Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: VDMU for mix hold 12-13 år 24.9.2020
Randers Atletik Stadion

M 80 m    

Finale A

Finale
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja10.82
  
  K Mixed competition
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.12
  
  K Mixed competition
M 1000 m    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja3:19.10
  
 =PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3:37.40
  
  K Mixed competition
M Højdespring    

Finale A

Finale
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1.20
  
 =SB
 
0.90
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20 =SB
 XO
1.25
XXX
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.18
  
 PB
 
9.18 PB8.59      
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja27.96
  
 PB
 
27.06 PB27.96 PB23.96     
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.30
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
       
K Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
2Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja3.81
+1.1
  
 =PB
 
3.81 =PB
 1.1
3.49
 1.2
3.50
 0.5
     
3Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja3.36
+1.5
  
 =PB
 
3.36 =PB
 1.5
3.24
 1.1
3.31
 1.0
     
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.45
  
 PB
 
6.82 PB8.12 PB8.45 PB     
3Dagmar Brath LundDagmar Brath Lund ('08)Randers Freja6.28
  
 PB
 
5.94 PB6.28 PB5.64     
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
2Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja12.85
  
 PB
 
11.70 PB12.81 PB12.85 PB     
3Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja12.22
  
 PB
 
11.89 PB12.22 PB11.47     
D13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.28
  
  K Mixed competition
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.08
  
  K Mixed competition
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.36
+1.6
  
 
 
4.14
 1.2
4.24
 1.8
4.36
 1.6
     

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)