Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aalborg: 13.5.2017
Vælg mænd discipliner
110 m hæk 91.4 cm
Kuglestød 4.0 kg
Diskoskast 1.5 kg
Diskoskast 1.75 kg
Diskoskast 2.0 kg
Spydkast 700 gram
Vælg kvinder discipliner
Spydkast 500 gram
M 110 m hæk 91.4 cm
Vind: -0.7
Finale A
Finale
Vind: -0.7
Sebastian Larsen
Sebastian Larsen ('01)
01
Amager AC
19.19
PB
M Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Oswald Carstensen
Oswald Carstensen ('02)
02
Sparta
13.44
PB
Nikolaj Grønbech
Nikolaj Grønbech ('02)
02
Sparta
13.34
PB
Sofus Peter Lassen
Sofus Peter Lassen ('03)
03
Sparta
10.00
PB
Sebastian R. Suurballe
Sebastian R. Suurballe ('02)
02
Aarhus 1900
9.90
PB
Sebastian Højriis Monneret
Sebastian Højriis Monneret ('03)
03
Amager AC
8.04
PB
M Diskoskast 1.5 kg
Finale A
Finale
Mads Lund
Mads Lund
00
Sparta
41.67
SB
Sebastian Larsen
Sebastian Larsen ('01)
01
Amager AC
26.72
PB
M Diskoskast 1.75 kg
Finale A
Finale
Nikolaj Graves
Nikolaj Graves ('98)
98
Sparta
36.84
Gustav Lundholm Nielsen
Gustav Lundholm Nielsen ('98)
98
Sparta
36.70
Oliver Chabert
Oliver Chabert ('99)
99
Sparta
35.25
PB
Christian Gundersen
Christian Gundersen ('99)
99
Sparta
33.95
Jonas N. Bjerremand
Jonas N. Bjerremand ('98)
98
Aarhus 1900
32.20
SB
Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen ('98)
98
Aalborg AM
31.65
PB
M Diskoskast 2.0 kg
Finale A
Finale
Carl C. Østerby
Carl C. Østerby ('97)
97
Greve Atletik
27.99
SB
M Spydkast 700 gram
Finale A
Finale
Mads Lund
Mads Lund
00
Sparta
51.54
PB
Sebastian Larsen
Sebastian Larsen ('01)
01
Amager AC
44.25
PB
K Spydkast 500 gram
Finale A
Finale
Hannah Illum Petersen
Hannah Illum Petersen
00
Sparta
33.13
Karla Schärfe
Karla Schärfe ('03)
03
Sparta
30.92
PB
Laura Nørrung Poulsen
Laura Nørrung Poulsen
00
Sparta
25.70
SB
Ida Beiter Bomme
Ida Beiter Bomme ('01)
01
Sparta
23.26
SB
Josephine Koch Jacobsen
Josephine Koch Jacobsen ('03)
03
Sparta
21.55
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open