Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 27.9.2020

D13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Amalie Hejlesen JensenAmalie Hejlesen Jensen ('07)Trongårdens IF 11.7h w
  
  K Mixed competition
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.9h w
  
  K Mixed competition
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 12.0h w
  
  K Mixed competition
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 12.2h w
  
  K Mixed competition
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 4.26
+1.0
  
 PB
 
4.16
 0.5
4.26 PB
 1.0
3.95
 1.6
     
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 3.97
+1.8
  
 
 
3.97
 1.8
3.90
 1.5
3.97
 1.1
     
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 3.76
+2.0
  
 PB
 
3.53
 2.4
3.76 PB
 2.0
      
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.50
  
 
 
10.1210.3510.50     
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.76
  
 
 
7.027.767.62     
3Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 6.83
  
 
 
5.455.836.83     

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)