Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viborg: 1500 m Stævne 13.10.2020
Viborg Atletikstadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM3:59.12
  
 SB
2Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM4:14.90
  
 SB
3Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM4:15.23
  
 
4Henrik KjærgaardHenrik Kjærgaard ('01)Viborg AM4:18.12
  
 PB
5Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM4:24.45
  
 PB
6Johan EnevoldsenJohan Enevoldsen ('01)Viborg AM4:26.44
  
 PB
8Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM4:33.79
  
 PB
9Hans-Henrik SchmidtHans-Henrik Schmidt ('74)Esbjerg AM4:38.38
  
 PB
11Simon BertramSimon Bertram ('88)Esbjerg AM4:43.75
  
 PB
12Marc PedersenMarc Pedersen ('89)Viborg AM4:49.50
  
 PB
14Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM5:05.72
  
 PB
15Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM5:08.33
  
 PB
Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM DNF
  
 
Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM DNF
  
 
Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM DNF
  
 
Ivan RiiseIvan Riise ('95)Viborg AM DNF
  
 

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år