Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: DMU 14-15 år 19‐20.9.2020

D15 100 m    
19.9. Vind: -1.4

Finale A

Finale
19.9.Vind: -1.4
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.66
  
 
2Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro11.91
  
 
3Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.94
  
 
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.02
  
 
Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7712.08
  
 
Indledende heats19.9.
Indledende 1
19.9. Vind: -1.0
19.9.Vind: -1.0
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.60
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.92
  
 
3Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta12.01
  
 PB
4Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7712.07
  
 
5Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.31
  
 PB
6Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF12.49
  
 PB
7Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190012.59
  
 
Indledende 2
19.9. Vind: +0.8
19.9.Vind: +0.8
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.62
  
 
2Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro11.77
  
 PB
3Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.81
  
 PB
4Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK12.01
  
 
5Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja12.24
  
 PB
6Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM12.48
  
 PB
7Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 12.60
  
 PB
D15 200 m    
20.9. Vind: -1.1

Finale A

Finale
20.9.Vind: -1.1
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK23.12
  
  1
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið23.92
  
 =PB 2
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik24.04
  
  3
4Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro24.22
  
 PB 4
5Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta24.30
  
  5
6Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7724.33
  
  6
7Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta24.34
  
 PB 7
8Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja25.14
  
  9
Finale B
20.9. Vind: -1.2
20.9.Vind: -1.2
1Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 24.73
  
 PB 8
2Noah ØstergaardNoah Østergaard ('06)Gentofte IK25.61
  
  10
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190025.74
  
  11
4Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja26.13
  
  12
5Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta26.67
  
  13
6Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC27.52
  
  14
D15 300 m    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK35.92
  
 
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið37.12
  
 PB
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta38.03
  
 PB
4Toby JohnsonToby Johnson ('05)Allerød AM 38.75
  
 PB
D15 800 m    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:02.38
  
 PB
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC2:04.11
  
 PB
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2:04.26
  
 PB
4Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 2:08.51
  
 PB
5Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:08.85
  
 PB
6Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas2:09.53
  
 PB
7Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:12.12
  
 PB
8Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM2:12.21
  
 PB
9Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM2:14.10
  
 PB
10Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne2:19.63
  
 
11Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 2:19.99
  
 PB
12Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF2:23.89
  
 
D15 1500 m    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:14.72
  
 PB
2Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:16.82
  
 PB
3Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:22.59
  
 PB
4Toby JohnsonToby Johnson ('05)Allerød AM 4:26.05
  
 PB
5Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:29.25
  
 
6Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:30.50
  
 PB
7Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM4:33.50
  
 PB
8Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM4:34.12
  
 PB
9William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:34.19
  
 PB
10Nikolaj BlomNikolaj Blom ('06)Viking Atletik5:07.21
  
 PB
D15 3000 m    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM9:15.60
  
 PB
2Gustav Røn-BusskovGustav Røn-Busskov ('05)AGF Atletik9:27.46
  
 PB
3Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta9:31.20
  
 PB
4William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta10:00.33
  
 PB
5Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF10:28.79
  
 SB
6Nikolaj BlomNikolaj Blom ('06)Viking Atletik10:56.84
  
 PB
7Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM11:08.02
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas44.20
  
 PB
2Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF45.04
  
 PB
3David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM47.68
  
 PB
4Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM49.81
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
19.9. Vind: -0.4

Finale A

Finale
19.9.Vind: -0.4
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik13.60
  
 
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið13.85
  
 
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK14.49
  
 
4Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 14.77
  
 
5Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF15.44
  
 
6Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF16.91
  
 
7Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF17.88
  
 PB
Indledende heats19.9.
Indledende 1
19.9. Vind: +0.3
19.9.Vind: +0.3
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik13.61
  
 
2Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 14.68
  
 PB
3Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF15.11
  
 PB
4Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja15.34
  
 
5Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF16.65
  
 PB
Indledende 2
19.9. Vind: +0.1
19.9.Vind: +0.1
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið13.61
  
