Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Šamorín SVK: PTS Meeting 11.9.2020

M 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Mike Rodgers
Mike Rodgers ('85)
USA10.15
  0.309
 SB
2
Taymir Burnet
Taymir Burnet ('92)
NED10.37
  0.190
 =SB
3
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK10.38
  0.204
 
4
Jan Veleba
Jan Veleba ('86)
CZE10.39
  0.329
 
5Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN10.39
  0.198
 
6
Samuel Beladič
Samuel Beladič ('02)
SVK10.90
  0.245
 
7
Freddie Crittenden
Freddie Crittenden ('94)
USA10.91
  -0.030
 
Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN DQ
  0.102
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Jan Veleba
Jan Veleba ('86)
CZE10.46
Q
  0.192
 
2
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK10.52
Q
  0.203
 
3Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN10.60
Q
  0.320
 
4
Freddie Crittenden
Freddie Crittenden ('94)
USA10.78
q
  0.123
 PB
5
Samuel Beladič
Samuel Beladič ('02)
SVK10.84
q
  0.233
 
6
Adam Igaz
Adam Igaz ('02)
SVK11.12
  0.193
 PB
7
Lukáš Ševčík
Lukáš Ševčík ('03)
SVK11.46
  0.203
 PB
Indledende 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Mike Rodgers
Mike Rodgers ('85)
USA10.21
Q
  0.265
 SB
2Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN10.38
Q
  0.176
 
3
Taymir Burnet
Taymir Burnet ('92)
NED10.49
Q
  0.132
 
4
Tomáš Košík
Tomáš Košík 
SVK10.99
  0.221
 
5
Rastislav Jelínek
Rastislav Jelínek ('01)
SVK11.01
  0.241
 =PB
6
Jakub Benda
Jakub Benda 
SVK11.07
  0.203
 
7
Samuel Michalko
Samuel Michalko ('03)
SVK11.23
  0.192
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Jochem Dobber
Jochem Dobber ('97)
NED46.01
  0.192
 
2
Rabah Yousif
Rabah Yousif ('86)
GBR46.13
  0.134
 
3
Oliver Murcko
Oliver Murcko ('01)
SVK46.29
  0.203
NU20R PB
4
Liemarvin Bonevacia
Liemarvin Bonevacia ('89)
NED46.66
  0.169
 
5
Christopher O'Donnell
Christopher O'Donnell ('98)
IRL46.74
  0.221
 
6
Šimon Bujna
Šimon Bujna ('95)
SVK47.03
  0.170
 
7
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED47.20
  0.169
 
Finale B
1
Joe Brier
Joe Brier ('99)
GBR46.61
  0.128
 
2
Wesley Vázquez
Wesley Vázquez ('94)
PUR46.72
  0.143
 PB
3
Alex Haydock-Wilson
Alex Haydock-Wilson ('99)
GBR47.00
  0.132
 
4
Adam Beloš
Adam Beloš ('98)
SVK50.13
  0.158
 
5
Tomáš Grajcarík
Tomáš Grajcarík ('04)
SVK50.29
  0.165
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Rasmus Mägi
Rasmus Mägi ('92)
EST49.32
  0.221
 
2
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR50.28
  0.187
 
3
Thomas Barr
Thomas Barr ('92)
IRL50.30
  0.120
 SB
4
Martin Kučera
Martin Kučera ('90)
SVK50.53
  0.143
 SB
5
Matej Baluch
Matej Baluch 
SVK51.18
  0.143
 
6
Martin Juránek
Martin Juránek ('91)
CZE51.87
  0.203
 
7
Markus Kornfeld
Markus Kornfeld ('90)
AUT52.67
  0.182
 
8
Patrik Dömötör
Patrik Dömötör 
SVK53.03
  0.267
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Maksim Nedasekau
Maksim Nedasekau ('98)
BLR2.25
  
 
 
2.16
  O
2.21
  O
2.23
  X
2.25
  O
2.27
  XX
2.29
  X
  
2
Adrijus Glebauskas
Adrijus Glebauskas ('94)
LTU2.25
  
 =SB
 
2.11
 XO
2.16
  O
2.21
  O
2.23
 XO
2.25 =SB
 XO
2.27
XXX
  
3
Norbert Kobielski
Norbert Kobielski ('97)
POL2.23
  
 
 
