Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Regionsstævne (Storstævne) 26.9.2020
Esbjerg Atletikstadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM4:13.87
  
 PB
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM4:15.42
  
 PB
3Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM4:18.84
  
 PB
4Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM4:22.31
  
 PB
5Hans-Henrik SchmidtHans-Henrik Schmidt ('74)Esbjerg AM4:41.40
  
 PB
6Simon BertramSimon Bertram ('88)Esbjerg AM4:45.30
  
 PB
7Daniel Ettrup LarsenDaniel Ettrup Larsen ('74)Esbjerg AM4:46.66
  
 PB
8Niels KjærgaardNiels Kjærgaard ('90)Esbjerg AM4:50.98
  
 PB
9Rune Egede PedersenRune Egede Pedersen ('92)Esbjerg AM5:38.93
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Kristina Elkjær JessenKristina Elkjær Jessen ('84)Esbjerg AM5:24.52
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad4.82 w
+2.3
  
 
 
4.78
 0.5
4.59
 2.0
4.82
 2.3
4.57
 2.1
4.56
 1.2
4.64
 1.6
  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco Vestbo HattesenNicco Vestbo Hattesen ('02)Esbjerg AM61.64
  
 
 
59.1061.6459.72     
D17 200 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM23.85
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 6.08
+0.5
  
 
 
5.81
 1.3
6.08
 0.9
6.08
 0.5
4.52
 1.3
5.94
 2.6
   
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM9.38
  
 PB
 
9.129.089.38 PB     
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM46.22
  
 PB
 
41.6144.5043.0041.7846.22 PB   
P17 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM26.14
  
 PB
2Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 29.33
  
 PB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM4:55.91
  
 
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:56.90
  
 
3Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:58.00
  
 PB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 26.59
  
 SB
 
25.1526.59 SB24.66     
D15 200 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið23.76
  
 PB
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM24.33
  
 PB
3Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF24.78
  
 PB
4Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM26.80
  
 PB
5Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM28.93
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Silas GärtnerSilas Gärtner ('06)Esbjerg AM2:35.87
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið6.23
+0.9
  
 PB
 
5.93
 0.0
6.01
 1.6
6.23 PB
 0.9
     
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM4.66
+1.8
  
 PB
 
4.61 PB
 0.0
4.66 PB
 1.8
4.43
 1.6
     
3Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM4.49
+0.9
  
 PB
 
4.37 PB
 0.4
4.36
 1.8
4.49 PB
 0.9
     
4Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF4.14
+1.5
  
 
 
3.89
 0.0
4.01
 2.4
4.14
 1.5
     
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM10.32
+0.3
  
 PB
 
9.34
 0.0
10.32 PB
 0.3
10.10
 0.6
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM8.29
  
 PB
 
8.29 PB8.12      
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM7.21
  
 PB
 
7.21 PB7.167.11     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM33.93
  
 PB
 
33.93 PB33.42      
2Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF25.70
  
 PB
 
24.05 PB25.70 PB24.85     
3Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM23.20
  
 PB
 
21.51 PB23.20 PB      
P15 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Kamille Sølvbech LarsenKamille Sølvbech Larsen ('06)Esbjerg AM29.81
  
 PB
2Jelva H. KristensenJelva H. Kristensen ('06)Vejen AF30.19
  
 PB
3Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM31.50
  
 PB
4Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF32.43
  
 PB
5Elisa Cifuentes StrandbergElisa Cifuentes Strandberg ('06)Esbjerg AM33.01
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Elisa Cifuentes StrandbergElisa Cifuentes Strandberg ('06)Esbjerg AM2:52.96
  
 PB
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM3:03.08
  
 PB
P15 80 Meter Hurdles (76.2 cm - 8m)    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Jelva H. KristensenJelva H. Kristensen ('06)Vejen AF17.68
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Kamille Sølvbech LarsenKamille Sølvbech Larsen ('06)Esbjerg AM4.22
+1.2
  
 PB
 
3.82 PB
 0.7
4.20 PB
 0.6
4.22 PB
 1.2
     
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM3.88
+0.3
  
 
 
3.88
 0.3
3.77
 0.6
3.62
 0.2
     
3Jelva H. KristensenJelva H. Kristensen ('06)Vejen AF3.87
+1.8
  
 PB
 
3.51
 0.3
3.87 PB
 1.8
3.66
 2.1
     
4Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF3.11
+0.8
  
 =PB
 
3.11 PB
 1.9
3.04
 0.9
3.11 =PB
 0.8
     
5Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF2.98
+0.9
  
 PB
 
2.98 PB
 0.9
2.74
 1.3
      
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Kamille Sølvbech LarsenKamille Sølvbech Larsen ('06)Esbjerg AM9.22
+1.5
  
