Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Kastemangekamp 1 24.9.2020
Hvidovre Stadion

M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM57.07
  
 SB
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2256
  
 
 
34,8335,1635,2030,3010,6810,5030,9032,3935,2030,3011,4510,6911,4510,69
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM48.83
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM34.33
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM12.63
  
 
 
11.9712.4212.4612.4912.5312.63  
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM18.30
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM57.54
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.81
  
 
 
13.8614.3213.5314.5914.8113.96  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.66
  
 
 
13.4113.39  X13.3012.0413.66  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.86
  
 
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.11
  
 
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik56.18
  
 PB
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.07
  
 PB
D15     

Finale A

Finale
1David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM971
  
 PB
 
16,377,6023,2119,80
P15     

Finale A

Finale
1Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM1472
  
 
 
29,848,8922,4315,34
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC35.03
  
 
K60 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk10.32
  
 
 
10.329.80  X  X  X  X  
M70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik34.52
  
 
M70 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.63
  
 
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.49
  
 
 
7.157.277.49  X  X  X  
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM24.04
  
 
K70 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM10.45
  
 
K70 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM30.10
  
 

Seneste resultater

20.7KøbenhavnSparta Tre Trekvart 1500m.
18.7OdenseJuli Kast Odense
18.7RønneDiskos
14.7SkiveSkivekast 3
13.7RønneDiskos og kuglestød
10.7EsbjergKastemangekamp
8.7RandersPV camp 2021 inde stævne
8‐11.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
7.7AabenraaSommerferie Kaste5Kamp Aabenraa
3.7AabenraaLøbe/springstævne Master Træningssamling
2.7AabenraaKastestævne Masters træningssamling
29.6AarhusAarhus Midsommer
28.6GreveKlubkastestævne
25‐27.6OdenseDM Senior
22.6GrindstedSpring- og kastestævne
22.6TårnbyTårnby M/L-3
21.6AabenraaNåle- og regionsstævne
20.6Vejle800 meter DM-kval
20.6OdenseStangspringsstævne Odense
20.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
20.6RandersVDMU Randers
19.6TórshavnBetri Stórkapping 3
19.6AalborgAAM Stævne 6
19.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
19.6RandersVDMU Randers
17.6SæbyUgens udfordring - Finale 2
16.6AalborgTræningsstævne Aalborg
16.6RandersDT Masters for hold, 2. runde i Randers
16.6SilkeborgKlubstævne Løb
16.6HolstebroHøjdespring juni 2021
16.6HerlevHerlev High
15.6KøbenhavnHop med pind
15.6KøbenhavnSparta børnestævne 6-7 år
15.6ViborgUgens Udfordring Finale 2
15.6Esbjerg5000m banestævne i Esbjerg
15.6SlagelseLængdespring Slagelse UU
15.6HerningStævne + Ugens Udfordring finale 2
14.6KøbenhavnFuld Siefert & Halv Siefert
13.6EsbjergRegionsstorstævne
13.6OdenseStangspringsstævne Odense
12.6SilkeborgKlubstævne Kastekamp
12‐13.6HvidovreCopenhagen Open
11.6SvendborgLøb til musikken
10.6SæbyFinale 1 stævne
9.6TårnbyTårnby Kast - 2
8.6OdenseMaster holdturnering - 2. runde
8.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
8.6SlagelseHøjdespring Slagelse UU
8.6ViborgUgens Udfordring Finale 1
8.6AarhusDM kvalifikation 10000m
8.6Maribo Klubstævne kast
8.6TårnbyTårnby M/L-2
7.6OdenseLøbestævne
7.6TårnbyTårnby spring-2
6.6AabenraaKastestævne
6.6GreveKlubkastestævne
6.6KøbenhavnStafetstævne (ugens udfordring)
6.6LyngbyTIF - Ministævne
5.6AalborgAAM Stævne 5
5.6RandersTræningsstævne