Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 21.9.2020

D13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.2h w
  
 
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.5h w
  
  K Mixed competition
3Janus KanafaniJanus Kanafani ('07)Herlev Atletik12.7h w
  
 
4Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik13.0h w
  
 
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik13.3h w
  
 
6Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik13.6h w
  
  K Mixed competition
7Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik15.8h w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.47
  
 
 
1.31
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.47
  O
1.51
XXX
  
1Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.35
  
 PB
 
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
     
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.35
  
 
 
1.30
 XO
1.35
XXO
1.40
XXX
     
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.25
  
 
 
1.25
 XO
1.30
XXX
      
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
4Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.20
 XO
1.25
XXX
      
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.15
  
 
 
1.15
XXO
1.20
XXX
      

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)