Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Afslutningsstævne 25‐27.9.2020
Greve Stadion

M 100 m    
26.9. Vind: +1.9

Finale A

Finale
26.9.Vind: +1.9
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk10.63
  
 PB
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.00
  
 PB
3Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)Hvidovre AM11.36
  
 SB
4Patrick SørensenPatrick Sørensen ('01)Helsingør IF11.73
  
 PB
Mark Kesby JensenMark Kesby Jensen ('94)Glostrup IC DQ
  
 
Indledende heats26.9.
Indledende 1
26.9. Vind: +3.4
26.9.Vind: +3.4
1Patrick SørensenPatrick Sørensen ('01)Helsingør IF12.14 w
  
 
2Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC13.63 w
  
 
Indledende 2
26.9. Vind: +2.3
26.9.Vind: +2.3
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk10.71 w
  
 
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.00 w
  
 
3Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)Hvidovre AM11.35 w
  
 
4Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC11.57 w
  
 
5Mark Kesby JensenMark Kesby Jensen ('94)Glostrup IC12.01 w
  
 
Indledende 3
26.9. Vind: -0.4
26.9.Vind: -0.4
1Chris MünsterChris Münster ('04)DEN14.84
  
 PB
2Jonas LahouatiJonas Lahouati ('06)DEN15.79
  
 PB
3Gustav RieversGustav Rievers ('04)DEN15.90
  
 PB
4Mathias PoulsenMathias Poulsen ('02)DEN16.42
  
 PB
5Oliver KongslevOliver Kongslev ('05)DEN16.83
  
 PB
6Mads VestergaardMads Vestergaard ('79)DEN18.02
  
 PB
M 200 m    
Finale 1
27.9. Vind: -1.8
27.9.Vind: -1.8
1Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik22.86
  
 PB
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC24.20
  
 PB
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk24.82
  
 
4Mark Kesby JensenMark Kesby Jensen ('94)Glostrup IC25.27
  
 PB
5Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC28.36
  
 
Finale 2
27.9. Vind: +0.6
27.9.Vind: +0.6
1Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris32.48
  
 PB
M 800 m    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Niels Christian GregersNiels Christian Gregers ('02)Trongårdens IF 2:05.50
  
 PB
2Louis Lepetit ThomsenLouis Lepetit Thomsen ('94)Sparta2:07.01
  
 PB
3Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 2:10.05
  
 
4Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:15.72
  
 
M 1500 m    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:25.35
  
 
2Nassim BaiouNassim Baiou ('82)Sparta4:25.91
  
 PB
3Anders LagergrenAnders Lagergren ('92)PSF4:26.25
  
 
4Mads ErtingMads Erting ('02)Helsingør IF5:03.40
  
 PB
5Philip BøghPhilip Bøgh ('55)DEN5:40.94
  
 PB
M 110 m hæk    
26.9. Vind: +0.5

Finale A

Finale
26.9.Vind: +0.5
1Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC17.85
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Christopher H. JensenChristopher H. Jensen ('97)Sparta13.41
  
 PB
 
12.76 PB13.23 PB13.41 PB13.0312.9913.27  
2Saef AliSaef Ali Roar Atletik9.18
  
 
 
8.658.508.849.188.758.64  
M Diskoskast 2.0 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Saef AliSaef Ali Roar Atletik30.87
  
 PB
 
30.87 PB  X  X25.0722.9624.05  
M Vægtkast 15.89 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK16.04
  
 SB
 
  X15.3516.04 SB16.0115.80  X  
2Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik13.70
  
 PB
 
11.5113.25 =PB13.0413.70 PB  X  X  
M Hammerkast 7.26 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK56.53
  
 
 
  X56.53  X  X  X  X  
2Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik36.42
  
 
 
  X  X  X  X36.42  X  
3Saef AliSaef Ali Roar Atletik22.41
  
 PB
 
  X20.74 PB20.6620.1022.41 PB20.89  
K 200 m    
27.9. Vind: -0.7

Finale A

Finale
27.9.Vind: -0.7
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik26.23
  
 PB
2Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 27.42
  
 
K Weight Throw (9.08kg)    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik10.74
  
 PB
 
10.21 PB  X10.74 PB10.57  X   
D19 Vægtkast 12.5 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK14.49
  
 PB
 
  X  X  X12.38 PB14.49 PB  X  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK44.76
  
 
 
  X44.7642.1944.4041.15  X  
D18 Diskoskast 1.75 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC35.07
  
 PB
 
33.64 PB32.7635.07 PB28.0631.4232.68  
D17 100 m    
Finale 1
26.9. Vind: +3.4
26.9.Vind: +3.4
1Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.08 w
  
 
2Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.29 w
  
 
3Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK12.92 w
  
 
Finale 2
26.9. Vind: +1.9
26.9.Vind: +1.9
1Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.23
  
 PB
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.09
  
 
D17 200 m    
27.9. Vind: -1.8

Finale A

Finale
27.9.Vind: -1.8
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas24.66
  
 
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK27.14
  
 
D17 800 m    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Victor TvistholmVictor Tvistholm ('04)Greve Atletik2:05.28
  
 PB
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas2:06.38
  
 PB
D17 1500 m    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Victor TvistholmVictor Tvistholm ('04)Greve Atletik4:20.11
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC5.71
  
 PB
 
5.62 PB5.575.415.595.405.71 PB  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas29.74
  
 PB
 
29.74 PB23.0923.5626.7123.9627.81  
2Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC19.72
  
 PB
 
17.37 PB18.69 PB19.72 PB17.74  X  X  
D17 Vægtkast 11.34 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Julius KleinJulius Klein ('04)BAC13.11
  
 PB
 
  X  X10.40  X12.63 PB13.11 PB  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Julius KleinJulius Klein ('04)BAC45.80
  
 
 
43.0243.68  X45.8044.6244.43  
2Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC23.82
  
 PB
 
20.60 PB21.89 PB22.07 PB23.82 PB22.2121.63  
P17 200 m    
27.9. Vind: -0.7

Finale A

Finale
27.9.Vind: -0.7
1Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik29.60
  
 PB
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK DNF
  
 
P17 Vægtkast 7.26 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC14.09
  
 PB
 
13.74 PB13.51  X13.3114.03 PB14.09 PB  
2Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik11.76
  
 PB
 
11.76 PB  X11.4011.3611.4211.75  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC46.13
  
 
 
41.9646.0139.4346.1343.2846.03  
2Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik37.51
  
 
 
37.5136.26  X35.2636.0836.61  
D15 100 m    
Finale 1
27.9. Vind: -1.1
27.9.Vind: -1.1
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.76
  
 
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.98
  
 
3Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC12.81
  
 
Finale 2
27.9. Vind: -0.5
27.9.Vind: -0.5
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.67
  
 
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.96
  
 
D15 200 m    
26.9. Vind: +1.6

Finale A

Finale
26.9.Vind: +1.6
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK23.22
  
 
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik23.78
  
 
3Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta24.00
  
 PB
4Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF25.16
  
 PB
5Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 26.34
  
 PB
6Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC27.31
  
 
7Malthe Villemoes ChristensenMalthe Villemoes Christensen ('06)Køge Atletik28.20
  
 PB
8Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik29.00
  
 PB
D15 1500 m    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas4:41.72
  
 PB
2Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM4:50.75
  
 PB
3Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 4:56.52
  
 PB
4Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC5:24.27
  
 PB
5Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik5:24.31
  
 PB
6Kasper IvarsenKasper Ivarsen ('06)Greve Atletik5:25.67
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Finale 1
26.9. Vind: +0.5
26.9.Vind: +0.5
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik13.70
  
 PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.94
  
 PB
3Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF15.25
  
 PB
4Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas16.65
  
 PB
5Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta20.32
  
 PB
6Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik22.37
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +2.1
26.9.Vind: +2.1
1Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF14.97 w
  
 
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.98 w
  
 
3Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta20.03 w
  
 
4Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik22.19 w
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.28
  
 
 
12.28  X11.78  X11.19  X  
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK11.73
  
 PB
 
10.69 PB  X11.43 PB10.7210.7111.73 PB  
3Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik11.27
  
 
 
10.5110.9111.0310.5010.7811.27  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.36
  
 
 
  X41.3545.7945.8845.8646.36  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.17
  
 
 
  X  X38.2846.17  X43.35  
3Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik34.06
  
 
 
  X25.5231.8234.0632.41  X  
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik29.52
  
 PB
 
29.52 PB25.31  X  X25.72  X  
5Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC27.61
  
 
 
  X27.61  X24.30  X  X  
6Oliver TengvadOliver Tengvad ('06)BAC23.65
  
 PB
 
  X20.0223.65 PB  X23.0823.35  
7Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK23.61
  
 
 
21.7723.61  X     
8Oscar MerkensOscar Merkens ('06)BAC21.86
  
 PB
 
21.86 PB5.57  X     
9Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta20.05
  
 
 
