Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hillerød: Klubstævne 2 23.9.2020
Hillerød Stadion

P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød4.52
+1.5
  
 SB
 
4.49 SB
 1.6
4.52 SB
 1.5
  X  X  X4.40
 0.9
  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sixten S EsbensenSixten S Esbensen ('05)FIF Hillerød3.70
+1.4
  
 
 
3.13
 1.8
3.60
 2.1
3.70
 1.4
3.68
 1.2
  X  X  
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
XXX
    
2Maja Manley KristiansenMaja Manley Kristiansen ('06)FIF Hillerød1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød4.53
+0.9
  
 PB
 
4.04
 1.4
4.23 PB
 1.3
4.11
 1.4
4.12
 0.9
4.53 PB
 0.9
4.24
 1.2
  
2Maja Manley KristiansenMaja Manley Kristiansen ('06)FIF Hillerød3.31
+1.1
  
 PB
 
  X
 1.4
  X
 1.3
3.06
 1.1
3.31 PB
 1.1
3.17
 0.9
3.16
 1.1
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød8.39
  
 PB
 
8.25 PB7.938.39 PB8.308.39 =PB8.25  
2Maja Manley KristiansenMaja Manley Kristiansen ('06)FIF Hillerød5.50
  
 PB
 
4.32 PB4.224.73 PB4.324.88 PB5.50 PB  
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mathias Due JørgensenMathias Due Jørgensen ('08)FIF Hillerød1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30
XXX
   
Markus M PetersenMarkus M Petersen ('08)FIF Hillerød NH
  
 
 
1.05
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mathias Due JørgensenMathias Due Jørgensen ('08)FIF Hillerød3.90
+1.3
  
 PB
 
  X
 1.0
3.77 PB
 1.0
3.90 PB
 1.3
  X  X3.82
 2.1
  
2Markus M PetersenMarkus M Petersen ('08)FIF Hillerød3.64
+0.8
  
 PB
 
3.54 PB
 1.9
3.36
 1.1
3.38
 1.0
3.64 PB
 0.8
3.48
 2.1
3.24
 1.1
  
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød3.89
+1.4
  
 PB
 
3.87 PB
 1.3
3.89 PB
 1.4
3.60
 0.9
3.65
 0.6
3.71
 1.0
3.60
 0.8
  
M60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød9.95
  
 
 
9.959.889.889.699.679.88  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød37.92
  
 
 
33.9635.8732.4937.0237.9235.93  
M70 Længdespring    

Finale A

Finale
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød3.26
+1.3
  
 
 
3.19
 2.1
3.26
 1.3
3.24
 2.1
3.00
 1.4
  X2.86
 1.7
  
M70 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød8.18
  
 
 
7.887.887.887.957.908.18  
M70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød22.73
  
 
 
22.73  X22.64  X22.5921.31  

Seneste resultater

8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år