P19 100 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Line KoldLine Kold ('01) | 01 | AK Holstebro | 14.2h | w | ||||
2 | Line Bjørn LarsenLine Bjørn Larsen ('01) | 01 | AK Holstebro | 14.3h | w | ||||
P17 100 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Asta DvorakovaAsta Dvorakova ('04) | 04 | AK Holstebro | 14.7h | w | ||||
P17 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Asta DvorakovaAsta Dvorakova ('04) | 04 | AK Holstebro | 8.17 | PB | ||||
D15 100 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Emil HenriksenEmil Henriksen ('05) | 05 | AK Holstebro | 12.0h | w | ||||
2 | Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06) | 06 | AK Holstebro | 14.4h | w | ||||
3 | Mikkel Overgaard HansenMikkel Overgaard Hansen ('05) | 05 | AK Holstebro | 14.6h | w | ||||
D15 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06) | 06 | AK Holstebro | 6.69 | PB | ||||
2 | Mikkel Overgaard HansenMikkel Overgaard Hansen ('05) | 05 | AK Holstebro | 5.72 | PB | ||||
P15 100 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
2 | Karla Godiksen HolmgaardKarla Godiksen Holmgaard ('06) | 06 | AK Holstebro | 16.5h | w | ||||
3 | Paula Cortés CanasPaula Cortés Canas ('05) | 05 | AK Holstebro | 17.3h | w | ||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Sophia Robbin-CokerSophia Robbin-Coker ('05) | 05 | AK Holstebro | 8.40 | PB | ||||
2 | Karla Godiksen HolmgaardKarla Godiksen Holmgaard ('06) | 06 | AK Holstebro | 5.16 | PB | ||||
3 | Paula Cortés CanasPaula Cortés Canas ('05) | 05 | AK Holstebro | 4.05 | PB | ||||
D13 80 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Daniel Robbin-CokerDaniel Robbin-Coker ('07) | 07 | AK Holstebro | 11.0h | w | ||||
D13 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Daniel Robbin-CokerDaniel Robbin-Coker ('07) | 07 | AK Holstebro | 8.33 | PB | ||||
2 | Saxe Eibye AndersenSaxe Eibye Andersen ('07) | 07 | AK Holstebro | 6.85 | PB | ||||
P13 80 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08) | 08 | AK Holstebro | 11.7h | w | ||||
2 | Ea Mathilde VemmelundEa Mathilde Vemmelund ('07) | 07 | AK Holstebro | 13.1h | w | ||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08) | 08 | AK Holstebro | 9.32 | PB | ||||
2 | Ea Mathilde VemmelundEa Mathilde Vemmelund ('07) | 07 | AK Holstebro | 6.84 | PB | ||||
D11 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
Oliver Tiphede StefansenOliver Tiphede Stefansen ('10) | 10 | AK Holstebro | 11.2h | w | |||||
1 | Jonas Emanuel Haugaard NielsenJonas Emanuel Haugaard Nielsen ('10) | 10 | AK Holstebro | 10.5h | w | ||||
2 | Nicolaj GraversgårdNicolaj Graversgård ('10) | 10 | AK Holstebro | 10.8h | w | ||||
3 | Daniel OlesenDaniel Olesen ('10) | 10 | AK Holstebro | 11.2h | w | ||||
5 | Danni KarunaDanni Karuna ('10) | 10 | AK Holstebro | 11.6h | w | ||||
6 | Noah SøbyNoah Søby ('10) | 10 | AK Holstebro | 11.9h | w | ||||
D11 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Jonas Emanuel Haugaard NielsenJonas Emanuel Haugaard Nielsen ('10) | 10 | AK Holstebro | 5.98 | PB | ||||
2 | Danni KarunaDanni Karuna ('10) | 10 | AK Holstebro | 5.51 | PB | ||||
3 | Nicolaj GraversgårdNicolaj Graversgård ('10) | 10 | AK Holstebro | 4.37 | PB | ||||
4 | Oliver Tiphede StefansenOliver Tiphede Stefansen ('10) | 10 | AK Holstebro | 4.25 | PB | ||||
5 | Daniel OlesenDaniel Olesen ('10) | 10 | AK Holstebro | 3.81 | PB | ||||
6 | Noah SøbyNoah Søby ('10) | 10 | AK Holstebro | 3.73 | PB | ||||
P11 60 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Lærke VilladsenLærke Villadsen ('10) | 10 | AK Holstebro | 10.9h | w | ||||
2 | Mathilde Klok SchouMathilde Klok Schou ('10) | 10 | AK Holstebro | 11.2h | w | ||||
3 | Milja NilssenMilja Nilssen ('10) | 10 | AK Holstebro | 12.0h | w | ||||
P11 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Lærke VilladsenLærke Villadsen ('10) | 10 | AK Holstebro | 4.63 | PB | ||||