19.2315.9620.05     
D15 Hammerkast 4.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC32.63
  
 
 
28.8631.81  X31.01  X32.63  
P15 100 m    
27.9. Vind: -1.8

Finale A

Finale
27.9.Vind: -1.8
1Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik14.04
  
 PB
Finale A
27.9. Vind: -0.2
27.9.Vind: -0.2
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.17
  
 
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.23
  
 PB
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.36
  
 
4Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC13.52
  
 PB
6Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød13.91
  
 PB
7Benedicte PedersenBenedicte Pedersen ('06)Holte Atletik14.01
  
 PB
Finale B
27.9. Vind: -0.3
27.9.Vind: -0.3
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.28
  
 
3Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF14.37
  
 
4Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.63
  
 
5Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.63
  
 
6Smilla Broe FergoSmilla Broe Fergo ('06)Køge Atletik14.67
  
 PB
7Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik14.81
  
 
Indledende heats27.9.
Indledende 1
27.9. Vind: -1.6
27.9.Vind: -1.6
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød14.02
  
 PB
2Benedicte PedersenBenedicte Pedersen ('06)Holte Atletik14.28
  
 PB
3Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.43
  
 PB
4Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC14.66
  
 PB
5Smilla Broe FergoSmilla Broe Fergo ('06)Køge Atletik14.88
  
 PB
Indledende 2
27.9. Vind: -1.8
27.9.Vind: -1.8
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.35
  
 
3Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF14.39
  
 
4Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF14.62
  
 
5Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.64
  
 
6Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik14.76
  
 PB
Indledende 3
27.9. Vind: -2.9
27.9.Vind: -2.9
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.41
  
 
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.62
  
 
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC13.74
  
 
4Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta13.79
  
 
5Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF14.15
  
 
P15 200 m    
Finale A
26.9. Vind: +2.0
26.9.Vind: +2.0
1Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta26.56
  
 PB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik26.60
  
 PB
3Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC27.02
  
 PB
4Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.26
  
 
5Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta27.32
  
 PB
6Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta27.69
  
 PB
7Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF27.78
  
 PB
8Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta28.72
  
 SB
Finale B
26.9. Vind: +2.0
26.9.Vind: +2.0
1Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta28.98
  
 PB
2Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC29.30
  
 
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik29.38
  
 PB
4Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik29.66
  
 PB
5Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC29.96
  
 PB
6Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik30.62
  
 PB
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC30.72
  
 
Finale C
26.9. Vind: +2.1
26.9.Vind: +2.1
1Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik28.07 w
  
 
2Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød28.57 w
  
 
3Camille Ploug WagnerCamille Ploug Wagner ('06)Køge Atletik28.93 w
  
 
4Benedicte PedersenBenedicte Pedersen ('06)Holte Atletik29.10 w
  
 
5Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik29.47 w
  
 
6Cornelia Hav SteenCornelia Hav Steen ('05)Holte Atletik29.62 w
  
 
7Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik29.73 w
  
 
P15 1500 m    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF5:08.99
  
 PB
2Laura WulffLaura Wulff ('06)BAC5:38.71
  
 PB
3Saga BergholmSaga Bergholm ('05)Sparta5:39.77
  
 PB
P15 80 Meter Hurdles (76.2 cm - 8m)    
26.9. Vind: +2.6

Finale A

Finale
26.9.Vind: +2.6
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik12.72 w
  
 
2Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta12.80 w
  
 
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.29 w
  
 
4Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC13.31 w
  
 
5Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik13.35 w
  
 
6Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC13.82 w
  
 
7Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF14.76 w
  
 
8Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik15.79 w
  
 
Indledende heats26.9.
Indledende 1
26.9. Vind: +1.2
26.9.Vind: +1.2
1Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik13.67
  
 PB
2Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC15.23
  
 
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik16.15
  
 PB
Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF DNF
  
 
Indledende 2
26.9. Vind: +0.9
26.9.Vind: +0.9
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik12.91
  
 
2Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta13.20
  
 
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta13.33
  
 
4Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC13.91
  
 
5Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC13.95
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.84
  
 
 
10.2310.5710.46  X10.84  X  
2Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.76
  
 
 
10.39  X  –10.2810.4310.76  
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta10.41
  
 PB
 
9.229.029.139.7510.41 PB9.51  
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.76
  
 
 
8.369.709.769.469.419.45  
5Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC9.66
  
 PB
 
9.119.54 PB9.59 PB9.339.66 PB9.58  
6Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC9.58
  
 PB
 
8.198.97  X9.169.58 PB8.88  
7Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød8.23
  
 
 
8.238.237.95     
8Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik8.08
  
 PB
 
  X7.44 PB8.08 PB     
9Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik7.76
  
 PB
 
6.377.76 PB7.13     
10Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.18
  
 
 
6.577.187.15     
11Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik6.53
  
 
 
6.226.535.55     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF38.48
  
 PB
 
34.5038.48 PB  X35.7336.4936.80  
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC34.21
  
 PB
 
29.8630.3126.7332.4434.21 PB33.71  
3Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC31.93
  
 PB
 
26.8031.93 PB31.4030.90  X29.69  
4Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC27.61
  
 PB
 
23.3127.61 PB  X  X21.6425.57  
5Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik24.29
  
 PB
 
  X23.24 PB24.20 PB18.8621.0924.29 PB  
6Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF20.06
  
 
 
17.88  X20.0615.1719.07  X  
7Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik16.28
  
 
 
13.6415.3916.28     
8Hibo AwaaleHibo Awaale ('05)DELTA15.62
  
 PB
 
  X15.31 PB15.62 PB     
9Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik12.19
  
 
 
  X  X12.19     
P15 Hammerkast 3.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC43.12
  
 
 
  X39.8142.4142.5641.6243.12  
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC41.41
  
 
 
38.8040.9839.1141.41  X  X  
3Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF33.72
  
 PB
 
  X33.14 PB32.16  X33.72 PB  X  
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta29.79
  
 
 
29.79  X  X  X  –  –  
5Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF26.09
  
 
 
  X  X  X20.3422.2426.09  
6Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF25.29
  
 PB
 
22.35 PB23.41 PB  X24.37 PB25.29 PB  –  
D13 80 m    
Finale 1
27.9. Vind: +0.5
27.9.Vind: +0.5
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC10.30
  
 =PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK10.34
  
 
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta10.62
  
 PB
4Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.01
  
 PB
5Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik11.07
  
 PB
6Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF11.93
  
 PB
7Torre Hugin JensenTorre Hugin Jensen ('07)IK Hellas11.97
  
 PB
8Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC12.36
  
 
Finale 2
27.9. Vind: -0.8
27.9.Vind: -0.8
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC10.35
  
 
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK10.44
  
 
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta10.57
  
 PB
4Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.08
  
 
5Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik11.15
  
 
6Torre Hugin JensenTorre Hugin Jensen ('07)IK Hellas12.18
  
 
7Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF12.30
  
 
8Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC12.35
  
 
D13 200 m    
Finale 1
26.9. Vind: +0.8
26.9.Vind: +0.8
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK25.65
  
 PB
2Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA28.07
  
 PB
3Kasper OldagerKasper Oldager ('07)Glostrup IC29.67
  
 PB
4Emil MunkeboeEmil Munkeboe ('07)Greve Atletik30.31
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +1.3
26.9.Vind: +1.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC25.06
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta26.37
  
 PB
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 27.86
  
 PB
4
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
SWE29.50
  
 PB
D13 600 m    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC1:39.32
  
 
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 1:39.76
  
 PB
3
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
SWE1:39.82
  
 PB
4Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK1:43.34
  
 
5William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta1:45.94
  
 
6Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas1:53.20
  
 
7Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC1:56.40
  
 PB
8Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF1:57.45
  
 PB
9William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta1:59.06
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm    
26.9. Vind: +2.2

Finale A

Finale
26.9.Vind: +2.2
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.93 w
  
 
2Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM13.57 w
  
 
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.79 w
  
 
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta13.81 w
  
 
5Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK14.91 w
  
 
6Kasper OldagerKasper Oldager ('07)Glostrup IC15.21 w
  
 
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas15.60 w
  
 
8Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta16.65 w
  
 
Indledende heats26.9.
Indledende 1
26.9. Vind: +2.6
26.9.Vind: +2.6
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.84 w
  
 
2Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM13.80 w
  
 
3Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK14.37 w
  
 
4Kasper OldagerKasper Oldager ('07)Glostrup IC14.94 w
  
 
Indledende 2
26.9. Vind: +2.1
26.9.Vind: +2.1
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.79 w
  
 
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta14.01 w
  
 
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas16.00 w
  
 
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta16.81 w
  
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.18
  
 PB
 
11.14 PB10.9110.3511.18 PB11.0610.22  
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik10.69
  
 
 
10.6910.269.9810.4010.4510.40  
3Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 9.45
  
 PB
 
9.029.329.44 PB9.45 PB8.869.22  
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.98
  
 
 
