Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Decines Charpieu FRA: Meeting national à thème de l'est lyonnais 29.8.2020

M 300 m    

Finale A

Finale
1
Loic Prevot
Loic Prevot ('98)
FRA34.63
  
 PB
2
Hugo Tubiana
Hugo Tubiana ('98)
FRA34.99
  
 PB
3
Enzo Favero
Enzo Favero 
FRA35.29
  
 
4
Maxime Jarrosson
Maxime Jarrosson ('94)
FRA36.00
  
 PB
5
Pablo Bourgeois
Pablo Bourgeois ('95)
FRA36.17
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Baptiste Mischler
Baptiste Mischler ('97)
FRA1:46.37
  
 PB
2
Benjamin Robert
Benjamin Robert ('98)
FRA1:46.41
  
 
3
Renaud Rosiere
Renaud Rosiere ('93)
FRA1:46.68
  
 PB
4
Alexis Miellet
Alexis Miellet ('95)
FRA1:47.39
  
 SB
5
Djilali Bedrani
Djilali Bedrani ('93)
FRA1:47.46
  
 PB
6
Jonas Schöpfer
Jonas Schöpfer ('96)
SUI1:47.63
  
 PB
7
Maxence Bruyas
Maxence Bruyas ('94)
FRA1:47.93
  
 PB
8
Quentin Tison
Quentin Tison ('96)
FRA1:48.07
  
 =PB
9
Pierrik Jocteur-Monrozier
Pierrik Jocteur-Monrozier ('98)
FRA1:48.08
  
 PB
10
Hugo Houyez
Hugo Houyez ('95)
FRA1:48.12
  
 
11
Julian Ranc
Julian Ranc ('96)
FRA1:52.19
  
 
Finale B
1
Romain Debes
Romain Debes ('98)
FRA1:49.58
  
 PB
2
Guillaume Laurent
Guillaume Laurent ('90)
SUI1:50.12
  
 PB
3
Sacha Cultru
Sacha Cultru ('99)
FRA1:50.12
  
 
4
Mehdi Naciri
Mehdi Naciri ('86)
FRA1:50.34
  
 SB
5
Enzo Couderchet
Enzo Couderchet ('97)
FRA1:50.48
  
 
6
Francky Mbotto
Francky Mbotto ('97)
CAF1:50.55
  
 SB
7
Mickael Yeye
Mickael Yeye ('99)
FRA1:50.95
  
 SB
8
Anthony Crapanne
Anthony Crapanne ('92)
FRA1:51.18
  
 
9
Arnaud Dupré
Arnaud Dupré ('97)
SUI1:51.72
  
 SB
10
Yannis Lator
Yannis Lator ('01)
FRA1:52.64
  
 
11
Gregoire Chiquart
Gregoire Chiquart ('99)
FRA1:56.17
  
 SB
Finale C
1
Corentin Le Clezio
Corentin Le Clezio ('99)
FRA1:50.16
  
 
2
Hugo Arlabosse
Hugo Arlabosse ('99)
FRA1:50.26
  
 SB
3
Fabien Loirat
Fabien Loirat ('96)
FRA1:50.49
  
 
4
Anicet Kozar
Anicet Kozar ('01)
FRA1:50.50
  
 SB
5
Joaquim Jaeger
Joaquim Jaeger ('96)
SUI1:50.59
  
 
6
Maxime Mollet
Maxime Mollet ('97)
FRA1:50.92
  
 SB
7
Pascal Furtwängler
Pascal Furtwängler ('93)
SUI1:51.19
  
 SB
8
Nicolas Herbin
Nicolas Herbin ('94)
FRA1:51.41
  
 
9
Pierre Lechat
Pierre Lechat ('99)
FRA1:51.72
  
 
10
Romain Nacry
Romain Nacry ('95)
FRA1:52.50
  
 
Finale D
1
Hugo James
Hugo James ('99)
FRA1:51.12
  
 SB
2
Edouard Lecrivain
Edouard Lecrivain ('01)
FRA1:51.47
  
 
3
Enzo Granger
Enzo Granger ('99)
FRA1:51.77
  
 
4
Esteban Chevalier
Esteban Chevalier 
FRA1:51.96
  
 
5
Vincent Notz
Vincent Notz ('97)
SUI1:52.27
  
 
6
Djibril Fall
Djibril Fall ('96)
FRA1:52.93
  
 SB
7
Rabah Houali
Rabah Houali ('97)
FRA1:53.17
  
 
8
Diego Menzi
Diego Menzi ('85)
SUI1:53.73
  
 
9
Jean Passot
Jean Passot ('95)
FRA1:54.13
  
 
10
Leo Roussel
Leo Roussel ('01)
FRA1:54.28
  
 PB
11
Guillaume Couttet Lachaux
Guillaume Couttet Lachaux ('96)
FRA1:58.02
  
 
Finale E
1
Hugo Monnier
Hugo Monnier ('96)
FRA1:52.18
  
 SB
2
Bastien Mandrou
Bastien Mandrou ('94)
FRA1:52.93
  
 PB
3
Tom Saint Juvin
Tom Saint Juvin ('01)
FRA1:53.15
  
 PB
4
Bastien Fouilhoux
Bastien Fouilhoux 
FRA1:53.59
  
 
4
Louis Low-Beer
Louis Low-Beer ('04)
SUI1:53.59
  
 PB
6
Thomas Castillo
Thomas Castillo ('98)
FRA1:55.28
  
 
7
Pierrick Fontaine
Pierrick Fontaine ('87)
FRA1:55.45
  
 SB
8
Toufiq Bria
Toufiq Bria ('81)
FRA1:57.02
  
 SB
9
Remi Laplanche
Remi Laplanche ('01)
FRA2:00.33
  
 SB
Finale F
1
Louis Vercueil
Louis Vercueil ('01)
FRA1:55.27
  
 PB
2
Jules Caruana
Jules Caruana ('01)
FRA1:55.64
  
 PB
3
Florian Creance
Florian Creance ('99)
FRA1:55.83
  
 
Finale G
1
Yovan Colic
Yovan Colic ('01)
FRA1:55.74
  
 
4
Paul Fischer
Paul Fischer ('01)
FRA1:56.52
  
 
6
Aurelien Pradere
Aurelien Pradere ('03)
FRA1:56.81
  
 
8
Sami El Marghi
Sami El Marghi ('95)
ITA2:01.08
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Azeddine Habz
Azeddine Habz ('93)
FRA3:37.80
  
