Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Haderslev: Sønderjysk Nålestævne 15.9.2020
Haderslev Atletik Stadion

D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF1.41
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF4.31 w
w
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF8.21
  
 
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF22.58
  
 
P15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF13.3h w
  
 
2Karen LaustenKaren Lausten ('06)Gråsten I & Gf16.7h w
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Karen LaustenKaren Lausten ('06)Gråsten I & Gf2:56.0h
  
 SB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF4.46 w
w
  
 
2Karen LaustenKaren Lausten ('06)Gråsten I & Gf3.72 w
w
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF9.37
  
 PB
2Karen LaustenKaren Lausten ('06)Gråsten I & Gf6.49
  
 PB
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF11.5h w
  
 
2Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF13.2h w
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF3.93
  
 
2Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF3.39
  
 PB
P13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF8.91
  
 PB
2Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF7.18
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF16.43
  
 
2Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF15.69
  
 PB
D12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 11.8h w
  
 
2Kristian LaustenKristian Lausten ('08)Gråsten I & Gf13.7h w
  
 
3Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF14.2h w
  
 
D12 800 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF2:35.7h
  
 PB
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 2:49.5h
  
 PB
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF1.13
  
 
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF1.05
  
 
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 4.20
  
 
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF3.56
  
 
3Kristian LaustenKristian Lausten ('08)Gråsten I & Gf3.52
  
 PB
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristian LaustenKristian Lausten ('08)Gråsten I & Gf7.10
  
 
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF5.66
  
 PB
3Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 5.13
  
 
D12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF19.40
  
 PB
2Kristian LaustenKristian Lausten ('08)Gråsten I & Gf14.66
  
 
3Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF10.55
  
 
D12 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 36.46
  
 PB
2Kristian LaustenKristian Lausten ('08)Gråsten I & Gf27.42
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF25.62
  
 
P12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf11.6h w
  
 
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.9h w
  
 
3Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF12.4h w
  
 
4Ida-Mai Sejer KyllingIda-Mai Sejer Kylling ('08)Haderslev IF12.7h w
  
 
5Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 14.1h w
  
 
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf4.05
  
 
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF3.56
  
 
3Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 3.19
  
 
4Ida-Mai Sejer KyllingIda-Mai Sejer Kylling ('08)Haderslev IF3.00
  
 PB
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 8.62
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF7.66
  
 PB
3Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF6.82
  
 PB
4Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf6.49
  
 
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 19.80
  
 PB
2Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf18.18
  
 
3Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF13.74
  
 PB
4Ida-Mai Sejer KyllingIda-Mai Sejer Kylling ('08)Haderslev IF12.80
  
 PB
P12 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf41.27
  
 PB
2Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 37.35
  
 PB

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)