Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: DM Mangekamp 29‐30.8.2020
Østerbro stadion

M Tikamp    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
4Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM5734
  
 PB
 
12,23/0,05,66/0,010,831,7054,6019,41/+0,331,284,6049,694.43,56
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve AtletikDNF
  
 
 
11,37/0,07,01/+0,27,97NH50,63
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)SpartaDNF
  
 
 
11,02/0,07,41/+0,9
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
/ SWEDNF
  
 
 
11,19/0,07,19/0,013,741,9451,33
K Syvkamp    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Sandra BöllSandra Böll Sparta5442
  
 PB
 
14,41/-1,01,7213,5025,35/-0,15,55/-1,232,882.23,24
6Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER4382
  
 SB
 
16,23/0,01,5710,0527,84/-0,24,99/-0,729,332.21,91
9Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF3942
  
 PB
 
16,76/0,01,429,3027,55/-0,25,33/-1,325,882.39,12
11Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta3777
  
 SB
 
18,76/-1,01,5410,4028,06/-0,24,81/-1,024,062.34,06
12Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3744
  
 PB
 
16,34/0,01,4810,9329,42/-0,24,56/0,035,773.03,98
M22 Tikamp    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta7138
  
 DM 1
 
11,18/0,06,80/-0,912,621,8850,2515,47/+0,337,234,2049,944.30,12
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006730
  
 PBDM 2
 
11,74/0,06,37/0,012,651,9152,8915,51/+0,334,394,0054,604.38,53
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6366
  
 SBDM 3
 
11,50/0,06,64/0,011,581,7353,3414,78/+0,335,404,0037,634.54,12
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)SpartaDNF
  
 DM
 
11,44/0,06,35/0,012,281,641.04,03
K22 Syvkamp    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5026
  
 PBDM 2
 
14,04/-1,01,699,5924,67/-0,15,68/+1,025,012.32,96
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta4757
  
 SBDM 3
 
16,53/0,01,5712,1026,15/-0,14,80/-0,441,122.24,94
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19004657
  
 PBDM 4
 
14,91/-1,01,6310,1826,55/-0,15,15/-1,333,642.38,14
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004187
  
 PBDM 7
 
15,67/0,01,5410,2527,06/-0,24,51/0,026,832.32,24
5Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta4100
  
 PBDM 8
 
15,94/0,01,489,9327,40/-0,24,93/-1,226,612.35,78
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange SpartaDNF
  
 DM
 
14,99/-1,01,48NM
D19 Tikamp U20    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6982
  
DUR-18 PB
 
11,34/+0,66,61/-0,914,161,8552,4615,17/+1,032,004,6052,344.50,78
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6328
  
 PB
 
11,73/+0,66,02/-1,113,421,7054,2115,83/+1,039,114,0045,984.49,83
3Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19006231
  
 PB
 
11,78/+0,66,23/-0,911,551,7053,6916,89/+1,033,234,5046,014.41,58
4Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik6193
  
 PB
 
11,47/+0,66,56/-0,214,561,7355,1315,15/+1,034,573,8037,555.21,50
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6083
  
 PB
 
11,14/+0,66,60/+0,611,531,7353,4417,17/+1,031,763,4050,654.59,61
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve AtletikDNF
  
 
 
10,94/+0,66,55/+0,111,17
P19 Syvkamp    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19004815
  
 PB
 
14,28/-1,01,519,6925,77/-0,15,51/-0,933,412.31,52
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta4491
  
 DM 5
 
15,00/-1,01,5410,7926,57/-0,15,18/-2,128,372.37,74
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3877
  
 PBDM 10
 
14,58/-1,01,456,7825,84/-0,14,93/-2,415,812.43,79
4Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro3230
  
 PB
 
17,45/0,01,368,0328,81/-0,24,27/-0,722,662.43,39
D17 Tikamp U18    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja6627
  
 PB
 
11,35/-0,95,83/0,014,751,8352,7214,61/+1,138,353,8044,834.58,19
2Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas6220
  
 PB
 
11,94/+0,36,43/0,010,911,8354,6615,25/+1,140,453,6046,325.04,89
3Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6169
  
 PB
 
11,14/-0,96,73/-0,812,831,8051,4314,74/+1,125,683,0039,365.09,86
4Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC6064
  
 PB
 
12,03/+0,36,17/-1,512,011,7754,3915,90/+0,637,463,9041,485.01,60
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM6053
  
 PB
 
12,25/+0,35,87/0,011,551,8055,4216,05/+0,635,613,6057,874.55,58
6Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta5861
  
 PB
 
11,86/-0,95,84/-0,511,641,8653,9915,38/+0,630,613,0045,584.58,90
7Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja5668
  
 PB
 
11,86/+0,35,67/+0,711,091,8053,0115,51/+0,622,723,5036,924.49,46
8Malte BankMalte Bank ('03)Sparta5533
  
 PB
 
11,81/+0,35,91/+0,112,141,6855,8416,68/+0,631,083,1044,075.02,92
9Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5020
  
 PB
 
12,19/+0,35,59/-0,110,541,6854,7017,62/+1,129,422,7042,285.15,52
10Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas4426
  
 PB
 
12,14/-0,95,29/+0,47,531,5354,0218,01/+1,122,242,1032,024.44,83
Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTADNF
  
 
 
12,13/-0,95,70/-0,78,391,6253,2615,89/+1,1NM
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)SpartaDNF
  
 
 
11,43/-0,9
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)SpartaDNF
  
 
 
11,41/-0,9
P17 Syvkamp U18    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Ella Rush
Ella Rush ('04)
/ GBR5270
  
 PB
 
14,57/+0,91,6513,6225,67/+0,85,75/0,028,452.24,74
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta4758
  
 PB
 
14,81/+0,91,4411,5925,96/+0,85,53/0,030,302.28,66
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM3457
  
 PB
 
19,01/+0,91,2913,1328,47/+0,84,52/-0,728,982.51,41
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve AtletikDNF
  
 
 