 PB
2
Tom Elmer
Tom Elmer ('97)
SUI3:38.70
  
 PB
3
Salim Keddar
Salim Keddar ('93)
ALG3:39.29
  
 SB
4Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)DEN3:39.67
  
 PB
5
Benjamin Rubio
Benjamin Rubio ('91)
FRA3:39.68
  
 PB
6
Yani Khelaf
Yani Khelaf ('98)
FRA3:40.38
  
 PB
7
Benoit Campion
Benoit Campion ('98)
FRA3:40.63
  
 PB
8
Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 
BEL3:40.72
  
 PB
9
Arthur Gervais
Arthur Gervais 
FRA3:40.80
  
 PB
10
Mael Gouyette
Mael Gouyette ('99)
FRA3:41.33
  
 PB
11
Thomas Desrumaux
Thomas Desrumaux ('94)
FRA3:42.46
  
 PB
12
Valentin Bresc
Valentin Bresc ('01)
FRA3:43.82
  
 PB
13
Soufiane El Kabbouri
Soufiane El Kabbouri ('93)
ITA3:46.37
  
 SB
14
Lukas Abele
Lukas Abele ('97)
GER3:46.76
  
 
15
Quentin Malriq
Quentin Malriq ('99)
FRA3:48.33
  
 SB
Finale B
1
Flavien Szot
Flavien Szot ('01)
FRA3:45.53
  
 PB
2
Josselain Barrellon-Vernay
Josselain Barrellon-Vernay ('99)
FRA3:45.80
  
 PB
3
Alexis Jacq
Alexis Jacq ('95)
FRA3:46.43
  
 SB
4
Thomas Gmür
Thomas Gmür ('94)
SUI3:46.63
  
 SB
5
Antoine Senard
Antoine Senard 
FRA3:46.79
  
 PB
6
Thomas Campos
Thomas Campos ('99)
FRA3:47.21
  
 SB
7
Anthony Pontier
Anthony Pontier ('97)
FRA3:47.47
  
 
8
Antoine Martinet
Antoine Martinet ('92)
FRA3:47.50
  
 SB
9
Julien Stalhandske
Julien Stalhandske 
SUI3:47.81
  
 SB
10
Soufiane Salhi
Soufiane Salhi ('93)
MAR3:47.88
  
 SB
11
Paul Lascabettes
Paul Lascabettes ('96)
FRA3:48.74
  
 SB
12
Romain Wyndaele
Romain Wyndaele ('96)
FRA3:49.06
  
 PB
13
Meddy Fouquet
Meddy Fouquet ('91)
FRA3:49.40
  
 PB
14
Marc Lauret
Marc Lauret ('98)
FRA3:49.83
  
 SB
15
Adrien Coudert
Adrien Coudert ('97)
FRA3:50.56
  
 PB
16
Victor Boudin
Victor Boudin ('97)
FRA3:52.80
  
 PB
17
Sylvain Quirion
Sylvain Quirion ('88)
FRA3:59.15
  
 SB
Finale C
1
Franco Simon Noti
Franco Simon Noti ('97)
SUI3:49.30
  
 PB
2
Nicolas Gerard
Nicolas Gerard ('95)
FRA3:50.67
  
 PB
3
Mathis Chavand
Mathis Chavand ('02)
FRA3:51.85
  
 PB
4
Saud Al-Zaabi
Saud Al-Zaabi ('88)
UAE3:52.43
  
 SB
5
Noé Daviaud
Noé Daviaud ('01)
FRA3:52.78
  
 PB
6
Habtom Amaniel
Habtom Amaniel ('90)
ERI3:54.21
  
 PB
7
Thibault Larpin
Thibault Larpin ('96)
FRA3:55.19
  
 SB
8
Charles Boutheloup
Charles Boutheloup ('90)
FRA3:55.30
  
 SB
9
Hugo Aymard-Chazal
Hugo Aymard-Chazal 
FRA3:55.96
  
 PB
10
Pierre Arnould
Pierre Arnould ('90)
FRA3:56.71
  
 SB
12
Adil Espasa
Adil Espasa ('02)
FRA3:59.49
  
 SB
13
Sylvain Chaumelle
Sylvain Chaumelle ('90)
FRA4:00.51
  
 
15
Johan Chibko
Johan Chibko ('96)
FRA4:11.07
  
 
Finale D
1
Thibault Excoffon
Thibault Excoffon ('01)
FRA3:57.63
  
 PB
2
Tristan Gauvin
Tristan Gauvin ('01)
FRA3:59.51
  
 PB
3
Victor Allier
Victor Allier ('98)
FRA3:59.61
  
 
4
Julien Langlais
Julien Langlais ('98)
FRA4:00.19
  
 PB
9
Matteo Dahmani
Matteo Dahmani ('99)
FRA4:03.93
  
 PB
12
Francois Le Palud
Francois Le Palud ('91)
FRA4:05.83
  
 
Finale E
4
Léo Lädermann
Léo Lädermann ('02)
SUI4:02.61
  
 PB
Finale G
7
Sébastien Gamel
Sébastien Gamel ('80)
FRA4:13.16
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Markus Görger
Markus Görger ('98)
GER13:58.58
  
 SB
2
Abdelilah El maimouni
Abdelilah El maimouni ('92)
MAR14:01.32
  
 PB
3
Gallo Antoine
Gallo Antoine ('88)
FRA14:20.22
  
 SB
4
Aurelien Jem
Aurelien Jem ('96)
FRA14:22.67
  
 PB
5
Michael Simon
Michael Simon ('82)
FRA14:24.07
  
 SB
6
Bastien Schulz
Bastien Schulz ('95)
FRA14:27.21
  
 PB
7
Victor Moreau
Victor Moreau ('95)
FRA14:27.30
  
 SB
8
Ghislain Airiau
Ghislain Airiau ('98)
FRA14:27.87
  
 PB
9
Cyril Vincent-Viry
Cyril Vincent-Viry ('89)
FRA14:27.95
  
 SB
10
Ilias Hernandez
Ilias Hernandez ('93)
SUI14:28.41
  
 SB
11
Nasser Allali
Nasser Allali ('88)
FRA14:28.92
  
 PB
12
Baptiste Jard
Baptiste Jard ('97)
FRA14:29.39
  
 PB
13
Florian Lussy
Florian Lussy ('94)
SUI14:29.42
  
 SB
14
Dominik Herren
Dominik Herren ('96)
SUI14:30.94
  
 PB
15
Alexandre Jodidio
Alexandre Jodidio ('90)
SUI14:32.62
  
 PB
16
Quentin Maurer
Quentin Maurer ('01)
FRA14:36.61
  
 PB
17
Yoann Altmeyer
Yoann Altmeyer ('88)
FRA14:38.52
  
 
18
Gregory Biraud
Gregory Biraud ('90)
FRA14:39.22
  
 PB
19
Thomas Laurent
Thomas Laurent ('90)
FRA14:48.50
  
 
20
Charlie Messai
Charlie Messai ('93)
FRA15:03.58
  
 PB
21
Martin Laurent
Martin Laurent ('97)
FRA15:09.92
  
 
22
Hugo Thibault
Hugo Thibault ('02)
FRA15:11.66
  
 PB
23
Cyril Fadat
Cyril Fadat ('89)
FRA15:20.68
  
 SB
Finale B
1
Hatem Fares
Hatem Fares ('93)
FRA14:59.53
  
 PB
2
Tardiveau Baptiste
Tardiveau Baptiste ('01)
FRA15:06.77
  
 PB
14
Jean-Pierre Theytaz
Jean-Pierre Theytaz ('83)
SUI15:52.77
  
 PB
Finale C
1
Tom Pellabout
Tom Pellabout ('98)
FRA15:23.83
  
 PB
3
Lucas Wilbot
Lucas Wilbot ('98)
FRA15:34.44
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Louis Gilavert
Louis Gilavert ('98)
FRA8:21.05
  
