Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Aftensstævne 26.11.2020 Inde
Randers Atletik Hal

M 200 m    
Inde
Inde
Finale A
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja23.20
  
 PB
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja24.23
  
 PB
3
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja32.26
  
 PB
4Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja32.40
  
  K 1 Mixed competition
Finale B
1Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja25.40
  
 
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja25.93
  
  K 1 Mixed competition
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja29.64
  
 
K 200 m    
Inde
Inde
Finale C
1Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.65
  
 
2Andrea VammenAndrea Vammen ('06)Randers Freja33.74
  
 PB
3Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM38.83
  
 
K 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Randers Freja atletik og motion Randers Freja atletik og motion  1:49.57
  
 
  Klara T. Bjerregaard, Lærke Sindal, Lærke F. Thygesen, Kristine Skifter Bitsch
2Danmark Danmark  2:34.93
  
 
  Ingela Bluhm, Ingerlise Villum, Marianne Gram, Ulla Hovgaard

Seneste resultater

16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80
13.12RandersInternt Søndagstræningsstævne
12.12HerningTotal El Herning Ultra
12.12SkiveKastestævne
10.12Randers4x200 m
10.12SkiveInternt stævne (kun for Skive AM medlemmer)
7.12SilkeborgKlubstævne i højde
6.12RandersInternt træningsstævne
28.11EsbjergKlubmesterskab 5 og 10 km
26.11RandersAftensstævne
26.11GlostrupKlubmesterskab
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne