Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Mangekampstribute 4‐5.7.2020
Østerbro Stadion

M 100 m    
4.7. Vind: +1.8

Finale A

Finale
4.7.Vind: +1.8
1Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.33
  
 
Indledende heats4.7.
Indledende 1
4.7. Vind: 0.0
4.7.Vind: 0.0
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta10.96
  
 SB
4Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta11.33
  
 SB
M 200 m    
4.7. Vind: +3.6

Finale A

Finale
4.7.Vind: +3.6
1Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta23.72 w
  
 
M 400 m    
Finale B
4.7.
4.7.
1Yusuf AlinYusuf Alin ('95)Sparta53.02
  
 SB
M 800 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:01.14
  
 SB
M 110 m hæk    
5.7. Vind: +3.4

Finale A

Finale
5.7.Vind: +3.4
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190015.42 w
  
 
M Stangspring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.70
  
 SB
M Længdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.24
+0.3
  
 
 
7.247.127.147.20    
2Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.14
+1.3
  
 SB
 
7.08 SB7.14 SB6.926.816.57   
M Kuglestød 7.26 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190012.97
  
 SB
 
12.41 SB12.97 SB      
M Diskoskast 2.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
10Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM31.44
  
 SB
 
31.34 SB31.44 SB29.92     
K 100 m    
4.7. Vind: +2.4

Finale A

Finale
4.7.Vind: +2.4
4Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta11.97 w
  
 
5Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.20
  
 SB
6Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta12.75
  
 SB
7Sarah Lian Lykke JakobsenSarah Lian Lykke Jakobsen ('04)Aarhus 190014.15
  
 PB
K 200 m    
4.7. Vind: +2.1

Finale A

Finale
4.7.Vind: +2.1
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta24.35 w
  
 
Finale B
4.7. Vind: +1.2
4.7.Vind: +1.2
2Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Sparta27.77
  
 PB
K 400 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta57.58
  
 PB
2Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF58.17
  
 PB
4Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta1:03.64
  
 SB
6Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF1:04.87
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.15
  
 PB
 
13.15 PB12.2911.9211.6812.22   
K Diskoskast 1.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta NM
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
2Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta59.52
  
 
 
57.5856.5557.6958.2159.52   
K Spydkast 600 gram    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta39.90
  
 SB
 
39.90 SB37.1737.9235.4337.3536.41  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
9Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190033.72
  
 SB
 
33.72 SB31.2333.57     
D17 100 m    
4.7. Vind: +0.5

Finale A

Finale
4.7.Vind: +0.5
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.30
  
 PB
6Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190012.12
  
 SB
D17 400 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta52.67
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
5.7. Vind: +3.5

Finale A

Finale
5.7.Vind: +3.5
3Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta15.08 w
  
 
D17 Højdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 19001.85
  
 PB
D17 Længdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
9Emil Binderup OvergaardEmil Binderup Overgaard ('04)Aarhus 19004.98
+0.6
  
 SB
 
4.98 SB4.98 =SB4.734.974.78   
D17 Hammerkast 5.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
4Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta50.05
  
 PB
 
47.7549.73 PB48.3250.05 PB    
P17 200 m    
4.7. Vind: +3.5

Finale A

Finale
4.7.Vind: +3.5
6Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC27.74 w
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
4.7. Vind: -0.8

Finale A

Finale
4.7.Vind: -0.8
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.01
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
8Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 190010.29
  
 PB
 
10.08 PB10.17 PB9.1010.29 PB9.609.46  
9Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190010.16
  
 PB
 
9.67 SB10.16 PB9.479.8710.109.49  
D15 100 m hæk 84.0 cm    
4.7. Vind: +1.5

Finale A

Finale
4.7.Vind: +1.5
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik13.52
  
DUR-15 PB
P15 200 m    
4.7. Vind: +2.6

Finale A

Finale
4.7.Vind: +2.6
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik26.10 w
  
 
3Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik27.32 w
  
 
Finale B
4.7. Vind: +3.1
4.7.Vind: +3.1
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF29.09 w
  
 
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190029.71 w
  
 
5Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190031.27 w
  
 
P15 800 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF2:30.52
  
 SB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
4.7. Vind: +1.8

Finale A

Finale
4.7.Vind: +1.8
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.25
  
 PB
P15 Længdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
6Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta4.55
-1.3
  
 PB
 
2.94 SB4.17 SB4.49 PB4.454.55 PB   
P15 Spydkast 500 gram    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
8Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta26.35
  
 PB
 
21.91 PB24.25 PB23.0920.7826.35 PB25.58  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020