8.388.448.378.558.808.98  
5Torre Hugin JensenTorre Hugin Jensen ('07)IK Hellas8.75
  
 PB
 
8.03 PB7.597.787.818.75 PB8.50  
6Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC8.09
  
 PB
 
7.136.918.09 PB7.647.557.64  
7Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC7.37
  
 
 
6.547.375.17     
8Emil MunkeboeEmil Munkeboe ('07)Greve Atletik7.32
  
 PB
 
  X6.60 PB7.32 PB     
9Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas6.71
  
 
 
6.715.88  X     
10Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas6.36
  
 
 
5.076.365.26     
11Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik5.54
  
 
 
5.545.335.00     
D13 Diskoskast 0.75 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta28.35
  
 PB
 
  X26.99 PB28.08 PB23.79  X28.35 PB  
2
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
SWE21.42
  
 PB
 
15.71 PB  X20.75 PB  X21.42 PB20.36  
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta18.38
  
 
 
17.2818.2217.0116.7816.7718.38  
4Anton KystAnton Kyst ('08)BAC17.63
  
 PB
 
15.89 PB17.63 PB14.2914.37  X12.26  
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas15.97
  
 PB
 
  X14.01 PB11.3715.97 PB12.15  X  
6Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik15.86
  
 PB
 
15.28 PB15.86 PB13.1714.0713.7013.59  
7Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta12.34
  
 PB
 
  X11.69 PB11.84 PB9.9412.34 PB  X  
Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik NM
  
 
D13 Hammerkast 3.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta23.89
  
 PB
 
18.92 PB  X  X23.89 PB21.10  X  
P13 80 m    
Finale A
27.9. Vind: -1.9
27.9.Vind: -1.9
5Ella PierreElla Pierre ('07)HGATM 11.60
  
 
Finale B
27.9. Vind: -0.5
27.9.Vind: -0.5
5Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik12.63
  
 
6Alma KübnellAlma Kübnell ('07)FIF Hillerød13.04
  
 
Finale 1
27.9. Vind: -0.5
27.9.Vind: -0.5
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF11.57
  
 
2Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC12.03
  
 
3Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF12.10
  
 =PB
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF12.54
  
 
Finale 2
27.9. Vind: -1.9
27.9.Vind: -1.9
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta10.76
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta10.97
  
 
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC10.97
  
 
4Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik11.20
  
 
6Loise BisgaardLoise Bisgaard ('07)BAK11.70
  
 
7Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK11.85
  
 
Indledende heats27.9.
Indledende 1
27.9. Vind: -0.1
27.9.Vind: -0.1
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik11.00
  
 PB
2Ella PierreElla Pierre ('07)HGATM 11.48
  
 PB
3Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC11.87
  
 
4Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF12.10
  
 PB
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF12.32
  
 PB
6Alma KübnellAlma Kübnell ('07)FIF Hillerød12.38
  
 PB
7Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik12.54
  
 PB
Indledende 2
27.9. Vind: -1.6
27.9.Vind: -1.6
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta10.73
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta10.85
  
 
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC11.07
  
 
4Loise BisgaardLoise Bisgaard ('07)BAK11.46
  
 
5Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK11.60
  
 PB
6Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF11.65
  
 
P13 200 m    
Finale 1
26.9. Vind: +0.9
26.9.Vind: +0.9
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik27.85
  
 PB
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF29.88
  
 PB
3Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF30.60
  
 PB
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta30.66
  
 PB
5Ida Marie ThomsenIda Marie Thomsen ('07)Holte Atletik35.48
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +2.2
26.9.Vind: +2.2
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta26.45 w
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta26.80 w
  
 
3Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK28.29 w
  
 
4Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik28.51 w
  
 
5Loise BisgaardLoise Bisgaard ('07)BAK28.85 w
  
 
6Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK30.40 w
  
 
P13 600 m    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
5Alma KübnellAlma Kübnell ('07)FIF Hillerød1:57.32
  
 PB
Finale 1
27.9.
27.9.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik1:46.36
  
 PB
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1:47.03
  
 PB
3Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA1:47.83
  
 
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF1:48.36
  
 
6Annabella Rose SchmidtAnnabella Rose Schmidt ('07)BAK1:57.33
  
 
7Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1:57.90
  
 PB
8Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF2:00.28
  
 PB
9Nora Krogh JensenNora Krogh Jensen ('08)Frederiksberg IF2:13.80
  
 PB
10Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC2:19.03
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm    
Finale A
26.9. Vind: +0.7
26.9.Vind: +0.7
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK10.11
  
 
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.16
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF11.04
  
 PB
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.33
  
 
5Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta11.92
  
 PB
Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC DNF
  
 
Finale B
26.9. Vind: +0.2
26.9.Vind: +0.2
1Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF12.04
  
 PB
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF12.46
  
 
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF12.55
  
 
4Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik12.76
  
 
5Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik13.92
  
 
6Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik15.01
  
 
Indledende heats26.9.
Indledende 1
26.9. Vind: +0.7
26.9.Vind: +0.7
1Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC11.08
  
 PB
3Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik11.90
  
 PB
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF12.01
  
 PB
5Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik12.62
  
 PB
6Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik13.73
  
 PB
Indledende 2
26.9. Vind: +1.9
26.9.Vind: +1.9
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK10.07
  
 PB
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.22
  
 PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.93
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF11.60
  
 PB
6Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF12.56
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta13.30
  
 
 
11.84  X12.7812.7513.2313.30  
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.66
  
 PB
 
9.109.889.469.6210.66 PB9.60  
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.42
  
 
 
8.568.979.339.428.708.84  
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.82
  
 PB
 
8.748.82 PB8.698.688.468.30  
5Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA8.72
  
 PB
 
8.64 PB8.72 PB8.178.377.908.50  
6Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF8.36
  
 
 
7.618.148.257.658.368.36  
7Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.15
  
 PB
 
7.96 PB7.628.15 PB     
8Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK8.01
  
 
 
7.257.688.01     
9Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF7.57
  
 PB
 
7.41 PB6.827.57 PB     
10Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta7.55
  
 
 
6.747.557.36     
11Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik7.54
  
 
 
6.195.267.54     
12Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF7.29
  
 PB
 
7.29 PB7.206.72     
13Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF6.72
  
 PB
 
6.72 PB6.635.82     
14Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.21
  
 
 
5.196.006.21     
15Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik5.91
  
 
 
5.915.575.87     
16Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik5.65
  
 
 
5.105.655.51     
Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC DNS
  
 
P13 Discus Throw (0.6kg)    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
5Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC13.86
  
 PB
 
13.68 PB12.3612.14  X  X13.86 PB  
P13 Diskoskast 0.75 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta23.22
  
 PB
 
20.66 PB23.22 PB20.8220.3822.57  X  
2Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA21.48
  
 
 
18.0421.0720.66  X18.5921.48  
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC18.09
  
 
 
6.2018.09  X  X17.4417.57  
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC15.29
  
 PB
 
12.19 PB15.29 PB13.3314.7915.25  X  
P13 Hammerkast 2.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta30.23
  
 PB
 
25.12 PB23.4126.25 PB30.23 PB28.15  X  
D12 80 m    
Finale A
27.9. Vind: -1.3
27.9.Vind: -1.3
1Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.12
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.24
  
 
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.39
  
 PB
4Anton KystAnton Kyst ('08)BAC11.66
  
 
5Emil Fischer SchiltmannEmil Fischer Schiltmann ('08)Holte Atletik11.78
  
 
Finale B
27.9. Vind: -0.2
27.9.Vind: -0.2
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta12.05
  
 
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas12.15
  
 
3William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta12.53
  
 
4Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 13.67
  
 
Indledende heats27.9.
Indledende 1
27.9. Vind: -1.0
27.9.Vind: -1.0
1Anton KystAnton Kyst ('08)BAC11.48
  
 PB
2Emil Fischer SchiltmannEmil Fischer Schiltmann ('08)Holte Atletik11.73
  
 PB
3William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta11.84
  
 PB
4Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik12.84
  
 =PB
5Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 13.61
  
 PB
Indledende 2
27.9. Vind: -0.2
27.9.Vind: -0.2
1Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.13
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.27
  
 
3Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.35
  
 
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.54
  
 PB
5William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta12.16
  
 
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas12.74
  
 
D12 200 m    
Finale 1
26.9. Vind: +0.9
26.9.Vind: +0.9
1Anton KystAnton Kyst ('08)BAC29.78
  
 PB
2Valdemar Danneskiold-SamsøeValdemar Danneskiold-Samsøe ('08)KIF30.31
  
 PB
3Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF30.88
  
 PB
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta31.39
  
 PB
5Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 36.02
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +2.3
26.9.Vind: +2.3
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 27.92 w
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta28.15 w
  
 
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta28.46 w
  
 
4Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta28.84 w
  
 
5William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta29.25 w
  
 
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta30.91 w
  
 
P12 80 m    
Finale 1
27.9. Vind: -2.6
27.9.Vind: -2.6
1Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF11.99
  