 PB
 
8.38 PB
 1.7
8.69 PB
 1.1
9.22 PB
 1.5
     
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM8.75
+1.0
  
 PB
 
8.65 PB
 0.4
8.58
 0.8
8.75 PB
 1.0
0.80
 7.0
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jelva H. KristensenJelva H. Kristensen ('06)Vejen AF7.14
  
 PB
 
7.14 PB6.686.07     
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM6.83
  
 PB
 
6.77 PB6.83 PB      
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.43
  
 PB
 
6.43 PB6.035.91     
4Kamille Sølvbech LarsenKamille Sølvbech Larsen ('06)Esbjerg AM6.36
  
 PB
 
5.97 PB6.02 PB6.36 PB     
5Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF4.36
  
 PB
 
4.36 PB4.174.11     
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jelva H. KristensenJelva H. Kristensen ('06)Vejen AF15.38
  
 PB
 
14.10 PB14.0415.38 PB     
2Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF14.22
  
 PB
 
13.92 PB14.22 PB      
3Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF10.48
  
 PB
 
10.48 PB10.086.10     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Jelva H. KristensenJelva H. Kristensen ('06)Vejen AF17.86
  
 
 
17.6517.8613.81     
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM17.85
  
 
 
13.4815.9517.85     
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF16.50
  
 
 
  X16.50  X     
4Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF13.89
  
 PB
 
13.89 PB11.8413.68     
D13 200 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM29.85
  
 PB
2Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF31.36
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF31.39
  
 PB
4Lauge KierkegaardLauge Kierkegaard ('08)Vejle IF31.66
  
 PB
5Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM32.27
  
 PB
6Stapelfeld KianStapelfeld Kian ('08)Esbjerg AM32.89
  
 PB
7Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM35.45
  
 PB
8Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM35.72
  
 PB
9Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF35.80
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF1:53.41
  
 PB
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1:57.67
  
 PB
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM2:09.93
  
 PB
4Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM2:11.23
  
 PB
5Lauge KierkegaardLauge Kierkegaard ('08)Vejle IF2:12.36
  
 PB
6Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM2:22.69
  
 PB
7Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF2:22.85
  
 PB
D13 80 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM16.32 w
  
 
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM17.22 w
  
 
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF17.66 w
  
 
4Stapelfeld KianStapelfeld Kian ('08)Esbjerg AM17.68 w
  
 
5Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM18.21 w
  
 
6Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM18.71 w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.30
  
 PB
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.30
  
 PB
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1.25
  
 PB
4Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF1.20
  
 PB
4Lauge KierkegaardLauge Kierkegaard ('08)Vejle IF1.20
  
 PB
6Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF1.05
  
 
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.91
  
 PB
2Stapelfeld KianStapelfeld Kian ('08)Esbjerg AM1.76
  
 PB
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM1.61
  
 PB
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.61
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM4.54
+0.3
  
 PB
 
4.24
 0.4
4.30
 0.5
4.54 PB
 0.3
     
2Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF3.98
+0.6
  
 
 
3.97
 0.1
3.98
 0.6
      
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM3.87
+0.5
  
 
 
3.81
 0.0
3.87
 0.5
3.69
 0.8
     
4Lauge KierkegaardLauge Kierkegaard ('08)Vejle IF3.81
+0.9
  
 PB
 
3.81 PB
 0.9
3.75
 0.8
      
5Stapelfeld KianStapelfeld Kian ('08)Esbjerg AM3.81
0.0
  
 PB
 
3.37
 1.7
3.66
 0.0
3.81 PB
 0.0
     
6Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF3.51
0.0
  
 
 
3.30
 0.0
2.85
 0.8
3.51
 0.0
     
7Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM3.48
+0.6
  
 
 
3.48
 0.6
3.45
 0.5
      
8Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.27
0.0
  
 PB
 
3.27 PB
 0.0
3.10
 0.8
2.71
 0.2
     
9Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF3.02
+0.5
  
 
 
2.79
 0.3
2.57
 2.0
3.02
 0.5
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM17.72
  