 PB
2
Mehdi Belhadj
Mehdi Belhadj ('95)
FRA8:22.06
  
 PB
3
Jimmy Gressier
Jimmy Gressier ('97)
FRA8:24.72
  
 PB
4
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE8:25.35
  
NU23R PB
5
Abdellah Riahi
Abdellah Riahi ('94)
FRA8:25.77
  
 PB
6
Gatien Airiau
Gatien Airiau ('93)
FRA8:27.27
  
 PB
7Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)DEN8:34.96
  
 SB
8
Abdelhamid Zerrifi
Abdelhamid Zerrifi ('86)
FRA8:43.13
  
 SB
9
André Pereira
André Pereira ('95)
POR8:43.21
  
 SB
10
Fouad Idbafdil
Fouad Idbafdil ('88)
MAR8:50.14
  
 PB
11
Otmane Nait Hammou
Otmane Nait Hammou ('95)
MAR8:51.07
  
 PB
12
Hedy Khemaissia
Hedy Khemaissia ('96)
FRA8:53.68
  
 PB
Finale B
1
Michael Curti
Michael Curti ('94)
SUI8:45.84
  
 PB
2
Baptiste Guyon
Baptiste Guyon ('01)
FRA8:56.22
  
 PB
3
Pierre Fieux
Pierre Fieux ('88)
FRA8:57.27
  
 PB
4
Thomas Fontenelle
Thomas Fontenelle ('87)
FRA8:58.98
  
 SB
5
Titouan Haan
Titouan Haan ('99)
FRA9:00.38
  
 PB
6
Ayoub Hamideche
Ayoub Hamideche ('02)
FRA9:02.45
  
 PB
7
Jeffrey De Freitas
Jeffrey De Freitas ('91)
FRA9:03.17
  
 
8
Baptiste Coudert
Baptiste Coudert 
FRA9:05.46
  
 PB
9
Matisse Virey
Matisse Virey ('97)
FRA9:05.61
  
 PB
10
Pierre Maleszka
Pierre Maleszka ('93)
FRA9:07.20
  
 PB
11
Allan Bourieau
Allan Bourieau ('91)
FRA9:09.58
  
 SB
12
Timothee Mischler
Timothee Mischler ('99)
FRA9:10.68
  
 SB
13
Gaor Drouin Viallard
Gaor Drouin Viallard ('01)
FRA9:16.67
  
 PB
14
Felix Perrier
Felix Perrier 
FRA9:17.19
  
 PB
15
Flavien Coindard
Flavien Coindard ('01)
FRA9:17.38
  
 PB
16
Mathias Vergotte
Mathias Vergotte ('02)
FRA9:22.86
  
 PB
17
Ulysse Lenoir
Ulysse Lenoir 
FRA9:25.38
  
 
18
Antoine Rollet
Antoine Rollet ('90)
FRA9:28.30
  
 SB
19
Remi Orvelin
Remi Orvelin ('96)
FRA9:52.93
  
 
Finale C
1
Antoine Godin
Antoine Godin ('99)
FRA9:10.50
  
 PB
2
Anatole Roland
Anatole Roland ('97)
FRA9:26.05
  
 PB
4
Jules Charpentier
Jules Charpentier ('01)
FRA9:29.34
  
 PB
5
Florent Derail
Florent Derail ('87)
FRA9:30.03
  
 PB
8
Steven Sanz
Steven Sanz ('97)
FRA9:40.43
  
 PB
11
Remy Theolier
Remy Theolier ('02)
FRA10:01.03
  
 PB
13
Axel Mutter
Axel Mutter ('96)
FRA10:14.52
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Cynthia Anais
Cynthia Anais ('88)
FRA2:03.64
  
