Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: 26.9.2020
Herning Atletikstadion

M 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM12.4h
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM10.08
+1.2
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Marie MendgårdMarie Mendgård ('98)HGF AM7.43
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Marie MendgårdMarie Mendgård ('98)HGF AM23.23
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marie MendgårdMarie Mendgård ('98)HGF AM20.91
  
 SB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM1.70
  
 SB
D17 200 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Simon NsabirimanaSimon Nsabirimana ('03)HGF AM28.8h
  
 
D17 400 m    

Finale A

Finale
1Simon NsabirimanaSimon Nsabirimana ('03)HGF AM57.9h
  
 
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Daniel SkovDaniel Skov ('03)HGF AM2:16.5h
  
 PB
P17 200 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM30.2h
  
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.81
+0.8
  
 SB
P15 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM13.8h
  
 
P15 200 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM32.7h
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM47.0h
  
 
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM9.45
+0.9
  
 
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM39.48
  
 

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år