Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aalborg: 20.6.2018
Vælg mænd discipliner
100 m
Kuglestød 4.0 kg
Kuglestød 5.0 kg
Diskoskast 1.0 kg
Diskoskast 1.5 kg
Hammerkast 4.0 kg
Hammerkast 5.0 kg
Hammerkast 6.0 kg
Spydkast 600 gram
Spydkast 700 gram
Vælg kvinder discipliner
Kuglestød 3.0 kg
Kuglestød 7.26 kg
Diskoskast 0.75 kg
Hammerkast 3.0 kg
Spydkast 400 gram
Spydkast 500 gram
M 100 m
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
Niels Juul
Niels Juul ('75)
75
SAK77
12.81
PB
Benedikt Kristthorsson
Benedikt Kristthorsson ('53)
53
Viborg AM
14.98
SB
Bo Munkholm
Bo Munkholm ('71)
71
SAK77
15.85
PB
Peter Bjerre
Peter Bjerre ('42)
42
Aarhus 1900
19.66
SB
M Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Flemming Bruntt
Flemming Bruntt ('39)
39
Aarhus 1900
7.47
M Kuglestød 5.0 kg
Finale A
Finale
Svend Christensen
Svend Christensen ('58)
58
Aarhus 1900
10.09
PB
Jens Peter Jensen
Jens Peter Jensen ('55)
55
Viborg AM
8.70
Per Mortensen
Per Mortensen ('54)
54
SAK77
7.90
M Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
Svend Christensen
Svend Christensen ('58)
58
Aarhus 1900
38.53
Benedikt Kristthorsson
Benedikt Kristthorsson ('53)
53
Viborg AM
30.75
Per Mortensen
Per Mortensen ('54)
54
SAK77
23.04
Flemming Bruntt
Flemming Bruntt ('39)
39
Aarhus 1900
18.96
M Diskoskast 1.5 kg
Finale A
Finale
Per Sabroe
Per Sabroe ('59)
59
HGF AM
34.12
Michael Magill
Michael Magill ('66)
66
HGF AM
32.33
M Hammerkast 4.0 kg
Finale A
Finale
Flemming Bruntt
Flemming Bruntt ('39)
39
Aarhus 1900
22.46
SB
M Hammerkast 5.0 kg
Finale A
Finale
Jens Peter Jensen
Jens Peter Jensen ('55)
55
Viborg AM
24.06
Per Mortensen
Per Mortensen ('54)
54
SAK77
20.54
M Hammerkast 6.0 kg
Finale A
Finale
Per Sabroe
Per Sabroe ('59)
59
HGF AM
41.38
M Spydkast 600 gram
Finale A
Finale
Benedikt Kristthorsson
Benedikt Kristthorsson ('53)
53
Viborg AM
26.74
SB
Esben Diekhöner
Esben Diekhöner ('04)
04
Aalborg AM
25.59
Erling Jørgensen
Erling Jørgensen ('58)
58
Skive AM
22.65
PB
M Spydkast 700 gram
Finale A
Finale
Rachid Zaatri
Rachid Zaatri ('66)
66
Aarhus 1900
30.69
SB
Per Fløjgaard
Per Fløjgaard ('66)
66
SAK77
27.84
Peter Pedersen
Peter Pedersen ('65)
65
Aalborg AM
13.65
PB
K Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
Nikoline Stellan Jensen
Nikoline Stellan Jensen ('02)
02
SIK 80
10.46
Alberte Brogaard Jensen
Alberte Brogaard Jensen ('03)
03
Aalborg AM
8.79
Ulla Hovgaard
Ulla Hovgaard ('45)
45
Aalborg AM
7.11
SB
Kirsten Onsberg
Kirsten Onsberg ('44)
44
Hvide Sande
6.81
Karin Bønnerup
Karin Bønnerup ('49)
49
Hvide Sande
6.38
K Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Julie Kalstrup Schulz
Julie Kalstrup Schulz
00
Aalborg AM
8.07
PB
K Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
Alberte Brogaard Jensen
Alberte Brogaard Jensen ('03)
03
Aalborg AM
24.67
PB
Nikoline Stellan Jensen
Nikoline Stellan Jensen ('02)
02
SIK 80
23.88
SB
K Hammerkast 3.0 kg
Finale A
Finale
Nikoline Stellan Jensen
Nikoline Stellan Jensen ('02)
02
SIK 80
45.15
PB
Ulla Hovgaard
Ulla Hovgaard ('45)
45
Aalborg AM
14.70
PB
K Spydkast 400 gram
Finale A
Finale
Sigrid Jull Bjerre
Sigrid Jull Bjerre ('05)
05
Aalborg Øst RRC
13.48
PB
K Spydkast 500 gram
Finale A
Finale
Freja Krog
Freja Krog ('01)
01
Aalborg AM
32.80
PB
Alice Høvring Christensen
Alice Høvring Christensen ('56)
56
AK Holstebro
23.70
Emma Berntsen
Emma Berntsen ('04)
04
Aalborg AM
22.94
Astrid T. Christensen
Astrid T. Christensen ('04)
04
Aalborg AM
21.25
PB
Karin Bønnerup
Karin Bønnerup ('49)
49
Hvide Sande
18.65
SB
Johanne Westergaard
Johanne Westergaard ('02)
02
Aalborg AM
17.60
PB
Alberte Brogaard Jensen
Alberte Brogaard Jensen ('03)
03
Aalborg AM
16.90
SB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open