 PB
 
15.25 PB17.30 PB17.72 PB     
2Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF17.41
  
 PB
 
17.41 PB16.25      
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM17.25
  
 PB
 
17.25 PB13.32      
4Stapelfeld KianStapelfeld Kian ('08)Esbjerg AM15.96
  
 PB
 
15.96 PB13.28      
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM13.59
  
 PB
 
13.59 PB10.28      
6Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM11.30
  
 PB
 
11.27 PB11.30 PB11.04     
7Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF10.02
  
 PB
 
8.70 PB10.02 PB8.01     
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF42.42
  
 PB
2Lauge KierkegaardLauge Kierkegaard ('08)Vejle IF35.54
  
 PB
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM31.93
  
 PB
4Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM30.36
  
 PB
5Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM29.53
  
 PB
6Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM27.54
  
 PB
7Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF26.92
  
 PB
8Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF24.40
  
 PB
P13 200 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM28.95
  
 PB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 30.57
  
 PB
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM32.82
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM1:55.45
  
 PB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:00.44
  
 
3Pernille FredensborgPernille Fredensborg ('07)Esbjerg AM2:05.78
  
 PB
P13 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM12.67
  
 PB
2Freja B. Ø. JensenFreja B. Ø. Jensen ('07)Esbjerg AM12.95
  
 PB
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM12.96
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM1.35
  
 PB
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM1.15
  
 PB
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Freja B. Ø. JensenFreja B. Ø. Jensen ('07)Esbjerg AM1.56
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM4.36
+0.5
  
 PB
 
4.26 PB
 0.0
4.36 PB
 0.5
4.27
 0.0
     
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM3.66
0.0
  
 PB
 
3.52 PB
 0.0
3.66 PB
 0.0
3.46
 0.3
     
3Freja B. Ø. JensenFreja B. Ø. Jensen ('07)Esbjerg AM3.49
+1.1
  
 
 
3.40
 0.7
3.49
 1.1
3.46
 1.0
     
4Pernille FredensborgPernille Fredensborg ('07)Esbjerg AM3.38
+0.1
  
 PB
 
3.38 PB
 0.1
3.33
 1.2
3.16
 1.2
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM19.75
  
 PB
 
17.13 PB19.75 PB      
2Freja B. Ø. JensenFreja B. Ø. Jensen ('07)Esbjerg AM16.11
  
 PB
 
16.11 PB15.79      
3Pernille FredensborgPernille Fredensborg ('07)Esbjerg AM13.60
  
 PB
 
11.79 PB13.48 PB13.60 PB     
4Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM10.30
  
 PB
 
9.05 PB10.30 PB10.27     
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM37.70
  
 PB
 
33.32 PB37.70 PB2.00     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Pernille FredensborgPernille Fredensborg ('07)Esbjerg AM32.69
  
 PB
2Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM27.50
  
 PB
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM25.81
  
 PB
4Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 19.50
  
 PB
D11 60 m    
Finale 1
Vind: w
Vind: w
1
Howsikkan Suntharavadivel
Howsikkan Suntharavadivel ('09)
AK Heden 9.43 w
  
 
2
Elakiyan Suntharavadivel
Elakiyan Suntharavadivel ('09)
AK Heden 9.56 w
  
 
3
Christian Andersen
Christian Andersen ('09)
Esbjerg AM10.60 w
  
 
4
Jamie Larsen
Jamie Larsen ('09)
Fredericia AF10.95 w
  
 
5
Cebastian Lyngsøe
Cebastian Lyngsøe ('10)
Esbjerg AM11.17 w
  
 
Finale 2
Vind: w
Vind: w
1
Patrick O'Connor
Patrick O'Connor ('09)
Esbjerg AM9.69 w
  
 
2
Liam Shmelzer
Liam Shmelzer ('09)
AK Heden 9.75 w
  
 
3
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF10.15 w
  
 
4
Isak Ahle West
Isak Ahle West ('09)
Esbjerg AM10.35 w
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Patrick O'Connor
Patrick O'Connor ('09)
Esbjerg AM1:15.20
  
 PB
2
Christian Andersen
Christian Andersen ('09)
Esbjerg AM1:19.48
  
 PB
3
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF1:23.13
  
 PB
4
Cebastian Lyngsøe
Cebastian Lyngsøe ('10)
Esbjerg AM1:29.79
  
 PB
D11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Isak Ahle West
Isak Ahle West ('09)
Esbjerg AM13.80
  
