Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Glostrup: Stævne for store og små 5.9.2020
Glostrup Stadion

M 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby27.42 w
  
  K 1 Mixed competition
2
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC30.33 w
  
 
3
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC30.57 w
  
  K 2 Mixed competition
4Søren BankeSøren Banke ('68)Glostrup IC37.07 w
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Niels Christian GregersNiels Christian Gregers ('03)Trongårdens IF 2:06.43
  
 PB
2Christian KjellmanChristian Kjellman ('03)Trongårdens IF 2:09.07
  
 PB
3Michael Pedersen SkovlundMichael Pedersen Skovlund ('73)Trongårdens IF 2:22.42
  
 
4Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK2:32.82
  
  K 1 Mixed competition
5Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK2:34.97
  
  K 2 Mixed competition
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.90
  
 SB
 
3.60
  O
3.70
  O
3.80 =SB
  O
3.90 SB
  O
4.00
XXX
   
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.21
+0.1
  
 SB
 
5.095.055.065.21 SB5.14  X  
P15 300 m hæk    

Finale A

Finale
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC48.61
  
 PB
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC51.34
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.80
+1.2
  
 
 
4.804.33  X4.204.334.37  
D13 80 m    
Finale A
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)DEN11.22
  
  F Mixed competition
2
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC11.29
  
 PB
3
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
DEN11.58
  
  F Mixed competition
4
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
DEN12.20
  
  F Mixed competition
Finale B
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Kasper OldagerKasper Oldager ('07)Glostrup IC12.04
  
 PB
2Emilie StormEmilie Storm ('07)DEN13.52
  
  F Mixed competition
3Emma ZornhagenEmma Zornhagen ('07)DEN13.91
  
  F Mixed competition
D13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN11.61
  
  F Mixed competition
2Kasper OldagerKasper Oldager ('07)Glostrup IC12.53
  
 PB
3Emilie StormEmilie Storm ('07)DEN12.64
  
  F Mixed competition
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Kasper OldagerKasper Oldager ('07)Glostrup IC4.00
0.0
  
 PB
 
  X4.00 PB3.983.903.983.97  
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.40
  
 
 
2.10
XXO
2.20
  O
2.40
  O
2.50
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik4.40
-0.1
  
 PB
 
4.30 PB3.964.40 PB2.324.094.00  
2Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC3.90
+0.2
  
 PB
 
3.45 PB3.90 PB3.833.90 =PB3.833.18  
3Emma ZornhagenEmma Zornhagen ('07)Glostrup IC3.42 w
+2.2
  
 
 
  X3.42 PB2.632.35  X  X  
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik6.47
  
 PB
 
5.566.036.226.016.47 PB  X  
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC4.43
-0.3
  
 
 
4.353.81  X4.35  X4.43  
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC12.83 w
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC4.25
0.0
  
 PB
 
4.174.23 PB4.204.24 PB4.24 =PB4.25 PB  
2
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik2.92
-1.3
  
 
 
2.92  –  –  –  –  –  
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik5.65
  
 
 
4.654.745.405.655.225.57  
K60 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk10.98
  
 
 
9.5010.5810.3410.98  X  X  
M65 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1:03.52
  
 PB
M65 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA7.68
  
 PB
 
6.50 PB7.04 PB7.42 PB7.68 PB7.357.48  

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7