2 | Mathilde Klok SchouMathilde Klok Schou ('10) | 10 | AK Holstebro | 4.53 | PB | ||||
3 | Milja NilssenMilja Nilssen ('10) | 10 | AK Holstebro | 3.19 | PB | ||||
D9 40 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Jonathan Bless G. SigalaJonathan Bless G. Sigala ('12) | 12 | AK Holstebro | 7.2h | w | ||||
2 | Theodor Hauschild HøgholmTheodor Hauschild Høgholm ('12) | 12 | AK Holstebro | 7.4h | w | ||||
3 | Asger Ørum MortensenAsger Ørum Mortensen ('12) | 12 | AK Holstebro | 8.0h | w | ||||
4 | Albert Gråkjær RiskjærAlbert Gråkjær Riskjær ('11) | 11 | AK Holstebro | 8.1h | w | ||||
4 | Oskar GraakjærOskar Graakjær ('11) | 11 | AK Holstebro | 8.1h | w | ||||
6 | Tue Hjarsbæk BertelsenTue Hjarsbæk Bertelsen ('12) | 12 | AK Holstebro | 8.2h | w | ||||
D9 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Jonathan Bless G. SigalaJonathan Bless G. Sigala ('12) | 12 | AK Holstebro | 4.14 | PB | ||||
2 | Asger Ørum MortensenAsger Ørum Mortensen ('12) | 12 | AK Holstebro | 3.63 | PB | ||||
3 | Albert Gråkjær RiskjærAlbert Gråkjær Riskjær ('11) | 11 | AK Holstebro | 3.60 | PB | ||||
4 | Theodor Hauschild HøgholmTheodor Hauschild Høgholm ('12) | 12 | AK Holstebro | 3.26 | PB | ||||
5 | Oskar GraakjærOskar Graakjær ('11) | 11 | AK Holstebro | 3.14 | PB | ||||
6 | Tue Hjarsbæk BertelsenTue Hjarsbæk Bertelsen ('12) | 12 | AK Holstebro | 2.63 | PB | ||||
P9 40 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Agnes Dahl LangeAgnes Dahl Lange ('12) | 12 | AK Holstebro | 7.4h | w | ||||
2 | Karla Meilandt Langdal KristensenKarla Meilandt Langdal Kristensen ('12) | 12 | AK Holstebro | 7.5h | w | ||||
3 | Astrid Hjarsbæk HansenAstrid Hjarsbæk Hansen ('12) | 12 | AK Holstebro | 7.6h | w | ||||
4 | Tilde TaulbjergTilde Taulbjerg ('12) | 12 | AK Holstebro | 8.3h | w | ||||
5 | Agnes FalknerAgnes Falkner ('12) | 12 | AK Holstebro | 8.5h | w | ||||
6 | Gry Bach DamholdtGry Bach Damholdt ('12) | 12 | AK Holstebro | 9.2h | w | ||||
P9 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Karla Meilandt Langdal KristensenKarla Meilandt Langdal Kristensen ('12) | 12 | AK Holstebro | 3.42 | PB | ||||
2 | Agnes FalknerAgnes Falkner ('12) | 12 | AK Holstebro | 3.21 | PB | ||||
3 | Tilde TaulbjergTilde Taulbjerg ('12) | 12 | AK Holstebro | 2.90 | PB | ||||
4 | Astrid Hjarsbæk HansenAstrid Hjarsbæk Hansen ('12) | 12 | AK Holstebro | 2.74 | PB | ||||
5 | Gry Bach DamholdtGry Bach Damholdt ('12) | 12 | AK Holstebro | 2.72 | PB | ||||
6 | Agnes Dahl LangeAgnes Dahl Lange ('12) | 12 | AK Holstebro | 2.49 | PB | ||||
D7 40 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||
1 | Mads Taulbjerg Mads Taulbjerg ('13) | 13 | AK Holstebro | 8.1h | w | ||||
2 | Benjamin Theodor Haugaard Benjamin Theodor Haugaard ('14) | 14 | AK Holstebro | 8.3h | w | ||||
2 | Samuel Peter Qvist Samuel Peter Qvist ('13) | 13 | AK Holstebro | 8.3h | w | ||||
4 | Malte August Lentz Ipsen Malte August Lentz Ipsen ('13) | 13 | AK Holstebro | 8.8h | w | ||||
5 | Søren Krabbe Gammelgaard Søren Krabbe Gammelgaard ('13) | 13 | AK Holstebro | 8.9h | w | ||||
6 | Mikkel Thaysen Mikkel Thaysen ('13) | 13 | AK Holstebro | 9.1h | w | ||||
7 | Zander Tiphede Stefansen Zander Tiphede Stefansen ('14) | 14 | AK Holstebro | 9.9h | w | ||||
D7 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Malte August Lentz Ipsen Malte August Lentz Ipsen ('13) | 13 | AK Holstebro | 3.56 | PB | ||||
2 | Samuel Peter Qvist Samuel Peter Qvist ('13) | 13 | AK Holstebro | 3.32 | PB | ||||
3 | Benjamin Theodor Haugaard Benjamin Theodor Haugaard ('14) | 14 | AK Holstebro | 3.09 | PB | ||||
4 | Mikkel Thaysen Mikkel Thaysen ('13) | 13 | AK Holstebro | 2.89 | PB | ||||
5 | Mads Taulbjerg Mads Taulbjerg ('13) | 13 | AK Holstebro | 2.70 | PB | ||||
6 | Søren Krabbe Gammelgaard Søren Krabbe Gammelgaard ('13) | 13 | AK Holstebro | 2.46 | PB | ||||
7 | Zander Tiphede Stefansen Zander Tiphede Stefansen ('14) | 14 | AK Holstebro | 1.87 | PB |