 
2Benedicte Wichmann RiisgaardBenedicte Wichmann Riisgaard ('08)Holte Atletik12.27
  
 
3Freja Kølbæk HjorthFreja Kølbæk Hjorth ('08)BAK12.27
  
 
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF12.42
  
 
5Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK12.87
  
 
6Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik13.67
  
 
Finale 2
27.9. Vind: -1.9
27.9.Vind: -1.9
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.28
  
 
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.48
  
 
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.53
  
 
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF11.86
  
 
5Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta11.91
  
 
6Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta11.97
  
 
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.28
  
 
Indledende heats27.9.
Indledende 1
27.9. Vind: -0.4
27.9.Vind: -0.4
1Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta11.80
  
 PB
2Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta11.85
  
 PB
3Benedicte Wichmann RiisgaardBenedicte Wichmann Riisgaard ('08)Holte Atletik11.98
  
 PB
4Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF12.01
  
 
5Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF12.31
  
 PB
6Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF12.83
  
 
7Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik13.56
  
 PB
Indledende 2
27.9. Vind: +0.2
27.9.Vind: +0.2
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik11.07
  
 PB
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.28
  
 PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.33
  
 PB
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF11.80
  
 PB
5Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF11.85
  
 
6Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik11.98
  
 
7Freja Kølbæk HjorthFreja Kølbæk Hjorth ('08)BAK12.19
  
 PB
8Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK12.87
  
 
P12 200 m    
Finale 1
26.9. Vind: +0.8
26.9.Vind: +0.8
1Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta30.44
  
 PB
2Melanie JensenMelanie Jensen ('08)Køge Atletik31.23
  
 PB
3Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF32.80
  
 PB
4Nora Krogh JensenNora Krogh Jensen ('08)Frederiksberg IF35.19
  
 PB
5Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik35.98
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +0.9
26.9.Vind: +0.9
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik28.00
  
 PB
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF28.34
  
 PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta28.93
  
 PB
4Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik29.13
  
 PB
5Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF29.24
  
 PB
6Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.58
  
 PB
7Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF31.09
  
 PB
8Freja Kølbæk HjorthFreja Kølbæk Hjorth ('08)BAK31.62
  
 PB
D11 60 m    
Finale 1
27.9. Vind: -1.1
27.9.Vind: -1.1
1
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC8.59
  
 PB
2
August Herring Jensen
August Herring Jensen ('09)
Frederiksberg IF8.92
  
 
3
Alvin Irmark-Andersen
Alvin Irmark-Andersen ('09)
Roar Atletik9.33
  
 
4
Samuel Grønlund Brix
Samuel Grønlund Brix ('09)
Sparta9.54
  
 PB
5
Jeppe From Gren
Jeppe From Gren ('09)
IK Hellas9.55
  
 PB
6
Albert Holm Olsen
Albert Holm Olsen ('09)
Sparta9.56
  
 PB
7
Isak Emil Rønn-Petersen
Isak Emil Rønn-Petersen ('09)
KIF9.65
  
 PB
Finale 2
27.9. Vind: +0.1
27.9.Vind: +0.1
1
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC8.57
  
 PB
2
August Herring Jensen
August Herring Jensen ('09)
Frederiksberg IF8.85
  
 PB
3
Alvin Irmark-Andersen
Alvin Irmark-Andersen ('09)
Roar Atletik9.13
  
 
4
Samuel Grønlund Brix
Samuel Grønlund Brix ('09)
Sparta9.41
  
 PB
5
Albert Holm Olsen
Albert Holm Olsen ('09)
Sparta9.45
  
 PB
6
Jeppe From Gren
Jeppe From Gren ('09)
IK Hellas9.51
  
 PB
7
Isak Emil Rønn-Petersen
Isak Emil Rønn-Petersen ('09)
KIF9.59
  
 PB
D11 200 m    
Finale 1
26.9. Vind: +0.6
26.9.Vind: +0.6
1
Samuel Grønlund Brix
Samuel Grønlund Brix ('09)
Sparta32.54
  
 PB
2
Albert Holm Olsen
Albert Holm Olsen ('09)
Sparta32.74
  
 PB
3
Malthe K Hermansen
Malthe K Hermansen ('09)
BAC36.53
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +1.1
26.9.Vind: +1.1
1
Jonas Gretlund
Jonas Gretlund ('09)
Amager AC28.26
  
 PB
2
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC28.29
  
 PB
3
August Herring Jensen
August Herring Jensen ('09)
Frederiksberg IF29.79
  
 PB
4
Magnus Abildgaard Kofoed
Magnus Abildgaard Kofoed ('09)
Fremad Holbæk30.39
  
 PB
5
Aksel Kragh Winther
Aksel Kragh Winther ('09)
BAC31.57
  
 PB
6
Ask Lewis Batzer
Ask Lewis Batzer ('09)
KIF31.92
  
 PB
D11 600 m    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1
Magnus Abildgaard Kofoed
Magnus Abildgaard Kofoed ('09)
Fremad Holbæk1:50.73
  
 PB
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC1:58.53
  
 PB
3
Kasper Granlund
Kasper Granlund ('09)
Greve Atletik2:00.98
  
 PB
4
Sofus Houman-Prassé
Sofus Houman-Prassé ('09)
Sparta2:02.66
  
 PB
5
Vilhelm Helk
Vilhelm Helk ('10)
Frederiksberg IF2:03.82
  
 PB
6
Aksel Kragh Winther
Aksel Kragh Winther ('09)
BAC2:03.99
  
 PB
7
Alvin Irmark-Andersen
Alvin Irmark-Andersen ('09)
Roar Atletik2:04.99
  
 PB
8
Isak Emil Rønn-Petersen
Isak Emil Rønn-Petersen ('09)
KIF2:06.96
  
 PB
9
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas2:12.55
  
 PB
10
Jeppe From Gren
Jeppe From Gren ('09)
IK Hellas2:26.67
  
 PB
11
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF2:31.34
  
 PB
D11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Finale 1
26.9. Vind: +1.1
26.9.Vind: +1.1
1
Magnus Abildgaard Kofoed
Magnus Abildgaard Kofoed ('09)
Fremad Holbæk12.18
  
 
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC12.59
  
 
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC12.69
  
 
4
Aksel Kragh Winther
Aksel Kragh Winther ('09)
BAC13.06
  
 
5
Ask Lewis Batzer
Ask Lewis Batzer ('09)
KIF13.34
  
 
6
Lasse Sterup Abrahamsson
Lasse Sterup Abrahamsson ('09)
Frederiksberg IF14.13
  
 
Finale 2
26.9. Vind: +1.5
26.9.Vind: +1.5
1
Magnus Abildgaard Kofoed
Magnus Abildgaard Kofoed ('09)
Fremad Holbæk12.11
  
 PB
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC12.33
  
 PB
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC12.53
  
 PB
4
Ask Lewis Batzer
Ask Lewis Batzer ('09)
KIF13.20
  
 PB
5
Aksel Kragh Winther
Aksel Kragh Winther ('09)
BAC13.75
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1
Sofus Houman-Prassé
Sofus Houman-Prassé ('09)
Sparta8.71
  
 PB
 
8.288.637.888.71 PB8.348.12  
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC8.40
  
 PB
 
8.40 PB7.758.318.258.218.17  
3
Aksel Kragh Winther
Aksel Kragh Winther ('09)
BAC8.37
  
 PB
 
8.10 PB8.007.708.32 PB8.198.37 PB  
4
Samuel Grønlund Brix
Samuel Grønlund Brix ('09)
Sparta7.77
  
 PB
 
6.85 PB7.11 PB7.34 PB7.157.69 PB7.77 PB  
5
Vilhelm Helk
Vilhelm Helk ('10)
Frederiksberg IF7.66
  
 PB
 
7.66 PB7.617.436.777.517.16  
6
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC7.34
  
 PB
 
7.34 PB7.116.706.616.597.06  
7
Alvin Irmark-Andersen
Alvin Irmark-Andersen ('09)
Roar Atletik6.85
  
 PB
 
6.65 PB6.75 PB6.85 PB     
8
Jeppe From Gren
Jeppe From Gren ('09)
IK Hellas6.84
  
 
 
6.276.846.41     
9
Albert Holm Olsen
Albert Holm Olsen ('09)
Sparta6.55
  
 
 
6.136.366.55     
10
Martin Sjørslev
Martin Sjørslev ('10)
IK Hellas6.46
  
 PB
 
6.46 PB6.256.30     
11
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas6.44
  
 
 
6.395.806.44     
12
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC6.41
  
 
 
6.416.106.23     
13
Lasse Sterup Abrahamsson
Lasse Sterup Abrahamsson ('09)
Frederiksberg IF6.14
  
