Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Stoholm: Klubstævne 28.9.2020
Stoholm Stadion

D13 80 m    
Finale 1
Vind: w
Vind: w
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik12.0h w
  
 
2Jonas øStergaard StillingJonas øStergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik12.1h w
  
 
Finale 2
Vind: w
Vind: w
1Mads f MøllerMads f Møller ('07)Stoholm Atletik12.4h w
  
 
2Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik14.9h w
  
 
3Malte OdgaardMalte Odgaard ('07)Stoholm Atletik15.2h w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.36
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35 =PB
  O
1.36 PB
 XO
 
2Malte OdgaardMalte Odgaard ('07)Stoholm Atletik1.00
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mads f MøllerMads f Møller ('07)Stoholm Atletik4.00
  
 PB
 
3.66 PB3.594.00 PB     
2Jonas øStergaard StillingJonas øStergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik3.84
  
 PB
 
3.81 PB3.84 PB3.58     
3Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik2.85
  
 PB
 
2.68 PB2.632.85 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads f MøllerMads f Møller ('07)Stoholm Atletik7.53
  
 PB
 
7.30 PB6.737.53 PB     
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.60
  
 PB
 
5.425.225.34     
2Jonas øStergaard StillingJonas øStergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik6.13
  
 PB
 
5.825.896.60 PB     
2Malte OdgaardMalte Odgaard ('07)Stoholm Atletik5.42
  
 SB
 
5.42 SB5.225.34     
3Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik4.85
  
 
 
6.016.135.14     
P13 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik9.8h w
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik3.42
  
 SB
 
3.42 SB3.42 =SB3.39     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Camilla Storgaard JensenCamilla Storgaard Jensen ('07)Stoholm Atletik9.35
  
 SB
 
8.509.35 SB9.01     
D11 60 m    
Finale 1
Vind: w
Vind: w
1
Valdemar Riis Hansen
Valdemar Riis Hansen ('10)
Stoholm Atletik10.5h w
  
 
2
Mads B. H. Madsen
Mads B. H. Madsen ('10)
Stoholm Atletik11.1h w
  
 
3
Andreas Christiansen
Andreas Christiansen ('10)
Stoholm Atletik11.4h w
  
 
Finale 2
Vind: w
Vind: w
1
Kevin Skov
Kevin Skov ('10)
Stoholm Atletik10.8h w
  
 
2
Noah Søholt Nygaard
Noah Søholt Nygaard ('10)
Stoholm Atletik11.3h w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Noah Søholt Nygaard
Noah Søholt Nygaard ('10)
Stoholm Atletik0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
     
2
Mads B. H. Madsen
Mads B. H. Madsen ('10)
Stoholm Atletik0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kevin Skov
Kevin Skov ('10)
Stoholm Atletik3.21
  
 
 
  –3.063.21     
2
Valdemar Riis Hansen
Valdemar Riis Hansen ('10)
Stoholm Atletik2.91
  
 =PB
 
2.832.91 =PB2.79     
3
Andreas Christiansen
Andreas Christiansen ('10)
Stoholm Atletik2.88
  
 
 
2.882.862.84     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Riis Hansen
Valdemar Riis Hansen ('10)
Stoholm Atletik5.67
  
 PB
 
4.66 PB5.33 PB5.67 PB     
2
Kevin Skov
Kevin Skov ('10)
Stoholm Atletik4.90
  
 
 
3.914.654.90     
3
Noah Søholt Nygaard
Noah Søholt Nygaard ('10)
Stoholm Atletik4.75
  
 PB
 
4.70 PB4.75 PB4.57     
4
Andreas Christiansen
Andreas Christiansen ('10)
Stoholm Atletik3.90
  
 
 
3.783.903.40     
P11 60 m    
Finale 1
Vind: w
Vind: w
1
Laura Fog-Møller
Laura Fog-Møller ('10)
Stoholm Atletik10.7h w
  
 
2
Victoria Tipsmark
Victoria Tipsmark ('09)
Stoholm Atletik11.2h w
  
 
Finale 2
Vind: w
Vind: w
1
Anna Dein
Anna Dein ('09)
Stoholm Atletik10.7h w
  
 
2
Astrid Østergaard Stilling
Astrid Østergaard Stilling ('10)
Stoholm Atletik11.6h w
  
 
3
Sofie Odgaard
Sofie Odgaard ('09)
Stoholm Atletik11.8h w
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Anna Dein
Anna Dein ('09)
Stoholm Atletik1.05
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
 XO
   
2
Astrid Østergaard Stilling
Astrid Østergaard Stilling ('10)
Stoholm Atletik0.85
  
 
 
0.85
  O
       
3
Sofie Odgaard
Sofie Odgaard ('09)
Stoholm Atletik0.85
  
 PB
 
0.85 PB
 XO
       
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Laura Fog-Møller
Laura Fog-Møller ('10)
Stoholm Atletik3.06
  
 
 
3.063.022.83     
2
Victoria Tipsmark
Victoria Tipsmark ('09)
Stoholm Atletik2.88
  
 
 
2.692.802.88     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anna Dein
Anna Dein ('09)
Stoholm Atletik5.45
  
 
 