14,08/+0,9NH
P15 Syvkamp P15    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4552
  
 PB
 
13,83/0,21,5610,5128,27/-0,24,79/-0,333,842.34,77
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4478
  
 PB
 
13,17/-0,11,479,0928,84/-0,24,50/0,836,652.27,53
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4328
  
 PB
 
12,64/-0,11,478,4828,71/-0,24,83/0,627,702.37,00
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4234
  
 PB
 
13,19/-0,11,389,7127,70/-0,24,65/0,126,002.36,39
5Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC4106
  
 PB
 
12,75/-0,11,538,3127,75/0,33,85/0,819,912.32,78
6Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4016
  
 PB
 
13,72/0,21,417,3428,15/0,34,76/0,023,182.32,98
7Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4002
  
 PB
 
14,55/0,21,447,2226,74/-0,24,61/0,023,182.32,85
8Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC3955
  
 PB
 
14,57/-0,11,687,9129,52/0,34,37/0,628,332.48,90
9Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC3682
  
 PB
 
13,65/0,21,416,9930,02/0,34,45/0,020,712.37,80
10Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF3478
  
 PB
 
15,52/0,21,509,0231,03/0,34,30/0,128,742.59,19
11Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF2878
  
 PB
 
19,91/0,21,328,1829,11/0,34,42/0,020,452.48,69
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF DNF
  
 
 
14,48/-0,11,449,5828,52/-0,24,43/0,029,34
M 100 m    
29.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
29.8.Vind: 0.0
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta11.02
  
  1
2
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
/ SWE11.19
  
  2
3Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.37
  
  3
4Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM12.23
  
 SB 4
M 400 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik50.63
  
 PB 1
2
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
/ SWE51.33
  
  2
3Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM54.60
  
 SB 3
M 1500 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4:43.56
  
 PB 1
M 110 m hæk    
30.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
30.8.Vind: +0.3
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM19.41
  
 SB 1
M Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
/ SWE1.94
  
  1
 
1.88
  O
1.94
 XO
2.00
XXX
     
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM1.70
  
 SB 2
 
1.64 SB
  O
1.70 SB
  O
1.73
XXX
     
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik NH
  
 
 
1.58
  Xr
       
M Stangspring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.60
  
  1
 
4.30
 XO
4.50
  O
4.60
 XO
4.70
XXX
    
M Længdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.41
+0.9
  
  1
 
7.23
 -0.2
7.41
 0.9
7.23
 0.0
     
2
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
/ SWE7.19
0.0
  
  2
 
7.19
 0.0
7.14
 -0.2
7.02
 0.6
     
3Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik7.01
+0.2
  
 PB 3
 
  X
 0.0
5.70 SB
 -0.1
7.01 PB
 0.2
     
4Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM5.66
0.0
  
 SB 4
 
5.66 SB
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
     
M Kuglestød 7.26 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
/ SWE13.74
  
  1
 
13.4713.2413.74     
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM10.83
  
 SB 2
 
9.5410.67 SB10.83 SB     
3Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik7.97
  
 PB 3
 
7.97 PB  –  –     
M Diskoskast 2.0 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM31.28
  
  1
 
31.28  X31.10     
M Spydkast 800 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM49.69
  
  1
 
46.3947.5949.69     
K 200 m    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: -0.1
29.8.Vind: -0.1
1Sandra BöllSandra Böll Sparta25.35
  
 SB 1
Indledende 2
29.8. Vind: -0.2
29.8.Vind: -0.2
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF27.55
  
 PB 1
2Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER27.84
  
 SB 2
3Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta28.06
  
 SB 3
4Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF29.42
  
 PB 4
K 800 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER2:21.91
  
 SB 1
2Sandra BöllSandra Böll Sparta2:23.24
  
 SB 2
3Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta2:34.06
  
 PB 3
4Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF2:39.12
  
 PB 4
5Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3:03.98
  
 PB 5
K 100 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: -1.0
29.8.Vind: -1.0
1Sandra BöllSandra Böll Sparta14.41
  
 PB 1
2Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta18.76
  
 SB 2
Indledende 2
29.8. Vind: 0.0
29.8.Vind: 0.0
1Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER16.23
  
 SB 1
2Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF16.34
  
 PB 2
3Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF16.76
  
 PB 3
K Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Sandra BöllSandra Böll Sparta1.72
  
 SB 1
 
1.54
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66 =SB
  O
1.69 SB
  O
1.72 SB
  O
1.75
XXX
 
2Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER1.57
  
 PB 2
 
1.42
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
 XO
1.54 SB
XXO
1.57 PB
  O
1.60
XXX
 
3Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta1.54
  
 SB 3
 
1.42 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
  O
1.54 SB
 XO
1.57
XXX
  
4Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF1.48
  
 PB 4
 
1.27 SB
  O
1.30 SB
  O
1.33 SB
  O
1.36 SB
 XO
1.39 SB
  O
1.42 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.48 PB
 XO
1.51
XXX
       
5Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF1.42
  
 SB 5
 
1.30 SB
  O
1.33 SB
  O
1.36 SB
  O
1.39 SB
  O
1.42 SB
  O
1.45
XXX
  
K Længdespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Sandra BöllSandra Böll Sparta5.55
-1.2
  
  1
 
5.44
 0.0
5.45
 -1.8
5.55
 -1.2
     
2Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.33
-1.3
  
  2
 
5.27
 -1.5
  X
 0.0
5.33
 -1.3
     
3Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER4.99
-0.7
  
 SB 3
 
4.99 SB
 -0.7
  X
 0.0
4.97
 0.0
     
4Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.81
-1.0
  
 SB 4
 
4.73 SB
 -0.4
4.61
 -1.5
4.81 SB
 -1.0
     
5Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF4.56
0.0
  
 SB 5
 
4.56 SB
 0.0
4.43
 -0.6
4.22
 -1.1
     
K Kuglestød 4.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Sandra BöllSandra Böll Sparta13.50
  