 PB
 
6.08 PB6.14 PB6.08     
14
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF6.02
  
 PB
 
5.38 PB5.63 PB6.02 PB     
15
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik5.57
  
 PB
 
  X4.785.57 PB     
16
Arvid Skyum Markussen
Arvid Skyum Markussen ('10)
Sparta5.30
  
 PB
 
5.30 PB4.694.88     
17
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta4.99
  
 PB
 
4.92 PB4.99 PB4.33     
18
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF4.94
  
 PB
 
  X4.54 PB4.94 PB     
D11 Diskoskast 0.75 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC16.67
  
 PB
 
14.04 PB12.3914.21 PB14.42 PB15.34 PB16.67 PB  
2
Sofus Houman-Prassé
Sofus Houman-Prassé ('09)
Sparta15.61
  
 PB
 
13.81 PB15.61 PB14.8113.59  X  X  
3
Samuel Grønlund Brix
Samuel Grønlund Brix ('09)
Sparta13.32
  
 PB
 
11.99 PB10.5112.49 PB11.8913.05 PB13.32 PB  
4
Lasse Sterup Abrahamsson
Lasse Sterup Abrahamsson ('09)
Frederiksberg IF11.53
  
 PB
 
9.76 PB11.53 PB11.5210.6711.2910.67  
5
Daniel Nielsen
Daniel Nielsen ('09)
Glostrup IC11.10
  
 PB
 
11.10 PB10.278.45  X9.2811.08  
P11 60 m    
Finale A
26.9. Vind: -0.8
26.9.Vind: -0.8
3
Maj Flinch Biehl
Maj Flinch Biehl ('09)
IK Hellas9.22
  
 PB
Finale B
26.9. Vind: +0.1
26.9.Vind: +0.1
6
Maja Sofia Nørlov
Maja Sofia Nørlov ('09)
Sparta10.49
  
 
Finale 1
27.9. Vind: +0.1
27.9.Vind: +0.1
1
Sarah Hovmann Struer
Sarah Hovmann Struer ('09)
IK Hellas9.92
  
 PB
2
Clara Lund-Bretlau
Clara Lund-Bretlau ('09)
Sparta9.99
  
 
3
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta10.08
  
 
4
Amanda Kjær Mackie
Amanda Kjær Mackie ('09)
BAC10.11
  
 
5
Tilde Ravnsbæk
Tilde Ravnsbæk ('09)
Greve Atletik10.45
  
 PB
Finale 2
27.9. Vind: -0.8
27.9.Vind: -0.8
1
Alma Børregaard Ravn
Alma Børregaard Ravn ('09)
Sparta8.46
  
 
2
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC8.85
  
 
4
Lisa Sofie Christensen
Lisa Sofie Christensen ('09)
Holte Atletik9.38
  
 
5
Augusta Rath Andersen
Augusta Rath Andersen ('09)
Køge Atletik9.40
  
 PB
6
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik9.45
  
 
Indledende heats26.9.
Indledende 1
26.9. Vind: -1.6
26.9.Vind: -1.6
1
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik9.52
  
 
2
Augusta Rath Andersen
Augusta Rath Andersen ('09)
Køge Atletik9.53
  
 PB
3
Amanda Kjær Mackie
Amanda Kjær Mackie ('09)
BAC10.09
  
 PB
4
Sarah Hovmann Struer
Sarah Hovmann Struer ('09)
IK Hellas10.18
  
 PB
5
Maja Sofia Nørlov
Maja Sofia Nørlov ('09)
Sparta10.47
  
 PB
6
Tilde Ravnsbæk
Tilde Ravnsbæk ('09)
Greve Atletik10.56
  
 PB
Indledende 2
27.9. Vind: +0.5
27.9.Vind: +0.5
1
Alma Børregaard Ravn
Alma Børregaard Ravn ('09)
Sparta8.47
  
 
2
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC8.78
  
 PB
3
Lisa Sofie Christensen
Lisa Sofie Christensen ('09)
Holte Atletik9.24
  
 PB
4
Maj Flinch Biehl
Maj Flinch Biehl ('09)
IK Hellas9.25
  
 PB
5
Clara Lund-Bretlau
Clara Lund-Bretlau ('09)
Sparta9.76
  
 
6
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta10.00
  
 
P11 200 m    
Finale 1
26.9. Vind: +1.3
26.9.Vind: +1.3
1
Augusta Rath Andersen
Augusta Rath Andersen ('09)
Køge Atletik31.42
  
 PB
2
Laura Kjær Hansen
Laura Kjær Hansen ('09)
KIF32.84
  
 PB
3
Tilde Ravnsbæk
Tilde Ravnsbæk ('09)
Greve Atletik34.28
  
 PB
4
Liva Johansson
Liva Johansson ('09)
BAC38.24
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +1.5
26.9.Vind: +1.5
1
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC30.09
  
 PB
2
Sophie Filtenborg Brandt
Sophie Filtenborg Brandt ('09)
KIF30.71
  
 PB
3
Lisa Sofie Christensen
Lisa Sofie Christensen ('09)
Holte Atletik31.74
  
 PB
4
Cecilie Zachariae
Cecilie Zachariae ('09)
Sparta33.03
  
 PB
P11 600 m    
Finale 1
27.9.
27.9.
1
Erika Livia Wischmann
Erika Livia Wischmann ('09)
Sparta2:01.23
  
 PB
2
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta2:06.11
  
 PB
3
Kajsa Kirk Petersen
Kajsa Kirk Petersen ('10)
Sparta2:08.66
  
 PB
4
Amanda Kjær Mackie
Amanda Kjær Mackie ('09)
BAC2:11.50
  
 PB
5
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk2:13.71
  
 PB
P11 60m Hurdles (68.6cm, 7.65m)    
Finale A
26.9. Vind: w
26.9.Vind: w
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta12.02 w
  
 
2
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta12.23 w
  
 
3
Laura Kjær Hansen
Laura Kjær Hansen ('09)
KIF12.36 w
  
 
4
Anna Lønborg
Anna Lønborg ('09)
KIF12.77 w
  
 
5
Sophie Filtenborg Brandt
Sophie Filtenborg Brandt ('09)
KIF13.34 w
  
 
6
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC13.35 w
  
 
Finale B
26.9. Vind: w
26.9.Vind: w
1
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF13.11 w
  
 
2
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC13.52 w
  
 
3
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
Amager AC13.52 w
  
 
4
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik13.96 w
  
 
5
Liva Johansson
Liva Johansson ('09)
BAC14.36 w
  
 
Indledende heats26.9.
Indledende 1
26.9. Vind: +0.7
26.9.Vind: +0.7
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta12.12
  
 PB
4
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
Amager AC13.39
  
 PB
5
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik13.74
  
 PB
6
Liva Johansson
Liva Johansson ('09)
BAC14.10
  
 PB
Indledende 2
26.9. Vind: +1.3
26.9.Vind: +1.3
1
Laura Kjær Hansen
Laura Kjær Hansen ('09)
KIF13.02
  
 PB
2
Sophie Filtenborg Brandt
Sophie Filtenborg Brandt ('09)
KIF13.08
  
 PB
3
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC13.22
  
 
4
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC13.25
  
 PB
5
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF13.32
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1
Franciska Trzecieski
Franciska Trzecieski ('10)
Amager AC9.02
  
 PB
 
8.339.02 PB8.338.487.858.10  
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta7.33
  
 PB
 
5.357.29 PB6.487.107.33 PB6.60  
3
Alma Børregaard Ravn
Alma Børregaard Ravn ('09)
Sparta7.27
  
 PB
 
7.127.157.036.277.27 PB6.78  
4
Sarah Hovmann Struer
Sarah Hovmann Struer ('09)
IK Hellas6.80
  
 PB
 
5.95 PB6.80 PB  X  X6.546.65  
5
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF6.79
  
 
 
6.305.586.136.796.616.54  
6
Amanda Kjær Mackie
Amanda Kjær Mackie ('09)
BAC6.37
  
 PB
 
6.12 PB5.535.636.18 PB6.37 PB6.22  
7
Ronja Revall
Ronja Revall ('09)
Greve Atletik5.73
  
 
 
5.365.735.25     
8
Kajsa Kirk Petersen
Kajsa Kirk Petersen ('10)
Sparta5.58
  
 
 
5.585.585.31     
9
Tilde Ravnsbæk
Tilde Ravnsbæk ('09)
Greve Atletik4.54
  
 PB
 
4.54 PB4.03  X     
10
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk4.41
  
 PB
 
4.204.104.41 PB     
P11 Diskoskast 0.75 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1
Frida Laursen
Frida Laursen ('09)
Glostrup IC13.18
  
 PB
 
13.18 PB12.6612.1213.1112.1611.59  
2
Benedicte Matthiesen
Benedicte Matthiesen ('09)
IK Hellas12.67
  
 PB
 
10.50 PB9.6112.67 PB11.7312.5712.31  
D10 60 m    
Finale A
27.9. Vind: +0.2
27.9.Vind: +0.2
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.61
  
