Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: VDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona) 19.9.2020
Langvang Atletik Stadion

D11 60 m    

Finale A

Finale
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)9.41
  
  F Mixed competition
3
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja10.30 w
  
 
4
Karl Gnudtzmann
Karl Gnudtzmann ('10)
Randers Freja10.87 w
  
 
4Freya LaursenFreya Laursen ('09)10.87
  
  F Mixed competition
6
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
Randers Freja10.94 w
  
 
6Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)10.94
  
  F Mixed competition
8Silje LarsenSilje Larsen ('09)11.44
  
  F Mixed competition
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja3:50.17
  
 PB
3Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)4:13.99
  
  F Mixed competition
4Freya LaursenFreya Laursen ('09)4:29.04
  
  F Mixed competition
D11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
2Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja13.46 w
  
 
3
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
Randers Freja13.83 w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
2
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
Randers Freja1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
2
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja3.57
  
 
 
3.57
 0.0
3.56
 0.0
3.50
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja6.93
  
 PB
 
6.93 PB6.706.24     
2
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
Randers Freja5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.85      
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
2
Thomas Kousted
Thomas Kousted ('10)
Randers Freja29.83
  
 PB
 
29.83 PB22.8329.07     
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja13.35
  
  Mixed competition
2Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja15.32
  
  Mixed competition
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja1.28
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
  
2Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja3.83
  
 PB
 
3.72 =PB
 0.0
3.66
 0.0
3.83 PB
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
3Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja4.62
  
 PB
 
4.62 PB4.51      
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja29.36
  
 PB
 
28.49 PB29.36 PB26.20     
2Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja28.25
  
 PB
 
27.05 PB28.25 PB26.66     
4Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja22.33
  
 PB
 
21.70 PB21.3722.33 PB     

Seneste resultater

20.7KøbenhavnSparta Tre Trekvart 1500m.
18.7OdenseJuli Kast Odense
18.7RønneDiskos
14.7SkiveSkivekast 3
13.7RønneDiskos og kuglestød
10.7EsbjergKastemangekamp
8.7RandersPV camp 2021 inde stævne
8‐11.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
7.7AabenraaSommerferie Kaste5Kamp Aabenraa
3.7AabenraaLøbe/springstævne Master Træningssamling
2.7AabenraaKastestævne Masters træningssamling
29.6AarhusAarhus Midsommer
28.6GreveKlubkastestævne
25‐27.6OdenseDM Senior
22.6GrindstedSpring- og kastestævne
22.6TårnbyTårnby M/L-3
21.6AabenraaNåle- og regionsstævne
20.6Vejle800 meter DM-kval
20.6OdenseStangspringsstævne Odense
20.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
20.6RandersVDMU Randers
19.6TórshavnBetri Stórkapping 3
19.6AalborgAAM Stævne 6
19.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
19.6RandersVDMU Randers
17.6SæbyUgens udfordring - Finale 2
16.6AalborgTræningsstævne Aalborg
16.6RandersDT Masters for hold, 2. runde i Randers
16.6SilkeborgKlubstævne Løb
16.6HolstebroHøjdespring juni 2021
16.6HerlevHerlev High
15.6KøbenhavnHop med pind
15.6KøbenhavnSparta børnestævne 6-7 år
15.6ViborgUgens Udfordring Finale 2
15.6Esbjerg5000m banestævne i Esbjerg
15.6SlagelseLængdespring Slagelse UU
15.6HerningStævne + Ugens Udfordring finale 2
14.6KøbenhavnFuld Siefert & Halv Siefert
13.6EsbjergRegionsstorstævne
13.6OdenseStangspringsstævne Odense
12.6SilkeborgKlubstævne Kastekamp
12‐13.6HvidovreCopenhagen Open
11.6SvendborgLøb til musikken
10.6SæbyFinale 1 stævne
9.6TårnbyTårnby Kast - 2
8.6OdenseMaster holdturnering - 2. runde
8.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
8.6SlagelseHøjdespring Slagelse UU
8.6ViborgUgens Udfordring Finale 1
8.6AarhusDM kvalifikation 10000m
8.6Maribo Klubstævne kast
8.6TårnbyTårnby M/L-2
7.6OdenseLøbestævne
7.6TårnbyTårnby spring-2
6.6AabenraaKastestævne
6.6GreveKlubkastestævne
6.6KøbenhavnStafetstævne (ugens udfordring)
6.6LyngbyTIF - Ministævne
5.6AalborgAAM Stævne 5
5.6RandersTræningsstævne