5.454.804.20     
2
Laura Fog-Møller
Laura Fog-Møller ('10)
Stoholm Atletik5.33
  
 PB
 
5.20 PB5.33 PB5.16     
3
Astrid Østergaard Stilling
Astrid Østergaard Stilling ('10)
Stoholm Atletik5.12
  
 
 
5.124.304.92     
4
Sofie Odgaard
Sofie Odgaard ('09)
Stoholm Atletik3.90
  
 PB
 
3.84 PB  –3.90 PB     
5
Victoria Tipsmark
Victoria Tipsmark ('09)
Stoholm Atletik3.86
  
 
 
2.952.913.86     
D9 40 m    
Finale 1
Vind: w
Vind: w
1
Ask Høj Jensen
Ask Høj Jensen ('11)
Stoholm Atletik8.3h w
  
 
2
Andy Østergaard
Andy Østergaard ('11)
Stoholm Atletik8.6h w
  
 
Finale 2
Vind: w
Vind: w
1
Kasper Jakobsen
Kasper Jakobsen ('12)
Stoholm Atletik8.8h w
  
 
2
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik10.3h w
  
 
3
Liam Høgfeldt
Liam Høgfeldt ('12)
Stoholm Atletik10.5h w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ask Høj Jensen
Ask Høj Jensen ('11)
Stoholm Atletik2.39
  
 
 
2.312.392.30     
2
Andy Østergaard
Andy Østergaard ('11)
Stoholm Atletik2.33
  
 PB
 
2.202.33 PB1.95     
3
Kasper Jakobsen
Kasper Jakobsen ('12)
Stoholm Atletik2.08
  
 PB
 
1.73 PB2.02 PB2.08 PB     
4
Liam Høgfeldt
Liam Høgfeldt ('12)
Stoholm Atletik2.00
  
 PB
 
1.90 PB1.94 PB2.00 PB     
5
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik1.80
  
 PB
 
1.71 PB1.701.80 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Andy Østergaard
Andy Østergaard ('11)
Stoholm Atletik14.90
  
 
1
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik10.35
  
 PB
2
Kasper Jakobsen
Kasper Jakobsen ('12)
Stoholm Atletik9.80
  
 PB
2
Liam Høgfeldt
Liam Høgfeldt ('12)
Stoholm Atletik8.30
  
 PB
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Cecilie Søndergaard Kristensen
Cecilie Søndergaard Kristensen ('11)
Stoholm Atletik7.9h w
  
 
2
Nina Fesz
Nina Fesz ('11)
Stoholm Atletik8.0h w
  
 
3
Marie Dein
Marie Dein ('11)
Stoholm Atletik8.1h w
  
 
4
Emma Jakobsen
Emma Jakobsen ('11)
Stoholm Atletik8.3h w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Cecilie Søndergaard Kristensen
Cecilie Søndergaard Kristensen ('11)
Stoholm Atletik2.69
  
 PB
 
2.252.47 PB2.69 PB     
2
Nina Fesz
Nina Fesz ('11)
Stoholm Atletik2.53
  
 PB
 
2.53 PB2.402.44     
3
Emma Jakobsen
Emma Jakobsen ('11)
Stoholm Atletik2.44
  
 PB
 
2.44 PB2.142.34     
4
Marie Dein
Marie Dein ('11)
Stoholm Atletik2.30
  
 
 
2.152.302.28     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nina Fesz
Nina Fesz ('11)
Stoholm Atletik19.00
  
 PB
2
Emma Jakobsen
Emma Jakobsen ('11)
Stoholm Atletik17.20
  
 PB
3
Marie Dein
Marie Dein ('11)
Stoholm Atletik15.50
  
 PB
4
Cecilie Søndergaard Kristensen
Cecilie Søndergaard Kristensen ('11)
Stoholm Atletik13.80
  
 
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik8.9h w
  
 
2
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Stoholm Atletik11.0h w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.01
  
 
 
2.001.952.01     
2
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Stoholm Atletik1.75
  
 PB
 
1.70 PB1.651.291.75 PB    
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik10.80
  
 PB
2
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Stoholm Atletik9.40
  
 PB
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Dicte Søndergaard Kristensen
Dicte Søndergaard Kristensen ('13)
Stoholm Atletik8.9h w
  
 
2
Nanna Jakobsen
Nanna Jakobsen ('14)
Stoholm Atletik9.6h w
  
 
3
Tessa Østergaard
Tessa Østergaard ('14)
Stoholm Atletik10.7h w
  
 
4
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik10.8h w
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Dicte Søndergaard Kristensen
Dicte Søndergaard Kristensen ('13)
Stoholm Atletik1.66
  
 
 
1.661.621.57     
2
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik1.65
  
 =PB
 
1.531.581.65 =PB     
3
Tessa Østergaard
Tessa Østergaard ('14)
Stoholm Atletik1.49
  
 
 
1.491.321.11     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Dicte Søndergaard Kristensen
Dicte Søndergaard Kristensen ('13)
Stoholm Atletik9.65
  
 PB
2
Nanna Jakobsen
Nanna Jakobsen ('14)
Stoholm Atletik7.60
  
 PB
3
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik6.60
  
 PB
4
Tessa Østergaard
Tessa Østergaard ('14)
Stoholm Atletik6.40
  
 PB

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)