Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 16.9.2020

D13 80 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Clara HalkjærClara Halkjær ('07)Roar Atletik12.5h
  
  K Mixed competition
2
Alvin Irmark-Andersen
Alvin Irmark-Andersen ('09)
Roar Atletik12.8h
  
 
3Gabriel OjénGabriel Ojén ('07)Roar Atletik13.2h
  
 
4Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik13.5h
  
  K Mixed competition
4Cille LarsenCille Larsen ('08)Roar Atletik13.5h
  
  K Mixed competition
6Amanda JensenAmanda Jensen ('08)Roar Atletik13.8h
  
  K Mixed competition
7Silje Karoline Ellemann-SøtofteSilje Karoline Ellemann-Søtofte ('08)Roar Atletik14.0h
  
  K Mixed competition
8Sofia JärvinenSofia Järvinen ('08)Roar Atletik14.4h
  
  K Mixed competition
9
Nikolaj Ellemann-Søtofte
Nikolaj Ellemann-Søtofte ('10)
Roar Atletik14.5h
  
 
9
Theodor Ojén
Theodor Ojén ('10)
Roar Atletik14.5h
  
 
11Anna Marie ChristensenAnna Marie Christensen ('07)Roar Atletik15.3h
  
  K Mixed competition
12Ida DegnIda Degn ('08)Roar Atletik / SWE15.6h
  
  K Mixed competition
13Cille LarsenCille Larsen ('08)Roar Atletik17.3h
  
  K Mixed competition
14Zahid AliZahid Ali ('07)Roar Atletik19.5h
  
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik10.70
  
 PB
 
10.70 PB       
3Zahid AliZahid Ali ('07)Roar Atletik7.20
  
 PB
 
7.20 PB       
4Gabriel OjénGabriel Ojén ('07)Roar Atletik6.86
  
 PB
 
6.86 PB       
9
Alvin Irmark-Andersen
Alvin Irmark-Andersen ('09)
Roar Atletik5.55
  
 PB
 
5.55 PB       
13
Nikolaj Ellemann-Søtofte
Nikolaj Ellemann-Søtofte ('10)
Roar Atletik3.54
  
 PB
 
3.54 PB       
14
Theodor Ojén
Theodor Ojén ('10)
Roar Atletik3.02
  
 PB
 
3.02 PB       
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Roar Atletik Roar Atletik  51.3h
  
 
2Roar Atletik Roar Atletik  54.3h
  
  K Mixed competition
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
2Amanda JensenAmanda Jensen ('08)Roar Atletik7.38
  
 PB
 
7.38 PB       
5Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik6.05
  
 PB
 
6.05 PB       
6Ida DegnIda Degn ('08)Roar Atletik / SWE6.04
  
 PB
 
6.04 PB       
7Silje Karoline Ellemann-SøtofteSilje Karoline Ellemann-Søtofte ('08)Roar Atletik5.82
  
 PB
 
5.82 PB       
8Sofia JärvinenSofia Järvinen ('08)Roar Atletik5.74
  
 PB
 
5.74 PB       
10Cille LarsenCille Larsen ('08)Roar Atletik5.04
  
 PB
 
5.04 PB       
11Anna Marie ChristensenAnna Marie Christensen ('07)Roar Atletik4.68
  
 PB
 
4.68 PB       
12Cille LarsenCille Larsen ('08)Roar Atletik3.75
  
 SB
 
3.75 SB       

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)