 PB
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK14.20
  
 PB
3Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF17.92
  
 PB
4Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta19.46
  
 
D15 Højdespring    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.82
  
 PB
 
1.64 SB
  O
1.67 PB
  O
1.70 PB
  O
1.73 PB
 XO
1.76 PB
  O
1.79 PB
 XO
1.82 PB
XXO
1.85
XXX
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.79
  
 PB
 
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
 XO
1.76 =PB
  O
1.79 PB
  O
1.82
XXX
 
3Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 1.55
  
 PB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.58
XXX
  
4Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
     
D15 Stangspring    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja4.00
  
 PB
 
3.70
 XO
3.80
  O
3.90
XXO
4.00 PB
 XO
4.10
XXX
   
2Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF3.50
  
 
 
3.30
  O
3.50
 XO
3.70
XXX
     
3Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 3.20
  
 PB
 
2.40
  O
2.60
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10 =PB
 XO
3.20 PB
XXO
3.30
XXX
4Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM2.90
  
 PB
 
2.60 PB
  O
2.80 PB
XXO
2.90 PB
 XO
3.00
XXX
    
5Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK2.90
  
 PB
 
2.60
 XO
2.80
  O
2.90 PB
XXO
3.00
XXX
    
6Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2.40
  
 
 
2.20
  O
2.40
XXO
2.60
XXX
     
D15 Længdespring    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.18
-0.2
  
 
 
5.79
 -0.4
6.06
 -1.0
5.76
 -1.6
5.97
 -1.6
  X6.18
 -0.2
  
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið6.14
-1.3
  
 PB
 
5.80 PB
 -2.0
5.90 PB
 -1.1
5.75
 -1.3
  X5.83
 -1.6
6.14 PB
 -1.3
  
3Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta5.95
-1.3
  
 
 
  X5.95
 -1.3
5.68
 -1.2
5.92
 -2.0
5.91
 -1.5
5.89
 -1.0
  
4Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta5.34
-1.9
  
 
 
5.34
 -1.9
5.32
 -1.5
3.70
 -2.0
  –  –  –  
5Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK775.31
-1.8
  
 
 
5.28
 -1.7
4.97
 -1.3
5.31
 -1.8
5.06
 -1.5
5.23
 -1.5
4.90
 -0.5
  
6Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta5.30
-1.6
  
 
 
5.30
 -1.6
4.96
 -0.7
5.21
 -1.0
5.17
 -1.9
  X4.86
 -1.0
  
7Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4.84
-1.0
  
 
 
4.58
 -1.9
4.13
 -1.4
4.83
 -1.3
4.60
 -1.1
4.74
 -1.2
4.84
 -1.0
  
8Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 4.69
0.0
  
 
 
4.68
 -1.5
4.35
 -1.2
4.64
 -1.3
4.47
 -1.7
4.58
 -0.7
4.69
 0.0
  
D15 Trespring    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.14
0.0
  
 
 
10.86
 0.0
10.64
 0.0
10.85
 0.0
10.92
 0.0
11.00
 0.0
11.14
 0.0
  
2Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7711.11
+0.3
  
 
 
11.02
 0.0
11.00
 0.0
9.61
 0.0
11.05
 0.5
11.11
 0.3
11.08
 0.0
  
3Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM9.74
0.0
  
 PB
 
8.94
 0.0
9.53
 0.0
9.47
 0.0
9.42
 0.0
9.47
 0.0
9.74 PB
 0.0
  
4Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM8.51
0.0
  
 PB
 
8.51 PB
 0.0
8.34
 0.0
8.21
 0.0
  X  X8.30
 0.1
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.14
  
 
 
12.0111.9214.1411.3812.7913.98  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.53
  
 
 
12.0113.5313.2613.1113.17  –  
3Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro12.64
  
 PB
 
11.3511.3811.0411.3812.64 PB12.62  
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.44
  
 PB
 
11.9512.44 PB11.5411.2711.60  –  
5Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja12.08
  
 
 