 SB 1
 
12.86 SB12.7313.50 SB     
2Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF10.93
  
 SB 2
 
10.93 SB10.4010.80     
3Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta10.40
  
 PB 3
 
10.16 PB10.40 PB10.05     
4Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER10.05
  
  4
 
9.809.9310.05     
5Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF9.30
  
 PB 5
 
8.30 PB8.92 PB9.30 PB     
K Spydkast 600 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF35.77
  
 PB 1
 
29.86 SB27.9135.77 PB     
2Sandra BöllSandra Böll Sparta32.88
  
 SB 2
 
32.88 SB  X30.69     
3Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER29.33
  
  3
 
25.5125.3629.33     
4Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF25.88
  
 SB 4
 
25.88 SB  X25.73     
5Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta24.06
  
 SB 5
 
21.13 SB24.06 SB21.43     
M22 100 m    
29.8. Vind: 0.0

Finale A

Finale
29.8.Vind: 0.0
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta11.18
  
 PB 1
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta11.44
  
  2
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.50
  
 PB 3
4Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190011.74
  
 SB 4
M22 400 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta50.25
  
  1
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190052.89
  
 SB 2
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM53.34
  
 SB 3
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta1:04.03
  
  4
M22 1500 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta4:30.12
  
  1
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004:38.53
  
 SB 2
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM4:54.12
  
 SB 3
M22 110 m hæk    
30.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
30.8.Vind: +0.3
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.78
  
  1
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta15.47
  
 SB 2
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190015.51
  
 PB 3
M22 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19001.91
  
  1
 
1.76
  O
1.82
  O
1.88
XXO
1.91
  O
1.94
XXX
   
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.88
  
  2
 
1.76
  O
1.79
  O
1.82
XXO
1.85
  O
1.88
XXO
1.91
XXX
  
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.73
  
 SB 3
 
1.64 SB
  O
1.70 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76
XXX
    
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta1.64
  
  4
 
1.64
  O
1.67
  r
      
M22 Stangspring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta4.20
  
 PB 1
 
3.80
  O
3.90
  O
4.00
  O
4.10 =PB
  O
4.20 PB
 XO
4.30
XXX
  
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM4.00
  
 =PB 2
 
3.50 SB
  O
3.60 SB
 XO
3.70 SB
  O
3.80 SB
 XO
3.90 SB
  O
4.00 =PB
  O
4.10
XXX
 
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004.00
  
 =PB 3
 
3.60 SB
  O
3.70 SB
  O
3.80 SB
 XO
3.90 SB
  O
4.00 =PB
 XO
4.10
XXX
  
M22 Længdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.80
-0.9
  
 PB 1
 
6.65 SB
 0.1
  –
 0.0
6.80 PB
 -0.9
     
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.64
0.0
  
 SB 2
 
6.64 SB
 0.0
  X
 0.0
6.64 =SB
 0.3
     
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006.37
0.0
  
  3
 
6.37
 0.0
6.37
 -0.5
  X
 0.0
     
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta6.35
0.0
  
  4
 
6.26
 -0.1
6.35
 0.0
6.35
 0.3
     
M22 Kuglestød 7.26 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190012.65
  
  1
 
12.6512.64  X     
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.62
  
  2
 
12.30  X12.62     
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta12.28
  
  3
 
12.1012.28  –     
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.58
  
 SB 4
 
11.58 SB11.2411.41     
M22 Diskoskast 2.0 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta37.23
  
  1
 
  X36.5037.23     
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM35.40
  
  2
 
35.4034.0033.04     
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190034.39
  
 SB 3
 
26.5233.5134.39 SB     
M22 Spydkast 800 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190054.60
  
 SB 1
 
41.7854.60 SB  –     
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta49.94
  
  2
 
49.45  X49.94     
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM37.63
  
  3
 
36.0834.2337.63     
K22 200 m    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: -0.1
29.8.Vind: -0.1
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta24.67
  
 SB 1
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta26.15
  
 SB 2
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190026.55
  
 PB 3
Indledende 2
29.8. Vind: -0.2
29.8.Vind: -0.2
1Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190027.06
  
 SB 1
2Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta27.40
  
 PB 2
K22 800 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta2:24.94
  
 PB 1
2Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19002:32.24
  
 SB 2
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta2:32.96
  
 PB 3
4Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta2:35.78
  
 PB 4
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002:38.14
  
 PB 5
K22 100 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: -1.0
29.8.Vind: -1.0
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta14.04
  
 PB 1
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190014.91
  
 PB 2
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta14.99
  
 SB 3
Indledende 2
29.8. Vind: 0.0
29.8.Vind: 0.0
1Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190015.67
  
 SB 1
2Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta15.94
  
 PB 2
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta16.53
  
 SB 3
K22 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta1.69
  
 PB 1
 
1.42 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
  O
1.54 SB
  O
1.57 SB
  O
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 PB
  O
1.69 PB
  O
1.72
XXX
     
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.63
  
 PB 2
 
1.42
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57 SB
  O
1.60 =PB
  O
1.63 PB
 XO
1.66
XXX
       
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.57
  
 =PB 3
 
1.42 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
  O
1.54 SB
XXO
1.57 =PB
 XO
1.60
XXX
 
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19001.54
  
 SB 4
 
1.39
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51 SB
 XO
1.54 SB
XXO
1.57
XXX
 
5Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta1.48
  
 PB 5
 
1.39 SB
  O
1.42 SB
  O
1.45 =PB
  O
1.48 PB
  O
1.51
XXX
   
6Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta1.48
  
 SB 6
 
1.42
  O
1.45 =SB
  O
1.48 SB
 XO
1.51
XXX
    
K22 Længdespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5.68
+1.0
  
 SB 1
 
5.30 SB
 0.0
5.68 SB
 1.0
5.46
 -0.3
     
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.15
-1.3
  
  2
 
5.14
 -1.1
5.11
 -0.7
5.15
 -1.3
     
3Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta4.93
-1.2
  
 SB 3
 
  X
 0.0
4.88 SB
 -3.0
4.93 SB
 -1.2
     
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta4.80
-0.4
  
 SB 4
 
4.77 SB
 -0.2
  X
 0.0
4.80 SB
 -0.4
     
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004.51
0.0
  
  5
 
4.51
 0.0
4.44
 -1.7
4.42
 0.0
     
K22 Kuglestød 4.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta12.10
  
  1
 
12.1011.5410.99     
2Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190010.25
  
