Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: KIF Fødselsdagsstævne 24.10.2020
Østerbro stadion

M 400 m    

Finale A

Finale
1
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF1:17.7h
  
 
2
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF1:24.8h
  
  K Mixed competition
3
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF1:26.2h
  
 
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:28.5h
  
 
5
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF1:32.4h
  
 
6
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF1:34.6h
  
  K Mixed competition
M Højdespring    

Finale A

Finale
2
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF3.60
+0.1
  
 PB
 
3.60 PB
 0.1
3.52
 0.0
      
3
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF3.02
+0.2
  
 PB
 
2.55 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
3.02 PB
 0.2
     
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF2.96
0.0
  
 PB
 
2.84 PB
 0.0
2.96 PB
 0.0
2.89
 0.8
     
6
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF2.80
0.0
  
 PB
 
2.80 PB
 0.0
2.72
 0.0
2.58
 0.0
     
M Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
2
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF6.59
  
 
 
6.066.086.59     
4
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF4.90
  
 PB
 
4.90 PB4.083.86     
6
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF4.84
  
 
 
4.234.194.84     
M Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rune Høyer Splittorf
Rune Høyer Splittorf ('10)
KIF26.39
  
 
 
24.4226.3925.26     
3
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF23.09
  
 PB
 
23.09 PB22.9822.29     
6
Franz Rørdam Duus
Franz Rørdam Duus ('10)
KIF18.77
  
 PB
 
18.77 PB16.8417.75     
7
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF18.51
  
 
 
17.6518.5116.27     
K Højdespring    

Finale A

Finale
3
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
    
K Længdespring    

Finale A

Finale
2
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF3.10
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 0.0
2.80
 0.0
2.93
 0.8
     
5
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF2.93
0.0
  
 PB
 
2.74 PB
 0.1
2.93 PB
 0.0
      
7
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF2.65
0.0
  
 PB
 
2.65 PB
 0.0
2.57
 0.6
2.12
 0.0
     
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF2.74
  
 PB
 
2.34 PB2.44 PB2.74 PB     
7
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF4.45
  
 PB
 
4.09 PB4.45 PB      
K Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
4
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF22.68
  
 PB
 
22.68 PB19.94      
5
Laura Kjær Hansen
Laura Kjær Hansen ('09)
KIF19.62
  
 PB
 
18.76 PB18.4819.62 PB     
9
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF16.49
  
 PB
 
16.49 PB12.9514.02     
10
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF8.73
  
 PB
 
8.73 PB7.44      
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.28
  
 PB
 
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
  O
   
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emma KingEmma King ('08)KIF8.70
  
 
 
7.388.578.70     
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF6.57
  
 PB
 
6.57 PB5.065.56     
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF4.86
  
 PB
 
4.81 PB4.86 PB4.64     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
2Emma KingEmma King ('08)KIF23.16
  
 PB
 
19.56 PB18.4523.16 PB     
8Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF17.04
  
 PB
 
15.02 PB17.04 PB16.51     
Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF NM
  
 

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)