Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: 26.6.2016
Vælg mænd discipliner
Kuglestød 4.0 kg
Kuglestød 6.0 kg
Diskoskast 1.0 kg
Diskoskast 1.5 kg
Diskoskast 1.75 kg
Hammerkast 6.0 kg
Vælg kvinder discipliner
Kuglestød 3.0 kg
Kuglestød 7.26 kg
Hammerkast 3.0 kg
M Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Oswald Carstensen
Oswald Carstensen ('02)
02
Sparta
11.48
PB
M Kuglestød 6.0 kg
Finale A
Finale
Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen ('98)
98
Sparta
11.72
PB
M Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
Oswald Carstensen
Oswald Carstensen ('02)
02
Sparta
30.80
PB
M Diskoskast 1.5 kg
Finale A
Finale
Casper Jørgensen
Casper Jørgensen ('99)
99
Sparta
54.22
PB
Mads Lund
Mads Lund
00
Sparta
43.00
PB
M Diskoskast 1.75 kg
Finale A
Finale
Matthias Hagen
Matthias Hagen ('97)
97
Hvidovre AM
49.02
Nikolaj Graves
Nikolaj Graves ('98)
98
Sparta
38.53
Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen ('98)
98
Sparta
34.41
M Hammerkast 6.0 kg
Finale A
Finale
Matthias Hagen
Matthias Hagen ('97)
97
Hvidovre AM
58.18
August Nabe Hallberg
August Nabe Hallberg ('98)
98
Sparta / EST
49.92
K Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
Emilie R Hansen
Emilie R Hansen ('99)
99
Sparta
12.95
Katrine Koch Jacobsen
Katrine Koch Jacobsen ('99)
99
Sparta
12.23
PB
K Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Celina Julin
Celina Julin ('94)
94
Sparta
12.20
K Hammerkast 3.0 kg
Finale A
Finale
Katrine Koch Jacobsen
Katrine Koch Jacobsen ('99)
99
Sparta
35.07
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open