  X11.64  X12.0811.31  –  
6Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta11.70
  
 
 
11.6710.8810.9111.3411.7010.82  
7Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik11.61
  
 PB
 
10.87 PB10.4611.19 PB11.61 PB10.6811.48  
8Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 10.70
  
 
 
10.0110.449.9010.709.7510.39  
9Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK10.02
  
 
 
  X9.9410.02     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik49.55
  
 PB
 
44.1439.2542.4647.1345.9949.55 PB  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik47.61
  
 PB
 
43.98 PB  X  X47.61 PB46.2144.78  
3Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik36.61
  
 PB
 
  X35.31 PB  X  X36.61 PB  X  
4Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 34.32
  
 PB
 
23.0331.38  X  X33.2234.32 PB  
5Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta34.18
  
 PB
 
30.9131.4332.7034.18 PB33.4034.10  
6Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK31.95
  
 PB
 
29.51 PB31.95 PB30.3223.2230.89  X  
7Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 27.49
  
 PB
 
  X  X  X  X22.26 SB27.49 PB  
8Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas27.33
  
 PB
 
24.93  X23.9027.33 PB26.3126.15  
Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Hammerkast 4.0 kg    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik51.24
  
 PB
 
51.24 PB  X  X  X  X46.22  
2Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro48.09
  
 PB
 
46.83 PB  X48.09 PB42.92  X  X  
3Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik42.02
  
 
 
42.0239.02  X  X  X  X  
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF34.42
  
 PB
 
34.42 PB  X  X27.8528.0632.32  
5Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC33.20
  
 
 
29.7529.3533.20  X30.08  X  
D15 Spydkast 600 gram    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik48.38
  
 PB
 
35.42  X41.21 PB  X38.6148.38 PB  
2Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7746.65
  
 
 
44.4146.4444.3245.2343.6346.65  
3Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 45.43
  
 
 
38.7233.6438.1245.4341.1343.25  
4Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF42.45
  
 PB
 
40.84  X  X37.6937.0842.45 PB  
5Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik42.24
  
 PB
 
36.37  X40.06 PB41.47 PB42.24 PB39.56  
6Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik39.41
  
 
 
39.4133.2036.7135.6332.6035.80  
7Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik37.34
  
 PB
 
35.7333.8831.8233.8836.35 PB37.34 PB  
8Anders Christian NicolaisenAnders Christian Nicolaisen ('05)Odense Atletik 36.70
  
 
 
35.0333.0436.7036.69  X33.07  
9Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 35.66
  
 SB
 
30.2935.66 SB29.95     
10Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik34.03
  
 PB
 
31.0034.03 PB31.00     
11Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM33.62
  
 PB
 
33.62 PB31.1531.55     
12Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK32.55
  
 
 
28.1329.8632.55     
13Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta32.32
  
 PB
 
32.32 PB27.7327.23     
D15 4 x 100 m stafet    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Sparta AM Sparta AM  45.81
  
 
  Anyel Weis, Hakeem Ali, Joel Frederik von d'Ahé, Vitus Rosenkrands
Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  DNF
  
 
  Victor Coldberg, Daniel Bisgaard, Rasmus Eyebye, Mathias Højen
D15 1000 m stafet    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Sparta AM Sparta AM  Sparta2:06.81
  
 SB
2Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  BAK2:09.56
  
 PB
3Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  Hvidovre AM2:24.38
  
 PB
P15 100 m    
19.9. Vind: -0.9

Finale A

Finale
19.9.Vind: -0.9
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.80
  
 
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.21
  
 
3Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta13.23
  
 
4Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.47
  
 
5Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.54
  
 
6Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7713.63
  
 
7Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.66
  
 
8Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.71
  
 
Indledende heats19.9.
Indledende 1
19.9. Vind: -0.7
19.9.Vind: -0.7
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.75
  
