Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 30.9.2020

D13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Oskar HansenOskar Hansen ('07)DEN12.0h w
  
 
2Villads MøllerVillads Møller ('07)DEN13.0h w
  
 
3Nadia JørgensenNadia Jørgensen ('07)DEN13.2h w
  
  K Mixed competition
3Louise OlesenLouise Olesen ('07)DEN13.2h w
  
  K Mixed competition
5Rebecca LohmannRebecca Lohmann ('07)DEN13.6h w
  
  K Mixed competition
6Silas AndersenSilas Andersen ('07)DEN13.7h w
  
 
7Frederik PedersenFrederik Pedersen ('07)DEN14.4h w
  
 
8Mikala JørgensenMikala Jørgensen ('07)DEN14.6h w
  
  K Mixed competition
9Emir DrekovicEmir Drekovic ('07)DEN14.7h w
  
 
10Oliver VestOliver Vest ('07)DEN14.8h w
  
 
11Tim JacobsenTim Jacobsen ('07)DEN15.3h w
  
 
12Emily Kjær-OlsenEmily Kjær-Olsen ('07)DEN15.4h w
  
  K Mixed competition
13Smilla HvidsøSmilla Hvidsø ('07)DEN15.8h w
  
  K Mixed competition
14Josephine SchøllerJosephine Schøller ('07)DEN16.2h w
  
  K Mixed competition
15Oskar AndersenOskar Andersen ('07)DEN16.8h w
  
 
16Gustav WeitzGustav Weitz ('07)DEN17.5h w
  
 
17Ilaf AftabIlaf Aftab ('07)DEN18.2h w
  
 
18Andreas JerrichauAndreas Jerrichau ('07)DEN18.6h w
  
 
19Emma FlensborgEmma Flensborg ('07)DEN19.3h w
  
  K Mixed competition
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mikkel WorkMikkel Work ('07)DEN4.12 w
+2.1
  
 
 
4.12
 2.1
       
3Nicki HulkvistNicki Hulkvist ('07)DEN4.06 w
+2.1
  
 
 
4.06
 2.1
       
6Noah FrederiksenNoah Frederiksen ('07)DEN3.85 w
+2.1
  
 
 
3.85
 2.1
       
6Mathias LindholmMathias Lindholm ('07)DEN3.85 w
+2.1
  
 
 
3.85
 2.1
       
8Philip van DijkPhilip van Dijk ('07)DEN3.72 w
+2.1
  
 
 
3.72
 2.1
       
9Henrik BlegmandHenrik Blegmand ('07)DEN3.71 w
+2.1
  
 
 
3.71
 2.1
       
10Marcus LilleholmMarcus Lilleholm ('07)DEN3.65 w
+2.1
  
 
 
3.65
 2.1
       
16Hjalte AndersenHjalte Andersen ('07)DEN3.54 w
+2.1
  
 
 
3.54
 2.1
       
16Oliver FrederiksenOliver Frederiksen ('07)DEN3.54 w
+2.1
  
 
 
3.54
 2.1
       
18Asbjørn PedersenAsbjørn Pedersen ('07)DEN3.52 w
+2.1
  
 
 
3.52
 2.1
       
21Villads MøllerVillads Møller ('07)DEN3.08 w
+2.1
  
 
 
3.08
 2.1
       
23Oliver BodkerOliver Bodker ('07)DEN3.02 w
+2.1
  
 
 
3.02
 2.1
       
28Elias JensenElias Jensen ('07)DEN2.55 w
+2.1
  
 
 
2.55
 2.1
       
28Marcus BaunMarcus Baun ('07)DEN2.55 w
+2.1
  
 
 
2.55
 2.1
       
28Mathias MadsenMathias Madsen ('07)DEN2.55 w
+2.1
  
 
 
2.55
 2.1
       
31Ilaf AftabIlaf Aftab ('07)DEN2.25 w
+2.1
  
 
 
2.25
 2.1
       
32Tim JacobsenTim Jacobsen ('07)DEN2.23 w
+2.1
  
 
 
2.23
 2.1
       
35Jonathan MøllerJonathan Møller ('07)DEN2.22 w
+2.1
  
 
 
2.22
 2.1
       
38Elias BahadirElias Bahadir ('07)DEN1.72 w
+2.1
  
 
 
1.72
 2.1
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
2Jasmin HuangJasmin Huang ('07)DEN4.09 w
+2.1
  
 
 
4.09
 2.1
       
4Danna HuynhDanna Huynh ('07)DEN4.05 w
+2.1
  
 
 
4.05
 2.1
       
5Mathilde FurendalMathilde Furendal ('07)DEN3.88 w
+2.1
  
 
 
3.88
 2.1
       
10Mikala JørgensenMikala Jørgensen ('07)DEN3.65 w
+2.1
  
 
 
3.65
 2.1
       
10Smilla HvidsøSmilla Hvidsø ('07)DEN3.65 w
+2.1
  
 
 
3.65
 2.1
       
13Emily Kjær-OlsenEmily Kjær-Olsen ('07)DEN3.56 w
+2.1
  
 
 
3.56
 2.1
       
14Ida JohansenIda Johansen ('07)DEN3.55 w
+2.1
  
 
 
3.55
 2.1
       
14Lærke JørgensenLærke Jørgensen ('07)DEN3.55 w
+2.1
  
 
 
3.55
 2.1
       
19Nadia JørgensenNadia Jørgensen ('07)DEN3.43 w
+2.1
  
 
 
3.43
 2.1
       
20Louise OlesenLouise Olesen ('07)DEN3.28 w
+2.1
  
 
 
3.28
 2.1
       
21Kassandra FrederiksenKassandra Frederiksen ('07)DEN3.08 w
+2.1
  
 
 
3.08
 2.1
       
23Nikoline HansenNikoline Hansen ('07)DEN3.02 w
+2.1
  
 
 
3.02
 2.1
       
25Jessica NijerJessica Nijer ('07)DEN2.85 w
+2.1
  
 
 
2.85
 2.1
       
26Silje NeumeyerSilje Neumeyer ('07)DEN2.74 w
+2.1
  
 
 
2.74
 2.1
       
27Mathilde RasmussenMathilde Rasmussen ('07)DEN2.62 w
+2.1
  
 
 
2.62
 2.1
       
32Emma PedersenEmma Pedersen ('07)DEN2.23 w
+2.1
  
 
 
2.23
 2.1
       
32Sara StichSara Stich ('07)DEN2.23 w
+2.1
  
 
 
2.23
 2.1
       
36Alberte NarpAlberte Narp ('07)DEN2.02 w
+2.1
  
 
 
2.02
 2.1
       
37Anna BakbølAnna Bakbøl ('07)DEN1.82 w
+2.1
  
 
 
1.82
 2.1
       

Seneste resultater

24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80
13.12RandersInternt Søndagstræningsstævne
12.12SkiveKastestævne
10.12SkiveInternt stævne (kun for Skive AM medlemmer)
7.12SilkeborgKlubstævne i højde
6.12RandersInternt træningsstævne
28.11EsbjergKlubmesterskab 5 og 10 km
26.11RandersAftensstævne
26.11GlostrupKlubmesterskab
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne