M 800 m Finale A Finale | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08) | 08 | Korsør AM | 3:06.2h | PB | ||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Tenna WahlTenna Wahl ('98) | 98 | SG Atletik | 6:50.2h | PB | ||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Tenna WahlTenna Wahl ('98) | 98 | SG Atletik | 3.17 | w | w | |||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Tenna WahlTenna Wahl ('98) | 98 | SG Atletik | 17.12 | PB | ||||
P19 100 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Laura AaenLaura Aaen ('02) | 02 | SG Atletik | 14.3h | w | ||||
P19 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Laura AaenLaura Aaen ('02) | 02 | SG Atletik | 4.03 | w | w | |||
P19 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Laura AaenLaura Aaen ('02) | 02 | SG Atletik | 19.89 | PB | ||||
P19 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Laura AaenLaura Aaen ('02) | 02 | SG Atletik | 25.75 | PB | ||||
D17 1500 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Christian AndreassenChristian Andreassen ('04) | 04 | Odense Atletik | 5:10.1h | PB | ||||
P17 100 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Laura FrandsenLaura Frandsen ('03) | 03 | SG Atletik | 15.8h | w | ||||
P17 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Laura FrandsenLaura Frandsen ('03) | 03 | SG Atletik | 1.45 | SB | ||||
P17 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Laura FrandsenLaura Frandsen ('03) | 03 | SG Atletik | 21.89 | PB | ||||
D15 100 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Mads Leonardo LyngeMads Leonardo Lynge ('06) | 06 | SG Atletik | 13.1h | w | ||||
D15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Mads Leonardo LyngeMads Leonardo Lynge ('06) | 06 | SG Atletik | 3.93 | w | w | |||
D15 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Anders Christian NicolaisenAnders Christian Nicolaisen ('05) | 05 | Odense Atletik | 38.43 | PB | ||||
2 | Mads Leonardo LyngeMads Leonardo Lynge ('06) | 06 | SG Atletik | 10.04 | PB | ||||
P15 100 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05) | 05 | SG Atletik | 14.5h | w | ||||
P15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05) | 05 | SG Atletik | 1.37 | PB | ||||
P15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05) | 05 | SG Atletik | 4.46 | w | w | |||
P15 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Victoria UkendtVictoria Ukendt ('05) | 05 | Korsør AM | 22.85 | PB | ||||
2 | Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05) | 05 | SG Atletik | 16.96 | PB | ||||
D13 80 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07) | 07 | Odense Atletik | 11.4h | w | ||||
2 | Albert Bosten BeckAlbert Bosten Beck ('07) | 07 | Odense Atletik | 11.8h | w | ||||
D13 800 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Joachim OlsenJoachim Olsen ('07) | 07 | NG&IF | 3:11.3h | SB | ||||
D13 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Albert Bosten BeckAlbert Bosten Beck ('07) | 07 | Odense Atletik | 1.25 | PB | ||||
D13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07) | 07 | Odense Atletik | 4.34 | PB | ||||
2 | Albert Bosten BeckAlbert Bosten Beck ('07) | 07 | Odense Atletik | 4.10 | PB | ||||
3 | Joachim OlsenJoachim Olsen ('07) | 07 | NG&IF | 3.70 | PB | ||||
D13 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07) | 07 | Odense Atletik | 17.01 | PB | ||||
2 | Albert Bosten BeckAlbert Bosten Beck ('07) | 07 | Odense Atletik | 15.00 | PB | ||||
P13 80 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07) | 07 | Odense Atletik | 10.7h | w | ||||
2 | Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07) | 07 | Odense Atletik | 11.3h | w | ||||
3 | Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07) | 07 | Odense Atletik | 11.9h | w | ||||
P13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07) | 07 | Odense Atletik | 4.70 | PB | ||||
2 | Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07) | 07 | Odense Atletik | 4.60 | PB | ||||
3 | Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07) | 07 | Odense Atletik | 4.35 | PB | ||||
P13 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07) | 07 | Odense Atletik | 15.93 | PB | ||||
2 | Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07) | 07 | Odense Atletik | 12.02 | PB | ||||
D12 80 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08) | 08 | Odense Atletik | 13.0h | w | ||||
2 | Magnus NielsenMagnus Nielsen ('08) | 08 | NG&IF | 14.6h | w | ||||
D12 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Fredrik Ø. MadsenFredrik Ø. Madsen ('08) | 08 | Korsør AM | 54.3h | |||||
D12 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08) | 08 | Odense Atletik | 1.00 | PB | ||||