 
2Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta13.15
  
 
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.39
  
 
4Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7713.51
  
 SB
5Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF13.61
  
 PB
6Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.66
  
 
7Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta14.05
  
 
Indledende 2
19.9. Vind: +1.0
19.9.Vind: +1.0
1Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.03
  
 PB
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.11
  
 
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.31
  
 PB
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.40
  
 PB
5Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF13.56
  
 PB
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.62
  
 
7Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF13.91
  
 
8Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC14.25
  
 
P15 200 m    
20.9. Vind: -0.5

Finale A

Finale
20.9.Vind: -0.5
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.68
  
 PB 1
2Cecilie Augustinus-JensenCecilie Augustinus-Jensen ('06)Odense Atletik 26.38
  
 PB 3
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM26.94
  
  5
4Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.15
  
  6
5Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta27.19
  
 PB 7
6Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik27.21
  
  8
7Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta28.12
  
  10
Finale B
20.9. Vind: -1.7
20.9.Vind: -1.7
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta27.81
  
  9
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK28.19
  
 PB 11
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF28.22
  
 SB 12
4Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7728.35
  
  13
5Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF28.55
  
 PB 14
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK28.92
  
  15
7Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik29.18
  
 PB 17
8Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC29.63
  
  18
Finale C
20.9. Vind: -0.7
20.9.Vind: -0.7
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik26.29
  
 SB 2
2Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja26.93
  
 PB 4
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið29.15
  
 PB 16
4Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta29.77
  
 PB 19
5Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF29.80
  
 SB 20
6Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik30.27
  
  21
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC30.53
  
  22
8Martha MadsenMartha Madsen ('05)Skive AM31.44
  
 PB 23
P15 300 m    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF40.90
  
  1
2Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 42.43
  
 PB 2
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC43.32
  
 PB 3
4Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta44.06
  
 PB 4
8Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja47.82
  
  8
10Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta48.61
  
  10
Finale B
19.9.
19.9.
5Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM44.25
  
 PB 5
6Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK45.74
  
 SB 6
7Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið46.05
  
 PB 7
9Saga BergholmSaga Bergholm ('05)Sparta47.90
  
 PB 9
11Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta48.61
  
 PB 11
12Martha MadsenMartha Madsen ('05)Skive AM50.02
  
 PB 12
13Laura WulffLaura Wulff ('06)BAC52.15
  
  13
P15 800 m    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:22.88
  
 
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:23.46
  
 PB
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2:23.95
  
 SB
4Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK2:24.81
  
 PB
5Alberte BrokAlberte Brok ('06)Sparta2:27.60
  
 PB
6Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:30.33
  
 
7Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK2:30.40
  
 PB
8Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)Dybvad IK 2:32.09
  
 PB
9Kamille My Bak MadsenKamille My Bak Madsen ('05)SG Atletik2:33.43
  
 PB
10Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM2:36.12
  
 PB
11Camilla PorsdalCamilla Porsdal ('05)BAC2:38.36
  
 PB
12Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:43.63
  
 PB
P15 1500 m    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:49.90
  
 SB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:55.53
  
 PB
3Alberte BrokAlberte Brok ('06)Sparta5:07.94
  
 PB
4Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK5:11.10
  
 PB
5Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 5:11.56
  
 PB
6Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti5:17.14
  
 PB
7Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:18.23
  
 PB
8Camilla PorsdalCamilla Porsdal ('05)BAC5:22.22
  
 PB
9Kamille My Bak MadsenKamille My Bak Madsen ('05)SG Atletik5:30.37
  
 
10Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM5:30.92
  
 PB
11Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 5:38.16
  
 PB
12Laura WulffLaura Wulff ('06)BAC5:38.90
  
 PB
P15 3000 m    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta10:36.97
  
 SB
2Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta11:43.03
  
 SB
3Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF11:46.06
  
 SB
4Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF12:49.41
  
 SB
5Alberte Halberg BredgaardAlberte Halberg Bredgaard ('06)Helsingør IF12:49.65
  
 PB
P15 2000 m forh.    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja7:52.78
  
