Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hillerød: Klubstævne 2 23.9.2020
Hillerød Stadion

P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød4.52
+1.5
  
 SB
 
4.49 SB
 1.6
4.52 SB
 1.5
  X  X  X4.40
 0.9
  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sixten S EsbensenSixten S Esbensen ('05)FIF Hillerød3.70
+1.4
  
 
 
3.13
 1.8
3.60
 2.1
3.70
 1.4
3.68
 1.2
  X  X  
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
XXX
    
2Maja Manly KristiansenMaja Manly Kristiansen ('06)1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød4.53
+0.9
  
 PB
 
4.04
 1.4
4.23 PB
 1.3
4.11
 1.4
4.12
 0.9
4.53 PB
 0.9
4.24
 1.2
  
2Maja Manly KristiansenMaja Manly Kristiansen ('06)3.31
+1.1
  
 PB
 
  X
 1.4
  X
 1.3
3.06
 1.1
3.31 PB
 1.1
3.17
 0.9
3.16
 1.1
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød8.39
  
 PB
 
8.25 PB7.938.39 PB8.308.39 =PB8.25  
2Maja Manly KristiansenMaja Manly Kristiansen ('06)5.50
  
 PB
 
4.32 PB4.224.73 PB4.324.88 PB5.50 PB  
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mathias Due JørgensenMathias Due Jørgensen ('08)FIF Hillerød1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30
XXX
   
Markus M PetersenMarkus M Petersen ('08)FIF Hillerød NH
  
 
 
1.05
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mathias Due JørgensenMathias Due Jørgensen ('08)FIF Hillerød3.90
+1.3
  
 PB
 
  X
 1.0
3.77 PB
 1.0
3.90 PB
 1.3
  X  X3.82
 2.1
  
2Markus M PetersenMarkus M Petersen ('08)FIF Hillerød3.64
+0.8
  
 PB
 
3.54 PB
 1.9
3.36
 1.1
3.38
 1.0
3.64 PB
 0.8
3.48
 2.1
3.24
 1.1
  
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød3.89
+1.4
  
 PB
 
3.87 PB
 1.3
3.89 PB
 1.4
3.60
 0.9
3.65
 0.6
3.71
 1.0
3.60
 0.8
  
M60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød9.95
  
 
 
9.959.889.889.699.679.88  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød37.92
  
 
 
33.9635.8732.4937.0237.9235.93  
M70 Længdespring    

Finale A

Finale
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød3.26
+1.3
  
 
 
3.19
 2.1
3.26
 1.3
3.24
 2.1
3.00
 1.4
  X2.86
 1.7
  
M70 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød8.18
  
 
 
7.887.887.887.957.908.18  
M70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød22.73
  
 
 
22.73  X22.64  X22.5921.31  

Seneste resultater

20.7KøbenhavnSparta Tre Trekvart 1500m.
18.7OdenseJuli Kast Odense
18.7RønneDiskos
14.7SkiveSkivekast 3
13.7RønneDiskos og kuglestød
10.7EsbjergKastemangekamp
8.7RandersPV camp 2021 inde stævne
8‐11.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
7.7AabenraaSommerferie Kaste5Kamp Aabenraa
3.7AabenraaLøbe/springstævne Master Træningssamling
2.7AabenraaKastestævne Masters træningssamling
29.6AarhusAarhus Midsommer
28.6GreveKlubkastestævne
25‐27.6OdenseDM Senior
22.6GrindstedSpring- og kastestævne
22.6TårnbyTårnby M/L-3
21.6AabenraaNåle- og regionsstævne
20.6Vejle800 meter DM-kval
20.6OdenseStangspringsstævne Odense
20.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
20.6RandersVDMU Randers
19.6TórshavnBetri Stórkapping 3
19.6AalborgAAM Stævne 6
19.6BallerupØst Danske Mesterskaber Ungdom
19.6RandersVDMU Randers
17.6SæbyUgens udfordring - Finale 2
16.6AalborgTræningsstævne Aalborg
16.6RandersDT Masters for hold, 2. runde i Randers
16.6SilkeborgKlubstævne Løb
16.6HolstebroHøjdespring juni 2021
16.6HerlevHerlev High
15.6KøbenhavnHop med pind
15.6KøbenhavnSparta børnestævne 6-7 år
15.6ViborgUgens Udfordring Finale 2
15.6Esbjerg5000m banestævne i Esbjerg
15.6SlagelseLængdespring Slagelse UU
15.6HerningStævne + Ugens Udfordring finale 2
14.6KøbenhavnFuld Siefert & Halv Siefert
13.6EsbjergRegionsstorstævne
13.6OdenseStangspringsstævne Odense
12.6SilkeborgKlubstævne Kastekamp
12‐13.6HvidovreCopenhagen Open
11.6SvendborgLøb til musikken
10.6SæbyFinale 1 stævne
9.6TårnbyTårnby Kast - 2
8.6OdenseMaster holdturnering - 2. runde
8.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
8.6SlagelseHøjdespring Slagelse UU
8.6ViborgUgens Udfordring Finale 1
8.6AarhusDM kvalifikation 10000m
8.6Maribo Klubstævne kast
8.6TårnbyTårnby M/L-2
7.6OdenseLøbestævne
7.6TårnbyTårnby spring-2
6.6AabenraaKastestævne
6.6GreveKlubkastestævne
6.6KøbenhavnStafetstævne (ugens udfordring)
6.6LyngbyTIF - Ministævne
5.6AalborgAAM Stævne 5
5.6RandersTræningsstævne