Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aalborg: 2.9.2018
Vælg mænd discipliner
110 m hæk 91.4 cm
Kuglestød 4.0 kg
Diskoskast 1.0 kg
Diskoskast 1.5 kg
Diskoskast 1.75 kg
Vægtkast 11.34 kg
Vælg kvinder discipliner
100 m hæk 76.2 cm
Længdespring
Kuglestød 3.0 kg
Diskoskast 0.75 kg
Vægtkast 7.26 kg
M 110 m hæk 91.4 cm
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
Andreas Christoffersen
Andreas Christoffersen ('01)
01
Sparta
15.30
PB
Alfred Dahl Larsen
Alfred Dahl Larsen ('02)
02
Frederiksberg IF
15.54
M Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Max Kørner Andersen
Max Kørner Andersen ('03)
03
Randers Freja
15.94
PB
Mads Krogsgaard Nielsen
Mads Krogsgaard Nielsen ('04)
04
Aabenraa IG
13.16
Lucas Søvang
Lucas Søvang ('03)
03
Aabenraa IG
12.78
=PB
Rasmus Hvorup Jensen
Rasmus Hvorup Jensen ('04)
04
Sparta
11.33
Theodor Hennecke
Theodor Hennecke ('04)
04
Sparta
10.26
M Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
Lucas Søvang
Lucas Søvang ('03)
03
Aabenraa IG
42.00
PB
Sofus Peter Lassen
Sofus Peter Lassen ('03)
03
Sparta
41.56
PB
Mads Rubek Vitoft
Mads Rubek Vitoft ('03)
03
Sparta
40.86
Mads Krogsgaard Nielsen
Mads Krogsgaard Nielsen ('04)
04
Aabenraa IG
40.25
PB
Nikolai Christensen
Nikolai Christensen ('04)
04
Helsingør IF
36.38
Sebastian Skovhauge
Sebastian Skovhauge ('03)
03
Skanderborg Atletik
33.94
PB
Theodor Hennecke
Theodor Hennecke ('04)
04
Sparta
32.45
PB
Henrik Lykke
Henrik Lykke ('03)
03
SAK77
32.34
PB
Oliver Fabricius Thomsen
Oliver Fabricius Thomsen ('03)
03
Frederiksberg IF
30.66
Rasmus Hvorup Jensen
Rasmus Hvorup Jensen ('04)
04
Sparta
29.57
Jonas Strunge
Jonas Strunge ('04)
04
Hvidovre AM
27.47
Sofus Olivarius Vølund
Sofus Olivarius Vølund ('04)
04
Sparta
26.48
PB
M Diskoskast 1.5 kg
Finale A
Finale
Dren Meri
Dren Meri ('02)
02
IK Olympia
45.25
PB
Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech ('02)
02
Sparta
37.88
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
36.58
PB
Oswald Carstensen
Oswald Carstensen ('02)
02
Sparta
35.49
Tobias Andersson
Tobias Andersson ('02)
02
Greve Atletik
34.88
Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen ('01)
01
Aalborg AM
30.73
PB
Tobias Riber Jakobsen
Tobias Riber Jakobsen ('01)
01
Hvidovre AM
29.45
M Diskoskast 1.75 kg
Finale A
Finale
Casper Jørgensen
Casper Jørgensen ('99)
99
Sparta
56.69
Hans Barrett
Hans Barrett ('99)
99
Esbjerg AM
48.02
SB
Mads Lund
Mads Lund
00
Sparta
40.37
Stefan Lehnert
Stefan Lehnert ('99)
99
Hvidovre AM
40.23
Christian Gundersen
Christian Gundersen ('99)
99
Sparta
39.87
Mathias Peter Kveiborg
Mathias Peter Kveiborg
00
BAK
39.87
Mikael Chua Ziska
Mikael Chua Ziska ('99)
99
Hvidovre AM
27.65
M Vægtkast 11.34 kg
Finale A
Finale
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
16.19
PB
Dren Meri
Dren Meri ('02)
02
IK Olympia
15.01
PB
Tobias Riber Jakobsen
Tobias Riber Jakobsen ('01)
01
Hvidovre AM
14.57
PB
K 100 m hæk 76.2 cm
Vind: -0.6
Finale A
Finale
Vind: -0.6
Ida Beiter Bomme
Ida Beiter Bomme ('01)
01
Sparta
15.23
K Længdespring
Finale A
Finale
Ida Boe Rasmussen
Ida Boe Rasmussen ('03)
03
Greve Atletik
5.87
+0.5
DUR-15
PB
K Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
Nanna Tveen Høgsberg
Nanna Tveen Høgsberg ('03)
03
Skive AM
10.31
PB
Astrid T. Christensen
Astrid T. Christensen ('04)
04
Aalborg AM
8.39
K Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
Alberte Gravgaard
Alberte Gravgaard ('03)
03
AK Holstebro
42.67
PB
Josefine Bromerholm
Josefine Bromerholm ('03)
03
Viborg AM
35.37
PB
Astrid T. Christensen
Astrid T. Christensen ('04)
04
Aalborg AM
33.39
PB
Søs Sühler
Søs Sühler ('04)
04
IK Olympia
31.09
Annika Mejls Ramsgaard
Annika Mejls Ramsgaard ('03)
03
AK Holstebro
26.98
Katrine Frahm
Katrine Frahm ('04)
04
SIK80
24.87
Smilla Mygind Kristensen
Smilla Mygind Kristensen ('04)
04
KIF
24.22
PB
Eva Sabro Larsen
Eva Sabro Larsen ('04)
04
Aalborg AM
23.22
PB
Emma Berntsen
Emma Berntsen ('04)
04
Aalborg AM
21.93
Isabella Rengnér Fischer
Isabella Rengnér Fischer ('04)
04
SIK80
20.72
PB
Thea Guldager
Thea Guldager ('04)
04
Aarhus 1900
19.15
Caroline Andersen
Caroline Andersen ('03)
03
Helsingør IF
17.26
K Vægtkast 7.26 kg
Finale A
Finale
Lise Lotte Jepsen
Lise Lotte Jepsen
00
Aabenraa IG
21.39
DUR-18
PB
Thea Jensen
Thea Jensen ('99)
99
Hvidovre AM
19.04
Katrine Fjerbæk Olsen
Katrine Fjerbæk Olsen ('01)
01
Skive AM
18.24
Cæcilie Højer McClure
Cæcilie Højer McClure
00
Sparta
17.60
PB
Annesofie Hartmann Nielsen
Annesofie Hartmann Nielsen
00
Hvidovre AM
15.98
PB
Anne Farum Kristensen
Anne Farum Kristensen ('99)
99
Aarhus 1900
14.90
PB
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
Vejle IF
14.08
Mette Marie Jensen
Mette Marie Jensen ('01)
01
BAK
12.03
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open