 PB
2
Patrick O'Connor
Patrick O'Connor ('09)
Esbjerg AM13.84
  
 PB
3
Christian Andersen
Christian Andersen ('09)
Esbjerg AM14.40
  
 PB
4
Cebastian Lyngsøe
Cebastian Lyngsøe ('10)
Esbjerg AM15.30
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Patrick O'Connor
Patrick O'Connor ('09)
Esbjerg AM1.00
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
   
2
Cebastian Lyngsøe
Cebastian Lyngsøe ('10)
Esbjerg AM0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Elakiyan Suntharavadivel
Elakiyan Suntharavadivel ('09)
AK Heden 3.93
  
 PB
 
3.82 =PB3.90 PB3.93 PB     
2
Howsikkan Suntharavadivel
Howsikkan Suntharavadivel ('09)
AK Heden 3.65
  
 
 
3.653.613.51     
3
Liam Shmelzer
Liam Shmelzer ('09)
AK Heden 3.60
  
 PB
 
3.60 PB3.423.49     
4
Patrick O'Connor
Patrick O'Connor ('09)
Esbjerg AM3.45
  
 PB
 
3.45 PB3.413.39     
5
Isak Ahle West
Isak Ahle West ('09)
Esbjerg AM3.24
  
 PB
 
3.24 PB3.002.65     
6
Christian Andersen
Christian Andersen ('09)
Esbjerg AM3.11
  
 
 
3.113.033.07     
7
Cebastian Lyngsøe
Cebastian Lyngsøe ('10)
Esbjerg AM2.91
  
 PB
 
2.74 PB2.77 PB2.91 PB     
8
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF2.91
  
 
 
2.592.912.60     
9
Jamie Larsen
Jamie Larsen ('09)
Fredericia AF2.73
  
 PB
 
2.73 PB2.522.05     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Howsikkan Suntharavadivel
Howsikkan Suntharavadivel ('09)
AK Heden 7.24
  
 PB
 
6.236.62 PB7.24 PB     
2
Jamie Larsen
Jamie Larsen ('09)
Fredericia AF6.76
  
 PB
 
6.50 PB6.69 PB6.76 PB     
3
Patrick O'Connor
Patrick O'Connor ('09)
Esbjerg AM6.37
  
 PB
 
6.37 PB5.275.48     
4
Elakiyan Suntharavadivel
Elakiyan Suntharavadivel ('09)
AK Heden 6.19
  
 PB
 
6.19 PB5.94      
5
Cebastian Lyngsøe
Cebastian Lyngsøe ('10)
Esbjerg AM5.41
  
 PB
 
5.41 PB4.754.59     
6
Liam Shmelzer
Liam Shmelzer ('09)
AK Heden 5.33
  
 PB
 
5.33 PB4.56      
7
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF5.27
  
 PB
 
5.19 PB5.22 PB5.27 PB     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Howsikkan Suntharavadivel
Howsikkan Suntharavadivel ('09)
AK Heden 42.32
  
 
2
Isak Ahle West
Isak Ahle West ('09)
Esbjerg AM37.22
  
 PB
3
Jamie Larsen
Jamie Larsen ('09)
Fredericia AF36.41
  
 PB
4
Christian Andersen
Christian Andersen ('09)
Esbjerg AM33.25
  
 
5
Elakiyan Suntharavadivel
Elakiyan Suntharavadivel ('09)
AK Heden 33.12
  
 
6
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF28.23
  
 
7
Liam Shmelzer
Liam Shmelzer ('09)
AK Heden 27.37
  
 PB
8
Cebastian Lyngsøe
Cebastian Lyngsøe ('10)
Esbjerg AM25.50
  
 PB
9
Patrick O'Connor
Patrick O'Connor ('09)
Esbjerg AM20.38
  
 
P11 60 m    
Finale A
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM9.32
  
 PB
2
Højbjerg Sørensen Cecilie
Højbjerg Sørensen Cecilie ('09)
Esbjerg AM9.79
  
 PB
3
Anna Ruby Nissen
Anna Ruby Nissen ('10)
Vejen AF10.14
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM10.02
  
 PB
2
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 10.09
  
 PB
3
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 10.68
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM1:15.71
  
