Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Ministaevne 10.10.2020
Vejle Atletik Stadion

D15 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF26.82
  
 SB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 5.86
+0.2
  
 
 
5.695.86
 0.2
5.83
 0.0
     
D15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF40.30
  
 PB
 
40.30 PB36.67  X     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF3.87
0.0
  
 
 
3.73
 0.0
3.81
 0.0
3.87
 0.0
     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF31.75
  
 PB
 
31.75 PB  X26.89     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF26.02
  
 
 
26.02  X22.21     

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år