 PB
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC9.21
  
 =PB
3
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC9.58
  
 PB
4
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas9.62
  
 
5
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas9.67
  
 PB
6
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik9.72
  
 PB
Finale B
27.9. Vind: +2.0
27.9.Vind: +2.0
1
Nikolas Grønbæk
Nikolas Grønbæk ('10)
Greve Atletik9.65
  
 PB
2
Martin Sjørslev
Martin Sjørslev ('10)
IK Hellas9.68
  
 PB
3
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik10.07
  
 
4
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik11.00
  
 
5
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF11.24
  
 
6
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta11.72
  
 
Indledende heats27.9.
Indledende 1
27.9. Vind: -0.3
27.9.Vind: -0.3
1
Nikolas Grønbæk
Nikolas Grønbæk ('10)
Greve Atletik9.77
  
 PB
2
Martin Sjørslev
Martin Sjørslev ('10)
IK Hellas9.78
  
 PB
3
Sofus V.Skytte Jensen
Sofus V.Skytte Jensen ('10)
Herlev Atletik10.00
  
 PB
4
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF11.10
  
 PB
5
Philip Fjeldsted
Philip Fjeldsted ('10)
Herlev Atletik11.16
  
 
6
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta11.60
  
 PB
Indledende 2
27.9. Vind: -0.9
27.9.Vind: -0.9
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.71
  
 PB
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC9.30
  
 
3
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC9.64
  
 
4
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas9.72
  
 
5
August Lykke Evensen
August Lykke Evensen ('10)
IK Hellas9.75
  
 =PB
6
Nil Axen
Nil Axen ('10)
Herlev Atletik9.77
  
 PB
D10 200 m    
26.9. Vind: +0.8

Finale A

Finale
26.9.Vind: +0.8
1
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF28.55
  
 PB
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC31.13
  
 PB
3
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC31.53
  
 PB
4
Asger Viggo Flensborg
Asger Viggo Flensborg ('10)
Sparta31.88
  
 PB
5
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas32.10
  
 PB
6
Daniel Looms Zibar
Daniel Looms Zibar ('10)
Holte Atletik32.23
  
 PB
7
Nikolas Grønbæk
Nikolas Grønbæk ('10)
Greve Atletik32.64
  
 PB
P10 60 m    
Finale A
27.9. Vind: -1.3
27.9.Vind: -1.3
1
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta9.30
  
 PB
3
Julia Hedegaard Hallsdottir
Julia Hedegaard Hallsdottir ('09)
Sparta9.64
  
 
4
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta9.84
  
 PB
Finale B
27.9. Vind: +1.1
27.9.Vind: +1.1
1
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk9.95
  
 =PB
4
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk10.46
  
 PB
Finale 1
27.9. Vind: +1.1
27.9.Vind: +1.1
2
Kajsa Kirk Petersen
Kajsa Kirk Petersen ('10)
Sparta10.16
  
 
3
Sofie J Ivarsen
Sofie J Ivarsen ('10)
Greve Atletik10.24
  
 PB
5
Mathilde Hye Fischer
Mathilde Hye Fischer ('10)
Køge Atletik10.77
  
 
6
Malou Brandt
Malou Brandt ('10)
Køge Atletik10.82
  
 
7
Merle Rasmussen
Merle Rasmussen ('10)
Køge Atletik12.12
  
 
Finale 2
27.9. Vind: -1.3
27.9.Vind: -1.3
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta9.34
  
 
5
Kajsa Tabita Rosenkrands
Kajsa Tabita Rosenkrands ('10)
Sparta9.97
  
 PB
6
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF10.08
  
 
7
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta10.32
  
 
Indledende heats27.9.
Indledende 1
27.9. Vind: +0.3
27.9.Vind: +0.3
1
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta9.31
  
 PB
2
Julia Hedegaard Hallsdottir
Julia Hedegaard Hallsdottir ('09)
Sparta9.50
  
 PB
3
Kajsa Tabita Rosenkrands
Kajsa Tabita Rosenkrands ('10)
Sparta10.20
  
 PB
4
Sofie J Ivarsen
Sofie J Ivarsen ('10)
Greve Atletik10.28
  
 PB
5
Mathilde Hye Fischer
Mathilde Hye Fischer ('10)
Køge Atletik10.67
  
 PB
6
Malou Brandt
Malou Brandt ('10)
Køge Atletik10.74
  
 PB
7
Merle Rasmussen
Merle Rasmussen ('10)
Køge Atletik11.83
  
 PB
Indledende 2
27.9. Vind: -0.7
27.9.Vind: -0.7
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta9.41
  
 
2
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF9.81
  
 PB
3
Kajsa Kirk Petersen
Kajsa Kirk Petersen ('10)
Sparta9.89
  
 PB
4
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta10.07
  
 PB
5
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta10.08
  
 PB
6
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk10.24
  
 
7
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk10.54
  
 
P10 200 m    
Finale 1
26.9. Vind: +0.8
26.9.Vind: +0.8
1
Karla Kathrine Viggers Fabild
Karla Kathrine Viggers Fabild ('10)
Frederiksberg IF31.51
  
 PB
2
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC33.26
  
 PB
3
Karla Kinzi Due
Karla Kinzi Due ('10)
DELTA35.26
  
 PB
4
Silja Hickman
Silja Hickman ('10)
Herlev Atletik36.63
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +1.1
26.9.Vind: +1.1
1
Johanne Hansen-Møller
Johanne Hansen-Møller ('10)
Sparta31.61
  
 PB
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta32.06
  
 PB
3
Tara Rose Mehrotra
Tara Rose Mehrotra ('10)
Sparta33.54
  
 PB
4
Laura Lehman Jensen
Laura Lehman Jensen ('10)
Frederiksberg IF34.35
  
 PB
5
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk34.62
  
 PB
6
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF36.66
  
 PB
D9 60 m    
Finale A
26.9. Vind: -0.1
26.9.Vind: -0.1
1
Ander Månsson
Ander Månsson ('11)
SWE9.18
  
 PB
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC9.59
  
 PB
3
Christopher L. Winther
Christopher L. Winther ('11)
BAK9.79
  
 PB
4
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.80
  
 PB
5
Albert Arrey Montmany
Albert Arrey Montmany ('12)
Sparta9.96
  
 =PB
6
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas10.02
  
 PB
7
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta10.11
  
 
8
Villas Mieth Johansen
Villas Mieth Johansen ('11)
IK Hellas10.21
  
 
Finale B
26.9. Vind: -0.1
26.9.Vind: -0.1
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC10.06
  
 
2
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF10.14
  
 
3
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF10.23
  
 PB
4
August Hviid
August Hviid ('11)
Frederiksberg IF10.35
  
 
5
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC10.44
  
 PB
6
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC10.48
  
 
7
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas10.52
  
 PB
8
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC10.97
  
 
Finale C
26.9. Vind: -0.3
26.9.Vind: -0.3
1
Gustav Lagerqvist
Gustav Lagerqvist ('11)
BAC10.82
  
 PB
2
Jacub Grabowski
Jacub Grabowski ('12)
Greve Atletik10.86
  
 PB
3
Atle Oliveira-Borg
Atle Oliveira-Borg ('11)
BAC10.92
  
 =PB
4
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC10.95
  
 PB
5
Oliver Looms Zibar
Oliver Looms Zibar ('12)
Holte Atletik11.36
  
 
6
Daniel Spang Olsen
Daniel Spang Olsen ('12)
Køge Atletik11.65
  
 PB
7
Villads Magnus Plambech Hansen
Villads Magnus Plambech Hansen ('12)
Greve Atletik11.83
  
 PB
8
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik12.01
  
 
5
Gustav Lagerqvist
Gustav Lagerqvist ('11)
BAC11.13
  
 PB
Indledende 1
26.9. Vind: +0.1
26.9.Vind: +0.1
1
Jacub Grabowski
Jacub Grabowski ('12)
Greve Atletik10.94
  
 PB
2
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC11.12
  
 PB
3
Oliver Looms Zibar
Oliver Looms Zibar ('12)
Holte Atletik11.21
  
 PB
4
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik11.51
  
 PB
5
Daniel Spang Olsen
Daniel Spang Olsen ('12)
Køge Atletik11.70
  
 PB
6
Villads Magnus Plambech Hansen
Villads Magnus Plambech Hansen ('12)
Greve Atletik12.02
  
 PB
Indledende 2
26.9. Vind: +0.2
26.9.Vind: +0.2
1
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas10.03
  
 PB
2
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC10.49
  
 PB
3
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC10.58
  
 
4
Atle Oliveira-Borg
Atle Oliveira-Borg ('11)
BAC10.92
  
 PB
Indledende 3
26.9. Vind: -0.1
26.9.Vind: -0.1
1
Albert Arrey Montmany
Albert Arrey Montmany ('12)
Sparta9.96
  
