Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Glostrup: Klubmesterskab 24.9.2020
Lyngby Idrætsby, Atletikstadion

M 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Nicolai GravesenNicolai Gravesen ('98)Glostrup IC13.5h w
  
 
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC17.3h w
  
 
3
Lauritz Laursen
Lauritz Laursen ('13)
20.8h w
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC2:53.4h
  
 PB
M 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)13.2h
  
  F Mixed competition
M 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC12.5h
  
 
M 60 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC12.4h
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Nicolai GravesenNicolai Gravesen ('98)Glostrup IC1.35
  
 PB
2Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC1.30
  
 PB
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC1.20
  
 PB
4Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC1.15
  
 PB
5
Nikolaj Kolomytsev
Nikolaj Kolomytsev ('10)
Glostrup IC1.05
  
 PB
D15 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC14.0h
  
 
2Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC14.4h
  
 
3August BrodgårdAugust Brodgård ('08)14.5h
  
 
4Frida LaursenFrida Laursen ('09)14.6h
  
  F Mixed competition
5Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC14.7h
  
 
D13 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Nikolaj Kolomytsev
Nikolaj Kolomytsev ('10)
Glostrup IC16.1h
  
 
2Emma ZornhagenEmma Zornhagen ('07)17.1h
  
  F Mixed competition
3Nellie BergholmNellie Bergholm ('08)17.8h
  
  F Mixed competition
4
Josephine Hovmand
Josephine Hovmand ('12)
21.0h
  
  F Mixed competition
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC4.28
+1.1
  
 PB
 
4.01
 0.8
3.89
 0.0
4.28 PB
 1.1
     
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.50 w
+2.8
  
 
 
4.50
 2.8
4.45
 0.0
4.48
 0.0
     
3
Nikolaj Kolomytsev
Nikolaj Kolomytsev ('10)
Glostrup IC3.43
+0.7
  
 PB
 
3.40 PB
 1.2
3.29
 1.8
3.43 PB
 0.7
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC7.79
  
 
 
7.797.567.00     
2
Nikolaj Kolomytsev
Nikolaj Kolomytsev ('10)
Glostrup IC5.65
  
 PB
 
5.65 PB5.38  X     
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC1.20
  
 PB
2Nellie BergholmNellie Bergholm ('08)Glostrup IC1.00
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.20
0.0
  
 
 
4.14
 1.6
4.02
 1.5
4.12
 0.0
     
2Emma ZornhagenEmma Zornhagen ('07)Glostrup IC3.45
0.0
  
 PB
 
3.11
 0.0
3.45
 2.1
3.24
 0.0
     
3Nellie BergholmNellie Bergholm ('08)Glostrup IC3.01
+0.4
  
 PB
 
3.01 PB
 0.4
2.80
 1.9
2.76
 0.0
     
4
Josephine Hovmand
Josephine Hovmand ('12)
Glostrup IC2.59
+0.2
  
 PB
 
2.59 PB
 0.2
2.53
 1.2
2.40
 0.4
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emma ZornhagenEmma Zornhagen ('07)Glostrup IC4.54
  
 SB
 
4.54 SB  X  X     
2Nellie BergholmNellie Bergholm ('08)Glostrup IC4.22
  
 PB
 
3.75 PB3.81 PB4.22 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC6.99
  
 PB
 
6.716.006.99 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC6.17
  
 PB
 
5.81 PB6.17 PB5.74     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Josephine Hovmand
Josephine Hovmand ('12)
Glostrup IC1.17
  
 PB
 
  X1.00 PB1.17 PB     
M50 200m Hurdles    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC36.7h
  
 
M50 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC1.40
  
 SB
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC9.65
  
 
 
9.369.569.65     
M65 200m Hurdles    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC42.8h
  
 
M65 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC1.15
  
 SB

Seneste resultater

20.7KøbenhavnSparta Tre Trekvart 1500m.
18.7OdenseJuli Kast Odense
18.7RønneDiskos
14.7SkiveSkivekast 3
13.7RønneDiskos og kuglestød
10.7EsbjergKastemangekamp
8.7RandersPV camp 2021 inde stævne
8‐11.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
7.7AabenraaSommerferie Kaste5Kamp Aabenraa
3.7AabenraaLøbe/springstævne Master Træningssamling
2.7AabenraaKastestævne Masters træningssamling
29.6AarhusAarhus Midsommer
28.6GreveKlubkastestævne
25‐27.6OdenseDM Senior
22.6GrindstedSpring- og kastestævne
22.6TårnbyTårnby M/L-3
21.6AabenraaNåle- og regionsstævne
20.6Vejle800 meter DM-kval
20.6OdenseStangspringsstævne Odense
20.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
20.6RandersVDMU Randers
19.6TórshavnBetri Stórkapping 3
19.6AalborgAAM Stævne 6
19.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
19.6RandersVDMU Randers
17.6SæbyUgens udfordring - Finale 2
16.6AalborgTræningsstævne Aalborg
16.6RandersDT Masters for hold, 2. runde i Randers
16.6SilkeborgKlubstævne Løb
16.6HolstebroHøjdespring juni 2021
16.6HerlevHerlev High
15.6KøbenhavnHop med pind
15.6KøbenhavnSparta børnestævne 6-7 år
15.6ViborgUgens Udfordring Finale 2
15.6Esbjerg5000m banestævne i Esbjerg
15.6SlagelseLængdespring Slagelse UU
15.6HerningStævne + Ugens Udfordring finale 2
14.6KøbenhavnFuld Siefert & Halv Siefert
13.6EsbjergRegionsstorstævne
13.6OdenseStangspringsstævne Odense
12.6SilkeborgKlubstævne Kastekamp
12‐13.6HvidovreCopenhagen Open
11.6SvendborgLøb til musikken
10.6SæbyFinale 1 stævne
9.6TårnbyTårnby Kast - 2
8.6OdenseMaster holdturnering - 2. runde
8.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
8.6SlagelseHøjdespring Slagelse UU
8.6ViborgUgens Udfordring Finale 1
8.6AarhusDM kvalifikation 10000m
8.6Maribo Klubstævne kast
8.6TårnbyTårnby M/L-2
7.6OdenseLøbestævne
7.6TårnbyTårnby spring-2
6.6AabenraaKastestævne
6.6GreveKlubkastestævne
6.6KøbenhavnStafetstævne (ugens udfordring)
6.6LyngbyTIF - Ministævne
5.6AalborgAAM Stævne 5
5.6RandersTræningsstævne