 PB 2
 
9.159.90 PB10.25 PB     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190010.18
  
 SB 3
 
9.89 SB9.96 SB10.18 SB     
4Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta9.93
  
 PB 4
 
9.93 PB9.819.70     
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta9.59
  
 PB 5
 
9.50 PB8.799.59 PB     
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
K22 Spydkast 600 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta41.12
  
 PB 1
 
40.41 PB41.12 PB36.61     
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190033.64
  
 PB 2
 
32.29 SB33.64 PB33.61     
3Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190026.83
  
 SB 3
 
26.01 SB26.35 SB26.83 SB     
4Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta26.61
  
 PB 4
 
23.65 PB21.7526.61 PB     
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta25.01
  
 PB 5
 
21.46 PB25.01 PB  X     
D19 100 m    
29.8. Vind: +0.6

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.6
1Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik10.94
  
 SB 1
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.14
  
 PB 2
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta11.34
  
 PB 3
4Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik11.47
  
 PB 4
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.73
  
 SB 5
6Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190011.78
  
 PB 6
D19 400 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta52.46
  
  1
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik53.44
  
  2
3Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190053.69
  
 PB 3
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta54.21
  
  4
5Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik55.13
  
  5
D19 1500 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004:41.58
  
 SB 1
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta4:49.83
  
 PB 2
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4:50.78
  
 PB 3
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik4:59.61
  
 SB 4
5Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik5:21.50
  
 SB 5
D19 110 m hæk 99.1 cm    
30.8. Vind: +1.0

Finale A

Finale
30.8.Vind: +1.0
1Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik15.15
  
 PB 1
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.17
  
 PB 2
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta15.83
  
 PB 3
4Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190016.89
  
 PB 4
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik17.17
  
 PB 5
D19 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.85
  
 PB 1
 
1.67
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
  O
1.85 PB
  O
1.88
XXX
 
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.73
  
 PB 2
 
1.58 SB
  O
1.61 SB
  O
1.64 SB
  O
1.67 SB
 XO
1.70 PB
 XO
1.73 PB
  O
1.76
XXX
 
3Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik1.73
  
  3
 
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
XXO
1.76
XXX
   
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.70
  
  4
 
1.58
  O
1.61
  O
1.64
 XO
1.67
XXO
1.70
  O
1.73
XXX
  
5Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19001.70
  
 SB 5
 
1.70 SB
 XO
1.76
XXs
      
D19 Stangspring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.60
  
  1
 
4.30
  O
4.50
  O
4.60
XXO
4.70
XXX
    
2Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.50
  
 SB 2
 
4.10
  O
4.30 =SB
 XO
4.40 SB
XXO
4.50 SB
  O
4.60
XXX
   
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta4.00
  
 =PB 3
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
 XO
3.90
XXO
4.00 =PB
 XO
4.10
XXX
 
4Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik3.80
  
  4
 
3.60
  O
3.80
  O
3.90
XXX
     
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.40
  
 =PB 5
 
3.00
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40 =PB
XXO
3.50
XXX
   
D19 Længdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.61
-0.9
  
 PB 1
 
6.61 PB
 -0.9
6.56
 0.5
6.40
 -0.6
     
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.60
+0.6
  
 PB 2
 
5.61 SB
 0.0
6.60 PB
 0.6
  X
 0.0
     
3Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik6.56
-0.2
  
  3
 
6.54
 0.0
6.44
 0.2
6.56
 -0.2
     
4Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik6.55
+0.1
  
 PB 4
 
6.32 SB
 -0.1
6.55 PB
 0.1
6.43
 0.2
     
5Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19006.23
-0.9
  
 PB 5
 
6.03 PB
 -0.9
6.14 PB
 0.0
6.23 PB
 -0.9
     
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6.02
-1.1
  
 PB 6
 
5.73
 0.0
5.92
 0.0
6.02 PB
 -1.1
     
D19 Kuglestød 6.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik14.56
  
 PB 1
 
13.7613.8614.56 PB     
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta14.16
  
 PB 2
 
13.87 PB  X14.16 PB     
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.42
  
 PB 3
 
13.42 PB12.7113.33     
4Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190011.55
  
 PB 4
 
10.95 PB11.55 PB11.26     
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.53
  
  5
 
11.5311.2011.19     
6Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.17
  
 PB 6
 
10.29 PB10.79 PB11.17 PB     
D19 Diskoskast 1.75 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta39.11
  
  1
 
38.2533.5839.11     
2Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik34.57
  
  2
 
33.6334.57  X     
3Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190033.23
  
 PB 3
 
33.23 PB31.69  X     
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta32.00
  
  4
 
30.0927.9532.00     
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik31.76
  
  5
 
31.76  X  X     
D19 Spydkast 800 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta52.34
  
  1
 
48.6649.4052.34     
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik50.65
  
 PB 2
 
47.16 PB44.4850.65 PB     
3Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190046.01
  
 PB 3
 
39.01 PB46.01 PB45.15     
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta45.98
  
  4
 
41.6745.9845.64     
5Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik37.55
  
 PB 5
 
21.34  X37.55 PB     
P19 200 m    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: -0.1
29.8.Vind: -0.1
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190025.77
  
 SB 1
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta25.84
  
 PB 2
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta26.57
  
 SB 3
Indledende 2
29.8. Vind: -0.2
29.8.Vind: -0.2
1Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro28.81
  
 PB 1
P19 800 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19002:31.52
  
 SB 1
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta2:37.74
  
  2
3Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro2:43.39
  
 PB 3
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta2:43.79
  
 PB 4
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: -1.0
29.8.Vind: -1.0
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.28
  