 PB
2
Højbjerg Sørensen Cecilie
Højbjerg Sørensen Cecilie ('09)
Esbjerg AM1:19.92
  
 PB
3
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 1:21.13
  
 PB
4
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 1:21.91
  
 PB
5
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM1:23.12
  
 PB
6
Anna Ruby Nissen
Anna Ruby Nissen ('10)
Vejen AF1:30.17
  
 PB
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM12.51
  
 PB
2
Højbjerg Sørensen Cecilie
Højbjerg Sørensen Cecilie ('09)
Esbjerg AM13.41
  
 PB
3
Anna Ruby Nissen
Anna Ruby Nissen ('10)
Vejen AF14.04
  
 PB
4
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 14.19
  
 PB
5
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM15.27
  
 PB
6
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 16.08
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Højbjerg Sørensen Cecilie
Højbjerg Sørensen Cecilie ('09)
Esbjerg AM1.15
  
 PB
2
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM1.15
  
 =PB
3
Anna Ruby Nissen
Anna Ruby Nissen ('10)
Vejen AF1.00
  
 
4
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 0.95
  
 
5
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 0.85
  
 
5
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM0.85
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM4.22
0.0
  
 PB
 
4.12 PB4.12 =PB4.22 PB     
2
Højbjerg Sørensen Cecilie
Højbjerg Sørensen Cecilie ('09)
Esbjerg AM3.65
0.0
  
 PB
 
3.60 PB3.65 PB3.64     
3
Anna Ruby Nissen
Anna Ruby Nissen ('10)
Vejen AF3.55
0.0
  
 PB
 
3.35 PB3.323.55 PB     
4
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 3.42
0.0
  
 =PB
 
3.42 =PB3.233.18     
5
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 3.14
0.0
  
 
 
3.083.143.08     
6
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM3.14
0.0
  
 PB
 
3.06 PB3.14 PB3.07     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM7.39
  
 PB
 
6.367.02 PB7.39 PB     
2
Højbjerg Sørensen Cecilie
Højbjerg Sørensen Cecilie ('09)
Esbjerg AM7.31
  
 PB
 
7.23 PB7.31 PB6.77     
3
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM4.47
  
 PB
 
4.46 PB4.47 PB      
4
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 4.21
  
 
 
4.144.014.21     
5
Anna Ruby Nissen
Anna Ruby Nissen ('10)
Vejen AF4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.95      
6
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 3.64
  
 
 
3.113.643.40     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM32.60
  
 
2
Højbjerg Sørensen Cecilie
Højbjerg Sørensen Cecilie ('09)
Esbjerg AM26.69
  
 PB
3
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 20.66
  
 PB
4
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 18.88
  
 
5
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM15.39
  
 
6
Anna Ruby Nissen
Anna Ruby Nissen ('10)
Vejen AF14.61
  
 PB
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF6.91 w
  
 
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM7.25 w
  
 
3
Charlie Børsmose
Charlie Børsmose ('11)
Esbjerg AM7.34 w
  
 
4
Louie Smed Grønkjær
Louie Smed Grønkjær ('11)
Vejle IF8.32 w
  
 
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM10.17 w
  
 
Finale 3
Vind: w
Vind: w
4
Milla Lund Andersen
Milla Lund Andersen ('13)
Esbjerg AM8.59 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF1:25.30
  
 PB
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1:26.59
  
 PB
3
Louie Smed Grønkjær
Louie Smed Grønkjær ('11)
Vejle IF1:27.19
  
 PB
4
Charlie Børsmose
Charlie Børsmose ('11)
Esbjerg AM1:31.51
  
 PB
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM1:35.72
  
 PB
13
Milla Lund Andersen
Milla Lund Andersen ('13)
Esbjerg AM1:42.53
  
 PB
D9 40m Hurdles (68.6cm)    
Finale 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Charlie Børsmose
Charlie Børsmose ('11)
Esbjerg AM8.69
  
 PB
2
Louie Smed Grønkjær
Louie Smed Grønkjær ('11)
Vejle IF8.97
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF8.12
  
 PB
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM8.60
  
 PB
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM14.54
  
 PB
Finale 3
Vind: w
Vind: w
2
Milla Lund Andersen
Milla Lund Andersen ('13)
Esbjerg AM10.65 w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF3.47
  
 
 
3.233.453.47     
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3.26
  
 
 
3.263.233.04     
3
Charlie Børsmose
Charlie Børsmose ('11)
Esbjerg AM3.14
  
 PB
 
3.02 PB3.06 PB3.14 PB     
4
Louie Smed Grønkjær
Louie Smed Grønkjær ('11)
Vejle IF2.84
  
 
 