2.11
  O
2.16
  O
2.21
 XO
2.23
  O
2.25
XXX
   
4
Matúš Bubeník
Matúš Bubeník ('89)
SVK2.21
  
 =SB
 
2.06
  O
2.11
 XO
2.16
  O
2.21 =SB
  O
2.23
XXX
   
5
Lukáš Beer
Lukáš Beer ('89)
SVK2.11
  
 
 
2.00
  O
2.06
  O
2.11
 XO
2.16
XXX
    
6
Chris Baker
Chris Baker ('91)
GBR2.11
  
 
 
2.06
  O
2.11
XXO
2.16
  XX
     
7
Marek Bahník
Marek Bahník ('99)
CZE2.11
  
 
 
2.06
 XO
2.11
XXO
2.16
XXX
     
8
Tomáš Zeman
Tomáš Zeman ('96)
SVK2.06
  
 SB
 
2.00
  O
2.06 SB
XXO
2.11
XXX
     
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Tomas Veszelka
Tomas Veszelka ('95)
SVK16.69
+0.2
  
 SB
 
  X  X16.69 SB
 0.2
  –  X16.66
 0.2
  
2
Christian Taylor
Christian Taylor ('90)
USA16.53
+0.2
  
 
 
  –  X16.43
 0.1
  –16.06
 0.3
16.53
 0.2
  
3
Max Heß
Max Heß ('96)
GER16.32
0.0
  
 
 
16.32
 0.0
  X  –  X  X  X  
4
Adrian Świderski
Adrian Świderski ('86)
POL16.15
0.0
  
 
 
  X16.07
 0.1
  X  X15.91
 0.0
16.15
 0.0
  
5
Ondřej Vodák
Ondřej Vodák ('98)
CZE15.41
+0.1
  
 
 
15.27
 0.0
15.41
 0.1
  X14.61
 -0.1
14.95
 0.0
  X  
6
Jan Šuba
Jan Šuba ('94)
SVK14.92
+0.1
  
 SB
 
  X14.92 SB
 0.1
  X14.85
 0.2
13.56
 0.0
  X  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Hrístos Frantzeskákis
Hrístos Frantzeskákis 
GRE75.34
  
 
 
  X  X67.6265.75  X75.34  
2
Marcel Lomnický
Marcel Lomnický ('87)
SVK74.48
  
 
 
  X73.8774.48  X73.69  X  
3
Jan Doležálek
Jan Doležálek ('02)
CZE65.43
  
 PB
 
61.1165.02 PB65.43 PB  X  X63.92  
4
Petr Koucký
Petr Koucký ('85)
CZE64.64
  
 
 
59.8261.80  X  X64.64  X  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý ('83)
CZE77.99
  
 
 
77.9973.7477.8973.55  X74.39  
2
Jami Kinnunen
Jami Kinnunen ('95)
FIN75.22
  
 
 
75.2274.3970.8675.00  X  X  
3
Maximilian Slezak
Maximilian Slezak ('96)
SVK72.33
  
 
 
70.6470.6968.0872.33  X71.24  
4
Patrik Michalec
Patrik Michalec 
SVK71.95
  
 
 
67.1871.95  X  X67.99  X  
5
Jakub Kubinec
Jakub Kubinec ('98)
SVK70.65
  
 
 
69.67  X70.44  X70.6569.58  
6
Martin Konečný
Martin Konečný ('97)
CZE70.65
  
 
 
70.1670.65  X68.06  X  X  
7
Petr Frydrych
Petr Frydrych ('88)
CZE69.81
  
 
 
  X  X  X69.81  X  X  
8
Dominik Sokola
Dominik Sokola ('96)
CZE68.91
  
 
 
62.8766.3768.4966.35  X68.91  
M 3000 m kapgang    

Finale A

Finale
1
Miroslav Úradník
Miroslav Úradník ('96)
SVK11:07.21
  
 PB
2
Matej Tóth
Matej Tóth ('83)
SVK11:22.47
  
 SB
3
Michal Morvay
Michal Morvay ('96)
SVK11:37.72
  
 PB
4
Vít Hlaváč
Vít Hlaváč ('97)
CZE11:45.26
  
 PB
5
Daniel Kováč
Daniel Kováč ('01)
SVK11:50.90
  
 PB
6
Milan Rízek
Milan Rízek ('78)
SVK12:00.54
  
 SB
7
Patrik Nemčok
Patrik Nemčok ('03)
SVK12:07.86
  
 PB
8
Jakub Bátovský
Jakub Bátovský ('05)
SVK12:35.34
  
 PB
9
Tomáš Mencel
Tomáš Mencel ('04)
SVK12:39.69
  
 PB
10
Adam Nosáľ
Adam Nosáľ ('04)
SVK13:15.90
  
 PB
11
Michal Duda
Michal Duda ('04)
SVK13:26.45
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Laviai Nielsen
Laviai Nielsen ('96)
GBR51.70
  0.180
 SB
2
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED51.92
  0.195
 
3
Barbora Malíková
Barbora Malíková ('01)
CZE52.35
  0.230
 
4
Iveta Putalová
Iveta Putalová ('88)
SVK53.12
  0.237
 
5
Zdeňka Seidlová
Zdeňka Seidlová ('97)
CZE56.57
  0.243
 
6
Viktória Strýčková
Viktória Strýčková ('01)
SVK58.20
  0.375
 
7
Katarzyna Martyna
Katarzyna Martyna ('98)
POL58.80
  0.176
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Gabriela Gajanová
Gabriela Gajanová ('99)
SVK2:01.26
  
 SB
2
Sara Kuivisto
Sara Kuivisto ('91)
FIN2:01.60
  
 PB
3
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL2:02.12
  
 
4
Britt Ummels
Britt Ummels ('93)
NED2:02.65
  
 PB
5
Bregje Sloot
Bregje Sloot 
NED2:02.79
  
 
6
Shelayna Oskan-Clarke
Shelayna Oskan-Clarke ('90)
GBR2:03.26
  
 
7
Bianka Bartha-Kéri
Bianka Bartha-Kéri ('94)
HUN2:04.25
  
 
8
Élli-Eftihía Deliyiánni
Élli-Eftihía Deliyiánni ('02)
GRE2:05.34
  
NU20R PB
9
Claire Mooney
Claire Mooney ('92)
IRL2:05.64
  
 SB
Kateřina Hálová
Kateřina Hálová ('81)
CZE DNF
  pace
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Cindy Ofili
Cindy Ofili ('94)
GBR12.99
  0.187
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.21
  0.192
 
3
Stanislava Škvarková
Stanislava Škvarková ('96)
SVK13.22
  0.134
 
4
Klaudia Wojtunik
Klaudia Wojtunik ('99)
POL13.25
  0.209
 
5
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED13.33
  0.162
 
6
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED13.90
  0.203
 
7
Monika Baňovičová
Monika Baňovičová ('95)
SVK13.95
  0.203
 
8
Viktória Forster
Viktória Forster ('02)
SVK14.05
  0.112
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Stanislava Škvarková
Stanislava Škvarková ('96)
SVK13.30
Q
  0.183
 
2
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED13.42
Q
  0.176
 
3
Klaudia Wojtunik
Klaudia Wojtunik ('99)
POL13.51
Q
  0.192
 
4
Simona Takácsová
Simona Takácsová ('98)
SVK14.23
  0.166
 SB
5
Lenka Kovačovicová
Lenka Kovačovicová ('01)
SVK14.71
  0.232
 
Indledende 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Cindy Ofili
Cindy Ofili ('94)
GBR13.16
Q
  0.129
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.25
Q
  0.138
 
3
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED13.66
Q
  0.184
 
4
Monika Baňovičová
Monika Baňovičová ('95)
SVK13.86
q
  0.164
 
5
Viktória Forster
Viktória Forster ('02)
SVK14.02
q
  0.125
 PB
6
Veronika Luptáková
Veronika Luptáková ('02)
SVK15.73
  0.210
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Anna Ryzhykova
Anna Ryzhykova ('89)
UKR55.21
  0.192
 
2Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)DEN56.38
  0.221
 
3
Sára Mátó
Sára Mátó 
HUN57.30
  0.128
 
4
Hayley McLean
Hayley McLean ('94)
GBR57.67
  0.204
 
5
Martina Hofmanová
Martina Hofmanová ('95)
CZE58.37
  0.203
 
6
Anna Szymkowicz
Anna Szymkowicz ('98)
POL1:00.92
  0.188
 
Emma Zapletalová
Emma Zapletalová 
SVK DNF
  0.178
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Nastassia Mironchyk-Ivanova
Nastassia Mironchyk-Ivanova ('89)
BLR6.70
+0.2
  
 
 
6.47
 -0.4
6.64
 0.0
6.51
 0.1
6.54
 0.2
6.70
 0.2
6.65
 0.2
  
2
Tähti Alver
Tähti Alver ('94)
EST6.32
+0.4
  
 
 