 PB 1
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta14.58
  
 SB 2
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta15.00
  
  3
Indledende 2
29.8. Vind: 0.0
29.8.Vind: 0.0
1Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro17.45
  
 PB 1
P19 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta1.54
  
 PB 1
 
1.42
  O
1.45 =SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
  O
1.54 PB
XXO
1.57
XXX
  
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.51
  
  2
 
1.42
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
XXX
    
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta1.45
  
 PB 3
 
1.39 PB
  O
1.42 PB
 XO
1.45 PB
 XO
1.48
XXX
    
4Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro1.36
  
 SB 4
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36 SB
 XO
1.39
XXX
    
P19 Længdespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.51
-0.9
  
 SB 1
 
  X
 0.0
5.29 SB
 0.0
5.51 SB
 -0.9
     
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.18
-2.1
  
  2
 
5.15
 0.0
5.18
 -2.1
4.73
 0.0
     
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta4.93
-2.4
  
 PB 3
 
4.57 SB
 -0.3
4.93 PB
 -2.4
4.80
 -1.5
     
4Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro4.27
-0.7
  
 SB 4
 
4.03
 0.0
4.23
 0.0
4.27 SB
 -0.7
     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta10.79
  
  1
 
10.5810.7610.79     
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.69
  
 PB 2
 
9.64 PB9.69 PB9.49     
3Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro8.03
  
 PB 3
 
8.03 PB6.405.53     
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta6.78
  
 PB 4
 
6.78 PB6.496.65     
P19 Spydkast 600 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190033.41
  
 PB 1
 
29.93 PB31.56 PB33.41 PB     
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta28.37
  
  2
 
28.3727.1826.43     
3Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro22.66
  
 SB 3
 
22.14 SB22.66 SB22.64     
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta15.81
  
 PB 4
 
15.54 PB  X15.81 PB     
D17 100 m    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: -0.9
29.8.Vind: -0.9
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.14
  
  1
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja11.35
  
  2
3Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.41
  
  3
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.43
  
 PB 4
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta11.86
  
 PB 5
6Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA12.13
  
 PB 6
7Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.14
  
  7
Indledende 2
29.8. Vind: +0.3
29.8.Vind: +0.3
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.81
  
 PB 1
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja11.86
  
 PB 2
3Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas11.94
  
 PB 3
4Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC12.03
  
 PB 4
5Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA12.19
  
 PB 5
6Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM12.25
  
 PB 6
D17 400 m    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8.
29.8.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta51.43
  
 SB 1
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja52.72
  
 PB 2
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja53.01
  
  3
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta53.99
  
 =PB 4
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas54.02
  
 PB 5
6Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas54.66
  
 PB 6
Indledende 2
29.8.
29.8.
1Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA53.26
  
 PB 1
2Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC54.39
  
 PB 2
3Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA54.70
  
 PB 3
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM55.42
  
 PB 4
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta55.84
  
 PB 5
D17 1500 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas4:44.83
  
 SB 1
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja4:49.46
  
 PB 2
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM4:55.58
  
 PB 3
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja4:58.19
  
 SB 4
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta4:58.90
  
 PB 5
6Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC5:01.60
  
 SB 6
7Malte BankMalte Bank ('03)Sparta5:02.92
  
 PB 7
8Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas5:04.89
  
 SB 8
9Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta5:09.86
  
 PB 9
10Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5:15.52
  
 PB 10
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Indledende heats30.8.
Indledende 1
30.8. Vind: +1.1
30.8.Vind: +1.1
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.61
  
 PB 1
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta14.74
  
 PB 2
3Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas15.25
  
 PB 3
4Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA15.89
  
 PB 4
5Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA17.62
  
 PB 5
6Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas18.01
  
 PB 6
Indledende 2
30.8. Vind: +0.6
30.8.Vind: +0.6
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta15.38
  
 PB 1
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja15.51
  
 PB 2
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC15.90
  
 PB 3
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM16.05
  
 PB 4
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta16.68
  
 PB 5
D17 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.86
  
 PB 1
 
1.65
  O
1.71
 XO
1.74
 XO
1.77
 XO
1.80
 XO
1.83
XXO
1.86 PB
  O
1.89
XXX
2Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas1.83
  
 PB 2
 
1.62
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80 PB
 XO
1.83 PB
  O
1.86
XXX
 
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.83
  
 SB 3
 
1.68
 XO
1.71
  O
1.77
XXO
1.80
  O
1.83 SB
  O
1.86
XXX
  
4Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta1.80
  
  4
 
1.65
 XO
1.68
  O
1.71
  O
1.74
XXO
1.77
  O
1.80
  O
1.83
XXX
 
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.80
  
 SB 5
 
1.68 SB
  O
1.71 SB
 XO
1.74 SB
 XO
1.77 SB
XXO
1.80 SB
  O
1.83
XXX
  
6Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja1.80
  
 PB 6
 
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
 XO
1.77 SB
XXO
1.80 PB
XXO
1.83
XXX
 
7Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC1.77
  
 PB 7
 
1.59 SB
  O
1.62 SB
  O
1.65 SB
  O
1.68 SB
 XO
1.71 =PB
  O
1.74 PB
  O
1.77 PB
XXO
1.80
  Xr
8Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.68
  
 PB 8
 
1.56 PB
  O
1.59 PB
  O
1.62 PB
  O
1.65 PB
 XO
1.68 PB
  O
1.71
XXX
  
9Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA1.68
  
 PB 9
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56 PB
  O
1.59 PB
  O
1.62 PB
 XO
1.65 PB
  O
1.68 PB
 XO
1.71
XXX
10Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA1.62
  
 PB 10
 
1.50 =PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
  O
1.59 PB
  O
1.62 PB
 XO
1.65
XXX
  
11Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1.53
  
  11
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
XXO
1.56
XXX
   
D17 Stangspring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC3.90
  
 PB 1
 
3.40
  O
3.60
  O
3.70
 XO
3.80 =PB
  O
3.90 PB
 XO
4.00
xxx
  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3.80
  
  2
 
3.60
  O
3.70
 XO
3.80
 XO
3.90
XXX
    
3Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas3.60
  
 PB 3
 
3.00
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50 =PB
  O
3.60 PB
 XO
3.70
XXX
 
