Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Holstebro: Interns ministævne 3.10.2020
Holstebro Atletikstadion

D17 400 m    

Finale A

Finale
1Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro54.2h
  
 
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro2:45.0h
  
 PB
Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro DNF
  
 
D15 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro24.4h w
  
 
2Mikkel Overgaard HansenMikkel Overgaard Hansen ('05)AK Holstebro30.5h w
  
 
D15 400 m    

Finale A

Finale
1Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro57.5h
  
 
2Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro1:05.0h
  
 
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro14.48
  
 PB
 
13.79 PB11.7114.48 PB     
2Mikkel Overgaard HansenMikkel Overgaard Hansen ('05)AK Holstebro13.53
  
 PB
 
13.53 PB11.2512.23     
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Paula Cortés CanasPaula Cortés Canas ('05)AK Holstebro34.1h w
  
 
2Karla Godiksen HolmgaardKarla Godiksen Holmgaard ('06)AK Holstebro35.4h w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karla Godiksen HolmgaardKarla Godiksen Holmgaard ('06)AK Holstebro1.10
  
 PB
2Paula Cortés CanasPaula Cortés Canas ('05)AK Holstebro1.05
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Paula Cortés CanasPaula Cortés Canas ('05)AK Holstebro15.63
  
 PB
 
13.14 PB13.30 PB15.63 PB     
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Daniel Robbin-CokerDaniel Robbin-Coker ('07)AK Holstebro1.40
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Daniel Robbin-CokerDaniel Robbin-Coker ('07)AK Holstebro20.15
  
 PB
 
17.23 PB  X20.15 PB     
2Saxe Eibye AndersenSaxe Eibye Andersen ('07)AK Holstebro12.15
  
 PB
 
12.10 PB12.15 PB  X     
P13 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro29.5h w
  
 
2Ea Mathilde VemmelundEa Mathilde Vemmelund ('07)AK Holstebro32.9h w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro1.40
  
 PB
2Ea Mathilde VemmelundEa Mathilde Vemmelund ('07)AK Holstebro1.05
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro14.54
  
 PB
 
14.17 PB14.54 PB13.92     
2Ea Mathilde VemmelundEa Mathilde Vemmelund ('07)AK Holstebro12.67
  
 PB
 
12.67 PB  X10.35     
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Jonas Emanuel Haugaard Nielsen
Jonas Emanuel Haugaard Nielsen ('10)
AK Holstebro1:25.5h
  
 
2
Noah Søby
Noah Søby ('10)
AK Holstebro1:36.3h
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonas Emanuel Haugaard Nielsen
Jonas Emanuel Haugaard Nielsen ('10)
AK Holstebro3.62
0.0
  
 PB
 
3.37 PB
 -1.7
3.62 PB
 0.0
3.37
 0.0
     
2
Daniel Olesen
Daniel Olesen ('10)
AK Holstebro2.91
0.0
  
 PB
 
2.83 PB
 1.0
2.66
 -3.3
2.91 PB
 0.0
     
3
Danni Karonakaran
Danni Karonakaran ('10)
AK Holstebro2.72
+1.3
  
 PB
 
  X2.51 PB
 -0.9
2.72 PB
 1.3
     
4
Noah Søby
Noah Søby ('10)
AK Holstebro2.46
0.0
  
 PB
 
2.30 PB
 -0.8
2.33 PB
 -0.6
2.46 PB
 0.0
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Daniel Olesen
Daniel Olesen ('10)
AK Holstebro24.78
  
 PB
2
Jonas Emanuel Haugaard Nielsen
Jonas Emanuel Haugaard Nielsen ('10)
AK Holstebro23.60
  
 PB
3
Noah Søby
Noah Søby ('10)
AK Holstebro22.70
  
 PB
4
Danni Karonakaran
Danni Karonakaran ('10)
AK Holstebro21.88
  
 PB
P11 200 m    

Finale A

Finale
Lærke Villadsen
Lærke Villadsen ('10)
AK Holstebro DNF
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Jonathan Bless G. Sigala
Jonathan Bless G. Sigala ('12)
AK Holstebro1:25.1h
  
 
2
Oskar Graakjær
Oskar Graakjær ('11)
AK Holstebro1:35.0h
  
 
3
Tue Hjarsbæk Bertelsen
Tue Hjarsbæk Bertelsen ('12)
AK Holstebro1:39.8h
  
 
4
Albert Graakjær
Albert Graakjær ('11)
AK Holstebro1:44.9h
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonathan Bless G. Sigala
Jonathan Bless G. Sigala ('12)
AK Holstebro3.33
+0.9
  