 PB
2Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta8:13.73
  
 PB
3Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF9:35.07
  
 PB
P15 300 m hæk    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC47.69
  
 PB
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC49.18
  
 PB
3Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik49.85
  
 PB
4Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne51.28
  
 PB
P15 80 Meter Hurdles (76.2 cm - 8m)    
19.9. Vind: -0.5

Finale A

Finale
19.9.Vind: -0.5
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja12.07
  
 
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF12.56
  
 PB
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik12.61
  
 PB
4Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC12.82
  
 
5Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.83
  
 
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF13.20
  
 
7Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta13.21
  
 
8Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik13.50
  
 
Indledende heats19.9.
Indledende 1
19.9. Vind: +0.3
19.9.Vind: +0.3
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja12.14
  
 
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC12.58
  
 PB
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik12.70
  
 PB
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF13.26
  
 
5Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.35
  
 
6Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC13.69
  
 
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC15.12
  
 PB
8Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF15.16
  
 PB
Indledende 2
19.9. Vind: +0.3
19.9.Vind: +0.3
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF12.62
  
 
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.82
  
 PB
3Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta13.16
  
 PB
4Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik13.30
  
 PB
5Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja13.74
  
 PB
6Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik14.51
  
 PB
7Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF14.75
  
 PB
8Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC15.16
  
 
P15 Højdespring    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.62
  
 
 
1.50
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
 XO
1.66
XXX
   
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.59
  
 
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
XXX
   
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.53
  
 PB
 
1.44
  O
1.47 SB
  O
1.50 =PB
  O
1.53 PB
  O
1.56
XXX
   
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.53
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.53 PB
 XO
1.56
XXX
       
5Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.50
  
 
 
1.44
 XO
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
    
6Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta1.50
  
 PB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50 PB
XXO
1.53
XXX
   
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.47
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXX
  
8Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.44
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
    
9Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.44
  
 =PB
 
1.38
  O
1.41
 XO
1.44 =PB
  O
1.47
XXX
    
10Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.44
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXX
    
11Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta1.38
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
    
12Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
     
13Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.35
  
 
 
1.35
XXO
1.38
XXX
      
P15 Stangspring    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.20
  
 =PB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20 =PB
 XO
3.25
XXX
  
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC3.00
  
 
 
3.00
  O
3.20
XXX
      
3Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.80
  
 SB
 
2.50
  O
2.60 =SB
  O
2.70 SB
  O
2.80 SB
  O
2.90
XXX
   
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC2.50
  
 PB
 
2.20
  O
2.40 PB
  O
2.50 PB
 XO
2.60
XXX
    
5Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.50
  
 PB
 
2.00
  O
2.20
 XO
2.40 =PB
  O
2.50 PB
 XO
2.60
XXX
   
6Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød2.00
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.20
XXX
      
P15 Længdespring    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.09
0.0
  
 
 
5.09
 0.0
4.83
 0.1
4.82
 0.0
  X4.86
 0.0
  X  
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.91
0.0
  
 
 
4.65
 0.0
  X4.91
 0.0
4.85
 -0.7
  X  X  
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.81
0.0
  
 
 
4.15
 0.0
4.81
 0.0
  X  X  X4.36
 0.0
  
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.78
0.0
  
 
 
4.71
 -0.6
  X  X4.78
 0.0
4.74
 0.0
4.68
 0.0
  
5Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik4.66
+0.8
  
 PB
 
4.09
 0.0
4.66 PB
 0.8
4.56
 0.5
4.56
 0.0
4.40
 0.0
4.51
 0.0
  
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.65
0.0
  
 
 
4.57
 0.5
4.19
 -0.1
  X4.48
 0.0
4.65
 0.0
4.61
 0.0
  
7Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.60
+0.1
  
 
 
4.14
 0.0
4.38
 0.0
4.60
 0.1
3.32
 0.2
4.50
 0.0
4.56
 0.0
  
8Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC4.55
0.0
  
 
 
