Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Holte: Spydkast 17.10.2020
Rudegaard Stadion

D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik41.10
  
 =PB
 
34.3038.8839.8940.8938.8140.01  

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)