 PB
 
3.06 PB
 -0.1
3.33 PB
 0.9
3.24
 0.0
     
2
Tue Hjarsbæk Bertelsen
Tue Hjarsbæk Bertelsen ('12)
AK Holstebro2.90
-0.8
  
 PB
 
2.90 PB
 -0.8
2.37
 -2.2
2.67
 -1.0
     
3
Oskar Graakjær
Oskar Graakjær ('11)
AK Holstebro2.67
+0.9
  
 PB
 
2.67 PB
 0.9
2.14
 -0.2
2.45
 -1.6
     
4
Albert Graakjær
Albert Graakjær ('11)
AK Holstebro2.19
0.0
  
 PB
 
2.15 PB
 0.0
1.62
 -0.2
2.19 PB
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nikolas Damsgaard Olsen
Nikolas Damsgaard Olsen ('12)
AK Holstebro13.94
  
 
2
Albert Graakjær
Albert Graakjær ('11)
AK Holstebro13.48
  
 PB
3
Oskar Graakjær
Oskar Graakjær ('11)
AK Holstebro12.26
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Ida Groth Rosenhagen
Ida Groth Rosenhagen ('11)
AK Holstebro1:24.9h
  
 
2
Agnes Dahl Lange
Agnes Dahl Lange ('12)
AK Holstebro1:32.5h
  
 
3
Astrid Hjarsbæk Hansen
Astrid Hjarsbæk Hansen ('12)
AK Holstebro1:36.2h
  
 
4
Karla Meilandt Langdal Kristensen
Karla Meilandt Langdal Kristensen ('12)
AK Holstebro1:38.9h
  
 
5
Sigrid Høgh Boutrup
Sigrid Høgh Boutrup ('12)
AK Holstebro1:49.6h
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Groth Rosenhagen
Ida Groth Rosenhagen ('11)
AK Holstebro3.26
0.0
  
 PB
 
3.26 PB
 0.0
  X2.90
 -1.6
     
2
Agnes Dahl Lange
Agnes Dahl Lange ('12)
AK Holstebro2.80 w
+2.1
  
 
 
2.75 =PB
 -0.2
2.80
 2.1
2.62
 0.7
     
3
Astrid Hjarsbæk Hansen
Astrid Hjarsbæk Hansen ('12)
AK Holstebro2.79
-0.2
  
 PB
 
2.47
 3.3
2.66 PB
 -2.7
2.79 PB
 -0.2
     
4
Karla Meilandt Langdal Kristensen
Karla Meilandt Langdal Kristensen ('12)
AK Holstebro2.75
-0.3
  
 PB
 
2.73 PB
 0.1
2.75 PB
 -0.3
2.75 =PB
 0.0
     
5
Sigrid Høgh Boutrup
Sigrid Høgh Boutrup ('12)
AK Holstebro2.27
+0.5
  
 PB
 
2.27 PB
 0.5
1.83
 0.7
1.77
 -1.5
     
6
Gry Bach Damholdt
Gry Bach Damholdt ('12)
AK Holstebro1.95
0.0
  
 PB
 
1.95 PB
 0.0
1.84
 -1.1
1.91
 -3.3
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Karla Meilandt Langdal Kristensen
Karla Meilandt Langdal Kristensen ('12)
AK Holstebro18.79
  
 PB
2
Astrid Hjarsbæk Hansen
Astrid Hjarsbæk Hansen ('12)
AK Holstebro14.13
  
 PB
3
Agnes Dahl Lange
Agnes Dahl Lange ('12)
AK Holstebro13.43
  
 PB
4
Gry Bach Damholdt
Gry Bach Damholdt ('12)
AK Holstebro11.60
  
 PB
5
Sigrid Høgh Boutrup
Sigrid Høgh Boutrup ('12)
AK Holstebro9.85
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro1:37.9h
  
 
2
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro1:40.9h
  
 
2
Samuel Peter Qvist
Samuel Peter Qvist ('13)
AK Holstebro1:40.9h
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Samuel Peter Qvist
Samuel Peter Qvist ('13)
AK Holstebro2.52
+1.3
  
 PB
 
2.52 PB
 1.3
2.31
 0.5
2.34
 0.0
     
2
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro2.48
+1.3
  
 PB
 
2.47 PB
 0.0
2.47 =PB
 -0.3
2.48 PB
 1.3
     
3
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro2.17
-0.2
  
 PB
 
2.17 PB
 -0.2
  X2.13
 1.7
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro15.54
  
 PB
2
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro14.80
  
 PB
3
Samuel Peter Qvist
Samuel Peter Qvist ('13)
AK Holstebro13.61
  
 PB

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år