Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Holte: Højdespring 24.9.2020
Rudegårds Stadion

M Højdespring    

Finale A

Finale
1Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik2.10
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.57
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.51
  
 PB
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 1.51
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.57
  
 

Seneste resultater

20.7KøbenhavnSparta Tre Trekvart 1500m.
18.7OdenseJuli Kast Odense
18.7RønneDiskos
14.7SkiveSkivekast 3
13.7RønneDiskos og kuglestød
10.7EsbjergKastemangekamp
8.7RandersPV camp 2021 inde stævne
8‐11.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
7.7AabenraaSommerferie Kaste5Kamp Aabenraa
3.7AabenraaLøbe/springstævne Master Træningssamling
2.7AabenraaKastestævne Masters træningssamling
29.6AarhusAarhus Midsommer
28.6GreveKlubkastestævne
25‐27.6OdenseDM Senior
22.6GrindstedSpring- og kastestævne
22.6TårnbyTårnby M/L-3
21.6AabenraaNåle- og regionsstævne
20.6Vejle800 meter DM-kval
20.6OdenseStangspringsstævne Odense
20.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
20.6RandersVDMU Randers
19.6TórshavnBetri Stórkapping 3
19.6AalborgAAM Stævne 6
19.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
19.6RandersVDMU Randers
17.6SæbyUgens udfordring - Finale 2
16.6AalborgTræningsstævne Aalborg
16.6RandersDT Masters for hold, 2. runde i Randers
16.6SilkeborgKlubstævne Løb
16.6HolstebroHøjdespring juni 2021
16.6HerlevHerlev High
15.6KøbenhavnHop med pind
15.6KøbenhavnSparta børnestævne 6-7 år
15.6ViborgUgens Udfordring Finale 2
15.6Esbjerg5000m banestævne i Esbjerg
15.6SlagelseLængdespring Slagelse UU
15.6HerningStævne + Ugens Udfordring finale 2
14.6KøbenhavnFuld Siefert & Halv Siefert
13.6EsbjergRegionsstorstævne
13.6OdenseStangspringsstævne Odense
12.6SilkeborgKlubstævne Kastekamp
12‐13.6HvidovreCopenhagen Open
11.6SvendborgLøb til musikken
10.6SæbyFinale 1 stævne
9.6TårnbyTårnby Kast - 2
8.6OdenseMaster holdturnering - 2. runde
8.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
8.6SlagelseHøjdespring Slagelse UU
8.6ViborgUgens Udfordring Finale 1
8.6AarhusDM kvalifikation 10000m
8.6Maribo Klubstævne kast
8.6TårnbyTårnby M/L-2
7.6OdenseLøbestævne
7.6TårnbyTårnby spring-2
6.6AabenraaKastestævne
6.6GreveKlubkastestævne
6.6KøbenhavnStafetstævne (ugens udfordring)
6.6LyngbyTIF - Ministævne
5.6AalborgAAM Stævne 5
5.6RandersTræningsstævne