 PB
2
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta9.98
  
 PB
3
August Hviid
August Hviid ('11)
Frederiksberg IF10.25
  
 PB
4
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF10.47
  
 PB
5
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas10.54
  
 PB
6
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC10.77
  
 PB
Indledende 4
26.9. Vind: -0.3
26.9.Vind: -0.3
1
Ander Månsson
Ander Månsson ('11)
SWE9.41
  
 PB
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC9.73
  
 PB
3
Christopher L. Winther
Christopher L. Winther ('11)
BAK9.83
  
 PB
4
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.88
  
 PB
5
Villas Mieth Johansen
Villas Mieth Johansen ('11)
IK Hellas10.03
  
 PB
6
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF10.11
  
 PB
7
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC10.20
  
 
D9 200 m    
Finale 1
26.9. Vind: -0.1
26.9.Vind: -0.1
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC34.35
  
 PB
2
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF34.92
  
 PB
3
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF36.00
  
 PB
4
Gustav Lagerqvist
Gustav Lagerqvist ('11)
BAC39.00
  
 PB
5
Daniel Spang Olsen
Daniel Spang Olsen ('12)
Køge Atletik39.09
  
 PB
6
Njord Kinzi Due
Njord Kinzi Due ('12)
DELTA42.48
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +0.6
26.9.Vind: +0.6
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC33.06
  
 PB
2
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta34.06
  
 PB
3
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas34.46
  
 PB
4
Villas Mieth Johansen
Villas Mieth Johansen ('11)
IK Hellas34.90
  
 PB
5
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC35.22
  
 PB
6
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC35.59
  
 PB
7
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC37.02
  
 
8
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC37.96
  
 PB
Finale 3
26.9. Vind: -0.1
26.9.Vind: -0.1
1
Ander Månsson
Ander Månsson ('11)
SWE32.43
  
 PB
2
Christopher L. Winther
Christopher L. Winther ('11)
BAK35.05
  
 PB
3
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas35.31
  
 PB
4
Atle Oliveira-Borg
Atle Oliveira-Borg ('11)
BAC37.22
  
 PB
5
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk37.66
  
 PB
6
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC39.06
  
 PB
7
Oliver Looms Zibar
Oliver Looms Zibar ('12)
Holte Atletik39.47
  
 PB
8
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta39.48
  
 PB
P9 60 m    
Finale A
26.9. Vind: +0.7
26.9.Vind: +0.7
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.76
  
 
2
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.78
  
 PB
3
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta9.86
  
 
4
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.97
  
 PB
5
Mathilda Begtoft-Sanchez
Mathilda Begtoft-Sanchez ('11)
KIF10.21
  
 PB
6
Billie Deleuran
Billie Deleuran ('11)
Sparta10.31
  
 
7
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik10.62
  
 PB
8
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF11.03
  
 
Finale B
26.9. Vind: -0.1
26.9.Vind: -0.1
1
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF11.02
  
 
2
Mira Henriksen
Mira Henriksen ('12)
Sparta11.15
  
 PB
3
Lærke Fabricius Damborg
Lærke Fabricius Damborg ('11)
Greve Atletik11.16
  
 
4
Caroline Kjellberg Thomsen
Caroline Kjellberg Thomsen ('11)
IK Hellas11.50
  
 
5
Filippa Louiza Kronborg Bramsted
Filippa Louiza Kronborg Bramsted ('12)
Greve Atletik11.62
  
 PB
6
Clara K Hermansen
Clara K Hermansen ('12)
BAC11.70
  
 PB
7
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta11.76
  
 
8
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas12.08
  
 
Indledende heats26.9.
Indledende 1
26.9. Vind: -1.7
26.9.Vind: -1.7
1
Mathilda Begtoft-Sanchez
Mathilda Begtoft-Sanchez ('11)
KIF10.42
  
 PB
2
Lærke Fabricius Damborg
Lærke Fabricius Damborg ('11)
Greve Atletik11.10
  
 PB
3
Caroline Kjellberg Thomsen
Caroline Kjellberg Thomsen ('11)
IK Hellas11.25
  
 PB
4
Clara K Hermansen
Clara K Hermansen ('12)
BAC11.88
  
 PB
Indledende 2
26.9. Vind: -0.3
26.9.Vind: -0.3
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.95
  
 PB
2
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik10.80
  
 PB
3
Mira Henriksen
Mira Henriksen ('12)
Sparta11.23
  
 PB
4
Filippa Louiza Kronborg Bramsted
Filippa Louiza Kronborg Bramsted ('12)
Greve Atletik11.72
  
 PB
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas11.81
  
 PB
Indledende 3
26.9. Vind: +0.2
26.9.Vind: +0.2
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta9.63
  
 PB
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.72
  
 PB
3
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas10.20
  
 PB
4
Billie Deleuran
Billie Deleuran ('11)
Sparta10.29
  
 PB
5
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF10.97
  
 PB
6
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF10.98
  
 PB
7
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta11.26
  
 PB
P9 200 m    
Finale 1
26.9. Vind: +0.7
26.9.Vind: +0.7
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik34.39
  
 PB
2
Billie Deleuran
Billie Deleuran ('11)
Sparta35.23
  
 PB
3
Mathilda Begtoft-Sanchez
Mathilda Begtoft-Sanchez ('11)
KIF36.02
  
 PB
4
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik39.85
  
 PB
5
Caroline Kjellberg Thomsen
Caroline Kjellberg Thomsen ('11)
IK Hellas41.87
  
 PB
6
Clara K Hermansen
Clara K Hermansen ('12)
BAC42.72
  
 PB
Finale 2
26.9. Vind: +0.9
26.9.Vind: +0.9
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta33.08
  
 PB
2
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas35.25
  
 PB
3
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF37.76
  
 PB
4
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF38.38
  
 PB
5
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta39.59
  
 PB
6
Mira Henriksen
Mira Henriksen ('12)
Sparta39.60
  
 PB
D7 40 m    
Finale 1
27.9. Vind: -1.7
27.9.Vind: -1.7
1
Anton Geppel Thelwell
Anton Geppel Thelwell ('13)
Frederiksberg IF8.07
  
 PB
2
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta8.21
  
 
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta8.27
  
 PB
4
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta8.84
  
 PB
5
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik9.30
  
 PB
6
Klemensas Juska
Klemensas Juska ('14)
Frederiksberg IF9.32
  
 PB
7
Sarah Kiel Meisner
Sarah Kiel Meisner ('14)
BAC9.68
  
 PB
Finale 2
27.9. Vind: -1.2
27.9.Vind: -1.2
1
Lukasz Elias Nielsen 
Lukasz Elias Nielsen  ('13)
Sparta8.51
  
 
2
Noah Formsgaard Karimi
Noah Formsgaard Karimi ('14)
Amager AC8.73
  
 PB
3
Harvey Pilegaard Christiansen
Harvey Pilegaard Christiansen ('15)
BAC8.81
  
 PB
4
Hannibal Sølgaard
Hannibal Sølgaard ('15)
BAC10.84
  
 PB
5
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas11.29
  
 PB
6
Elliot Pilegaard Christiansen
Elliot Pilegaard Christiansen ('13)
BAC11.50
  
 PB
Finale 3
27.9. Vind: -0.4
27.9.Vind: -0.4
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.15
  
 
2
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC7.45
  
 PB
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.61
  
 PB
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC8.25
  
 
5
Sigurd Rod Haugaard
Sigurd Rod Haugaard ('14)
Amager AC8.67
  
 PB
6
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC8.86
  
 
7
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC9.63
  
 PB
8
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta10.03
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.28
  
 
 
3.283.223.17     
2
Anton Geppel Thelwell
Anton Geppel Thelwell ('13)
Frederiksberg IF3.13
  
 PB
 
1.70 PB2.71 PB3.13 PB     
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF2.91
  
 PB
 
2.672.91 PB2.80     
4
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC2.84
  
 
 
2.802.822.84     
5
Sigurd Rod Haugaard
Sigurd Rod Haugaard ('14)
Amager AC2.69
  
 PB
 
2.47 PB2.69 PB2.16     
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.59
  
 
 
2.592.372.56     
7
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2.59
  
 PB
 
2.46 PB  X2.59 PB     
8
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta2.56
  
 PB
 
2.54 PB2.56 PB2.31     
9
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC2.54
  
 PB
 
2.43 PB2.392.54 PB     
10
Elliot Pilegaard Christiansen
Elliot Pilegaard Christiansen ('13)
BAC2.54
  
 PB
 
2.30 PB2.54 PB2.42     
11
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta2.40
  
 PB
 
1.822.40 PB2.30     
12
Lukasz Elias Nielsen 
Lukasz Elias Nielsen  ('13)
Sparta2.23
  
 
 