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.60
  
 =PB 4
 
3.20 SB
  O
3.40 SB
 XO
3.50 SB
 XO
3.60 =PB
 XO
3.70
XXX
   
5Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja3.50
  
 =PB 5
 
3.10
 XO
3.20
 XO
3.30
  O
3.40
  O
3.50 =PB
  O
3.60
XXX
  
6Malte BankMalte Bank ('03)Sparta3.10
  
 =PB 6
 
2.80 SB
  O
2.90 SB
  O
3.00 SB
 XO
3.10 =PB
 XO
3.20
XXX
   
7Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta3.00
  
 SB 7
 
2.80 SB
  O
3.00 SB
  O
3.10
XXX
     
7Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta3.00
  
  7
 
2.80
  O
3.00
  O
3.20
XXr
     
9Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA2.70
  
 =PB 9
 
2.40
  O
2.50
 XO
2.60
 XO
2.70 =PB
  O
2.80
XXX
   
10Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas2.10
  
  10
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
XXX
     
D17 Længdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.73
-0.8
  
  1
 
6.43
 1.6
6.60
 0.0
6.73
 -0.8
     
2Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas6.43
0.0
  
 PB 2
 
6.43 PB
 0.0
6.33
 0.0
6.40
 -0.1
     
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC6.17
-1.5
  
 PB 3
 
6.16
 2.2
6.14 PB
 -0.1
6.17 PB
 -1.5
     
4Malte BankMalte Bank ('03)Sparta5.91
+0.1
  
 PB 4
 
SB
 0.0
5.91 PB
 0.1
  X
 0.0
     
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM5.87
0.0
  
 PB 5
 
5.87 PB
 0.0
  X
 0.0
5.18
 -1.2
     
6Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta5.84
-0.5
  
  6
 
5.78
 0.0
5.69
 -0.3
5.84
 -0.5
     
7Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja5.83
0.0
  
  7
 
5.53
 2.1
5.83
 0.0
5.74
 -0.6
     
8Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA5.70
-0.7
  
 PB 8
 
5.69 PB
 0.0
5.70 PB
 -0.7
5.54
 -1.9
     
9Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja5.67
+0.7
  
  9
 
5.61
 0.0
5.57
 0.0
5.67
 0.7
     
10Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5.59
-0.1
  
 PB 10
 
5.11
 1.6
5.11
 0.0
5.59 PB
 -0.1
     
11Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas5.29
+0.4
  
  11
 
4.69
 -0.8
4.37
 -0.6
5.29
 0.4
     
D17 Kuglestød 5.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.75
  
  1
 
14.2314.2714.75     
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta12.83
  
 PB 2
 
12.83 PB12.5711.72     
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta12.14
  
 PB 3
 
12.00 PB12.14 PB11.59     
4Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC12.01
  
  4
 
12.0111.4610.41     
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta11.64
  
 PB 5
 
  X10.4111.64 PB     
6Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.55
  
 SB 6
 
11.47 SB11.2711.55 SB     
7Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja11.09
  
 PB 7
 
10.43  X11.09 PB     
8Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas10.91
  
  8
 
10.59  X10.91     
9Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA10.54
  
 PB 9
 
10.54 PB10.3610.39     
10Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA8.39
  
 PB 10
 
8.39 PB7.94  X     
11Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas7.53
  
  11
 
7.527.536.77     
D17 Diskoskast 1.5 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas40.45
  
 PB 1
 
  X36.0640.45 PB     
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja38.35
  
 PB 2
 
26.9332.0238.35 PB     
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC37.46
  
 PB 3
 
37.46 PB  X  X     
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM35.61
  
  4
 
35.6133.94  X     
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta31.08
  
 PB 5
 
27.24 PB31.08 PB  X     
6Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta30.61
  
 PB 6
 
26.75 PB29.27 PB30.61 PB     
7Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA29.42
  
  7
 
29.4226.7229.35     
8Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta25.68
  
 PB 8
 
  X25.68 PB  X     
9Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja22.72
  
  9
 
22.72  X20.85     
10Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas22.24
  
  10
 
22.24  X21.77     
D17 Spydkast 700 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM57.87
  
 PB 1
 
57.87 PB54.1450.60     
2Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas46.32
  
  2
 
43.2946.3244.65     
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta45.58
  
 PB 3
 
45.58 PB43.6244.81     
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja44.83
  
  4
 
44.8335.0239.75     
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta44.07
  
 PB 5
 
  X30.74 PB44.07 PB     
6Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA42.28
  
 PB 6
 
40.70 PB35.2242.28 PB     
7Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC41.48
  
 PB 7
 
40.71 PB41.48 PB41.07     
8Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta39.36
  
 PB 8
 
38.45 PB36.2039.36 PB     
9Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja36.92
  
 PB 9
 
36.92 PB33.37  X     
10Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas32.02
  
 SB 10
 
29.08 SB24.7332.02 SB     
P17 200 m    
29.8. Vind: +0.8

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.8
1
Ella Rush
Ella Rush ('04)
/ GBR25.67
  
  1
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta25.96
  
 PB 2
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM28.47
  
  3
P17 800 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Ella Rush
Ella Rush ('04)
/ GBR2:24.74
  
 PB 1
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2:28.66
  
  2
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM2:51.41
  
 PB 3
P17 100 m hæk 76.2 cm    
29.8. Vind: +0.9

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.9
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik14.08
  
 SB 1
2
Ella Rush
Ella Rush ('04)
/ GBR14.57
  
 =PB 2
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta14.81
  
 PB 3
4Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM19.01
  
 PB 4
P17 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Ella Rush
Ella Rush ('04)
/ GBR1.65
  