 SB
2
Charlotte Pizzo
Charlotte Pizzo ('97)
FRA2:03.79
  
 SB
3
Maeliss Trapeau
Maeliss Trapeau ('99)
FRA2:03.85
  
 PB
4
Lena Kandissounon
Lena Kandissounon ('98)
FRA2:04.30
  
 PB
5
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet ('96)
FRA2:04.93
  
 
6
Berenice Fulchiron
Berenice Fulchiron 
FRA2:05.30
  
 PB
7
Emma Sextius
Emma Sextius ('94)
FRA2:05.34
  
 SB
8Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:06.25
  
 
9
Victoria Sauleda
Victoria Sauleda ('92)
ESP2:06.47
  
 SB
10
Camille Muls
Camille Muls ('99)
BEL2:07.95
  
 
Finale B
1
Selina Fehler
Selina Fehler ('98)
SUI2:06.99
  
 SB
2
Sarah Madeleine
Sarah Madeleine ('98)
FRA2:07.68
  
 
3
Sana Hammami
Sana Hammami ('94)
FRA2:08.61
  
 
4
Narimane Amara
Narimane Amara ('93)
ALG2:09.25
  
 
5
Melina Andorra
Melina Andorra ('01)
SUI2:09.52
  
 SB
6
Cindy Bourdier
Cindy Bourdier 
FRA2:09.74
  
 
7
Clarisse Laurens-Berge
Clarisse Laurens-Berge ('99)
FRA2:10.19
  
 PB
8
Katia Delarche
Katia Delarche ('93)
FRA2:10.37
  
 SB
9
Lise Thimon
Lise Thimon ('97)
FRA2:16.39
  
 SB
Finale C
1
Olivia Vareille
Olivia Vareille 
GBR2:08.59
  
 PB
2
Philippine de la Bigne
Philippine de la Bigne ('98)
FRA2:09.41
  
 
3
Clara Liberman
Clara Liberman 
FRA2:09.99
  
 SB
4
Emma Inizan
Emma Inizan ('99)
FRA2:10.22
  
 PB
5
Aurelie Forier
Aurelie Forier ('91)
FRA2:11.92
  
 SB
6
Emma Moura
Emma Moura ('04)
FRA2:12.13
  
 
7
Camille Roiron
Camille Roiron ('95)
FRA2:12.46
  
 PB
8
Pauline Nonnotte
Pauline Nonnotte ('99)
FRA2:13.04
  
 SB
9
Nina Ferrero
Nina Ferrero ('99)
FRA2:14.04
  
 
Finale D
1
Azais Perronin
Azais Perronin ('96)
FRA2:13.80
  
 PB
2
Marie Chenal
Marie Chenal ('94)
FRA2:14.39
  
 PB
3
Charlotte Martin
Charlotte Martin 
FRA2:15.62
  
 
4
Julie Bonardi
Julie Bonardi ('94)
FRA2:15.73
  
 
5
Camille Berneron
Camille Berneron ('99)
FRA2:15.74
  
 PB
6
Julie Sarron
Julie Sarron ('96)
FRA2:16.20
  
 SB
7
Maeva Ancillon
Maeva Ancillon ('96)
FRA2:17.69
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Vera Hoffmann
Vera Hoffmann ('96)
LUX4:13.21
  
 PB
2
Aude Korotchansky
Aude Korotchansky ('91)
FRA4:14.52
  
 PB
3
Marta García
