Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Øst Hold D13 22.9.2020
Østerbro stadion

D13 80 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC10.57
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta10.73
  
 PB
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.20
  
 
4Emil MunkeboeEmil Munkeboe ('07)Greve Atletik11.81
  
 PB
5Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM12.14
  
 PB
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM11.23
  
 PB
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.59
  
 PB
3Valdemar Danneskiold-SamsøeValdemar Danneskiold-Samsøe ('08)KIF12.13
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta3:19.18
  
 SB
2Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF3:36.06
  
 PB
3Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM3:49.46
  
 PB
4Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik3:50.35
  
 PB
5Viktor JohansenViktor Johansen ('08)Greve Atletik4:01.64
  
 PB
6Lucas ZwickiLucas Zwicki ('08)Amager AC4:05.32
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.55
  
 PB
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.55 PB
XXO
1.60
  r
   
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.47
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXX
 
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.44
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
 XO
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
XXX
4Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM1.41
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
 XO
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
5August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF1.38
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
 XO
1.41
XXX
 
6Oscar FrimannOscar Frimann ('07)Amager AC1.35
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.38
XXX
    
7Emil MunkeboeEmil Munkeboe ('07)Greve Atletik1.20
  
 PB
 
1.10 PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.15
-1.2
  
 
 
4.98
 -1.0
5.06
 -0.1
5.15
 -1.2
5.01
 -1.5
    
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC5.11
0.0
  
 
 
5.11
 0.0
5.11
 -0.4
3.85
 -0.3
3.90
 0.0
    
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.10
-0.6
  
 PB
 
4.95
 -1.2
5.10 PB
 -0.6
4.79
 0.0
4.96
 -1.1
    
4Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF4.23
0.0
  
 PB
 
4.23 PB
 0.0
3.80
 0.0
3.84
 -0.7
4.21
 -0.2
    
5Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM3.96
0.0
  
 PB
 
3.81
 0.0
3.90
 -1.1
3.96 PB
 0.0
3.92
 -1.5
    
6Viktor JohansenViktor Johansen ('08)Greve Atletik3.94
0.0
  
 PB
 
3.94 PB
 0.0
3.60
 0.0
3.62
 0.0
3.48
 -0.3
    
7Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF3.90
-2.7
  
 PB
 
2.74 PB
 -2.0
3.90 PB
 -2.7
2.78
 0.0
3.68
 -0.9
    
8Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.72
-0.1
  
 PB
 
3.59 PB
 0.0
3.26
 -0.5
3.72 PB
 -0.1
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.74
  
 PB
 
12.68 PB12.1112.74 PB12.27    
2Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM7.60
  
 PB
 
6.76 PB7.27 PB7.027.60 PB    
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC7.13
  
 
 
6.616.406.337.13    
4Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF6.94
  
 
 
6.706.316.94     
5Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik6.43
  
 PB
 
5.696.43 PB6.315.96    
6Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta6.10
  
 PB
 
5.756.10 PB6.06     
7Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta5.91
  
 PB
 
5.78 PB5.91 PB      
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta36.96
  
 PB
 
36.96 PB29.6233.1034.13    
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC28.90
  
 
 
25.8323.3528.9026.02    
3Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF24.95
  
 PB
 
21.55 PB24.95 PB22.6621.16    
4Mikkel Moser KristiansenMikkel Moser Kristiansen ('08)Hvidovre AM21.75
  
 PB
 
19.28 PB14.1020.29 PB21.75 PB    
5Lucas ZwickiLucas Zwicki ('08)Amager AC19.68
  
 PB
 
19.68 PB17.3614.6717.86    
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta14.90
  
 PB
 
14.90 PB12.7110.8811.98    
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik13.65
  
 PB
 
12.11 PB10.4113.65 PB     
8Kaj SandengenKaj Sandengen ('07)Hvidovre AM11.83
  
 PB
 
11.83 PB11.02      
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  42.83
  
 
2KIF - København KIF - København  45.52
  
 
3Amager Atletik Club Amager Atletik Club  45.83
  
 
4Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  49.17
  
 
5Greve Atletik Greve Atletik  49.38
  
 

Seneste resultater

20.7KøbenhavnSparta Tre Trekvart 1500m.
18.7OdenseJuli Kast Odense
18.7RønneDiskos
14.7SkiveSkivekast 3
13.7RønneDiskos og kuglestød
10.7EsbjergKastemangekamp
8.7RandersPV camp 2021 inde stævne
8‐11.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
7.7AabenraaSommerferie Kaste5Kamp Aabenraa
3.7AabenraaLøbe/springstævne Master Træningssamling
2.7AabenraaKastestævne Masters træningssamling
29.6AarhusAarhus Midsommer
28.6GreveKlubkastestævne
25‐27.6OdenseDM Senior
22.6GrindstedSpring- og kastestævne
22.6TårnbyTårnby M/L-3
21.6AabenraaNåle- og regionsstævne
20.6Vejle800 meter DM-kval
20.6OdenseStangspringsstævne Odense
20.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
20.6RandersVDMU Randers
19.6TórshavnBetri Stórkapping 3
19.6AalborgAAM Stævne 6
19.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
19.6RandersVDMU Randers
17.6SæbyUgens udfordring - Finale 2
16.6AalborgTræningsstævne Aalborg
16.6RandersDT Masters for hold, 2. runde i Randers
16.6SilkeborgKlubstævne Løb
16.6HolstebroHøjdespring juni 2021
16.6HerlevHerlev High
15.6KøbenhavnHop med pind
15.6KøbenhavnSparta børnestævne 6-7 år
15.6ViborgUgens Udfordring Finale 2
15.6Esbjerg5000m banestævne i Esbjerg
15.6SlagelseLængdespring Slagelse UU
15.6HerningStævne + Ugens Udfordring finale 2
14.6KøbenhavnFuld Siefert & Halv Siefert
13.6EsbjergRegionsstorstævne
13.6OdenseStangspringsstævne Odense
12.6SilkeborgKlubstævne Kastekamp
12‐13.6HvidovreCopenhagen Open
11.6SvendborgLøb til musikken
10.6SæbyFinale 1 stævne
9.6TårnbyTårnby Kast - 2
8.6OdenseMaster holdturnering - 2. runde
8.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
8.6SlagelseHøjdespring Slagelse UU
8.6ViborgUgens Udfordring Finale 1
8.6AarhusDM kvalifikation 10000m
8.6Maribo Klubstævne kast
8.6TårnbyTårnby M/L-2
7.6OdenseLøbestævne
7.6TårnbyTårnby spring-2
6.6AabenraaKastestævne
6.6GreveKlubkastestævne
6.6KøbenhavnStafetstævne (ugens udfordring)
6.6LyngbyTIF - Ministævne
5.6AalborgAAM Stævne 5
5.6RandersTræningsstævne