  1
 
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
XXX
    
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.44
  
 SB 2
 
1.32
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44 SB
XXO
1.47
XXX
  
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM1.29
  
 SB 3
 
1.20 SB
  O
1.23 SB
  O
1.26 SB
  O
1.29 SB
  O
1.32
XXX
   
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik NH
  
 
 
1.23
  r
       
P17 Længdespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1
Ella Rush
Ella Rush ('04)
/ GBR5.75
0.0
  
  1
 
5.75
 0.0
  X
 0.0
5.69
 -1.2
     
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.53
0.0
  
 PB 2
 
5.53 PB
 0.0
5.53 =PB
 -0.1
  X
 0.0
     
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.52
-0.7
  
 SB 3
 
4.52 SB
 -0.7
  X
 0.0
  X
 0.0
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1
Ella Rush
Ella Rush ('04)
/ GBR13.62
  
 PB 1
 
12.31 PB13.62 PB13.08     
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.13
  
 PB 2
 
12.37 PB13.13 PB12.00     
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.59
  
  3
 
10.9411.59  X     
P17 Spydkast 500 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta30.30
  
  1
 
29.2029.3630.30     
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM28.98
  
 PB 2
 
28.63 PB28.98 PB24.64     
3
Ella Rush
Ella Rush ('04)
/ GBR28.45
  
 PB 3
 
28.45 PB27.6327.31     
D15 200 m    
29.8. Vind: -0.1

Finale A

Finale
29.8.Vind: -0.1
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta24.49
  
 PB D
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro24.58
  
 PB D
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190024.96
  
 PB D
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja25.42
  
 PB D
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta26.64
  
 PB D
D15 800 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2:08.81
  
 PB D
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2:11.99
  
 PB D
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19002:17.98
  
 PB D
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro2:21.22
  
 PB D
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta2:33.96
  
 PB D
D15 100 m hæk 84.0 cm    
29.8. Vind: +1.0

Finale A

Finale
29.8.Vind: +1.0
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190013.99
  
 PB D
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja15.18
  
  D
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta16.01
  
 PB D
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas16.74
  
  D
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro17.04
  
 PB D
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta DNF
  
  D
D15 Højdespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.76
  
 PB D
 
1.61
  O
1.64
  O
1.70
  O
1.73 =PB
  O
1.76 PB
 XO
1.79
XXX
  
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19001.61
  
 PB D
 
1.46
  O
1.49
 XO
1.55 PB
  O
1.58 PB
 XO
1.61 PB
 XO
1.64
  Xr
  
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja1.58
  
 PB D
 
1.49
  O
1.52
XXO
1.55
 XO
1.58 PB
XXO
1.61
XXX
   
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro1.55
  
  D
 
1.40
  O
1.43
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
XXX
  
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta1.52
  
 PB D
 
1.40 PB
  O
1.43 PB
 XO
1.46 PB
  O
1.49 PB
 XO
1.52 PB
  O
1.55
XXX
  
D15 Stangspring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.40
  
 =PB D
 
3.00
  O
3.10
  O
3.30
 XO
3.40 =PB
  O
3.50
XXX
   
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2.90
  
  D
 
2.70
  O
2.80
 XO
2.90
 XO
3.00
XXX
    
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta2.70
  
 PB D
 
1.80 SB
  O
1.90 SB
  O
2.10 SB
  O
2.30 SB
  O
2.40 SB
  O
2.50 =PB
  O
2.60 PB
  O
2.70 PB
  O
2.80
  Xr
       
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2.50
  
 PB D
 
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
XXO
2.40 PB
 XO
2.50 PB
  O
2.60
XXX
       
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro2.50
  
 PB D
 
2.30 PB
 XO
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60
XXX
    
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas NH
  
  D
 
1.80
  r
       
D15 Længdespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19005.89
+0.5
  
 PB D
 
5.89 PB
 0.5
5.68
 0.0
5.64
 1.1
     
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.57
0.0
  
 PB D
 
5.38
 0.0
5.57 PB
 0.0
  X
 0.0
     
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta5.48
0.0
  
  D
 
5.39
 0.0
4.09
 0.0
5.48
 0.0
     
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta5.28
+0.4
  
 PB D
 
5.00 SB
 0.8
5.04 SB
 0.0
5.28 PB
 0.4
     
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro5.20
0.0
  
 PB D
 
4.85 PB
 0.0
5.06 PB
 0.0
5.20 PB
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190013.33
  
 PB D
 
12.59 PB12.1213.33 PB     
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja12.38
  
 PB D
 
12.37 PB12.38 PB  X     
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro12.15
  
 PB D
 
11.75 PB11.95 PB12.15 PB     
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta11.57
  
  D
 
11.1711.5711.56     
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta11.15
  
 PB D
 
  X10.99 PB11.15 PB     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja36.23
  
 PB D
 
35.90 PB30.3636.23 PB     
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta34.12
  
 PB D
 
31.4434.12 PB  X     
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro32.89
  
 PB D
 
  X27.10 SB32.89 PB     
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190027.92
  
  D
 
27.2027.92  X     
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta21.60
  
 PB D
 
  X21.60 PB19.80     
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas21.29
  
  D
 
  X19.6421.29     
D15 Spydkast 600 gram    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja35.48
  
 PB D
 
31.93 PB34.61 PB35.48 PB     
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro33.38
  
 PB D
 
29.05 SB32.88 PB33.38 PB     
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190031.34
  
  D
 
29.9231.34  X     
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta30.46
  
 PB D
 
28.57 PB  X30.46 PB     
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta27.77
  
 PB D
 
27.77 PB26.9024.38     
D15 Nonathlon D15    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19005357
  
 PB
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5207
  
 PB
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta4650
  
 PB
4Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro4643
  
 PB
5Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta3829
  
 PB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas DNF
  
 
P15 200 m    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: -0.2
29.8.Vind: -0.2
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM26.74
  
 PB 1
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta27.70
  
 PB 2
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja28.27
  
 SB 3
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 28.52
  
 SB 4
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF28.71
  
 SB 5
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF28.84
  
 SB 6
Indledende 2
29.8. Vind: +0.3
29.8.Vind: +0.3
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC27.75
  