Marta García ('98)
ESP4:17.23
  
 
4
Marine Houel
Marine Houel ('97)
FRA4:20.32
  
 PB
5
Coraline Maamouri
Coraline Maamouri ('96)
FRA4:20.39
  
 
6
Natalia Evangelidou
Natalia Evangelidou ('91)
CYP4:22.62
  
 SB
7
Manon Guillermin
Manon Guillermin ('98)
FRA4:23.71
  
 SB
8
Sandra Beuviere
Sandra Beuviere ('90)
FRA4:24.90
  
 SB
9
Sara Benfarès
Sara Benfarès ('01)
FRA4:25.57
  
 
10
Alice Six
Alice Six ('90)
FRA4:25.57
  
 
11
Berenice Cleyet-Merle
Berenice Cleyet-Merle ('94)
FRA4:26.22
  
 
12
Alice Mitard
Alice Mitard ('98)
FRA4:27.27
  
 
13
Leila Hadji
Leila Hadji ('98)
FRA4:28.96
  
 SB
14
Stefanie Barmet
Stefanie Barmet ('92)
SUI4:31.08
  
 SB
Finale B
1
Cyndie Sabattini
Cyndie Sabattini ('87)
FRA4:26.35
  
 PB
2
Heloise Duffie de Tassigny
Heloise Duffie de Tassigny ('97)
FRA4:26.90
  
 PB
3
Anne Catherine Bernard
Anne Catherine Bernard ('88)
FRA4:27.18
  
 PB
4
Emeline Delanis
Emeline Delanis ('97)
FRA4:27.78
  
 PB
5
Léonie Charlier
Léonie Charlier ('01)
FRA4:30.90
  
 SB
6
Julie Lejarraga
Julie Lejarraga ('98)
FRA4:31.40
  
 
7Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:31.56
  
 
8
Chaboche Faustine
Chaboche Faustine ('04)
FRA4:32.06
  
 PB
9
Noemie Maamouri
Noemie Maamouri ('96)
FRA4:33.63
  
 SB
10
Margot Guepratte
Margot Guepratte ('02)
FRA4:34.66
  
 
11
Vickie Audubert
Vickie Audubert ('95)
FRA4:35.19
  
 PB
12
Clementine Chamot
Clementine Chamot ('96)
FRA4:36.37
  
 SB
13
Sofia Benfarès
Sofia Benfarès ('04)
FRA4:42.85
  
 PB
14
Anaelle Guillonnet
Anaelle Guillonnet 
FRA4:48.59
  
 
Finale C
1
Camille Place
Camille Place ('03)
FRA4:37.06
  
 PB
2
Margot Bertrand
Margot Bertrand ('01)
FRA4:37.28
  
 PB
3
Julia Ravet
Julia Ravet ('02)
FRA4:37.35
  
 PB
4
Rozenn Prigent
Rozenn Prigent ('02)
FRA4:37.73
  
 SB
5
Camille Ferval
Camille Ferval ('95)
FRA4:38.02
  
 PB
7
Chloe Ernest
Chloe Ernest ('99)
FRA4:42.85
  
 SB
8
Julie Bonardi
Julie Bonardi ('94)
FRA4:44.38
  
 
9
Noa Andres
Noa Andres ('99)
FRA4:49.17
  
 SB
Finale D
1
Lena Chauveau
Lena Chauveau ('02)
FRA4:48.99
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Alessia Zarbo
Alessia Zarbo ('01)
FRA15:50.47
  
NU20R PB
2
Marie Bouchard
Marie Bouchard ('93)
FRA16:26.79
  
 SB
3
Pauline Simon
Pauline Simon ('93)
FRA16:43.80
  
 PB
4
Perrine Lequitte-Charransol
Perrine Lequitte-Charransol ('96)
FRA16:46.30
  
 PB
5
Mathilde Sénéchal
Mathilde Sénéchal ('98)
FRA16:50.11
  
 SB
6
Sandra Dibi
Sandra Dibi ('84)
FRA16:55.12
  
 PB
7
Laetitia Bleunven
Laetitia Bleunven ('92)
FRA17:01.77
  
 PB
8
Virginie Lemay
Virginie Lemay ('82)
FRA17:10.79
  
 PB
9
Aude Salord
Aude Salord ('88)
FRA17:13.51
  
 SB
10
Aurelie Canu
Aurelie Canu ('95)
FRA17:14.94
  
 PB
11
Anne-Sophie Begon
Anne-Sophie Begon ('94)
FRA17:20.51
  
 PB
12
Fatiha Idmhand
Fatiha Idmhand ('77)
FRA17:21.87
  
 SB
13
Maelle Lacroix
Maelle Lacroix ('96)
FRA17:24.24
  
 SB
14
Agnes Portier
Agnes Portier ('83)
FRA17:28.44
  
 SB
15
Melanie Allier
Melanie Allier ('99)
FRA17:30.63
  
 PB
16
Augustine Emeraux-Lombard
Augustine Emeraux-Lombard ('98)
FRA17:31.74
  
 PB
17
Laure Tassion
Laure Tassion ('90)
FRA17:33.48
  
 SB
19
Mazarine Amis
Mazarine Amis ('98)
FRA17:59.26
  
 PB
20
Emma Bert
Emma Bert ('01)
FRA18:09.73
  
 PB
21
Fatoumata Sankhare
Fatoumata Sankhare ('79)
FRA18:14.54
  
 SB
22
Lucie Lequitte-Charransol
Lucie Lequitte-Charransol ('96)
FRA18:15.60
  
 PB
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Aimee Pratt
Aimee Pratt ('97)
GBR9:35.11
  
 PB
2
Alice Finot
Alice Finot ('91)
FRA9:45.37
  
 PB
3
Flavie Renouard
Flavie Renouard 
FRA9:56.64
  
 PB
3
Claire Palou
Claire Palou ('01)
FRA9:56.64
  
NU20R PB
5
Manon Pareau
Manon Pareau ('95)
FRA10:07.70
  
 PB
6
Amélie Svensson
Amélie Svensson ('96)
SWE10:07.80
  
 PB
7
Alexa Lemitre
Alexa Lemitre ('98)
FRA10:18.23
  
 SB
8
Anne-Sophie Vittet
Anne-Sophie Vittet ('88)
FRA10:23.77
  
 SB
9
Fatiha Sanchez
Fatiha Sanchez ('83)
ALG10:27.78
  
 SB
10
Marie Goncalves
Marie Goncalves ('97)
FRA10:46.96
  
 PB
11
Camille Beaudouin
Camille Beaudouin ('87)
FRA10:53.63
  
 SB
12
Sophie Prevost
Sophie Prevost ('95)
FRA11:02.08
  
 PB
13
Floriane Quesada
Floriane Quesada 
FRA11:02.72
  
 PB
14
Marine Aubry
Marine Aubry ('99)
FRA11:14.23
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020