1.962.232.00     
13
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC2.17
  
 PB
 
1.98 PB2.17 PB2.00     
14
Klemensas Juska
Klemensas Juska ('14)
Frederiksberg IF2.09
  
 PB
 
1.85 PB2.00 PB2.09 PB     
15
Sarah Kiel Meisner
Sarah Kiel Meisner ('14)
BAC2.04
  
 PB
 
2.04 PB2.021.99     
16
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik1.89
  
 PB
 
1.89 PB1.801.88     
17
Noah Formsgaard Karimi
Noah Formsgaard Karimi ('14)
Amager AC1.88
  
 PB
 
1.60 PB1.531.88 PB     
18
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta1.85
  
 
 
1.491.851.50     
19
Hannibal Sølgaard
Hannibal Sølgaard ('15)
BAC1.80
  
 PB
 
0.90 PB1.80 PB1.74     
20
Harvey Pilegaard Christiansen
Harvey Pilegaard Christiansen ('15)
BAC1.56
  
 PB
 
1.20 PB  X1.56 PB     
21
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas1.45
  
 PB
 
1.28 PB1.45 PB1.23     
D7 Boldkast 145 gram    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1
Anton Geppel Thelwell
Anton Geppel Thelwell ('13)
Frederiksberg IF24.72
  
 PB
 
  X22.39 PB24.72 PB     
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC23.82
  
 PB
 
14.1923.82 PB  X     
3
Elliot Pilegaard Christiansen
Elliot Pilegaard Christiansen ('13)
BAC21.82
  
 PB
 
19.83 PB21.82 PB21.49     
4
Lukasz Elias Nielsen 
Lukasz Elias Nielsen  ('13)
Sparta19.33
  
 PB
 
19.33 PB17.7215.43     
5
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta18.12
  
 PB
 
18.12 PB16.7815.77     
6
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF17.53
  
 
 
16.0017.5316.17     
7
Oliver Steiness
Oliver Steiness ('14)
Roar Atletik16.95
  
 PB
 
  X16.95 PB8.38     
8
Sigurd Rod Haugaard
Sigurd Rod Haugaard ('14)
Amager AC16.59
  
 PB
 
16.59 PB15.6415.12     
9
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC15.53
  
 PB
 
12.21  X15.53 PB     
10
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC13.93
  
 
 
13.7012.7013.93     
11
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta13.10
  
 PB
 
13.10 PB12.6412.37     
12
Klemensas Juska
Klemensas Juska ('14)
Frederiksberg IF12.72
  
 PB
 
  X  X12.72 PB     
13
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta9.35
  
 PB
 
8.71 PB8.169.35 PB     
14
Harvey Pilegaard Christiansen
Harvey Pilegaard Christiansen ('15)
BAC8.09
  
 PB
 
4.67 PB7.99 PB8.09 PB     
15
Noah Formsgaard Karimi
Noah Formsgaard Karimi ('14)
Amager AC8.03
  
 PB
 
7.18 PB8.03 PB7.96     
16
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC7.92
  
 PB
 
  X7.92 PB2.59     
17
Hannibal Sølgaard
Hannibal Sølgaard ('15)
BAC7.72
  
 PB
 
7.10 PB5.417.72 PB     
18
Sarah Kiel Meisner
Sarah Kiel Meisner ('14)
BAC6.67
  
 PB
 
5.50 PB5.75 PB6.67 PB     
19
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC6.40
  
 PB
 
5.50 PB6.40 PB5.86     
20
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta5.96
  
 PB
 
5.12 PB5.96 PB  X     
21
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas4.25
  
 PB
 
4.25 PB4.091.08     
P7 40 m    
Finale 1
27.9. Vind: -0.9
27.9.Vind: -0.9
1
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF9.33
  
 PB
2
Frida Bay
Frida Bay ('14)
Frederiksberg IF9.71
  
 PB
3
Nayeli Drewsen
Nayeli Drewsen ('13)
Amager AC8.50
  
 PB
4
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta10.06
  
 
5
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta9.21
  
 PB
6
Asta Thomsen
Asta Thomsen ('13)
Amager AC9.12
  
 PB
7
Merle Sveigaard
Merle Sveigaard ('13)
Køge Atletik8.26
  
 PB
Finale 2
27.9. Vind: -1.0
27.9.Vind: -1.0
1
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK7.99
  
 PB
2
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta8.00
  
 
3
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF8.52
  
 
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta8.54
  
 
5
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik8.58
  
 PB
6
Vera Bremer Magalhães
Vera Bremer Magalhães ('13)
IK Hellas8.73
  
 PB
7
Karla Tagø
Karla Tagø ('15)
Amager AC10.45
  
 PB
8
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC10.55
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1
Vera Bremer Magalhães
Vera Bremer Magalhães ('13)
IK Hellas2.80
  
 PB
 
2.68 PB2.602.79 PB     
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta2.79
  
 PB
 
2.48 PB2.462.64 PB     
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.64
  
 PB
 
2.492.362.50     
4
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK2.50
  
 
 
2.332.232.28     
5
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.33
  
 
 
2.102.322.26     
6
Nayeli Drewsen
Nayeli Drewsen ('13)
Amager AC2.32
  
 PB
 
2.00 PB2.27 PB1.84     
7
Merle Sveigaard
Merle Sveigaard ('13)
Køge Atletik2.27
  
 PB
 
2.14 PB2.20 PB2.21 PB     
8
Asta Thomsen
Asta Thomsen ('13)
Amager AC2.21
  
 PB
 
1.99 PB2.04 PB2.18 PB     
9
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik2.18
  
 PB
 
1.93 PB1.842.00 PB     
10
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta2.00
  
 PB
 
1.66 PB1.70 PB  X     
11
Karla Tagø
Karla Tagø ('15)
Amager AC1.70
  
 PB
 
1.26 PB1.36 PB1.66 PB     
12
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC1.66
  
 PB
 
1.32 PB1.62 PB      
13
Frida Bay
Frida Bay ('14)
Frederiksberg IF1.62
  
 PB
 
1.61 PB1.521.60     
14
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta1.61
  
 PB
 
1.58 PB1.58 =PB1.48     
15
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF1.58
  
 PB
 
1.58 PB1.58 =PB1.48     
P7 Boldkast 145 gram    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF15.80
  
 
 
13.8715.809.96     
2
Merle Sveigaard
Merle Sveigaard ('13)
Køge Atletik15.52
  
 PB
 
15.04 PB15.52 PB12.05     
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta13.36
  
 PB
 
12.44 PB3.8013.36 PB     
4
Paula Jørgensen
Paula Jørgensen ('13)
Gentofte IK12.00
  
 PB
 
6.759.3112.00 PB     
5
Nayeli Drewsen
Nayeli Drewsen ('13)
Amager AC11.85
  
 PB
 
8.54 PB10.94 PB11.85 PB     
6
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.69
  
 PB
 
9.7010.69 PB8.81     
7
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik10.23
  
 PB
 
10.23 PB6.908.95     
8
Olivia Petersen
Olivia Petersen ('14)
Frederiksberg IF9.28
  
 PB
 
7.08 PB8.75 PB9.28 PB     
9
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta8.86
  
 PB
 
7.188.86 PB4.96     
10
Vera Bremer Magalhães
Vera Bremer Magalhães ('13)
IK Hellas8.23
  
 PB
 
8.23 PB7.587.86     
11
Frida Bay
Frida Bay ('14)
Frederiksberg IF6.80
  
 PB
 
5.03 PB6.20 PB6.80 PB     
12
Asta Thomsen
Asta Thomsen ('13)
Amager AC5.80
  
 PB
 
4.37 PB5.80 PB4.97     
13
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta5.95
  
 PB
 
5.85 PB5.95 PB5.42     
14
Karla Tagø
Karla Tagø ('15)
Amager AC5.27
  
 PB
 
4.40 PB5.27 PB5.14     
15
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC3.96
  
 PB
 
2.49 PB2.50 PB2.80 PB     
M50 Diskoskast 1.5 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Michael LubbersMichael Lubbers ('67)IK Hellas35.21
  
 SB
 
33.1735.21 SB33.25  X34.0334.17  
M50 Vægtkast 11.34 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
1Michael LubbersMichael Lubbers ('67)IK Hellas12.79
  
 SB
 
12.79 SB  X11.77  X  –  –  
M50 Hammerkast 6.0 kg    
27.9.

Finale A

Finale
27.9.
Michael LubbersMichael Lubbers ('67)IK Hellas NM
  
 
 
  X  –  –  –  –  –  
M55 Kuglestød 6.0 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC9.93
  
 
 
  X  X9.189.579.93  X  
M55 Diskoskast 1.5 kg    
26.9.

Finale A

Finale
26.9.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC32.89
  
 
 
28.9432.89  X31.8431.24  X  

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år