2.642.762.84     
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM2.80
  
 PB
 
2.80 PB2.712.62     
14
Milla Lund Andersen
Milla Lund Andersen ('13)
Esbjerg AM2.29
  
 PB
 
2.29 PB2.152.08     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM6.08
  
 PB
 
6.08 PB6.075.47     
2
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM5.05
  
 PB
 
4.07 PB5.05 PB      
3
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF5.00
  
 PB
 
4.52 PB5.00 PB4.40     
4
Louie Smed Grønkjær
Louie Smed Grønkjær ('11)
Vejle IF4.63
  
 
 
3.423.584.63     
5
Charlie Børsmose
Charlie Børsmose ('11)
Esbjerg AM4.52
  
 PB
 
4.52 PB4.29      
15
Milla Lund Andersen
Milla Lund Andersen ('13)
Esbjerg AM1.79
  
 PB
 
1.79 PB       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Louie Smed Grønkjær
Louie Smed Grønkjær ('11)
Vejle IF39.05
  
 
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM31.50
  
 
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM23.03
  
 PB
4
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF19.75
  
 
5
Charlie Børsmose
Charlie Børsmose ('11)
Esbjerg AM19.00
  
 PB
13
Milla Lund Andersen
Milla Lund Andersen ('13)
Esbjerg AM7.62
  
 PB
P9 40 m    
Finale 1
Vind: w
Vind: w
1
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM7.34 w
  
 
2
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande7.56 w
  
 
3
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM7.68 w
  
 
4
Emilie Cieslak
Emilie Cieslak ('11)
Esbjerg AM7.89 w
  
 
5
Luna Backs Wrist
Luna Backs Wrist ('11)
Hvide Sande8.14 w
  
 
Finale 2
Vind: w
Vind: w
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM7.26 w
  
 
2
Skovsborg Ingrid
Skovsborg Ingrid ('11)
Esbjerg AM7.67 w
  
 
3
Lærke Møller
Lærke Møller ('11)
Esbjerg AM7.86 w
  
 
4
Anna-Lia Smed Grønkjær
Anna-Lia Smed Grønkjær ('13)
Vejle IF8.08 w
  
 
5
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM8.32 w
  
 
Finale 3
Vind: w
Vind: w
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande7.44 w
  
 
2
Silje Jeppesen
Silje Jeppesen ('11)
Fredericia AF7.70 w
  
 
3
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM8.09 w
  
 
5
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('12)
Esbjerg AM8.81 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1:31.06
  
 PB
2
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM1:31.99
  
 PB
3
Skovsborg Ingrid
Skovsborg Ingrid ('11)
Esbjerg AM1:32.49
  
 PB
4
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM1:35.30
  
 PB
5
Anna-Lia Smed Grønkjær
Anna-Lia Smed Grønkjær ('13)
Vejle IF1:36.68
  
 PB
6
Emilie Cieslak
Emilie Cieslak ('11)
Esbjerg AM1:37.87
  
 PB
7
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1:37.97
  
 PB
8
Luna Backs Wrist
Luna Backs Wrist ('11)
Hvide Sande1:39.77
  
 PB
9
Silje Jeppesen
Silje Jeppesen ('11)
Fredericia AF1:40.30
  
 PB
10
Lærke Møller
Lærke Møller ('11)
Esbjerg AM1:41.18
  
 PB
11
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande1:41.34
  
 PB
12
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM1:41.75
  
 PB
14
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM1:44.62
  
 PB
15
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('12)
Esbjerg AM1:45.77
  
 PB
P9 40m Hurdles (68.6cm)    
Finale 1
Vind: w
Vind: w
1
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM8.83 w
  
 
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM9.09 w
  
 
3
Luna Backs Wrist
Luna Backs Wrist ('11)
Hvide Sande9.80 w
  
 
4
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('12)
Esbjerg AM10.52 w
  
 
Finale 2
Vind: w
Vind: w
1
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM9.06 w
  
 
2
Silje Jeppesen
Silje Jeppesen ('11)
Fredericia AF9.32 w
  
 
3
Lærke Møller
Lærke Møller ('11)
Esbjerg AM9.51 w
  
 
4
Anna-Lia Smed Grønkjær
Anna-Lia Smed Grønkjær ('13)
Vejle IF10.02 w
  
 
Finale 3
Vind: w
Vind: w
1
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande8.83 w
  
