Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Kastestævne 22.9.2020
Hvidovre Atletik Stadion

M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2238
  
 
 
34,4010,7131,9330,2910,55
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM30.15
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM12.77
  
 
 
12.0212.7312.6712.77  X12.64  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM30.22
  
 
D19 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM19.42
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM55.64
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM24.89
  
 PB
D15     

Finale A

Finale
1Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM1274
  
 PB
 
25,169,1726,1421,12
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ellen VingaardEllen Vingaard ('06)Hvidovre AM15.17
  
 PB
P15     

Finale A

Finale
1Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM1481
  
 PB
 
26,378,9725,2916,81
2Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM1025
  
 
 
21,037,5115,9412,45
3Sophie Isabella AndersenSophie Isabella Andersen ('06)Hvidovre AM962
  
 PB
 
15,577,6715,1915,39
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC33.52
  
 
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)Snik Atletik35.56
  
 
M75 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC31.34
  
 

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)