5.70
 -0.5
5.93
 0.1
6.32
 0.4
6.13
 0.3
  X6.04
 0.3
  
3
Lucia Vadlejch
Lucia Vadlejch ('88)
SVK6.13
-0.4
  
 
 
6.13
 -0.4
  X  X5.95
 0.5
5.62
 0.3
5.53
 0.2
  
4
Adéla Záhorová
Adéla Záhorová ('99)
CZE5.95
+0.3
  
 
 
  X  X  X5.95
 0.3
  X  X  
5
Renáta Vodnyanszká
Renáta Vodnyanszká ('04)
SVK5.78
+0.2
  
 
 
5.62
 -0.4
  X  X5.44
 0.5
5.78
 0.2
5.63
 0.1
  
6
Tereza Sklenářová
Tereza Sklenářová ('03)
CZE5.71
+0.2
  
 
 
  X  X5.60
 0.3
5.41
 0.3
  X5.71
 0.2
  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Martina Hrašnová
Martina Hrašnová ('83)
SVK69.86
  
 
 
66.0668.47  X69.8666.2269.85  
2
Vanessa Sterckendries
Vanessa Sterckendries ('95)
BEL66.41
  
 
 
66.16  X  X66.41  X65.37  
3
Veronika Kaňuchová
Veronika Kaňuchová ('93)
SVK65.53
  
 SB
 
63.0964.0164.85 SB64.5765.53 SB64.06  
4
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE64.96
  
 
 
64.43  X64.9664.9462.32  X  
K 3000 m kapgang    

Finale A

Finale
1
Mária Czaková
Mária Czaková ('88)
SVK12:35.99
  
 SB
2
Tereza Ďurdiaková
Tereza Ďurdiaková ('91)
CZE13:01.58
  
 PB
3
Klaudia Žárska
Klaudia Žárska ('99)
SVK13:55.35
  
 PB
4
Alžbeta Ragasová
Alžbeta Ragasová ('02)
SVK14:06.47
  
 PB
5
Karin Devaldová
Karin Devaldová ('03)
SVK14:18.86
  
 PB
6
Paula Avenová
Paula Avenová ('04)
SVK14:39.58
  
 PB
7
Ivana Dudová
Ivana Dudová ('05)
SVK14:42.86
  
 PB
8
Stanislava Hakulinová
Stanislava Hakulinová ('03)
SVK15:05.47
  
 PB
M 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Samuel Beladič
Samuel Beladič ('02)
SVK10.95
  0.169
 
2
Adam Igaz
Adam Igaz ('02)
SVK11.13
  0.172
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Andrej Mitašík
Andrej Mitašík ('98)
SVK1:51.96
  
 
2
Filip Révaj
Filip Révaj ('02)
SVK1:52.50
  
 PB
3
Alexander Jablokov
Alexander Jablokov ('91)
SVK1:55.13
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Lukáš Symerský
Lukáš Symerský ('98)
CZE3:49.56
  
 SB
2
Peter Kováč
Peter Kováč ('91)
SVK3:52.87
  
 
3
Peter Ďurica
Peter Ďurica ('97)
SVK3:59.69
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Samuel Kováč
Samuel Kováč ('99)
SVK52.48
  
 
2
Igor Gondor
Igor Gondor ('79)
CZE52.48
  
 
K 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Viktória Forster
Viktória Forster ('02)
SVK11.89
  0.121
 
2
Monika Weigertová
Monika Weigertová ('92)
SVK11.94
  0.192
 
3
Lenka Kovačovicová
Lenka Kovačovicová ('01)
SVK12.33
  0.119
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Elena Dušková
Elena Dušková ('01)
SVK4:25.03
  
 SB
2
Lucia Keszeghová
Lucia Keszeghová ('96)
SVK4:31.67
  
 
3
Lucie Svobodová
Lucie Svobodová ('96)
CZE4:34.48
  
 PB
4
Lucia Sisoláková
Lucia Sisoláková ('02)
SVK4:35.14
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Tatiana Dunajská
Tatiana Dunajská ('92)
SVK1.75
  
 
2
Kristína Bošková
Kristína Bošková ('99)
SVK1.64
  
 
3
Andrea Vargová
Andrea Vargová ('05)
SVK1.64
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Barbora Jakubcová
Barbora Jakubcová ('89)
SVK43.82
  
 

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020