 
3
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM11.15 w
  
 
Finale 4
Vind: w
Vind: w
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande8.33 w
  
 
2
Skovsborg Ingrid
Skovsborg Ingrid ('11)
Esbjerg AM8.79 w
  
 
3
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM9.38 w
  
 
4
Petersen Emilie
Petersen Emilie ('11)
Esbjerg AM9.65 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande3.14
  
 
 
2.743.142.77     
2
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3.13
  
 PB
 
3.13 PB3.082.86     
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande3.11
  
 PB
 
3.11 PB3.072.51     
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM2.80
  
 PB
 
2.78 PB2.80 PB2.69     
5
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM2.69
  
 PB
 
1.89 PB2.35 PB2.69 PB     
6
Skovsborg Ingrid
Skovsborg Ingrid ('11)
Esbjerg AM2.67
  
 PB
 
2.67 PB2.552.62     
7
Emilie Cieslak
Emilie Cieslak ('11)
Esbjerg AM2.66
  
 PB
 
2.66 PB2.382.27     
8
Luna Backs Wrist
Luna Backs Wrist ('11)
Hvide Sande2.64
  
 PB
 
2.64 PB2.592.46     
9
Lærke Møller
Lærke Møller ('11)
Esbjerg AM2.62
  
 PB
 
2.62 PB2.53      
10
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM2.62
  
 PB
 
2.33 PB2.62 PB2.51     
11
Silje Jeppesen
Silje Jeppesen ('11)
Fredericia AF2.55
  
 PB
 
2.55 PB2.432.38     
12
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM2.51
  
 PB
 
2.28 PB2.42 PB2.51 PB     
13
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('12)
Esbjerg AM2.44
  
 PB
 
2.44 PB2.422.33     
15
Anna-Lia Smed Grønkjær
Anna-Lia Smed Grønkjær ('13)
Vejle IF2.16
  
 
 
1.952.122.16     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Silje Jeppesen
Silje Jeppesen ('11)
Fredericia AF5.25
  
 PB
 
4.95 PB5.25 PB4.87     
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande5.02
  
 
 
4.945.024.06     
3
Luna Backs Wrist
Luna Backs Wrist ('11)
Hvide Sande4.38
  
 PB
 
4.38 PB3.99      
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM4.30
  
 PB
 
4.30 PB4.114.07     
5
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM4.17
  
 PB
 
4.12 PB3.924.17 PB     
6
Skovsborg Ingrid
Skovsborg Ingrid ('11)
Esbjerg AM3.78
  
 PB
 
3.78 PB3.513.59     
7
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM3.59
  
 PB
 
3.18 PB3.41 PB3.59 PB     
8
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande3.48
  
 PB
 
3.48 PB3.21      
9
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM3.34
  
 PB
 
3.13 PB3.34 PB      
10
Emilie Cieslak
Emilie Cieslak ('11)
Esbjerg AM2.98
  
 PB
 
2.62 PB2.98 PB2.52     
11
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('12)
Esbjerg AM2.34
  
 PB
 
2.24 PB2.34 PB2.10     
12
Lærke Møller
Lærke Møller ('11)
Esbjerg AM2.29
  
 PB
 
1.56 PB2.29 PB1.98     
13
Anna-Lia Smed Grønkjær
Anna-Lia Smed Grønkjær ('13)
Vejle IF2.15
  
 
 
1.452.15      
14
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM2.10
  
 PB
 
2.10 PB0.88      
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande26.17
  
 PB
2
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande22.28
  
 PB
3
Silje Jeppesen
Silje Jeppesen ('11)
Fredericia AF22.17
  
 PB
4
Emilie Cieslak
Emilie Cieslak ('11)
Esbjerg AM20.21
  
 PB
5
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM15.99
  
 PB
6
Skovsborg Ingrid
Skovsborg Ingrid ('11)
Esbjerg AM15.55
  
 PB
7
Luna Backs Wrist
Luna Backs Wrist ('11)
Hvide Sande13.65
  
 
8
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM13.37
  
 PB
9
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM12.53
  
 
10
Johanne Bach Kristensen
Johanne Bach Kristensen ('12)
Esbjerg AM10.93
  
 PB
11
Anna-Lia Smed Grønkjær
Anna-Lia Smed Grønkjær ('13)
Vejle IF9.15
  
 
12
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM8.94
  
 PB
14
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('12)
Esbjerg AM5.55
  
 

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år