 PB 1
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM28.15
  
 PB 2
3Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF29.11
  
 PB 3
4Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC29.52
  
 PB 4
5Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC30.02
  
 PB 5
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF31.03
  
 SB 6
P15 800 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2:27.53
  
  1
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2:32.78
  
 SB 2
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM2:32.85
  
 PB 3
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2:32.98
  
 PB 4
5Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja2:34.77
  
 PB 5
6Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta2:36.39
  
 PB 6
7Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2:37.00
  
 SB 7
8Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC2:37.80
  
 PB 8
9Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF2:48.69
  
 PB 9
10Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC2:48.90
  
 PB 10
11Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF2:59.19
  
 PB 11
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: -0.1
29.8.Vind: -0.1
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF12.64
  
  1
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC12.75
  
 PB 2
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF13.17
  
  3
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.19
  
 PB 4
5Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 14.48
  
  5
6Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC14.57
  
 PB 6
Indledende 2
29.8. Vind: +0.2
29.8.Vind: +0.2
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC13.65
  
 PB 1
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.72
  
 PB 2
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.83
  
  3
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM14.55
  
 PB 4
5Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF15.52
  
  5
6Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF19.91
  
 PB 6
P15 Højdespring    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.68
  
 PB 1
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62 PB
  O
1.65 PB
XXO
1.68 PB
  O
1.71
  r
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.56
  
 PB 2
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.53 PB
XXO
1.56 PB
 XO
1.59
XXX
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1.53
  
 PB 3
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50 =PB
  O
1.53 PB
 XO
1.56
XXX
  
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.50
  
 SB 4
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXO
1.50 SB
XXO
1.53
XXX
 
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.47
  
  5
 
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXX
   
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.47
  
 PB 6
 
1.29
  O
1.32
  O
1.35
  O
1.38 SB
 XO
1.41 SB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
XXO
1.50
XXX
7Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 1.44
  
 PB 7
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44 PB
XXO
1.47
XXX
   
8Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM1.44
  
 PB 8
 
1.26
  O
1.29
  O
1.32
  O
1.35 =PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
 XO
1.44 PB
XXO
1.47
XXX
9Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM1.41
  
 PB 9
 
1.26 SB
  O
1.29 SB
  O
1.32 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
XXO
1.41 PB
  O
1.44
XXX
 
10Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.41
  
 PB 10
 
1.23
  O
1.26
  O
1.29
  O
1.32
 XO
1.35
  O
1.38
XXO
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
11Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.38
  
 PB 11
 
1.35 PB
 XO
1.38 PB
  O
1.41
XXX
     
12Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF1.32
  
 PB 12
 
1.20 PB
  O
1.23 PB
 XO
1.26 PB
  O
1.29 PB
 XO
1.32 PB
  O
1.35
XXX
  
P15 Længdespring    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.83
+0.6
  
 PB 1
 
4.75 PB
 0.7
4.83 PB
 0.6
4.61
 0.2
     
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4.79
-0.3
  
 PB 2
 
4.79 PB
 -0.3
4.69
 0.0
4.56
 0.0
     
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.76
0.0
  
 PB 3
 
  X
 0.0
4.76 PB
 0.0
4.54
 0.0
     
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.65
+0.1
  
  4
 
4.61
 0.1
4.65
 0.1
4.52
 0.0
     
5Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.61
0.0
  
  5
 
4.55
 0.2
4.17
 0.0
4.61
 0.0
     
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.50
+0.8
  
  6
 
4.50
 0.8
4.29
 0.0
4.38
 0.0
     
7Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC4.45
0.0
  
 PB 7
 
4.44 PB
 0.3
4.45 PB
 0.0
4.23
 0.2
     
8Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.43
0.0
  
  8
 
4.43
 0.0
4.06
 -0.2
4.14
 0.0
     
9Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF4.42
0.0
  
 PB 9
 
  X
 0.0
4.17 PB
 0.0
4.42 PB
 0.0
     
10Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.37
+0.6
  
  10
 
4.26
 0.0
4.30
 0.0
4.37
 0.6
     
11Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.30
+0.1
  
  11
 
4.30
 0.1
4.03
 0.0
4.28
 0.0
     
12Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC3.85
+0.8
  
 SB 12
 
3.78 SB
 0.0
3.85 SB
 0.8
3.82
 -0.1
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.51
  
  1
 
10.3210.3910.51     
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.71
  
 PB 2
 
9.71 PB8.68  X     
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.58
  
  3
 
  X9.58  X     
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF9.09
  
  4
 
9.099.07  X     
5Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.02
  
  5
 
7.949.028.18     
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.48
  
  6
 
8.48  X8.00     
7Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC8.31
  
  7
 
8.31  X7.64     
8Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF8.18
  
 PB 8
 
7.778.18 PB7.63     
9Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC7.91
  
  9
 
  X  X7.91     
10Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM7.34
  
  10
 
7.176.537.34     
11Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.22
  
 =PB 11
 
6.767.22 =PB6.90     
12Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC6.99
  
 PB 12
 
6.79 PB6.99 PB6.52     
P15 Spydkast 500 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF36.65
  
 PB 1
 
32.5036.65 PB28.76     
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja33.84
  
  2
 
33.84  X26.78     
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 29.34
  
  3
 
28.1329.34  X     
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF28.74
  
  4
 
28.7427.2428.55     
5Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC28.33
  
 PB 5
 
27.33 PB24.1028.33 PB     
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF27.70
  
 PB 6
 
27.70 PB26.2222.67     
7Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta26.00
  
 PB 7
 
26.00 PB  X22.44     
8Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM23.18
  
 PB 8
 
21.6221.5923.18 PB     
9Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM23.18
  
 PB 9
 
23.18 PB21.4218.38     
10Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC20.71
  
 PB 10
 
  X20.71 PB  X     
11Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF20.45
  
  11
 
19.6420.1320.45     
12Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC19.91
  
  12
 
17.4917.9119.91     

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020