4.51
 0.9
4.38
 0.0
4.55
 0.0
  –  –  –  
9Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.49
0.0
  
 
 
4.49
 0.0
4.42
 0.0
  X     
10Isabel NissenIsabel Nissen ('06)Helsingør IF4.45
+0.4
  
 
 
4.45
 0.4
  X4.40
 0.1
     
11Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.42
0.0
  
 
 
4.08
 0.0
4.30
 0.0
4.42
 0.0
     
12Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta4.39
+0.5
  
 
 
4.31
 -0.1
4.19
 0.2
4.39
 0.5
     
13Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.34
0.0
  
 
 
4.21
 0.0
4.28
 0.0
4.34
 0.0
     
14Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta4.34
0.0
  
 PB
 
4.19 PB
 0.0
4.19 =PB
 -0.2
4.34 PB
 0.0
     
15Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta4.17
0.0
  
 
 
  X4.01
 0.0
4.17
 0.0
     
16Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF4.06
0.0
  
 
 
4.06
 0.0
3.98
 0.0
4.02
 0.0
     
17Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC3.90
0.0
  
 
 
3.85
 0.0
3.90
 0.0
3.88
 0.0
     
18Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC3.62
0.0
  
 
 
2.73
 0.0
3.62
 0.0
  X     
P15 Trespring     
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.64
-0.7
  
 PB
 
10.37 PB
 -1.5
10.56 PB
 0.0
10.57 PB
 -0.8
10.43
 -0.7
10.64 PB
 -0.7
10.36
 -0.5
  
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM9.97
-0.5
  
 PB
 
9.71
 -1.8
9.97 PB
 -0.5
9.75
 -1.4
9.74
 -0.5
9.76
 -0.8
  –  
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið9.93
-0.6
  
 PB
 
9.27 PB
 -1.1
9.60 PB
 -1.2
9.25
 0.0
9.79 PB
 -0.4
9.93 PB
 -0.6
9.67
 -0.8
  
4Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 9.82
-0.2
  
 PB
 
9.21
 -0.4
9.82 PB
 -0.2
  X9.65
 -1.0
  X9.48
 0.0
  
5Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM9.53
-1.2
  
 SB
 
9.11 SB
 -1.4
9.53 SB
 -1.2
9.33
 -0.8
9.11
 -0.1
9.13
 -1.2
9.43
 -0.2
  
6Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM9.45
-1.2
  
 SB
 
9.09 SB
 -1.3
9.27 SB
 -1.0
  X9.21
 -0.2
9.30 SB
 -0.1
9.45 SB
 -1.2
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 12.53
  
 PB
 
12.34 PB12.53 PB12.0512.10  X11.88  
2Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta11.47
  
 =PB
 
11.2911.3111.47 =PB11.1811.17  X  
3Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM11.34
  
 PB
 
10.8611.34 PB  X  X11.2111.07  
4Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta11.21
  
 PB
 
10.3710.2111.21 PB10.8010.84  X  
5Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja11.05
  
 PB
 
10.299.4011.05 PB  X10.6810.53  
6Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik10.87
  
 PB
 
10.85 PB10.7410.87 PB10.6710.399.84  
7Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.68
  
 
 
10.2210.2610.1510.6810.679.98  
8Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 10.61
  
 PB
 
10.309.6010.0110.209.4510.61 PB  
9Isabel NissenIsabel Nissen ('06)Helsingør IF10.19
  
 
 
9.789.7510.19     
10Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.47
  
 
 
8.429.478.43     
11Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.35
  
 
 
8.769.359.32     
12Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM9.22
  
 
 
  X8.919.22     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik45.15
  
 
 
40.4745.15  X44.75  X  X  
2Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM41.41
  
 PB
 
  X  X24.55  X41.41 PB  X  
3Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta36.10
  
 PB
 
  X  X33.66 PB27.39  X36.10 PB  
4Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF35.47
  
