød19.27
  
 SB
M75 200 m    
23.8. Vind: +1.6

Finale A

Finale
23.8.Vind: +1.6
1Birger LuthmannBirger Luthmann ('45)Ben Hur33.05
  
 SB
2Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190043.12
  
 SB
M75 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1
Nils Bäck
Nils Bäck ('43)
/ SWE1:25.90
  
 PB
2Jørgen LindeJørgen Linde ('42)FIF Hillerød1:39.86
  
 SB
M75 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1
Paul Simonsson
Paul Simonsson ('43)
/ SWE3:02.46
  
 PB
Paul Simonsson
Paul Simonsson ('43)
/ SWE6:05.65
  
 
M75 300m Hurdles (68.6cm)    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1
Nils Bäck
Nils Bäck ('43)
/ SWE1:06.38
  
 PB
M75 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Jan Bent HansenJan Bent Hansen ('44)KIF1.16
  
 SB
2Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.01
  
 SB
M75 Stangspring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.50
  
 SB
M75 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1
Nils Bäck
Nils Bäck ('43)
/ SWE3.49
+0.2
  
 PB
2Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød3.17 w
+3.1
  
 
3Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002.78
+1.0
  
 SB
M75 Trespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1
Nils Bäck
Nils Bäck ('43)
/ SWE7.74
-2.2
  
 PB
M75 Kuglestød 4.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1
Nils Bäck
Nils Bäck ('43)
/ SWE9.65
  
 SB
2Jan Bent HansenJan Bent Hansen ('44)KIF9.28
  
 SB
3Niels Ole FrederiksenNiels Ole Frederiksen ('41)Roar Atletik8.57
  
 SB
M75 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Niels Ole FrederiksenNiels Ole Frederiksen ('41)Roar Atletik25.19
  
 SB
2
Nils Bäck
Nils Bäck ('43)
/ SWE22.87
  
 PB
3Eigil GramEigil Gram ('45)KIF22.83
  
 PB
4Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190020.96
  
 
M75 Vægtkast 7.26 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Knud V HansenKnud V Hansen ('45)Skive AM12.33
  
 SB
2Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19009.20
  
 SB
M75 Hammerkast 4.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Knud V HansenKnud V Hansen ('45)Skive AM30.67
  
 SB
2Eigil GramEigil Gram ('45)KIF24.84
  
 PB
3Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190018.96
  
 SB
M75 Spydkast 500 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC33.92
  
 
2Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød27.99
  
 SB
3
Nils Bäck
Nils Bäck ('43)
/ SWE24.66
  
 PB
4Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190020.09
  
 SB
K75 200 m    
23.8. Vind: +0.7

Finale A

Finale
23.8.Vind: +0.7
1Marianne SøderbergMarianne Søderberg ('45)BAC39.00
  
 SB
2Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM42.21
  
 SB
K75 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Marianne SøderbergMarianne Søderberg ('45)BAC1:36.95
  
 SB
K75 Højdespring    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik0.97
  
 PB
K75 Kuglestød 2.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Ingrid NygaardIngrid Nygaard ('43)Esbjerg AM7.90
  
 PB
2Titi HasselriisTiti Hasselriis ('45)Herlev Atletik6.10
  
 PB
K75 Diskoskast 0.75 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Ingrid NygaardIngrid Nygaard ('43)Esbjerg AM18.30
  
 PB
K75 Weight Throw (4kg)    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Britta DurlandBritta Durland ('45)Glostrup IC6.89
  
 PB
K75 Spydkast 400 gram    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM19.18
  
 SB
M80 100 m    
22.8. Vind: -1.6

Finale A

Finale
22.8.Vind: -1.6
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF18.32
  
 SB
2Hans OlsenHans Olsen ('40)FIF Hillerød20.23
  
 SB
3Hans ElsborgHans Elsborg ('39)Skive AM21.26
  
 PB
M80 200 m    
23.8. Vind: +1.6

Finale A

Finale
23.8.Vind: +1.6
1Hans OlsenHans Olsen ('40)FIF Hillerød42.78
  
 SB
M80 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF1:29.99
  
 SB
M80 800 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1John BøgevigJohn Bøgevig ('40)TIK LØBERNE3:47.01
  
 SB
M80 5000 m    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1John BøgevigJohn Bøgevig ('40)TIK LØBERNE27:16.22
  
 PB
M80 10000 m    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1John BøgevigJohn Bøgevig ('40)TIK LØBERNE1:01:51.96
  
 SB
M80 Vægtkast 5.44 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC11.66
  
 SB
M80 Hammerkast 3.0 kg    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC27.59
  
 
K80 Weight Throw (4kg)    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM6.46
  
 PB
K80 Hammerkast 2.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM17.06
  
 PB
M85 100 m    
22.8. Vind: -1.0

Finale A

Finale
22.8.Vind: -1.0
1Søren SøgaardSøren Søgaard ('35)Lemvig LK24.37
  
 SB
M85 200 m    
23.8. Vind: +2.2

Finale A

Finale
23.8.Vind: +2.2
1Søren SøgaardSøren Søgaard ('35)Lemvig LK47.34 w
  
 
M85 400 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Søren SøgaardSøren Søgaard ('35)Lemvig LKNT
  
 PB
M85 Kuglestød 3.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Ole IrgensOle Irgens ('34)Trongårdens IF 6.24
  
 SB
M85 Diskoskast 1.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Ole IrgensOle Irgens ('34)Trongårdens IF 15.59
  
 SB
M85 Spydkast 400 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Ole IrgensOle Irgens ('34)Trongårdens IF 13.17
  
 PB
K90 Længdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 2.52
+0.1
  
 
K90 Kuglestød 2.0 kg    
23.8.

Finale A

Finale
23.8.
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 6.25
  
 SB
K90 Spydkast 400 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 15.32
  
 SB

Seneste resultater

19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9AalborgDM-revanche stævne
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3
29.8HerlevHerlevløbet
28.8HelsingørNordsjællandsk ungdomsstævne
28.8RandersSpring med musik 2
28‐29.8BallerupDM-Master
25.8OdenseNålestævne 2 - Odense
25.8Rønne5000m
25.8HerlevÅbne klubmesterskaber i Tre-kamp
24.8KøbenhavnSparta 5000 & 1 Nats PB
24.8FrederiksbergSprint og Stafetstævne
21.8AalborgAalborg stævne 8
21‐22.8BagsværdDM og DMU kastemangekamp og vægtkast
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp
21‐22.8KøbenhavnDM Mangekamp U12
19.8FrederiksbergUP Stævne
19.8AarhusDMU Kval
19.8TårnbyTårnby TRACKS
18.8SkiveSkivekast 4-21
17.8SkiveAugust stævne
15.8VibyViby Open
14‐15.8KøbenhavnSparta Copenhagen Games 2021
14.8SilkeborgKastemangekamp
14.8BagsværdSunset 5000m
14‐15.8TórshavnFM vaksin 2021
13.8SlagelseFredags sprint
12.8AalborgAalborg stævne 7 (ny dato)
11.8Rønne2000m
11.8RønneDiskoskast
7.8RandersPå gensyn Anders
7.8AabenraaMichel Leinders Hammerkast
7.8AarhusOverspringsstævne
7.8HvidovreKastestævne
7.8KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
7.8ValbyKapgangsstævne
4.8KøbenhavnTracks Østerbro
1.8HerlevSommerferiekast 5
1.8GreveSommerstævne
31.7EsbjergKastedag i Esbjerg