D12 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Louis NielsenLouis Nielsen ('08) | 08 | Korsør AM | 3.80 | PB | ||||
2 | Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08) | 08 | Korsør AM | 3.53 | PB | ||||
3 | Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08) | 08 | Odense Atletik | 3.40 | PB | ||||
4 | Fredrik Ø. MadsenFredrik Ø. Madsen ('08) | 08 | Korsør AM | 2.99 | PB | ||||
5 | Magnus NielsenMagnus Nielsen ('08) | 08 | NG&IF | 2.88 | PB | ||||
D12 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Louis NielsenLouis Nielsen ('08) | 08 | Korsør AM | 12.45 | PB | ||||
2 | Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08) | 08 | Odense Atletik | 9.91 | PB | ||||
P12 80 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Helena AslerinHelena Aslerin ('08) | 08 | Odense Atletik | 11.5h | w | ||||
2 | Mille JørgensenMille Jørgensen ('08) | 08 | Korsør AM | 12.0h | w | ||||
3 | Sara UkendtSara Ukendt ('08) | 08 | Korsør AM | 12.1h | w | ||||
4 | Victoria EnglundVictoria Englund ('08) | 08 | Odense Atletik | 12.3h | w | ||||
P12 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08) | 08 | Korsør AM | 1.35 | |||||
2 | Sara UkendtSara Ukendt ('08) | 08 | Korsør AM | 1.20 | PB | ||||
P12 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08) | 08 | Korsør AM | 4.77 | PB | ||||
2 | Helena AslerinHelena Aslerin ('08) | 08 | Odense Atletik | 4.40 | |||||
3 | Sara UkendtSara Ukendt ('08) | 08 | Korsør AM | 3.88 | PB | ||||
4 | Mille JørgensenMille Jørgensen ('08) | 08 | Korsør AM | 3.85 | |||||
5 | Victoria EnglundVictoria Englund ('08) | 08 | Odense Atletik | 3.55 | PB | ||||
6 | Charlotte UkendtCharlotte Ukendt ('08) | 08 | Korsør AM | 3.05 | PB | ||||
P12 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08) | 08 | Korsør AM | 21.34 | |||||
2 | Mille JørgensenMille Jørgensen ('08) | 08 | Korsør AM | 17.13 | PB | ||||
3 | Helena AslerinHelena Aslerin ('08) | 08 | Odense Atletik | 14.79 | PB | ||||
D11 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09) | 09 | NG&IF | 9.4h | w | ||||
1 | Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09) | 09 | Odense Atletik | 9.4h | w | ||||
3 | Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09) | 09 | Odense Atletik | 10.2h | w | ||||
D11 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09) | 09 | NG&IF | 53.9h | |||||
2 | Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09) | 09 | Odense Atletik | 57.3h | |||||
D11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09) | 09 | NG&IF | 3.82 | PB | ||||
2 | Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09) | 09 | Odense Atletik | 3.80 | PB | ||||
3 | Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09) | 09 | Odense Atletik | 3.30 | PB | ||||
D11 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09) | 09 | Odense Atletik | 19.26 | PB | ||||
P11 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09) | 09 | SG Atletik | 9.2h | w | ||||
2 | Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09) | 09 | Odense Atletik | 9.4h | w | ||||
P11 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09) | 09 | SG Atletik | 51.9h | |||||
P11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09) | 09 | SG Atletik | 3.83 | PB | ||||
2 | Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09) | 09 | Odense Atletik | 3.74 | PB | ||||
3 | Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09) | 09 | Odense Atletik | 3.36 | PB | ||||
P11 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09) | 09 | Odense Atletik | 27.68 | PB | ||||
2 | Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09) | 09 | Odense Atletik | 25.77 | PB | ||||
3 | Ida Kim HeideIda Kim Heide ('09) | 09 | SG Atletik | 16.12 | PB | ||||
D10 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10) | 10 | Odense Atletik | 9.6h | w | ||||
3 | Storm BankeStorm Banke ('10) | 10 | Odense Atletik | 10.8h | w | ||||
4 | August Outze MaiborgAugust Outze Maiborg ('10) | 10 | Odense Atletik | 11.1h | w | ||||
D10 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10) | 10 | Odense Atletik | 53.6h | |||||
2 | Storm BankeStorm Banke ('10) | 10 | Odense Atletik | 59.1h | |||||
3 | August Outze MaiborgAugust Outze Maiborg ('10) | 10 | Odense Atletik | 1:05.3h | |||||
D10 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10) | 10 | Odense Atletik | 3.80 | PB | ||||
2 | Storm BankeStorm Banke ('10) | 10 | Odense Atletik | 3.05 | PB | ||||
4 | August Outze MaiborgAugust Outze Maiborg ('10) | 10 | Odense Atletik | 2.86 | PB | ||||
5 | Marco RønnMarco Rønn ('10) | 10 | Odense Atletik | 2.58 | PB | ||||
D10 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10) | 10 | Odense Atletik | 27.82 | PB | ||||
3 | Marco RønnMarco Rønn ('10) | 10 | Odense Atletik | 19.24 | PB | ||||
4 | Storm BankeStorm Banke ('10) | 10 | Odense Atletik | 19.05 | PB | ||||
P10 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10) | 10 | Korsør AM | 9.8h | w | ||||
2 | Falke UkendtFalke Ukendt ('10) | 10 | SG Atletik | 10.7h | w | ||||
2 | Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10) | 10 | Odense Atletik | 10.9h | w | ||||
P10 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10) | 10 | Odense Atletik | 1:03.8h | |||||
P10 Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10) | 10 | Odense Atletik | 0.85 | PB | ||||
P10 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10) | 10 | Korsør AM | 3.26 | |||||
3 | Falke UkendtFalke Ukendt ('10) | 10 | SG Atletik | 3.02 | PB | ||||
P10 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10) | 10 | Korsør AM | 21.96 | PB | ||||
2 | Falke UkendtFalke Ukendt ('10) | 10 | SG Atletik | 19.64 | PB | ||||
2 | Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10) | 10 | Odense Atletik | 15.33 | PB | ||||
D9 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Viggo OvergårdViggo Overgård ('11) | 11 | Odense Atletik | 10.0h | w | ||||
2 | Tobias GilsingTobias Gilsing ('11) | 11 | Odense Atletik | 10.8h | w | ||||
D9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Viggo OvergårdViggo Overgård ('11) | 11 | Odense Atletik | 3.40 | PB | ||||
2 | Tobias GilsingTobias Gilsing ('11) | 11 | Odense Atletik | 2.85 | PB | ||||
D9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Viggo OvergårdViggo Overgård ('11) | 11 | Odense Atletik | 21.25 | PB | ||||
2 | Tobias GilsingTobias Gilsing ('11) | 11 | Odense Atletik | 17.82 | PB | ||||
P9 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11) | 11 | Odense Atletik | 10.0h | w | ||||
2 | Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11) | 11 | Odense Atletik | 10.6h | w | ||||
3 | Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11) | 11 | Odense Atletik | 10.9h | w | ||||
P9 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11) | 11 | Odense Atletik | 1:03.0h | |||||
P9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11) | 11 | Odense Atletik | 2.98 | PB | ||||
2 | Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11) | 11 | Odense Atletik | 2.95 | PB | ||||
P9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11) | 11 | Odense Atletik | 18.48 | PB | ||||
2 | Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11) | 11 | Odense Atletik | 15.64 | PB | ||||
3 | Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11) | 11 | Odense Atletik | 11.57 | PB | ||||
D8 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Nikolas Damsgaard OlsenNikolas Damsgaard Olsen ('12) | 12 | AK Holstebro | 10.1h | w | ||||
2 | Halfdan Skov FredenslundHalfdan Skov Fredenslund ('12) | 12 | NG&IF | 11.4h | w | ||||
3 | Hjalte IversenHjalte Iversen ('12) | 12 | Odense Atletik | 11.6h | w | ||||
D8 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Nikolas Damsgaard OlsenNikolas Damsgaard Olsen ('12) | 12 | AK Holstebro | 1:02.8h | |||||
2 | Hjalte IversenHjalte Iversen ('12) | 12 | Odense Atletik | 1:09.2h | |||||
D8 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Nikolas Damsgaard OlsenNikolas Damsgaard Olsen ('12) | 12 | AK Holstebro | 3.26 | PB | ||||
2 | Hjalte IversenHjalte Iversen ('12) | 12 | Odense Atletik | 3.00 | PB | ||||
3 | Halfdan Skov FredenslundHalfdan Skov Fredenslund ('12) | 12 | NG&IF | 2.85 | PB | ||||
D8 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Nikolas Damsgaard OlsenNikolas Damsgaard Olsen ('12) | 12 | AK Holstebro | 26.92 | PB | ||||
2 | Hjalte IversenHjalte Iversen ('12) | 12 | Odense Atletik | 14.91 | PB | ||||
3 | Halfdan Skov FredenslundHalfdan Skov Fredenslund ('12) | 12 | NG&IF | 12.56 | PB | ||||
P8 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12) | 12 | Odense Atletik | 11.4h | w | ||||
1 | Alberte UkendtAlberte Ukendt ('12) | 12 | Korsør AM | 11.4h | w | ||||
P8 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Alberte UkendtAlberte Ukendt ('12) | 12 | Korsør AM | 1:12.0h | |||||
P8 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12) | 12 | Odense Atletik | 2.85 | PB | ||||
2 | Alberte UkendtAlberte Ukendt ('12) | 12 | Korsør AM | 2.63 | PB | ||||
P8 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12) | 12 | Odense Atletik | 13.32 | |||||
D7 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Vilbert Banke Vilbert Banke ('13) | 13 | Odense Atletik | 13.1h | w | ||||
D7 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Vilbert Banke Vilbert Banke ('13) | 13 | Odense Atletik | 1:11.1h | |||||
D7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||
1 | Vilbert Banke Vilbert Banke ('13) | 13 | Odense Atletik | 2.33 | PB | ||||
D7 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Vilbert Banke Vilbert Banke ('13) | 13 | Odense Atletik | 12.42 | PB |