 PB
 
34.50 PB34.94 PB35.26 PB33.7835.47 PB35.33  
5Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC31.51
  
 
 
25.59  X  X27.7029.1831.51  
6Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 29.42
  
 PB
 
25.2126.3023.4125.2125.4829.42 PB  
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF28.22
  
 
 
22.0527.0127.3427.3526.2728.22  
8Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik25.46
  
 
 
25.4624.4620.8521.7917.00  X  
9Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF21.40
  
 
 
  X20.5121.40     
Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM NM
  
 
 
  X  X  X     
Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Hammerkast 3.0 kg    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM53.61
  
 PB
 
51.0048.7253.61 PB  X  X  X  
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM44.08
  
 
 
39.2039.3841.4343.2140.9444.08  
3Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC43.13
  
 
 
41.4043.1339.0841.8339.4839.10  
4Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC42.62
  
 
 
39.7338.3241.47  X  X42.62  
5Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF33.85
  
 PB
 
29.87 PB33.19 PB33.85 PB32.05  X29.58  
6Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF32.11
  
 
 
30.94  X32.11  X29.77  X  
7Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta30.92
  
 
 
28.4430.92  X28.0029.98  X  
8Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM27.14
  
 PB
 
27.14 PB26.0026.9625.5726.8424.55  
9Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM25.59
  
 PB
 
24.64 PB25.59 PB  X     
Lærke Lykke ChristiansenLærke Lykke Christiansen ('05)Randers Freja NM
  
 
 
  X  X  X     
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Spydkast 500 gram    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM38.93
  
 
 
37.7735.6237.7435.09  X38.93  
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF34.93
  
 
 
34.93  X  X33.19  X  X  
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja31.55
  
 
 
30.1929.5230.2227.8526.7931.55  
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 30.93
  
 
 
28.6629.85  X30.93  X  X  
5Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta30.25
  
 
 
27.67  –30.25  X  X  X  
6Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik29.76
  
 
 
28.5627.9021.4829.1829.6029.76  
7Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM27.60
  
 PB
 
  X25.4927.60 PB27.2027.0626.76  
8Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC27.48
  
 
 
23.7027.2227.26  X27.48  X  
9Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF26.88
  
 
 
25.9126.6326.88     
10Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC26.40
  
 
 
22.5026.3226.40     
11Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC26.37
  
 
 
25.7626.3726.16     
12Victoria SørensenVictoria Sørensen ('05)Korsør AM21.74
  
 PB
 
20.9518.5021.74 PB     
13Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF21.60
  
 
 
21.6019.5819.80     
14Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik21.21
  
 
 
18.1818.9121.21     
P15 4 x 100 m stafet    
19.9.

Finale A

Finale
19.9.
1Sparta AM Sparta AM  50.72
  
 
  Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Helena Reijnen, Anna Pedersen, Emilie Børregaard Voigt
2   53.67
  
 
  Katrine Amtoft, Nynne Gaarde Høgsbro, Mathilde Mønsted Larsen, Lydia Kure Friis
3Greve Idrætsforening, Atletikafd. Greve Idrætsforening, Atletikafd.  54.13
  
 
  Manja Lund Jørgensen, Viola Jensen, Mathilde Sofie Olesen, Solvej Møller
   DNF
  
 
  Klara T. Bjerregaard, Frederikke K. Madsen, Kristine Skifter Bitsch, Lærke Sindal
P15 1000 m stafet    
20.9.

Finale A

Finale
20.9.
1   DEN2:27.70
  
 PB
2Holte Atletik Holte Atletik  Holte Atletik2:02.89
  
 PB
3Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  BAK2:30.47
  
 PB
4Sparta AM Sparta AM  Sparta2:31.52
  
 SB
5Greve Idrætsforening, Atletikafd. Greve Idrætsforening, Atletikafd.  Greve Atletik2:34.15
  
 PB
6   DEN2:40.09
  
 PB
7Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  Hvidovre IF2:44.61
  
 SB

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år